КГБ = Клуб на Готините Баби - 166.

  • 76 654
  • 735
# 435
Добро утрооо.
Янче - сладуранче,  къде ти е кафенцето, бе моме?

Допивам моето, не е ,, толкова бляскаво'' като твоето напоследък, но става.
У наше село стуууд, отрицателнна е температурата тази сутрин, а аз имам излизания в разни посоки....

Желая ви топло, блестящо и усмихнато да ви е.
Нещо словореда ми куца тази сутрин, но върша няколко работи накуп, та шЪ мЪ извините.
Хубав ден на всички ви.

Ихичка,  Hug
Виж целия пост
# 436
КАГ, чувството за справедливост не винаги е добро за самите нас.
Но аз лично не мога и не искам да се променя. Ако ме харесват - добре. Ако ли пък не, здраве да е.

Ако знаеш колко  пъти съм си разваляла рахата заради това чувство, особено докато работех, но и аз не искам да се променям.
Янче, баницата беше в обикновена тава с един пакет Фамилия. Имаше по парче за всички, колкото за почерпка, а не за наядка.
Виж целия пост
# 437

 Джили, ами тука си ми е кафенцето, бе мила! Да не би при теб да не излиза newsm78 Даже е с мърдащи розови листенца....
Виж целия пост
# 438
Няма го и при мен ,Яне ,само за теб си е  да мърда даже.А ми трябва май,щото още не съм се възстановила от пътя,трудно пътувам вече,но се напъвам  и аз.
Виж целия пост
# 439
И мoeто отношение към парите : Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


“Богат е този, който има сърце , а не пари!
Богат е този , който дава малкото , което има!”

“Бедните плачат от липса на пари ,
А богатите – защото не всичко се купува с пари...”

“Луксът е въпрос на пари.
Елегантността –на интелект...”
                                    Емануел Унгаро

... Използвайте ПАРИТЕ си за неща, които МОГАТ ДА СЕ КУПЯТ С ПАРИ. Използвайте ВРЕМЕТО си за неща, които НЕ МОГАТ ДА СЕ КУПЯТ С ПАРИ...

«Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени.»
Сузи Орман

"Ако искаш да се почувстваш богат, просто преброй всички неща, които не си купил с пари!

" Измежду нещата, които можеш да дадеш и пак да си останат твои, са думата ти, усмивката ти и благодарното ти СЪРЦЕ."
Зиг Зиглар
Виж целия пост
# 440


Усмихнете се, милимоички! Joy

Янушка, и при мен няма кафенце, само квадратче, ама аз нали не съм кафеджийка и "не тъгувам"!  hahaha
За компенсация ви предлагам "обядно чайче", да си го пийнете с мен!  food010


                  

Скрит текст:
Да ви споделя какъв разговор дочух неволно, миналата сряда, докато чаках на "опашка" за мляко. Бях ви писала, че купувам прясно мляко от една собственичка на кравеферма в близко село. Като се сетя, хем ми е смешно, хем..........
Значи, запазвам си ред след един възрастен мъж и след мен идва една жена, към която той се обръща с: "Весе, снощи с жената щяхме да идваме у вас!"! Последва "така ли, защо?" и мъжът заобяснява "Ами нали утре са на тате трийсет години от смъртта, пък не можахме да му намерим снимка в къщи, та нали те си приличаха много с твоят баща, даже хората ги бъркаха...... та да ни дадеш една снимка на твоят баща......
На което жената се опули и замънка "ама как така, че нямате ли обща снимка някаква да го изрежете...... После се разбра, че така разрешили въпроса!
Ама, такова чудо не бях чувала, да накараш хората да се сетят за "Иван", а на снимката да е "Драган"! Ама, знае ли човек!!! newsm78

Хубав вторник, девойки!  Heart Eyes

Скрит текст:
ПП.
Върнах се да споделя, че:
Отивам да ми поставят предпоследната инжекция/за алергията/ и след това съм на репетиция!
Да си попея малко......... че като гледам около мен, колко неща нямам, които се купуват с пари, колко неща не мога да си позволя, защото струват пари, а просто аз ги нямам тези пари, които ми трябват за да живея НОРМАЛНО, не в лукс, НО.....
През годините изобщо не ми е минавало през ум, че ще обеднея толкова!!!
На, ти народе ДЕМОКРАЦИЯ!  #2gunfire
Май се натъжих яко, а ви предлагах да се усмихнем! newsm78
Виж целия пост
# 441
Ти  си кажи ,пък няма да тъжим сто години ,ще се усмихнем пак.И си попей ,де да можех....
Виж целия пост
# 442
Ето съм, ама няма никого.
Нищо, аз ще си попиша, пък след мене ще има оглушителна тишина.
Янке, все не мога да ти благодаря за кафето - нали пиша вечер. Но едно късно благодаря за невидимото кафенце.
Явно някой го е гепил по трасето или ни е гепил бързия нет и не го виждаме.
Танита, дано вече нямаш алергични проблеми. Другото - това е положението. Ще си пеем, ще се радваме, че идва топло време, че мърдаме.
Аз също съм чувала подобни истории за сменени снимки на покойници. Ами били сбръчкани, снимките малки, нямало да личи.
Фло, оправя ли се куклата?
Фурия, как е диетуващия Фенчо?

Виж целия пост
# 443
Ето ме  Laughing
Откакто не съм на работа ходя всеки ден при малчо-поне да отменя снахата помагам в готвенето за него. Пък тя да се занимава, което е трудна мисия.
Сега се каня да гледам новото предаване по Нова.
Фло, оздравяха ли госпожиците?
Танита, както е казала Айша-дано се оправи алергията ти, другото е като за всички ни.  Ти поне водиш активен обществен пенсионелрски живот.  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 444
Е то бива, бива мълчание, ама чак пък толкова... Както се казва, денят си личи от сутринта, та и при нас, страницата си личи по първият пост  Wink  newsm51 smile3507 newsm53 ( по ЗДравунски ) ГолЕма приказка с станала smile3533

ЯНЕ, де го скри каЙвето? И при мен ни шава, ни мърда. Йок кафе.

ИХА, ограмотителко наша Hug. Хич да не запомним всичко, все по нещо ще ни остане в бабешките кратуни, и после като станем едни начетени бабета... мани, бегай.

ИВЕ, каквото и да ти е било, нали е останало в миналото, карай бодро напред.

ДЖИЛИ, чакаме вест от Японско. Дано и те ги нашарят.

ГРЕТИ, хич не ти трябва да се променяш.

БОРЯНЧЕ, възстанови ли се след пътуването?

ТАНИТА, ти пък ме разсмя с късият разказ hahaha Joy Майстор си bouquet Какво се случва с алергията ти?

РИМАРЧЕ, АЙША, благодаря, госпожичките вече са кукуряк.

Сега да се похваля, че от днес сутринта се сдобих със ... сватя. Дошла е да правим зъби - жалба по младост. Преди време я потегнах отпред, сега ще я потягам отзад. Т.е.ще практикуваме медицински туризъм. Гощавах я със супа от сьомга, кремвирши с кашкавал ( по нейно желание), чопска салата, картофено пюре, тиквеник. Изобщо у нас е един безкраен празник Wink

Е, от мен толкова. Отивам да спя, че утре работа ме чака. И пишете мацки, какво се стискате...хайде, останете си със здраве и лека нощ newsm46

Какво още щях да пиша??? newsm78 А сетих се. Кремче, храните ли се здравословно  hahaha eat eat Опасни старци разбойници си имаш, живи и здрави да са ти Joy Joy Joy Лелееее, дали и ние ще станем такива след някоя и друга година newsm78
Виж целия пост
# 445
Ми то да пишем, ама ако има за какво.
При мен  НИЩО. И днес като вчера.
По въпроса за парите, не са най-важни, ама тежкО, ако ги нямаш. Затова предпочитам да ги имам.
Лека нощ!
Виж целия пост
# 446

  ПРИЯТЕН ДА НИ Е ДЕНЯТ НИ!!!
Виж целия пост
# 447

Добрутро и от мен!

Дидимити, кафето си пия с удоволствие, че чак още едно ми иде на гаврътна.  Heart Eyes

Грети, свърши ли заместването при второкласниците?  Heart Eyes

Фло, ми то май повечето читатели.  Heart Eyes Клонът горе ще се чупи, а в темата няма никой.  hahaha

Римарче, как е сладура Дани? Навън ли ходите или повече вътре са заниманията с него?  Heart Eyes

Браво на теб, Танитка! Приключваш лечението с алергията! Дано да ти е повлияло!  Heart Eyes

Борянче, съвзели се вече от пътуването и сигурно вече си започнала фитнеса в двора.  Hug

Ихичка, затъжила съм се за теб. Не съм те виждала на две срещи. Трябва да си направим скоро рандеву.  Heart Eyes

Джилинка, продължаваш ли с фитнеса?  Heart Eyes

Липсва ми Светлето, отдавна не ни е навестявала.  Heart Eyes

За Яжка да не говорим. Откакто си дойде от чужбинско се е веснала два-три пъти. Къде си момиче мило? Кога ще ни събереш на среща да те видим и да ти се парадваме?  Heart Eyes

При мен също еднообразие. Денят общо взето минава по един и същи график. И така ден след ден.


Бъдете здрави, мили мои! За вас: е, още не е април, но иде, иде, потропва вече.  Grinning


Скрит текст:
Валери Петров

Пролет е...

Пролет е, пролет е, и аз гледам площадчето
пред кварталната черква със почуда открил
как черешите в него са тъй бухнали в цвят, че то
сякаш за първи път преживява април.

А децата в игрите си не познават умората
и мачът им пролетен се прекъсва, едвам
когато през входа отворен за хората,
топката влиза във кварталния храм.

И от тук почва чудото: посред литургията
със кръжило, по расо и в сандали обут,
пред вратата на храма се показва светията
и връща им футбола с роналдиньовски шут...

Да, измислица старческа, но пък пролет е, пролет е,
а и в таз ми фантазия има капчица яд –
как напуска се този приземил ореолите,
нарушил протоколите, луднал пролетен свят!




Виж целия пост
# 448
Добро утро и хубав ден и от мен днес.
Има виртуално кафе ( Дидимити, благодаря), пия си и реално, какво му трябва на човек....
Еее слънце няма още, но сигурно след малко ще надникне и се надявам днес да е по-топло от вчера...
Вече отчетливо си личи, че зимата губи позиции.... Колкото и да се пъне, малко и остана... Няма друг сезон, който да чакам с такова нетърпение, сякаш е разделителна линия началото на Пролетта, дойде ли - няма страшно, оцелели сме...

Желая успешен ден, с усмивки и топлина.

Маринка,  Hug, превари ме, а аз се връщам да ти ,,обърна'' внимание.
Поне веднъж да отговоря, когато ме питате нещо, че кратуна-бабешка, все забравя....
Да, ходя на фитнес когато мога, но вече без треньор- много ми идва да се съобразявам с неговото свободно време. Ходя в парка, когато е подходящо времето - ползвам уличните уреди, разхождам се, понякога тичам.. От както ,,открих'' слушалките, музиката все е с мен и ми е много стимулиращо и зареждащо.

Хубав ден, дами!
Виж целия пост
# 449
Добро утро ,щастливи !
Ведро настроение и късмет през целия ден!
Ако днес времето е слънчево ,оставете го да преобладава, ако не - преобладавайте вие...
Ако в душата ти е пролет, няма никакво значение какво е времето зад прозореца...
Лека работа, спорен ден..



https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiEhcXewsLLAhUF_SwKHXxNBf4QtwIIHTAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DceoCfwurhpg&usg=AFQjCNG6KruEwmszUr06xM10WTokFGve4A

И аз да се изкажа  Heart Eyes– има сутрешно раздвижване в темата, дано не последва затишието ...Ами мисля ви , притеснявам се да няма проблеми (То без тях за къде , ама да са по-малко и поносими)

Дидимити , поредно благодаря за кафето и поздрава. Бъди щастлива! Hug

Фло  Heart Eyes Hug, ако беше по социалистическо време , орден щяха да ти дадат за всеотдайност /на много станове тъчаща- търчаща/. Дано и ти получаваш толкова от другите...

Маринка  Hug, и на мен много ми липсват рандевутата, но в почивните дни ,оттук нататък, ще се пресЕлявам у “наше село” (Да си гледам хобито, както казва сина)Благодаря за стиховете на Валери Петров

Джили , Hug Hug Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия