По пътя на мечтите - обща дискусионна тема 5

  • 47 303
  • 736
# 645
Имам около месец да го измисля. Реално, ако имах избор бих избрала да не казвам, но по- скоро си мисля, че нямам, те така или иначе са наясно според мен, че имаме проблем.Ние сме малък отдел и си знаем и кътните зъби, както се казва. Благодаря за споделения опит!
Виж целия пост
# 646
Начита го описа толкова добре, че чак ме повиха тръпки!  ooooh!

Никакво споделяне! Против съм дори и на прекия началник да се казва, освен ако не ти е близък личен приятел.

Преди време работех в голяма верига магазини, и изведнъж прекия ми началник реши да ме мести в друг магазин, което беше свързано с преназначаване, стартиране на изпитателен срок и всичките негативи. Защо го разказвам?!? Вече бяхме решили с ММ, че сме готови за деца и спрях цигарите, заради което напълнях няколко кг. Това родило в тъпите глави на няколко "доброжелателки", че съм бременна и не след дълго стигнало до ушите на иначе готиния шеф. Седнах и му казах в прав текст, че не съм бременна и проблемите приключиха като с магическа пръчица.
Дори не бях виждала клиника по репродуктивни проблеми на картинка, не знам какво щеше да е ако споделям че ходя по 2 пъти на седмица до там.

Споделям само на много близки, проверени хора, за такива е без значение дали са ми колежки или не. Те знаят да лъжат за мен без да им казвам кога се налага.  Peace
Виж целия пост
# 647
Нанчита, сигурно не си била на държавна работа, там са по-толерантни.
Виж целия пост
# 648
Нанчита, сигурно не си била на държавна работа, там са по-толерантни.
Точно това щях да напиша, аз съм в държавната администрация и по мои наблюдения, нещата са по - различни, за което си има логични причини.
Виж целия пост
# 649
Не, никога не съм била на държавна работа, последните години бях в голяма частна компания. Предпочетох да напусна пред това да дразня колегите с отсъствията ми. Бяха много толерантни в началото, но моите посещения в клиниката се проточиха в годините и толерантността се замени с клюки и интриги. На моменти се получаваше така, че аз отсъствам, когато ми е необходимо, а други колеги не можеха да ползват отпуск, когато искаха. Не беше никак приятно  Sad
Виж целия пост
# 650
Аз съм на държавна работа. В началото не казвах на никой, хубавото в администрацията е, че можеш да вземаш болнични, без шефа да те гледа накриво. Работех в екип с човек, на който можех да имам доверие и му казах. След това добих смелост и казах на прекия си началник, у който срещнах голямо разбиране. Давах си болничните по колегата ми, който ги носеше в човешки ресурси. След последния трансфер си дадох болничния след теста, който беше отрицателен и бях толкова разбита, че не ми пукаше кой ще разбере. Оставих го в деловодството и колежките разпространили, че съм бременна. Като се върнах на работа, попаднах на групичка видни клюкарки и едната ми каза- "О, разбрах нещо много хубаво за теб!", аз й казах- "Че съм след поредното неуспешно инвитро ли?", при което тя щеше да падне от ужас, явно не е очаквала откровението ми. Дотук спряха коментарите. Не съжалявам, в крайна сметка това е част от живота ми, няма да се съобразявам с тоя и оня.
Но в частния сектор е по-различно, на доста места уволняват след като разберат. Идиотска държава с идиотски закони, които те защитават от пункция до трансфер ...
Виж целия пост
# 651
Аз криех от всички и живеех в голям стрес, защото аз лично исках да кажа, но мъжа ми не ме оставяше. В един момент го преодоля и аз казах на абсолютно всеки. Толкова ми олекна. Особенно като споделих с хората, с които имам контакт всеки ден. Просто някакъв товар се махна от раменете ми. Нали в упражненията по йога казват че трябва да се оставиш да бъдеш и уязвим понякога, а не постоянно в някаква защитна позиция и нащрек.

Мисля че това дали ще кажеш или не е индивидуално и зависи много от начина по които сме порастнали и дали сме склонни да имаме доверие на хората. Защото непрекъснатото съмнение какво ще си помислят/клюкарят другите за нас, води до стрес, който скапва малкото ни яйцеклетки.
Виж целия пост
# 652
На работа знаят по-близките колеги и шефът ми, но ние сме доста сплотен колектив и сме и приятели. След толкова години опити и периодични излизания, предпочитам да знаят, отколкото да си мислят, че съм болна или злоупотребявам като не си спазвам работното време, но далеч не всички екипи са такива.
Виж целия пост
# 653
Аз досега не съм казвала, но мисля да си взема болничен този път, вместо отпуска, както правех досега , а там пише...Все пак шефовете ми са родители, пряката ми ръководителка е майка, има 2 деца, мисля, че ще ме разбере и поне на нея ще кажа. Малко се притеснявам, но все пак си мисля, че ще разбере...Надявам се.
Иначе и аз ако изпусна април, няма кой да ме замести, защото сме няколко офиса с един заместващ и лятото всеки месец има някой отпуска...Не че като взема болничен ще ме накарат да ходя на работа, но тогава по- може да се приеме зле. Както каза Шакира, не бива такива неща да ме спират, но ще се притеснявам, а и това не бива  Sad
Виж целия пост
# 654
Точно така Електра.Пусни си болничен, максимално след трансфер дават един месец, а  той като ти свърши  от бременността се обостря дископатия или криза на вестибуларния апарат и тогава  личния лекар  трябва да ти пусне нов. След това се констатира бременност и се издава нов болничен, през това време е готова епикризата от болницата за инвитрото и с него в телк ти дават болнични до раждането на бебето. Hug
 При мен док реши, че следващият път нямало да слага зарзио, но пък аз си го харесвах.
Виж целия пост
# 655
Да ви кажа винаги съм страдала от кръст. Имам дискова херния, която закрепих януари с физиотерапия, очаквайки скоро трансфер. Винаги, ама винаги ми е напомняла за себе си. Едно необмислено движение и навеждане и след това с дни болки. Честно да ви кажа откакто направиха трансфер нищо не ме боли. Движения, немислими преди за мен сега са детска игра. Нямам обяснение. Дори ставането ми сутрин беше затруднено докато се раздвижа. Какво станаа..нямам никакво обяснение. А дисковата ми е доказана. Много странно как бебо ме излекува Simple Smile
Виж целия пост
# 656
А дисковата ми е доказана. Много странно как бебо ме излекува Simple Smile

Бебо е вълшебник,  затова.  Hug
Аз се чувствам наистина много добре физически. Не ми е лошо, нищо не ме боли, от време на време лека тежест в корема, но като цяло просто никакво физическо неразположение.
Виж целия пост
# 657
Шакира, нямаш болки заради хормоните през бремеността, те действат обезболяващо, разхлабват се връзки ... Въпреки това се пази и внимавай с движенията, дисковите хернии не изчезват .
Виж целия пост
# 658
А,хеликобактер пилори пречи ли на забременяването? Четох в някаква нова тема, че и мъжът и жената имали. ooooh!
Виж целия пост
# 659
Герда, стига си си търсила бактерии и заболявания. На моменти човек колкото по-малко знае, толкова по-добре.
От Истанбулската тема знам, че в Мемориал освен на генетика и хормони, на друго не отдават кой знае какво значение и внимание, а са в топ 10 в световен план.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия