Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 8

  • 107 102
  • 799
# 510
Претоварени са и това оказва влияние в/у качеството на услугата. Явно зависи какъв момент ще уцелиш, но не съм много съгласна, че е без значение, дали си сама или с 10 родилки, да не говорим пък майки и жени с проблемна бременност в една стая.
Да, ясно, че е най-важно да си под наблюдение, но то и това зависи от бройката на майките, които са в момента за наблюдение.
Засега чух добри отзиви за Ташков и Белкин за секцио. Някой да сподели други имена? Конци после махат ли се, лепи ли се или се използват такива, които не се махат?

Случките с храната, изписването на пациентите и т.н. няма да коментирам. Дано са инцидентни и не са практика.
Виж целия пост
# 511
Раждането е 1950 лв, независимо дали е нормално или секцио. Аз платих в деня преди изписването Peace
Конците /или по-скоро двете крайчета/ се махат 7-10 дни след секцио
Виж целия пост
# 512
Аз в момента съм в Надежда (трети етаж) и смея да твърдя, че е далеч от представата ми за безупречна услуга. Да, претоварени са и правят може би каквото могат, но това едва ли е оправдание на 100%. Имаше родилка, която изкара 40 часа в реанимация, защото нямаше легла другаде. Да не говорим, че една от акушерките няма да оцелее дълго, защото аз лично ще я удуша. Адски противно същество.
Виж целия пост
# 513
Кристи, коя е таз особа, да видим тя или аз...?
Виж целия пост
# 514
Още се колебая за раждането, какво да бъде, та искам да попитам:
 - пред родилна и родилни зали отделно ли са?
 - по колко легла има в  залите?
 - в родилна зала възможно ли е да виждаш раждането на "колежката си" или има прегради?
Виж целия пост
# 515
Аз в момента съм в Надежда (трети етаж) и смея да твърдя, че е далеч от представата ми за безупречна услуга. Да, претоварени са и правят може би каквото могат, но това едва ли е оправдание на 100%. Имаше родилка, която изкара 40 часа в реанимация, защото нямаше легла другаде. Да не говорим, че една от акушерките няма да оцелее дълго, защото аз лично ще я удуша. Адски противно същество.

Ясно. Поредното мнение, което се покрива и с други такива.

Мерси за споделеното. Peace

Скрит текст:
Аз лично имам "спомен" от изнервена акушерка, която ми би инжекция така, че при натоварване на крака, получавам спазми в нерва, който ми засегна, а мина много време, но това е бял кахър.
Виж целия пост
# 516
Ако сте  София отидете на отворени врати. Сримки има и на сайта. Родилните зали за естествено раждане са три отделни, самостоятени и там протича цялото раждане.
Две споделят обща баня, но ако няма наплив, ще ви сложат в третата със самостоятелна бана.
Няма как да видите или чуете друга родилка, стаите не приличат на болнични особено много.
Леглото, на което сте до преди изгонването на плода е и това, на което се ражда.
Бащата или друг може да стой през цялото време с вас, може и да излиза, но до диванчето от пред, не и да обикаля в отделението.
Ако искате да ползвате дула, може само определени такива.
Храната януари месец беше кофти - картофи и ориз без вкус. А при шевове и страх да отидеш до тоалетна това не са най-добрите храни. Стаите и персоналът бяха ок, като изключим, че при тази цена някак се очаква отивайки да ти сменят памперсът на бебето да не ти се сопват, а също и показвайки как се къпе да са малко по-любезни. За кърменето също не бяха особенно заинтересовани да помогнат.
Виж целия пост
# 517
Последните месеци нещата с храната станаха по стриктни.
Има диети, назначават ги и ги дават според нуждите.Аз имах алергична реакция и ми дадоха специфична диета. Даваха меню от което да си избираш. Хубавото беше, че имаше топло прясно мляко, супа, салата.
Явно в момента натоварването е много голямо, много повече отколкото персоналът и помещенията може да поемат и това се отразява на качеството.
 В родилна зала се чувствах добре, беше ми много удобно.
 Единствено се притеснявах, че не ми дадоха никакви хапчета за дефекация, въпреки че ги питах няколко пъти и за това отказва спиналната упойка и така ми беше по-трудно и притеснително да напъвам.
Виж целия пост
# 518
Последните месеци нещата с храната станаха по стриктни.
Има диети, назначават ги и ги дават според нуждите.Аз имах алергична реакция и ми дадоха специфична диета. Даваха меню от което да си избираш. Хубавото беше, че имаше топло прясно мляко, супа, салата.
Явно в момента натоварването е много голямо, много повече отколкото персоналът и помещенията може да поемат и това се отразява на качеството.
 В родилна зала се чувствах добре, беше ми много удобно.
 Единствено се притеснявах, че не ми дадоха никакви хапчета за дефекация, въпреки че ги питах няколко пъти и за това отказва спиналната упойка и така ми беше по-трудно и притеснително да напъвам.


Герда, искам да споделя че си плащах по 170 лв. на ден за престой в Надежда и ДА даваха да си " избирам от меню" ноооооо много често санитарките особено Лили, Ели и  Юлия объркваха или по скоро не гледаха коя жена какво си е поръчала и ставаше голяна дъндания, това едно на ръка храната пълен б...ач. Веднъж вдигнах огромен скандал и главната акушерка се наложи да извика финансовия директор защото бях снимала, мухлясалите си домати в яденето, черния/изгорял омлет и т.н.
Относно акушерките ВАЛЯ (3 ет.) по лошо и лицемерно същество скоро не бях виждала, много пъти ставах свидетел на грозни подмятания, плоски опити за шеги с жени от оделението. Аз също "успях" да съм от нейните " потърпевши" когато не и позволих да ми сложи АМ с час и половина по рано и тя се расърди и хвърли АБ на помощната масичка в стаята #Cussing out Опита се и кортикостероида да ми сложи по-рано и пак тя само се оплакваше колко е натоварено, колко работа имало и само мрънкаше.
А това да се натисне алармата и да пристигне санитарката, пита какво има, казваш .............чакаш, че или санитарката забравила да каже или имало многооо работа или .........
От Ирена, Лили, Мими и Вера съм много доволна.
Ееее казах си, не че не описах в анкетата всичко но какво от това, все пак никой не ме е държал на сила, просто ми трябваха лекарите в Надежда.
Виж целия пост
# 519
Стаменова отпуск ли е?
Виж целия пост
# 520
Да  Peace
Виж целия пост
# 521
Ясно е, че натоварването им е голямо, но това не е оправдание. Все пак не се плащат малко пари и могат да се постараят с храната, отношението и т.н. Иначе си заприличва на луксозна държавна болница.
Виж целия пост
# 522
Докато лежах имаше и други проблеми с храната. Когато лежах втория път (скоро) нещата се бяха затегнали.
Санитарките повечето не ми харесаха.
Лежах и  в друга частна клиника, няма да ви кажа санитарките как са там. Стаите се чистят по два пъти на ден, веднъж на смяна, но няма такова чистене. #Crazy
Вечно са усмихнати и приветливи.
 Но не знам как да чистят санитарките, като трябва да слизат до долу и за пациентки.
Виж целия пост
# 523
Всъщност, едно от простичките неща, които ме втрещиха, беше дистанционното за климатика. Едно за етажа. Взимаш, пускаш, връщаш. Когато искаш да спреш, отиваш наново до регистратура и същата процедура.

Е, малоумно е...
Виж целия пост
# 524
Докато лежах имаше и други проблеми с храната. Когато лежах втория път (скоро) нещата се бяха затегнали.
Санитарките повечето не ми харесаха.
Лежах и  в друга частна клиника, няма да ви кажа санитарките как са там. Стаите се чистят по два пъти на ден, веднъж на смяна, но няма такова чистене. #Crazy
Вечно са усмихнати и приветливи.

Сподели името на клиниката, моля те. Може и на лични.

cristi, това с климатика ме остави без думи. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия