Любители на Котки Тема 103

  • 65 416
  • 737
# 570
Миличкото  Cry Cry
Виж целия пост
# 571

Коте, болно от витилиго. Било е черно няколко години и после се е разболяло. Все по-бяло става.

Това ли е тайната? Laughing

Профи, то витилиго не боли, не мисля че е за съжаление. Само побеляват.  Peace
Виж целия пост
# 572
Щом е болест - не е добре. Naughty Няма значение дали боли, всяко отклонение от нормата е проблем. Peace
Виж целия пост
# 573
Идея си нямах, че котките могат да страдат от витилиго.  Shocked
Виж целия пост
# 574
Дами, тези дни гледах в един магазин наблизо храна на Gourmet - пастети и консерви. Дали става за нещо? Съставът е доста кратко описан и не ми дава достатъчно информация.

Знам че сте строго против храната от супермаркетите, но за момента не мога да си позволя най-най-високия клас и се опитвам да открия нещо средно.
Според вас по-добре ли е от Whiskas?

Тук чета и за някакво Карни newsm78
Виж целия пост
# 575
Според вас по-добре ли е от Whiskas?

Не. Също е с 4% месо, но в Гурме със сигурност слагат нещо пристрастяващо, защото веднъж опитали, много котки не искат да ядат друго. Поне Уискас спряха тази практика. Иначе Гурме -то пауч май е 6% месо, но няма особена разлика между 4 и 6 %. Simple Smile
Виж целия пост
# 576
Carny в нашите магазини не е никак евтино, докато онлайн разликата е огромна. Не е най-висок клас, но от евтините май е най-доброто по коментарите тук. (благодаря на Епона за разясненията)

Ако ще купуваш от нея, давай от този сайт:
http://www.zoofast.bg/animondacarnyadultgovezdoipilesko12h200gr-p-29044.html



Виж целия пост
# 577
И Рона, и Джинко са много капризни откъм ядене. Джинко гранули яде само Орижен (риба) и на Caro Crock за подрастващи котета. Друга не помирисва. Паучове абсолютно никакви не ще, само като ги подуши и бяга от тях и отдалеч обикаля чинийката (вземах на Carny и някаква друга марка, не ѝ помня вече името, доста отдавна беше - поне преди 2 години, но за 100тина грама консерва дадох 3 и нещо, ама уличните котета я ядоха ooooh!), а Рона яде Орижен с пилешко (с риба не я харесва), Роял Канин за персийки и за капризни котета, както и 2 вида на Caro Crock - с риба и с агнешко. Ама ги яде само смесено, поотделно ни една от храните не иска да яде.  Crazy За домашно приготвено месце и дума не ще да става - ни сурово, ни варено. Единственото течно нещо, освен водата, което приемат, са едни сосчета на Dein Bestes от магазин DM.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 578
А аз да покажа снимка от днес с ПиратЯ. Чини ми се, че откакто давахме за обезпаразитяване сякаш стана по-голям. Днес го щракнах... Па като го гледам... станал е
голям като магаренце
Виж целия пост
# 579
Расте момчето!  Heart Eyes

Милканчето тези дни ми изпили нервичките. Все е "мяяяя" работата. И все бели.
Последната беля-изпишка се на стол, в покоите на Магито. Отдавна не беше правила тази простотия.
И непрекъснато върви след мен. Само да седна, прилегна-идва да меси отгоре ми и да се обичаме. Мър, мър..Стана ли-и тя е по петите ми. От дълбок сън става за да ме следва.  ooooh!
Виж целия пост
# 580
Здравейте момичета! Отдавна не съм писала, но ви чета, не изпускам Simple Smile
Понякога ми се ще Кара да е лакомия, честно ви казвам! Така ще мога да предлагам само качествена храна. Но не! В момента сме докарали положението на сухата храна до около 70% РК, 30% Аплаус. Чист Аплаус не ще и да помирише. Ако увелича количеството си остава неизяден, подбира само гранулите РК. Поне в горното съотношение бива изяден почти всичкия. Добавям и гранули с витамини.
Обаче с мократа храна го закъсахме съвсем. Преди се нахвърляше на паучовете на Аплаус, сега отива, подушва и се врътва. С Карни още по-зле. Преди го харесваше, вече не го и помирисва. Имаше период, в който харесваше Гурметата и давах от време на време, поне малко мокра храна да хапва. Но вече не! Варено пилешко - абсурд! И вече не знам какво да правя  Sad В момента мешам варено пилешко или пауч с гранулите и така яде, но пък така не се ли обезмисля даването на мокра храна? Целия бъркоч изсъхва... Не знам, дайте съвети, моля!
Вече почти съм се примирила, че ще си останем на РК. Все се надявам да не е чааак толкова лоша Sad Обаче с мократа храна вече наистина не знам какво да правя.
Виж целия пост
# 581
3 дена глад и ще се научи. На научено коте да яде гранули, трудно се отвиква. Моите бяха научени да ядат само месо, но лятото докато ме е нямало са научени да ядат пауч и консерва. Сега купувам, но пак ту ядат, ту отказват, налитат си и на месо, но ако е само месо, пак отказват. Аман Laughing
Виж целия пост
# 582
Продължавай да месиш вареното пилешко с гранули и постепенно намалявай гранулите Simple Smile
Виж целия пост
# 583
Дами, както се оплаках от лакома маца и...
Взех пак на Нутрам суха храна, но за кастрирани. Е, не я иска... грам.
Досега винаги й давах за малки котета под 1г, защото тя е такава и всичко се омиташе. Сега тази не я и помирисва.

Нутрам имат средна серия и висок клас храна. Май тази за кастрирани е в средния клас.

Кой каза, че котето му яде по 3 пъти на ден? Божкеееее... нашата яде поне по 5-7, че и повече пъти на ден (ака поне по 2-3 пъти). Но преди обяд я "хваща щурчето" и само се мята, скача, гони и беснее щурашки. Спи следобяд и повече вечер и нощем до 01-02ч. После особено около 05ч. е супер енергична. Предиобед почти не спи.


изгризан кашон
Виж целия пост
# 584
Аз.  Joy
Много.  Shocked
Аз не смея да му оставям храна в купичката на моя, че не знам какво ще намеря после.
Храни се 3 пъти и достатъчно храна приема, но е все гладно. До там стигнах, че меря всичко, за да съм сигурна, че не го ощетявам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия