Истанбул [тема 39]

  • 106 842
  • 741
# 555
Привет на влюбените в Истанбул! Истинско удоволствие са разказите  и снимките ви! Благодаря на всички за споделените моменти ! bouquet

Цветното стълбище от снимките на Neolita и bialk е едно и също, само е претърпяло ремонт и отстрани са засадени кипариси.

Снимка от юли, 2015 г.


http://www.cnnturk.com/haber/turkiye/gezinin-renkli-merdivenleri-yikiliyor

Както е посочено в статията ,която е постнала Чефи -то , стълбищата са две , видях ги -едното малко поизтъркано.

Ето го  


А иначе, тези стълби са станали хит и ги има на доста места и в други градове  Peace
Виж целия пост
# 556
По цял свят има такива шарени стълби, не знам кои са били първите, но преди доста години ще да са били те. За съжаление тези в Истанбул са едни от най- скучните. Ето тук могат да се видят подобни стълби в 19 града по света, но това не са всички

http://photo.rozali.com/cvetni-stulbi-po-sveta-turisticheska-atrakciia.html

Ето още една статия, която повтаря някои от показаните, но има и поне 4-5 нови места

статията
Виж целия пост
# 557
По цял свят има такива шарени стълби, не знам кои са били първите, но преди доста години ще да са били те. За съжаление тези в Истанбул са едни от най- скучните. Ето тук могат да се видят подобни стълби в 19 града по света, но това не са всички

http://photo.rozali.com/cvetni-stulbi-po-sveta-turisticheska-atrakciia.html

Ето още една статия, която повтаря някои от показаните, но има и поне 4-5 нови места

статията
newsm10
Виж целия пост
# 558
По цял свят има такива шарени стълби, не знам кои са били първите, но преди доста години ще да са били те. За съжаление тези в Истанбул са едни от най- скучните. Ето тук могат да се видят подобни стълби в 19 града по света, но това не са всички

http://photo.rozali.com/cvetni-stulbi-po-sveta-turisticheska-atrakciia.html

Ето още една статия, която повтаря някои от показаните, но има и поне 4-5 нови места

статията
newsm10

   Peace  bouquet
Виж целия пост
# 559
А в Истанбул, където стълби има, не е да няма, ако направят някои в шарките като килим, като онези, които продават на Капалъ чарши.... Имат невероятни модели, характерни за различни региони в страната, имахме едни картички от Кападокия, всяка представяше различен килим, големи красоти. Много яко ще стане! Но общините често се дърпат за такива неща, не знам защо, но традиционно повечето такива проекти трудно са се преборвали за общинско разрешение.
Виж целия пост
# 560
Благодаря Ви,  Hug Hug Hug
Научих нещо ново за любимия ми град. Била съм близо до тях, но ще ги видя следващия път Simple Smile
Виж целия пост
# 561
Отдавна исках да си припомня джамията, за която Бялк  Hug писа, а Ду май беше посетила.
Ето я отново Simple Smile

Виж целия пост
# 562
Много ви моля, дайте отново координатите на тази джамия: как се казва, къде се намира, как най-удачно да се стигне до нея. Благодаря!
Виж целия пост
# 563
Много ви моля, дайте отново координатите на тази джамия: как се казва, къде се намира, как най-удачно да се стигне до нея. Благодаря!



Цитат на: bialk в 26-10-2015, 16:09:08
"Джамията към Богословския факултет на Мармарския университет в Истанбул, за която споменахме преди време, вече е открита за посещение. Ето линк с местоположението на джамията и снимки на уникалното съоръжение:"

http://www.haberturk.com/yenimedya/haber/1143517-iste-merakla-be … en-tatbikat-camii

Виж целия пост
# 564
Много ви моля, дайте отново координатите на тази джамия: как се казва, къде се намира, как най-удачно да се стигне до нея. Благодаря!



Цитат на: bialk в 26-10-2015, 16:09:08
Цитат
"Джамията към Богословския факултет на Мармарския университет в Истанбул, за която споменахме преди време, вече е открита за посещение. Ето линк с местоположението на джамията и снимки на уникалното съоръжение:"

http://www.haberturk.com/yenimedya/haber/1143517-iste-merakla-be … en-tatbikat-camii

Hug Hug
Записваме в тефтера за посещение Simple Smile
Виж целия пост
# 565
 
 Въйййййййй ,  кат е тръгнало при мен и заради събитията   дано до 2019 г. да доживем да отидем  Mr. Green bouquet   С вълнение чакам този момент и пътуването.   Grinning

 
Виж целия пост
# 566
Здравейте имам един въпрос,как да различим кое корабче е за разходка по Босфора от тези които се ползват за предвижване ?
Виж целия пост
# 567
Виж целия пост
# 568
Здравейте имам един въпрос,как да различим кое корабче е за разходка по Босфора от тези които се ползват за предвижване ?

Тези,които са за транспорт се минава през малки "къщички" ,на които по принцип е написано за къде е корабчето.(Кадъкьой,Ускудар,Харем...),а на тези за разходка по Босфора,директно се качваш и плащаш на човек,който стои до стълбите,също и постоянно привикват хора за тура,докато на другите никой не те вика  Mr. Green там ще се ориентираш и по потока от бързащи хора .
Скрит текст:

Тази снимка е на Еминьоню за Кадъкьой.
От този кей,на ляво,посока моста Галата е корабчето за Тура по Босфора.
Виж целия пост
# 569
Чефи-то Благодаря ти значи няма да се притеснявам да не сбъркам  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия