Бременни майки в чужбина - Тема 50

  • 71 269
  • 635
# 195
При нас има преглед 6 до 8 седмици след раждането при акушерката, която следи бремеността.

Сноуче дано ти мине бързо болката, аз съм чувала, но нямам опит.

За киселини освен спциеализирани препрарати, знам, прясно мляко или зелена ябълка.

Виж целия пост
# 196
Благодаря ви за съветите! Другата седмица като отида на контролен преглед ще питам, защото не мога повече така! Ябълките ще ги пробвам! Не ме притеснява да изкарам една бременност на ябълки, стига да се отърва от това нещо... за прясното мляко, няма начин да го пробвам... в хладилника се мъдри едно бадемово мляко, но ме е страх да не го отворя и да си остане неконсумирано ... а ми се пие един топъл шоколад ...
За прегледа... тук има един преглед след 40 дни след раждането... прието, че че първите 40 дни нито бебето нито майката трябва да излизат  ooooh! Какви конски ми изчетоха някои хора, когато ме видяха да се разхождам първите дни в двора на къщата и после да пътувам с 14 дневно бебе и после да се ражхождам с него из улиците  Close ... но това е друга тема... относно шевовете и болките в опашката... незнам, нямам опит... то че ме шиха, пиха ме и то без упойка, но час и половина след раждането аз се изправях и сядай без проблеми без помощ, болки не съм имала в това отношение... първите ми болки се появиха от използването на превръзки (нещо нормално за мен) и когато започнахме да правим секс, което при мен продължи към година и нещо, но доколкото гинеколози са ми казвали, това е от лошата работа, която ми беше правил доктора  Rolling Eyes
Snowche, мила иди на лекар! Не можеш ли да идеш преди бебемце да стане на месец? Ще издържиш ли така? Незнам, за мен това е притеснително така както го описваш! все пак говориме за част от гръбначния стълб! Я ми припомни- поставиха ли ти епидурална упойка? Да не е станало нещо тогава? Чела съм за доста усложнения след такъв вид упойка  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 197
Мушморанка, да с епидурална бях... И аз се бях притеснила да не е от това, но от прочетеното останах с впечатлението, че е от напъните, особено, ако детето е било в странна позиция, а моето беше с нослето нагоре... Няма проблем да отида на преглед тук, само ми е трудно да си организирам времето, че нали нямам кола. Но сега вече ми е приоритет де...

Иначе и тук ги извеждат чак след 40-ти ден. Ние вече я извеждахме, но аз на никой не позволявам да ми гледа в количката... Като се опитват да се надвесят с мил поглед, отминавам  Naughty Японките, особено възрастните, имат навика да пипат чужди деца, та предпочитам да съм нелюбезна, отколкото да си подложа на риск детето.
Виж целия пост
# 198
Еха, колко бебенца има. Живи и здрави.

То къпането, като храненето. Колкото лекари, толкова теории. От хигиенна гледна точка, 1 път седмично е достатъчно, особено ако бебето е спокойно като цяло. Нчкои бебета се успокояват от банята, други пък се изнервят, че ги безпокоиш/ събличане, обличане/. Имала съм и от двата типа, та най-добре да се водите по бебето. При първо бебе си е доста трудно обаче, поне при мен с  първото, интуицията ми беше притъпена от слушане на педиатъра и гледане по книга, че и бабите се намесваха. Измъчих детето и себе си, добре че не помни. Сега като се сетя, лошо ми става.
С второто само по интуиция и опит де, имах най-спокойното бебе. Сега ще видя теорията ми дали е вярна с третото.

Кала, с какви мерки се роди девойката? Бързо да наддава, с тези грижовни батковци ще си е принцеса отвсякъде.

Аз 2 пъти седмично съм на ултразвук и тоново, всичко си е ок, освен теглото, но имам още 2 седмици.
Последния път го измериха 2500, не знам, толкова ли е малко това. Опитвам се да ям повече и се надявам да сложи още 200гр. Аз общо съм качила 8-9 кг.

Успех на кърмещите.
Виж целия пост
# 199
Snowche, бързо да се оправяш!  Hug
grumpy girl, незнам до колко има връзка яденето на мама с теглото на бебчето... аз с първата ми бременност качих за 4 месеца почти 30 кг. Embarassed и въпреки това малкия се роди 3кг и 90 гр.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 200
Гръмпи момата се роди 2.600кг ,а седмица преди да се роди я мериха 2.500кг.Доктора се чудеше и маеше как с такава хубава плацента и дебела пъпна връв бебето е толкова малко и то 5 дни преди термин.Отсече гени и отмина след като видя,че бебето си е съвсем здраво.Аз толкова много притеснение събрах накрая,че голям рев му ударих до като ми я дадат,но понеже беше малка искаха първо да я преслушат,сърце,дробчета...
Сноуче болката в опашката мисля,че е от епидуралната упойка.С момчетата ми я слагаха по-високо в гърба и после още 4-5 месеца си имах ужасни болки точно по средата на гръбнака.Сега ми я сложиха по-ниско към кръста и усещам като теб болки в опашката.Моето раждане беше бързо и без усложнения,но болка си очаквах да си имам в гърба,е сега е по-надолу Tired
Съсирека ми беше еднократен,явно се напънах повече вчера.Че и малкия батко спи още в кошара а е 13кг и го извадих от кошарата ,а той като се гушна ми беше жал да го оставя на земята ,та го поносих до хола на дивана да се гушим и после стана белята.Докторката ме предупреди да я карам полека,макар че знаеше ,че имам малки деца и няма да е полека.Е днес гледам да се съобразявам повече.
Мушморанка зелена ябълка съм пробвала и ми помагаше,но съм имала едва 2-3 пъти с големия батко и то накрая.Тази бременност си ядях постоянно ябълки,просто това много ми се ядеше и грозде и киселини не съм усетил изобщо.Е Анджи няма много коса ,но аз и не очаквах Simple Smile
Тези капки за колики не знаех,че са италиански и тук ги има и са много популярни.Нямам опит обаче.Пробвай с чай за лактация,той има копър и анасон и те успокояват.Някой дават на бебето.Аз го пиех защото кърмя.
Да къпането е индивидуално и много зависи от бебето и типа кожа.Малкия ми обожаваше да го къпя и бих го правила и всеки ден,но се оказа с адски суха (на баща си) дерматитна кожа и честото къпане само го дразнеше.Големия истерясваше при баня,но проблеми с кожата не е имал.Малката я виждам,че обича да и мия дупето и се кротва от шума на водата,та предполагам и тя ще харесва баня,но за сега няма да е често.
 
Виж целия пост
# 201
Ще пробвам със зелена ябълка! Днес вие ме накарахте да пробвам едни круши и добре ми беше докато ги ядох и 10-тина минути след това... после... пак същото... Но честно казано не вярвам да има връзка космената покривка с киселините  Peace
Виж целия пост
# 202
Здравейте момичета, аз ви чета, но някакси не ми се пише ... Дали и мен не ме завъртя лека депресия, 24ч са кърмене, смяна на памперси и опити за приспиване . Сама съм и вкъщи през деня, това май също се отразява. Беба тъкмо започна да спи повече нощем и сега май се появиха колики. Вчера цял ден пищя и после и през нощта. Давам и на Веледа гранули против колики, също и Дентанокс, чакам да пристигне и Инфакол, дано нещо подейства , мъчно ми е да я гледам как се мъчи. Пробвах и с чай против колики, ама хич не и допадна, голямо мръщене. Днес е по- добре, спи цял ден, но е неспокойна и се върти в съня си. Вечно трябва да е в ръцете ми или да лежи на гърдите, оставя ли я в кошарата и се буди, не знам как усеща, слагам я да спи на леглото ни, така поне мълчи и спи. Баща и се премести в другата стая, но помага доколкото може във всичко. Иначе кърма имам доста, странно откъде, при положение че почти не се храня, не мога грам да мръдна до кухнята и приготвя нещо, веднага почва да мрънка. Раната от епизотомията ми се отвори, има гной, ходих до болницата, две проби не показаха инфекция, въпреки това смених два антибиотика ( хванах и гъби от тях), направо чудна картинка. На 01.04 съм пак в болницата да ме гледат, дотогава се надяват да започне да се затваря от самосебе си. Аз искам да ме зашият пак и да се приключва, 25 дни не мога да си седна на д-то. И така, пооплаках се малко докато дребната ми спи на гърдите, извинявайте ако съм ви отегчила, надявам се при вас всичко да е наред с бебоците.  Simple Smile
Кала, честито ви момиченце, сигурна съм че ще е много закриляна и обгрижвана от двамата батковци. Бързо възстановяване bouquet
Успех и на всички с предстоящо раждане Hug
Лефакс е твоето спасение. И чай на Хипп за кърмачки. Има копър което е добре за коремчето на бебето
Виж целия пост
# 203
•● Veggie ●•٠, ходи ги натисни да те зашият, че като ги знам какви са ще те мотаят до без край...  В началото и ние къпехме 2 пъти на седмица но сега почнахме вс ден или през ден, че малката нали е лакомник и с този рефлукс постоянно връща след ядене и после мирише на киселко. Най-обича като върне и да се овъгаля в него и чак в ушетата и косата да си втрие полупреработена кърма Grinning Днес сме доста на кърма със силиконовите зърна. Само че с едната гърда нещата са мн по-добре от-колкото с другата. Принципно на мене едната ми гърда пуска доста по-трудно, аз имам на нея една фиброаденома точно под зърното и не знам дали тя не затруднява млекопотока. И със зърното малката съвсем нищо не изсуква от нея, а другата е съвсен различна история. А зърната ги мажа с ланилох след кърмене, но пак ги нацепва малката ламя. Кажи за капките Колиеф дали имат ефект че и на мен ми казаха за тях и се чудехме дали да ги взимаме.

grumpy girl, не се притеснявай за килограмите, мисля че няма мн зависимост. Май има значение плацентата каква е и кога започва да старее. Това се вижда на ултразвука. А за кг на бебчето, на сестра ми гинеколозите я плашеха че бебето и върви назад, а племенника ми се дори 4 кг и 54 см Grinning Уж трябва да е точно, но зависи мн от уменията на този който гледа и апарата също.

Mushmoranka, аз повръщане съм нямала, но киселини имах страшно много и на мен когато вече не се търпи нищо освен вода с много малко сода в нея, на върха на един нож. И водата е малко, около 100 мл. На мен и ябълките ми правиха киселини. Иначе киселите плодове, месото , сирената и кашкавалите вдихат киселини.

Kala, щом ти имаш затруднения с третото ми уби надеждите, че със следващи деца е по-лесно кърменето Grinning Явно си има значение човечето. Явно девойките ни са фини дами и големите усти не са по техен вкус.  Знам че ти си със слинг и мислех да те питам дали си пробвала да кърмиш със слинг ? И какъв ползваш в момента
Виж целия пост
# 204
Здравейте момичета Simple Smile

Едва днес ми остана малко време да се включа, след като на 17.03 станах мама на прекрасно момиченце  Heart Eyes
Все още сме в болницата, заради усложнения при мен. Но утре се прибираме вкъщи, ако резултатите ми не са по-лоши от днешните.
Ще разкажа доколкото е възможно накратко как мина раждането. Слагам го в скрит текст Wink
Скрит текст:
На 15-и срещу 16-и в 4:47 ми изтекоха водите. Обадихме се в болницата и ни извикаха за преглед. Нямах болки и ни казаха, че можем да се приберем и да си изчакам болките вкъщи. А ако не се появят такива до 18-я час след изтичането на водите трябва да се върна в болницата, за прием на антибиотик и по-обстойно следене. По обяд на 16-и започнаха регулярни болки, съвсем търпими, но на доста голям интервал(15-20минути). Така и не зачестиха до вечерта, когато се върнахме в болницата. Говорихме с лекар и ни казаха, че ако до сутринта не са зачестили ще трябва да ми включат окситоцин, защото вече ще е минало прекалено много време от изтичането на водите. През нощта болките зачестиха, към 04:00 часа на 16-и срещу 17-и ми направиха преглед за разкритие и имах 3-4 см. Бях обнадеждена, че до сутринта ще има още по-голямо развитие и няма да се наложи система. Но след прегледа в 9 часа и вече с доста силни болки разкритието си беше все толкова. Включиха ми система, болките се усилиха доста и около 13 часа бях с 8 см. разкритие. Бях много изтощена заради многото часове без сън и се надявах бързо да стигна 10-те сантиметра, но в следващите два часа нямаше никакъв напредък. И колкото и да не ми се искаше не издържах и поисках епидурална упойка. След като ми я поставиха почти проспах останалите два сантиметра. Като стана време за напъните ми намалиха упойката, за да мога да напъвам по-ефективно. И в 18:28 се появи нашата госпожица, която се очакваше да е малко бебе, а тя се роди 3865гр. и 50 см. Simple Smile Проблемът беше с раждането на плацентата, наложи се да я извадят принудително, казаха, че част от нея се е срастнала с матката. Наложи се да ме приспят, за да изчистят останали парчета, при което съм загубила доста кръв. До последно говореха за кръвопреливане, но днес резултатите ми бяха по-добри и в крайна сметка ще ми се размине. Таткото се стресна малко, аз не го осъзнах толкова и не се притесних, може би бях прекалено преповдигната от срещата с малката  Heart Eyes
Дано нямам много грешки, нямам сили да проверявам, а и е време за кърмене Simple Smile Надявам се да ми остане време тези дни да се включа по-сериозно по темите, които сте обсъждали  Blush
Успех на Айа, ако все още не е родила  Hug
Виж целия пост
# 205
Антеа да ви е жива и здрава пухкавата девойка и много да ви радва! Първото раждане май все отнема дълго време. Герой си че си одържала без епидурална до 8см. Дано бързо се възстановиш и скоро да се гушкате в къщи!
Савис аз съм с ерго бейби и инсърт за новородено. Кърмила съм в него,но момчетата. С малката още прилагам трикове да не ме дъвче и се налага специална поза. Като се научи и позаякне ще е по-лесно.Нямам опит със силиконови зърна обаче. Моите са ок и не съм търсила варианти. В болницата като плачеше много и казах на сестрата да и даде биберон,а тя чакай да ти видя зърната първо за да не я откажеш. Викам и спокойно и на други двама им бутах биберон,но не се отказаха е и биберон не захапаха де. Тя обаче се успокоява с него. До като изчисти кафявото ако доста се свиваше от коремче и и търкаляше,но от вчера ако жълто и е много спокойна.пу-пу дано ми е все така!Вчера ходихме на консултация и разпитвах педито как да и чистя интимните части,че малко се обърках. В болницата ми казаха да не крия много и да внимавам с това течение в началото,ама това кафявото лепкавата много трудно се чисти и я карах да ми покаже да не я инфектирам нещо. Напомни ми,че въпреки опита ми всяко дете е различно и да не се притеснявам да звъня и питам.И да се похваля,че се пъхнат в ставите ми дънки. Малко още има на къде да се прибира корема,но като цяло съм доволна.Явно кърменето си помага много.
Виж целия пост
# 206
Антеа честита дъщеричка  bouquet ! Аз бях разбрала, че чакате момък. Леко възстановяване  Hug !
Кала не съм се съмнявала в теб  bouquet !

Айа стискаме палци всичко да мине леко и бързо  Hug
Виж целия пост
# 207
Антеа, честита рожба! Да е жива и здрава, с много късмет в живота.

Нещо са ни кът момците  Thinking Хайде, че на тия девойки ще им трябват ергени  Mr. Green

Кала, то май не е италианско, просто от там ми го донесоха.
И на нас вчера ни подариха ерго бейби, днес го разучавахме как се слага. Сега ще пробваме и с бебето вътре. Утре ще ходя до италианското посолство да давам снимки за паспорта и ще го пробвам навън.

А моят корем е вече напълно прибран, но кожата е още отпусната... Дано да се пистегне  newsm78

Днес ще ходим на вечеря с ММ (тук пред блока в заведението), че нещо почнахме да истерясваме... Сега пратихме баба да се поразходи сама и после и ние да поизлезем  Crazy
Виж целия пост
# 208
Anthea, честита принцеса! Желая й много успехи в живота съпроводени с много здраве и любов! Съжалявам за тежкото раждане, но се радвам, че си по-добре! Желая ти бързо възтановяване и прекрасно майчинство!
Аз пиша, защото имам повод за почерпка! Днес навършвам 32 години!
Ето малко шоколадова тортичка с горски плодове без животински продукти (за всички веге-мамита!)!
Виж целия пост
# 209
Anthea, честита рожбичка ! Да сте живи и здрави и двете и по-скорощно оправяне ! Не ти е било лесно и на теб, особенно след раждането, но с по-често гушкане на мъниците всичко минава  Heart Eyes А как кръстихте малката принцеска ?

Кала, аз останах с впечатление че си със слинг, ан е носилка. На мен също като на Веджи са ми скъпи ерго-бейбитата тука, даже и втора употреба...

Snowche, и ние с ММ установихме, че се откача само вкъщи и тази седмица ще излизнем пак на кратка разходка, че се побърква леко човек като е сам вкъщи в кръговрат от кърмене, шишета, памперси и оригвания.

дописване: Mushmoranka, честит рожден ден и от мен ! Simple Smile Леко бременеене и за финал леко раждане на здраво и засмяно бебче Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия