ВАКСИНИ - дискусия САМО за вредата от тях - тема 33

  • 83 493
  • 735
# 180
Благодаря ти, постът ти, ми беше от полза. Hug
Виж целия пост
# 181
/quote]Здравей,диагноза поставиха след година и половина ходене по лекари.При нас стана рязка загуба на зрение,след мантуто, силно размазано зрение и разширени четири дни зеници.Три ЯМР,които не показват нищо.Пункция на гръбначния стълб,която показа дифузно увеличени гама глобулини.Много различни лечения без резултат...Последното изследване,митохондриално показа полиморфизми ,свързани с болест на Лебер и поставиха страшната диагноза,която ми е трудно да приема...Генетичните болести са нелечими.
[/quote]

Това е от темата деца с очни проблеми
Виж целия пост
# 182
Егати "безобидните" мантута. ooooh!
Ще им спомена на личната и сестрата за тези случаи..
Виж целия пост
# 183
Mumy, няма смисъл да палиш свещи на слепци и да пееш песни на глухи!
 Пази си нервите и знанията за хора, които задават въпроси, слушат и търсят отговори.
Виж целия пост
# 184
Съжалявам, че на мен нямаше кой да ми отвори очите, нямаше на кой да задавам въпроси и кой да слушам.
Дано, дано детето ми да не страда един ден от моята не информираност и заблуда.
Виж целия пост
# 185
Здравей,диагноза поставиха след година и половина ходене по лекари.При нас стана рязка загуба на зрение,след мантуто, силно размазано зрение и разширени четири дни зеници.Три ЯМР,които не показват нищо.Пункция на гръбначния стълб,която показа дифузно увеличени гама глобулини.Много различни лечения без резултат...Последното изследване,митохондриално показа полиморфизми ,свързани с болест на Лебер и поставиха страшната диагноза,която ми е трудно да приема...Генетичните болести са нелечими.


usmihnelka, ужасно е да се случи такова нещо с дете, особено с твоето! Много, много съжалявам и ме боли като чета и слушам такива истории. Болестта на детето ти е лечима и НЕ е генетична.
Заповядай и действай, мила!

За пръв път ще споделя в нета част от алтернатилното лечение, което предприех. Ваксините, манту, увреждат често мозъка, нервите, обвивката на мозъка или миелиновата обвивка на нервите.
При мен беше обвивката на мозъка!!! Симптоми - адски болки в главата във всевъзможни посоки, схващане на врата и болки в гръбнака, тежест и подуване, което се усеща, не се вижда...

Моля споделета тази практика с родители на пострадали деца или възрастни, която ми беше изпратена от небето за спасение!

1. Солена превръзка на главата или на друго засегнато място. 10% разтвор на морска /или обикновена/ сол/ във чиста изворна или пречистена вода.
 Затоплям в микровълновата 100 г вода и добавям 1 с.л сол. Така солта се разтворя по-бързо. В този разтвор се накисва изхабено, меко памучно парче от тениска/двоен тензух, марля/  дълго колкото за 2 обиколки на главата, широко 8-10 см. Изцежда се, но не прекалено много, в същото време да не тече... Прави се превръзка на главата като ранен войник през челото, ушите и тила. Отгоре още едно сухо памучно меко парче. Използвах мек памучен шал.  През 30-50 мин може болката да се увеличи, но после започва чудото... Това го правих всеки ден, особено през нощта в продължение на 2-3 месеца до пълно отшумяване на болката. Преди да се бинтова главата е добре да се намаше челото и ушите с кокосово мясло или някакъв мазен крем, защото щипе от солта.

2. Правих си също топла вана с 2 чаши английска сол и 1/2 чаша сода бикарбонат . Задължително потапях цялата глава от време на време. После след излизане от ваната, ако е топло времето не подсушавах много главата и оставях 2 чаша сама да си изсъхне без да я изплаквам от солта.

3. Приемах рибено масло в големи дози.

4. При болки и в гръбначния стълб правих сладко тесто за през нощта, залепено на мястото на болката.

Най-силен ефект имаха солените компреси!
Нека написаното да бъде за спасение на стотици и хиляди деца! Нека Господ да ви направи по-здрави и по-щастливи! Благославям децата на България, също и тези които са българи, но живеят в чужбина!!!
Виж целия пост
# 186
Здравейте, момичета. Радвам се че намерих тази тема. Ще попрочета кой какво е споделил:). Аз лично след много четене  и срещи със различни случаи имам твърдо изградено мнение по отношение на ваксините. За сега, никой не е успял да ме убеди в  противното
Виж целия пост
# 187
Не не, това не се е случило с моето дете. Цитирах споделеното от майка в темата с очните проблеми.

Аз лично съм много много благодарна на всички които пишат в тази тема .  И на моето дете  са сложени само ваксините в родилното. Слава богу прочетеното тук  ми даде много много информация що е то ваксина и успях да предпазя детето си .
Виж целия пост
# 188
Здравейте! Синът ми е на година и половина, има поставени ваксините в родилния дом, 2 хексацима, 1 пентаксим и приорикс.  След последната 25 дни по-късно получи уртикария. Лекарите твърдяха, че е хранителна алергия (не бях давала нищо ново, освен кетчуп Хайнц 2 дни по-рано и то 1 капка, понеже смятах, че е захранен със съставките. Яде и портокал, с който е бил захранен доста преди това безпроблемно). Нямам идея от какво се получи, може би е така, но в крайна сметка реших да не продължавам с ваксините. С ЛЛ смятахме да сложим синфлорикс след приорикса, но 1 седмица преди датата, на която трябваше да ваксинираме, малкия влезе в болница заради уртикарията. От там насетне докато се изчисти обривът мина доста време и смятахме август да я поставим, но малкият пак получи лек обрив и така пак оттървахме без обяснения. От тук насетне какво следва обаче ? Едва ли дълго ще продължава това, в някакъв момент ще иска да я поставим тази ваксина, комисия едва ли ще ни освободи, трябва да подпиша, че я отказвам ли ? Малкият е приет и записан в ясла, още не е започнал да посещава, автоматично ли ще го отпишат ? Личната беше казала да давам противоалергично 3 дни преди, в деня на и 3 дни след ваксината, но не влияят ли именно те на имунната система, на която ѝ предстои да се справя с ваксината? Просто изобщо нещо в мен крещи да не слагам никакви ваксини повече и смятам да послушам себе си и интуицията си.
Виж целия пост
# 189
Щом не искате да я поставяте единственото, което е редно да направите е да се подпишете в журнала срещу съответната ваксина. Никакви други операции или разходки, които е възможно лекарката да ви вмени не трябва да правите. След подпис в журнала лекарката се оправя нататък.  Възможно е да ви звъннат от РЗИ за налагане на глоба, но практиката показва, че малко хора са глобени.

Казвате, че детето вече е прието, т. е. е дадена бележка с поставени ваксини в яслата. От тук нататък е възможно да имате проблем, ако директорката започне да пита за въпросната ваксина, но предполагам това е индивидуално и до късмет.

Противоалергичното преди и след ваксинация би подтиснало имунната система...
В жегите не е препоръчително да се поставят ваксини...
Виж целия пост
# 190
Благодаря за отговора! Ще се подпиша, но ако детето започне да посещава ясла, няма право никой да го ваксинира без мое знание, нали? Именно това с противоалергичното ми се струва недобра идея. Странно ми е, в листовката на ваксината пише, че всяко състояние, довело до хоспитализация до месец след поставянето, да се тълкува като страничен ефект. И как с лека ръка, без да е ясно дали именно някоя съставка на ваксините не е отключила алергията, са готови да продължат да ваксинират.
Виж целия пост
# 191
Trak, само ти си тази, която поемаш отговорност за детето си. Предполагам, че таткото е с облъчен мозък и е най-малкото пас. Ако има увреждане никой не го БОли за твоето дете. Закона е така уреден, че лекаря е винаги невинен.
 В основата на всичко с ваксините е търговията - с купуване на ваксините от правителствата и нашите данъци, с уврежданията, които осигуряват клиентелата на аптеките и на докторите, със заплащането на ЛЛ за всяка поставена ваксина, със заплатата на мед.сестра в ДГ или у-ще /която меко казано прави само отчет на ваксини и почти нищо друго/. Ако пък се случи смърт на дете /да пази Господ/ то тогава плана за депопулация на населението е в пълна сила.  Този план се изпълнява и с ниската раждаемост, за която освен икономически фактори, също вина има задължителното ваксиниране. Едно ваксинирано дете се гледа много по-трудно, защото  може да е неспокойно нощем, изнервено, злоядо, болнаво, не му се учи и т.н. недоказуеми трудности, свързани с ваксините. Е, как да родиш трето дете като си изтискан от грижи по първите две.
Trak, ти си тази която ваксинираш и ти си тази която НЕ ваксинираш. Всичко минава през твоето съгласие и твоята глава после. Следвай инстинктите си!
Виж целия пост
# 192
Благодаря, Мисля!
Да добавя, имам спомен в първи клас (ако може да се каже, че помня, де) и май следващата реимунизация, припадах. Всъщност не помня и не знам какво е станало, спомням си как чакаме пред кабинета за ваксина и след това, на съвсем друго място в училището, майка ми и сестрата ме разбуждат и казват, че съм се уплашила и припаднала. Какво е било точно, няма как да знам. Странно, припаднала съм, а са ме пренесли до другия край на училище. Вероятно и майка ми си мисли, че съм припаднала от уплаха, но сега се замислям ма неяснотите и вероятните странични реакции. След това винаги ме е било страх от ваксините, без дори да предполагам за нежеланите реакции и т.н.
Виж целия пост
# 193
Здравейте!

Искам да попитам как стои въпроса с ясли и градини, когато детето няма всички ваксини. Възможно ли е въобще да посещава?
Виж целия пост
# 194
Никой няма право да ограничи детето ти от посещение на ясла/градина/училище заради отказ от ваксиниране:

http://vaksiniistinata.ovo.bg/news/otstojavane_prava_vaksini/2016-03-03-58

Междувременно керванът си върви и понеже вече е малко да се увреждат децата с ваксини, на последвалата имунна реакция западните светила са почнали да предписват химиотерапия. Да ни е честито по-голямото затъване  Cry

http://www.dailymail.co.uk/health/article-3768573/Schoolboy-ecze … ing-symptoms.html
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия