Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLIX

  • 118 467
  • 716
# 450
Да, факт, публиката го хареса. То и аз до едно време го харесвах. Темата е тежка и почти всеки може да припознае в нея своя близък, а Пенелопе играе жена, която я сполита най-страшната диагноза, но успява да съхрани любовта си към живота, че и симпатичното си черно чувство за хумор. И после изведнъж започват да й се случват някакви неща с вероятност едно на милион и се превръща в мелодрама. На мен такава неправдоподобност направо ми убива емпатията, просто все едно в главата ми светва червен надпис "Не е истинско, наужким е". Малко ме е яд, защото според мен такава история има потенциал, но режисьорът така си е решил да я развие...

Все пак изобщо не съжалявам, че го гледах и препоръчвам на фенове на Пенелопе Крус и на хора, които не са склонни много-много да рационализират. Жалко, че още го няма по торентите.
Виж целия пост
# 451
Снощи ММ ме води на кино и беше избрал нехарактерен за него филм. "Чудеса в рая". Филма е по действителни събития и е доста тежък, но накрая ми остана едно светло чувство.  Като цяло ми хареса, но аз обичам подобни филми. Не е за кино, обаче. Спокойно може и в къщи да се гледа Peace
Виж целия пост
# 452
След твърде много дни негледане на филми (въпреки добрите намерения), вчера изгледах на кино "Каръци", новия супер блогбъстър на Ивайло Христов. Laughing Мисля си сега, че е глупаво да кажеш за някои филм нещо като "хубав е за български филм", но сякаш по-добро описание така и не ми хрумва. Смисленият въпрос е, предполагам, с филмите на Камен Калев ли да сравнявам "Каръци" или с тези на Вим Вендерс...

Филмът никак не лош, чудесно е заснет и в това отношение много радва. Елена Телбис е страхотна в главната роля, харесвам я много като театрална актриса и заради това без да искам очаквах да не се справи във филм, но, слава богу, очакванията ми не се оправдаха. И е толкова красива! Деян Донков е идеалният абсурден герой за такава история. Другото, което много ми допадна, е усещането за безвремие и даже някак безпространствие (нова дума!) - в някои кадри сякаш действието се развива през 1991, в други през 2001, в други през 2021, на село, в столицата, в Пазарджик/Мездра/Червен бряг, в отделни кадри са смесени различни компоненти от всички тези времена и места, което е готино.

Дразнещото е, че въпреки очевидният стремеж за непретенциозност на филма, някак си кухо стоят някои от диалозите, сцените. Някои неща са дразнещо несъвместими и като човек, който е прекарал пуберските си години в малък провинциален град мога съвсем отговорно да кажа - "Насекомиск" не е добър саундртрак за живота в гимназията в провинцията, не, категорично не. И някои клишета, чието присъствие никак не разбирам - "Определението за карък е човек, роден в България"?? Нито се връзва с емоциите и контекста, нито има каквато и да е обяснителна стойност по отношение на сюжета, но все пак тази реплика е там, лепната като суха дъвка "Идеал", биха казала.

Така или иначе, бих избрала този филм пред много други, ако някои ме попита какво да види от съвременното българско кино. Simple Smile
Виж целия пост
# 453
Препоръчвам ви да гледате Списъкът на Шиндлер бях скиптично настроена защото не обичам да гледам такива филми но тоя филм е много Завладяващ.
Виж целия пост
# 454
Ако се чудите на кой филм да заведете децата на кино, препоръчвам Кунг-Фу Панда 3.
http://linasfavoritestuff.blogspot.bg/2016/04/movie-monday-kung- … 3-get-out-of.html
Виж целия пост
# 455
През изминалата седмица бях на италианска вълна и си припомних някои филми http://-spam250-/the-self/5-italianski-filma-koito-ne-sa-za-izpuskane.202 (разбира се има и още, но за тях някой друг път, ако не ме домързи Grinning )
Виж целия пост
# 456
През изминалата седмица бях на италианска вълна и си припомних някои филми http://-spam250-/the-self/5-italianski-filma-koito-ne-sa-za-izpuskane.202 (разбира се има и още, но за тях някой друг път, ако не ме домързи Grinning )

И те са?
Виж целия пост
# 457
През изминалата седмица бях на италианска вълна и си припомних някои филми http://-spam250-/the-self/5-italianski-filma-koito-ne-sa-za-izpuskane.202 (разбира се има и още, но за тях някой друг път, ако не ме домързи Grinning )

И те са?
И мен ме интерисуват и другите кои са им заглавията ?
Виж целия пост
# 458
Ако се чудите на кой филм да заведете децата на кино, препоръчвам Кунг-Фу Панда 3.
http://linasfavoritestuff.blogspot.bg/2016/04/movie-monday-kung- … 3-get-out-of.html

Благодаря за препоръката!
Моя син иска да го водя Peace
Виж целия пост
# 459
Изгледах и аз така коментирания Mon roi и ми хареса. Ох, Венсан! Heart Eyes Актрисата ми беше противна в началото, но после ѝ свикнах. Много подходяща ми се стори за ролята и добре я изигра. Интересно ми е краят какво ли означаваше.
Скрит текст:
На мен ми се стори, че той се понаправи малко, за да може да си я върне пак. Не, че не беше заинтересуван за сина си, напротив, но като видя, че тя носи часовника, който ѝ беше подарил и сякаш се надъха и накрая нарочно си тръгна пръв и сам, не я изчака, а тя, като че ли очакваше да я изчака, да говорят, да се карат, сдобряват или там каквото и да е, както винаги.
Виж целия пост
# 460
Айде на приказките - "Ловецът: Ледената война" - http://www.imdb.com/title/tt2381991/  Grinning Като за приказка, става. Ама много хубава Шарлиз Терон, много! Ако и да е зла кралица. Иначе останалото е ясно - като не става с добро, става со кютек.  Mr. Green Но пък изглежда красиво. Децата със сигурност ще останат доволни. То и родителите де. Общо взето е филм като за лежерен семеен уикенд, без много задълбаване.  Grinning
Виж целия пост
# 461
Изгледах и аз така коментирания Mon roi и ми хареса. Ох, Венсан! Heart Eyes Актрисата ми беше противна в началото, но после ѝ свикнах. Много подходяща ми се стори за ролята и добре я изигра. Интересно ми е краят какво ли означаваше.
Скрит текст:
На мен ми се стори, че той се понаправи малко, за да може да си я върне пак. Не, че не беше заинтересуван за сина си, напротив, но като видя, че тя носи часовника, който ѝ беше подарил и сякаш се надъха и накрая нарочно си тръгна пръв и сам, не я изчака, а тя, като че ли очакваше да я изчака, да говорят, да се карат, сдобряват или там каквото и да е, както винаги.

Скрит текст:
На мен пък ми се стори, че той просто за пореден път си нахрани егото, след което си тръгна доволен и все така самовлюбен продължи по пътя си. Най-голямата прилика между двамата е, че и двамата еднакво много обичаха него. Simple Smile А тя уж израстна, разделяйки се с него, но демонът му винаги ще я преследва, поради невъзможността да го избегне заради общото им дете. Но филмът разчовърква главите и точно това му е хубавото - всеки го вижда през собствените си очи.  Peace
Виж целия пост
# 462
Ама много хубава Шарлиз Терон, много!
Точно днес мина покрай мен трамвай с реклама на филма и си мислех как Чарлийз изглежда супер обикновено редом с Частейн Rolling Eyes.

За Mon roi- финалът го тълкувам като Катето.
А след малко ще събере енергия да си опиша гледаните филми Laughing
Виж целия пост
# 463
Изгледах и аз така коментирания Mon roi и ми хареса. Ох, Венсан! Heart Eyes Актрисата ми беше противна в началото, но после ѝ свикнах. Много подходяща ми се стори за ролята и добре я изигра. Интересно ми е краят какво ли означаваше.
Скрит текст:
На мен ми се стори, че той се понаправи малко, за да може да си я върне пак. Не, че не беше заинтересуван за сина си, напротив, но като видя, че тя носи часовника, който ѝ беше подарил и сякаш се надъха и накрая нарочно си тръгна пръв и сам, не я изчака, а тя, като че ли очакваше да я изчака, да говорят, да се карат, сдобряват или там каквото и да е, както винаги.

Скрит текст:
На мен пък ми се стори, че той просто за пореден път си нахрани егото, след което си тръгна доволен и все така самовлюбен продължи по пътя си. Най-голямата прилика между двамата е, че и двамата еднакво много обичаха него. Simple Smile А тя уж израстна, разделяйки се с него, но демонът му винаги ще я преследва, поради невъзможността да го избегне заради общото им дете. Но филмът разчовърква главите и точно това му е хубавото - всеки го вижда през собствените си очи.  Peace

Скрит текст:
Да, определено. То е долу-горе и моята мисъл... Под "понаправи" имам предвид точно, че усети, че може отново да я изманипулира, докато последния път малко се беше поуплашил, че вече не може да я държи под контрол. И като фиксира ръчния ѝ часовник му дойде пак музата и си постигна целта.
Виж целия пост
# 464
Айде на приказките - "Ловецът: Ледената война" - http://www.imdb.com/title/tt2381991/  Grinning Като за приказка, става. Ама много хубава Шарлиз Терон, много! Ако и да е зла кралица. Иначе останалото е ясно - като не става с добро, става со кютек.  Mr. Green Но пък изглежда красиво. Децата със сигурност ще останат доволни. То и родителите де. Общо взето е филм като за лежерен семеен уикенд, без много задълбаване.  Grinning

Тази дъвка за окото я чакам от няколко месеца, ще ида на кино специално заради дърваря, пардон ловеца  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия