КГБ = Клуб на Готините Баби - 166.

  • 76 653
  • 735
# 345

 Добро утро и от мен! Имаме кафенце  аз май още едно ще си направя newsm78 , да поднеса чай, че може Танитка да се появи:

                           
 
 Дидимити, сигурно портмонето ти има скришни джобове Joy Но е хубаво, когато загубено се намери!
 
Виж целия пост
# 346
Добро утро  !

Четвъртък е ! Благословен да ни е!
Нека има усмивки рано сутринта.
Нека намисленото да ни се сбъдне!
Нека ни е спокойно на душата!
И много обичливо в сърцата!



Пазете хората, които ви обичат... От другите има колкото искате...
Дж. Балашевич

Дано вече да е минало ушОто на милата Елиа. Доктор-баба знае как.

Дидимити, Янче – благодаря за сутрешното зареждане! Дидимити, радвам се че си намерила парите

Вчера бях до НДК – на  цветната ФЛОРА. Купих си / за пореден път, защото все не успявам да отгледам/ Глориоза и две бегонии. На ММ взех бяло Дамско сърце /много го харесва, а нашето се загуби/ Успях да намеря тор против мъх в тревата и /за фитнес/ си купих сандали с пирони отдолу – да аерирам тревата. Ще има да марширувам по нея. Иначе изложението е съвсем западнало.Имаше малко изложители и повечето бяха за мед, природна козметика, сребърна бижутерия и разни дрънкулки
Виж целия пост
# 347
Добрутро!

Имам мечта за кагебейско НАЦИОНАЛНО ПЪТЕШЕСТВИЕ: ПО ПРИКАЗНИТЕ ВИ ГРАДИНКИ - Грети, Луси, Маринка, Иха, Фури, и кой ли още не. Ангажираме едно бусче и хайдееее
 travel flower travel flower travel flower travel flower newsm49

Не ща вече музеи, архитектури, катедрали и пр. Искам градинки и зелено. В българия искам навсякъде.
Виж целия пост
# 348
Здравейте, милимоички.
Не съм ви забравила, чета на пресекулки уж да ,,съм в час'', но що ли бабешкия ми акъл ,,дава заето'', като започна да пиша ...

Да ни е живо и здраво новото КГБ- ско  внученце!
Да расте и порасте умна, красива и късметлийка малката НАТАЛИ!
Баба ТАНУ да гушка и се радва на малкото бонбонче.


На патерица - честит рожден ден на дъщерята на АРИТКА!
Здраве, щастие, късмет!


Вчера ги свърших едни.... ( като кучето на нивата.... някаква такава поговорка използваше синът ми, каквото и да значи това...) . Сега си мисля - що ли не поговорих преди това с вас... ама отде толкова акъл...
Скрит текст:
Миналите почивни дни пътувахме с АТЛАС-С  и екскурзоводката беше такава омайница, че ми се прииска още някъде да ида с тях...
ММ категорично ми отказа да дойде, че до края на април съм направила резервации за още две едноседмични пътувания в по-далечни чужбини, а той трябва да работи все пак, а и много често е  командировки, та не може да разполага с времето си като мен...
И аз, за да не съм капо вчера си резервирах и платих за две съботно -неделни екскурзии в БГ за  места, където все не смогваме да идем с него .
Ето тук - http://www.atlas-s.com/BG_two_days/view.html?oid=2517756 - Перперикон и Татул
и тук - http://www.atlas-s.com/BG_two_days/view.html?oid=2623782 - Гърция, Ивайловград, вила Армира
Нещо не се справих и не се отварят линковете, но може да копирате и разгледате...
Та ,,тайната ми мислА'' е - що ли не ви предложих и да си имам другарче, може би...
Мисля, че места има все още, ако някой желае, ще се радвам да сме заедно.
И така не ми пречи, цял автобус хора има, ама можехме да го отчетем като колективно мероприятие ( шегувам се, наистина щеше да ми е по-приятно)  
.

Та така, и ей по такива причини все не се класирам за съботно-неделните ни срещи, ама две хубавини накуп не може...
Още от сега  ,,ближа рани и трия сълзи и сополи'',  че може би и на 26 март ще липсвам на срещата...
През делнични дни шансът ми е голям-,,времето е мое'', но почивниците ( и то все почти по обедно време) все удрям на греда... Но ,,глас колективен, глас божи'', ще се нагаждам, пък дано ми се отвори парашута някога...

Излизам да пазарувам, докато не е заваляло, че вчера като патарок все под дъжда шляпах...

Прегръщам ви и извинения, ако нещо важно съм пропуснала да отразя...

П.П. Ето с кой се сблъсках и сииилно прегръщам - Здравченцето-Мравченцето  Hug Hug Hug
Хайде с мен по пътищата на България.

Виж целия пост
# 349

Добро ви ден в четвъртък!  Heart Eyes

Джили, голяма пътешественичка си ти! И ти се радвам на стройната програма! При мен не може да се получи програма, за съжаление!  Hug

Ихичка, щях и аз да мина покрай изложението вчера, ама нещо ме отвя вятъра в друга посока. Но, пък днес може и да се получи. Hug

Гъбче, хубав празник сте изкарали, нищо, че е бил с баби, завършъкът е бил прекрасен!  Hug

Бъдете здрави и се усмихвайте напук на лощото време!
Виж целия пост
# 350
Добър ден от мен.Студенко,но поне сняг няма да съсипе нацъфтелите и напъпили дръвчета.Да  има да откъснем плод поне. Не  мога като Джили,май  завидях ,ама нищо де,но си развях крачолите по центъра малко,че не бях излизала отдавна и смених клюки ,едно момче отишло да занесе пари на приятел в игрална зала,оня профукал и  парите за път ,имало 20 кинта  излишни и  решило да опита късмета ,7 проиграло и  спечелило почти половин милион ,малко джобни трябват да закръгли.От братовчедите, късмета на начинаещия  го споходил.Хубава новина и се зарадвах ,продадох малко клюки ,купих малко и обратно.Сега запалих печката и ще дремя наоколо до вечерта, докато  дойде време за вечеря.Кално и мрачно и ръми навън,та тва е  планът.
Живи и здрави всички ,малките да растат ,болните ушета да оздравяват ,бабите да хубавеят и тва е ...
Виж целия пост
# 351

 Нещо оптимистично за следобед:

Подруга-жизнь
Подруга-жизнь, возьми меня под ручку,
И прогуляемся по улице любой.
Ну, что ж, что солнце спряталось за тучку -
Мне и без солнца весело с тобой!

Смотри, какое небо голубое,
А облака - всего лишь облака…
Нам ни к чему грустить сейчас с тобою,
Когда в моей руке - твоя рука.

Ты слышишь - в небесах запели птицы,
Умыта после дождика земля.
Ей-богу, стоило на этот свет родиться,
Чтобы влюбиться в эти тополя!

А от берёзок пахнет летом и… печалью…
Вот так весь день ходила бы с тобой!
Как жаль, что не всегда мы замечаем,
Простых красот планеты голубой!

Подруга-жизнь, давай с тобой не будем
Ни ссориться, ни киснуть НИКОГДА!
Сама увидишь - счастья лишь прибудет
На долгие нескучные года!
Виж целия пост
# 352
Добър вечер от дъждовна София.
Тану, да ти е жива издрава внучката, да расте и д ви радва!
Аз не разбрах - на англичанката ли е или на друго дете?
Фло, дано се е оправило болното мъниче.
Джили, радвам се за богатата ви програма. Ходи ми се и на мене, но ....
Въпроса не е за пари. По този повод и предложението на Здравка ми харесва. Няма да стане, ще гледаме снимки.
Борянка, брво на момчето с печалбата! Дано и ние да получим, но все пак трябва да влезем в казиното.
До 2 лв. стигаме с Пламен на билетите. Един възрастен съсед все му дава пари за билетчета и той му купува и взема по 1 за нас.
Комши винаги има поне 10 лв печалба. Пл. ги избира и после пак печалба.
Виж целия пост
# 353
Здравче, аз съм пример за най-некадърната цветарка. Не ми идва отвътре и всичко що е в градината и в саксии  е оцеляло случайно. На мен ми дай да съставям тестове, да преглеждам тетрадки, да чета книги, да правя учебни презентации, да уча и гледам деца. Другото е между тези дейности.
Иначе, моят дом и нашият град се радват на гости.
Виж целия пост
# 354
и чайче

   Приятен петъчен ден-е утре за работещите-пак ще ставаме рано-но здраве да е.
Виж целия пост
# 355
Усмихнат и хубав нов ден!
 


"...Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата.
Ей такива работи, хлапе...Добре, че не ги разбираш.
И ако утре или след време някой намусен възрастен започне да ти разяснява с равен и дуднещ тон, че панталоните ти не са на раирани карета ,а трябва да бъдат, отминавай по-бързо. Не се опитвай да разбираш хорските приумици и недомислия. Никога не си губи времето да убеждаваш някого, че усмивката е по-важна от изтърканите обувки. Който е останал ЧОВЕК няма нужда да му разясняваш цветовете на сърцето ти, защото предварително ще ги е видял и ще им се е зарадвал..."

Ранобудна Дидимити, теккю !
Из "Слънчогледови истории"
"...Хората забравихме какво е да се радваме на цветовете, защото самите ние станахме едни такива безцветни, апатични и навъсени. Защото все някой ни е крив пред погледа, защото вместо да се усмихнем на вятъра в косите ние се дразним, че ни се е развалила прическата.
Ей такива работи, хлапе...Добре, че не ги разбираш.
И ако утре или след време някой намусен възрастен започне да ти разяснява с равен и дуднещ тон, че панталоните ти не са на раирани карета а трябва да бъдат, отминавай по-бързо. Не се опитвай да разбираш хорските приумици и недомислия. Никога не си губи времето да убеждаваш някого, че усмивката е по-важна от изтърканите обувки. Който е останал ЧОВЕК няма нужда да му разясняваш цветовете на сърцето ти, защото предварително ще ги е видял и ще им се е зарадвал..."
Из "Слънчогледови истории"

Ранобудна Дидимити , тенкю!
Виж целия пост
# 356

 Добро утро и от мен!
Рано станах, но до сега четох разни истории, гледах и слушах песни...та се замотах! Добре, че е дидимити - нещо напоследък не успявам с кафето Embarassed
Иха, тенкю и на теб - два пъти си постнала един текст, ама и аз два пъти си го прочетох Joy
Освен да предложа чайче за сгряване в този мрачен и мъглив ден:

             
Виж целия пост
# 357
Добро утро.
Учудващо за мен-първа съм, аз ,,орисвам'' тогава днешния ни ден.
Хубав да е денят ни-спокоен, успешен и запомнящ се поне с едно едничко нещо.
Малко сте писали вчера, пак хвърлих едно оченце та поне днес да направя както вие правите по подробен разбор ...

Маринка, Айша, не съм китка за мирисане - цялата ми пътешественическа организация е отчаян опит да наваксам пропуснатото и надбягам малкото ми оставащо време за такива неща, да си създам радост.  За съжаление, рядко има взаимност в тези мои ентусиазирани пътешествия.  ММ пътува много, изморен е, но пък не ме спира. Преди 7-8 години преодолях психологическата бариера ,,сама жена на път'', пътуването е най-голямото ми удоволствие, ще ми се да мога и имам възможност повече време за това...

Хармонично, пишеш за проблеми, сподели ако ще ти стане по-леко. Не можем да помогнем, но олеква.

Танитка нещо се загуби по трасето, да се обади как я кара.

Мая, Дидия, а пък за Мамси да говорим, отдавна не съм ги мяркала, как сте момичета...

Фло, как е ушенцето на принцеската, дано е добре.

Борянка, има време и за външна работа, сега си гледай момчето, общувайте, говорете си...

Иха, Янче,  а и Маринка, вие внасяте свежест в дните ми, когато ви срещна тук - със стиховете си, с мъдростите .

Дидимити,  аз ако съм на теб ще си похарча с кеф тези пари, които съм ги изстрадала, с кеф и с яд, че съм се притеснявала за нищо...

Днес ще съм ,,доставка на храна по домовете''.  Ресторант ,, Баба готви най-вкусно'' от вчера работи на пълни обороти. Менюто - супа топчета, пилешка супа, спаначена супа почти е готово.
След малко чантите, рейса и в ,,Стрелбище''.

Ставам.
Пожелах ви хубав ден, такъв да е за всички - прегръдки.

Янче, Иха, Дидимити - ще ви чета като публикувам.


Виж целия пост
# 358
Добро утро готини разкошници!Аз още съм разплетена кошница,нощес не можах да се наспя,а  детето рано е избягало и ме е оставило да спя.Вероятно за вечеря ще ми цъфне чак.Май наваксва с приятели и познати месеците без контакти.
Очаквам майсторите да дойдат да си довършат работата, тези дни,да мирна накрая  и  почна да се пренасям,то голямо търпение  имам да чакам.Ама къде ще идеш като се налага.Не  исках да търся други,защото тези  направиха трудното ,къртенето ,сега за лесното няма да е коректно ,пък и  съм доволна от тях.Не  ме притесняват ,сами се справят  е си чистят след тях  на едно добро ниво.Като знам други как оставят ме е страх да чистя спечен цимент и бои.Като за бабичка си е  супер нивото им.
Дидимити,лек ден момиче,Какво да се прави,като се налага се работи.Дано като се пенсионираш  да имаш желанието да наваксваш  като Джили.А тя грижовна баба  и  умее  да глези.Аз имам спанак вече,доста е, може и супичка да измътя след малко,пък дано не се чудят червата на госта какво е ,не че не е ял де.Ама не постим, и никога не сме.Нямаше желаещи,пък и  вярващи толкова да стигнат до постене.И моят мъж Джилка бе пътувал и  му втръснало,една от причините да не ходи с мен ,само една.Другите просто нямаше кога,сега може би щеше да се получи нещо.
Яне ,то ти бе дежурна с кафета ,сега пък малко релакс,то има кой   по всяко време тук да отпие,и  първото  и следващото.Нещо ново от Анджи  кажи,копието твоя  хубаво.Чудя се дали ще се измени  във времето,дано си остане ,да те видим  каква си била млада и зелена през годините чрез нея.
Иха ,наистина станахме безцветни ,то от годините ли,от отпускане ли...Но  който умее  да открива цветовете си го може докрай.Може би не обръщаме внимание  на такива "дреболии" като сърца и цветове,масовки  само привличат внимание режисирани.Но  щом пишеш за това и ние  се впечатляваме  и радваме -има надежда да е останало нещо в нас.Зрение  към душата,към съдържанието ...
Нямах време да чета много,сега се връщам  тук там ,че не ми се излиза още ,вали си  и съм благодарна,че не е сняг.Настроена съм пролетно и   не ми се иска да затиска сняга.
Та  май  емотките не познавам,исках да се изчервя само.Фло ме превъзнася нещо ,за сега успявам да не се хващам.
Ние  си общуваме доста,като едно време и  ми е  топло и цветно тези дни да си призная.Има време да се върнем назад и да погледнем напред.А и  като е кратко общуването остават доста неизказани неща и  спомени.Направихме изненада на едната ми баба тук ,покрихме оранжерийка малка  за норматив ,получи се  добре,хареса ми как стана. И я  разревах като казах,че е подарък за 8 март ,всичко е платено и надплатено и  това е подарък.Насълзи се,врътна глава дето  начинът ми говори,че само за сега се примирява. Последните години не ме е оставяла без подарък за празник.И се съпротивлявам,ма кой  ме пита.Сякаш кой  знае какво съм направила и  гледа да е  отгоре.Тази жена от как съм дошла булка ми прави добро,нямах мощ да връщам,сега мога поне внимание   и малко грижи да дам и  тя предоволна.Чак ми е неудобно.
И аз се питам какво правят ,дали са ок  момичетата дето ги няма отдавна.Някои  им е скучно май  тук вече,дано е това,дано са добре.
Всеки премерва какво да сподели,но винаги сме казвали,че всичко е прието.Аз лично не настоявам,да не прекаля и  се приеме като натиск.То  анонимен няма  в мрежите,има спецове да разнищват,но  все пак ние  тук не сме такива ,аз малко хора свързвам реално и познавам,е  послъгах ,не са малко.
Ще  ходя да уча Здравка да слага картинки ,щото тук така обяснявам,че нищо не се разбира. Пък тя да ме учи на емотки,бива я  в това доста,на професионално ниво е .
Ай стига че се олях.Детето май  си прави колата ,аз да отивам супа да направя поне.
Виж целия пост
# 359
Надниквам преди тръгване...
Борянчице, миличка,  следващия път като се срещнем, ми се ще да мога повечко да си поприказвам с теб.
А дано има кръгла маса, че всеки на всички да е ,,удобен''.
И а дано и аз да съм на тази кръгла маса....

Тръгвам.
Празнично ми е, въпреки пикливото време.
Не почувствах нито осми, нито девети март като празник, тази вечер ще ми е празника, като си видя дечицата..
Скрит текст:
Скрит текст:
Май съм пропуснала да ви се похваля с новина номер едно, 99% сигурност.
Ирка ще си има братче - Росенчо:)))
Да видим изненадата на ,,японците'', каква ще е.
.

Приятен обяд, да ви сладко.
Приятен следобед, да ви е топло:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия