Истанбул [тема 39]

  • 106 846
  • 741
# 180
Здравейте отново!Имам още едно питане,ако може някои да ми даде информация за катамаран до Островите?Имат ли разписание?На коя фирма са?Изобщо как да ги намеря и да отида по бързо до островите с тях?Благодаря!
Виж целия пост
# 181
От пристанище Кабаташ тръгват катамараните на фирма IDO. Терминалът се разпознава лесно. Ето и разписанието им:

http://www.ido.com.tr/en/timetables/2015-autumn-winter-timetable/870

В това разписание,обаче, излизат дати от миналата есен. Поради неясна причина не иска да ми изкара разписание за идните дни, но това поне може да ти служи за ориентир. На място ще добиеш ясна представа дали се движат и по какъв график.
Виж целия пост
# 182
За да не попадаме на 2-ра стр. Simple Smile







Виж целия пост
# 183

Тази къща я познах. Simple Smile Спали сме в близост. В Султанахмет е, близо до малката Света София. И аз съм я снимала.  Grinning Обаче фотошопът яко е играл, включително с изсилени цветове. Къщата е олющено кафяво, а не оранжево. То си личи и по плочките, които в действителност са сиви, а не розово-лилави.  Mr. Green
Виж целия пост
# 184
Добро утро!

Пише,че е от градината на музея Сакъп Сапанджъ.

Виж целия пост
# 185

1960'lı yıllarda Eminönü'nün simgesi olan Pelikan


[/b]Üsküdar / Kısıklı - 1930'lar
Виж целия пост
# 186
Eдна лека стъпка встрани - някой пил ли е боза в Истанбул?
Чета сега за новия роман на Памук, който се разказва за бозаджия. Памук казва, че пил боза докато писал романа, но не му е много вкусна. Замислих се, че аз лично не познавам българин, който да не обича боза...
Гледам тука, изглежда странна, гъста и е "зимно питие"
http://www.giverecipe.com/traditional-winter-drink-boza/
Виж целия пост
# 187
някой пил ли е боза в Истанбул?


Аз съм пила, или по - скоро яла боза ето тук:

http://www.vefa.com.tr/

На мен ми хареса....С канела, много гъста - яде се с лъжичка, много по - светла от нашата...
Виж целия пост
# 188
Преди години живеещите в Истанбул обсъждаха бозата, нямала нищо общо в българската. Аз не съм опитвала, не съм и срещала.
Виж целия пост
# 189

Искам да попитам първата снима с моста къде точно е направена . Много ми хареса гледката .
Виж целия пост
# 190
Точно сега пих боза. В прословутата Вефа. Имам и снимки от феномена.
Не е като нашата боза, сладла е и е жълта. Дават ти я с  лъжичка, ама мен кой може да ме спре да си я потребявам както си искам, аз съм от България бе, оуууу! Simple Smile

Имам много да разказвам за Истанбул, въпреки че бях там само три дни. З тези дни мога да кажа : пациентът е болен, но изглежда добре. Бях на места, на които не съм била, видях неща, които не очаквах да видя, случиха ми се случки, които очаквах но не вярвах, че ще ми се случат. Никога не съм виждала Истиклял толкова празен, колкото го видях в 3 през нощта. Само да кацна и ще разправям.
Виж целия пост
# 191
Точно сега пих боза. В прословутата Вефа. Имам и снимки от феномена.
Не е като нашата боза, сладла е и е жълта. Дават ти я с  лъжичка, ама мен кой може да ме спре да си я потребявам както си искам, аз съм от България бе, оуууу! Simple Smile

Имам много да разказвам за Истанбул, въпреки че бях там само три дни. З тези дни мога да кажа : пациентът е болен, но изглежда добре. Бях на места, на които не съм била, видях неща, които не очаквах да видя, случиха ми се случки, които очаквах но не вярвах, че ще ми се случат. Никога не съм виждала Истиклял толкова празен, колкото го видях в 3 през нощта. Само да кацна и ще разправям.
Анджи, чакам разказ с нетърпение!  Hug
И по-подробен да бъде.  Laughing
Виж целия пост
# 192
Точно сега пих боза. В прословутата Вефа. Имам и снимки от феномена.
Не е като нашата боза, сладла е и е жълта. Дават ти я с  лъжичка, ама мен кой може да ме спре да си я потребявам както си искам, аз съм от България бе, оуууу! Simple Smile

Имам много да разказвам за Истанбул, въпреки че бях там само три дни. З тези дни мога да кажа : пациентът е болен, но изглежда добре. Бях на места, на които не съм била, видях неща, които не очаквах да видя, случиха ми се случки, които очаквах но не вярвах, че ще ми се случат. Никога не съм виждала Истиклял толкова празен, колкото го видях в 3 през нощта. Само да кацна и ще разправям.
Анджи, чакам разказ с нетърпение!  Hug
И по-подробен да бъде.  Laughing

И аз се присъединявам и нямам грам търпение за разказа на Анджи.

Ина, нямам никаква представа къде е тази пейка (от снимката), но мноооого ми се иска да съм седнала на  нея. Simple Smile
Виж целия пост
# 193

Искам да попитам първата снима с моста къде точно е направена . Много ми хареса гледката .

По метода на изключването - не е Ортакьой, защото липсва емблематичната джамия. Не е и от двореца Бейлербей. Не е в азиатската част до втория мост, защото там са само къщи до брега. Остава да е някъде пред Румели хисар.  Grinning

Анджи, чакам с нетърпение разказа ти.  Hug 
Виж целия пост
# 194
Здравейте  wavey

И аз искам на пейката от снимката   Mr. Green Smile  вгледах се и ми се струва че е сниман и моста или   newsm78 как ми се иска да съм на Босфора да го гледам    и да дишам въздух и да си хапна рибка в некое капанче  край Босфора  Love


  В Истанбул туризма е пред разпадане  за съжаление    Sad   много ми се иска да ида но сама не бих се навила  като не познавам града и има опасност от  взривания 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия