Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 136 639
  • 960
# 450
Здравейте мами, моето момченце е с диагноза мегауретер, на урокултурата, която пуснахме за ТЕЛК-а се изолира бактерията псевдомонас аеругиноза,някой има ли опит с лечението.В момента сме в болницата и му вливат антибиотик, разреждат го с банка, благодаря предварително
Здравей ,Севда и моят син имаше същата бактерия и нас ни лекуваха в болница с антибиотик,докторите обясниха ,че тая бактерия е много упорита и малко видове антибиотици я убиват,но след 7дневен престой я умориха ...Така че няма страшно щом сте в болница всичко ще е наред .Скорошно оздравяване ви пожелавам  Hug
Благодаря Simple Smile И аз разбрах, че е упорита,  дано и ние я преборим Simple Smile
Виж целия пост
# 451
Здравейте мами, моето момченце е с диагноза мегауретер, на урокултурата, която пуснахме за ТЕЛК-а се изолира бактерията псевдомонас аеругиноза,някой има ли опит с лечението.В момента сме в болницата и му вливат антибиотик, разреждат го с банка, благодаря предварително
Здравей ,Севда и моят син имаше същата бактерия и нас ни лекуваха в болница с антибиотик,докторите обясниха ,че тая бактерия е много упорита и малко видове антибиотици я убиват,но след 7дневен престой я умориха ...Така че няма страшно щом сте в болница всичко ще е наред .Скорошно оздравяване ви пожелавам  Hug
Благодаря Simple Smile И аз разбрах, че е упорита,  дано и ние я преборим Simple Smile
Ще стискам палци,ще я преборите 🤗
Виж целия пост
# 452
Някой може ли да ми даде актуална информация за д-р Момчилов - в Пирогов на частно може ли, или трябва в частния кабинет. Директно по тел. от първа страница ли да запазваме час или по и-мейл и колко струва частния преглед. Еличка пак е с бактерии (2 г. и 10 месеца), този път протеус мирабилис, но Русинов ни изписа ципрофлоксацин, който като се стрие е отвратителен и не може да се приема изобщо. Чудя се вече къде да я водя...
Виж целия пост
# 453
Момчилов: тел: 0888770310
Вчера бяхме при него Simple Smile Детенце е добре, бъбречето се възстановява.
Има частен кабинет на ул Царица Елеонора 25 (близо до 6-то РУ в Бъкстон), работи там следобед.. Не помня точно, кои дни, но май са понеделник, сряда, четвъртък (с ехограф) и петък. Работи и по каса там, ако е с ехограф прегледа се доплаща 20 лв.
Обади се и си запиши час. В Пирогов е много по-трудно, така че препоръчвам кабинета му.
Виж целия пост
# 454
Higher-up, Опитайте се да намерите начин някой да ви купи от чужбина Ципрофлоксацин във вид на сироп/ например от Гърция/  Приема се лесно от детето.
Успех!
Виж целия пост
# 455
Здравейте, мами-героини!  bouquet

Писала съм в назад темата, но ето на кратко нашето състояние - момченцето ми е родено 2014 г. с пренатално установена мултикистоза и увеличение на ляв бъбрек. Роди се жив и здрав и с времето кистите спаднаха, а "бъбрекът" изсъхна. Десният му бъбрек е с 1-2 степен хидронефроза, водим го при Буева и Желязков основно. Казват, че няма какво да се направи за хдронефрозата на този етап и само ще я мислим и ще се молим да я израсте, защото това му е единствения бъбрек. Sad
Другата седмица, на 19-ти ни престои операция от фимоза при д-р Пеев в Пирогов. От раждането му кожичката на пениса е срастната над главичката и по никакъв начин не може да се забели, а веднъж вече направи бактериална инфекция. Направихме му  всички изследвания и показателите са добри.
Притеснява ме само упойката - имате ли опит с такава операция?
И също да помоля за нещо - загубих си списъка с необходимите вещи и изследвания за болницата. Изследванията са направени, но все пак се притеснявам да не пропусна нещо, и ако го имате този списък ще съм ви много благодарна да ми го снимате и пратите на лично. Simple Smile
Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 456
Здравей.  Носиш акт за раждане на детето, ако  са ви искали консултация с алерголог,  талон за хоспитализация, попълнени документи.  Дрешки за детето- пижама.  Престилка за придружител. Нещо обезболяващо което то пие.  Предполагам няма да нощувате там,  но все пак за детето ще има предвидена храна - прибори, чашка за вода.  Мокри и сухи кърпи.
Нямам идея какво точно те тревожи с упойката - анестезиолозите  са опитни. За по - леките операции предлагат спинална в комбинация. Детето няма да помни нищо. 
Виж целия пост
# 457
Благодаря, marycherry.
Притеснява ме, защото ще ни е за първи път. Другото е, че той отказва да спи на обяд и ще е доста неприятно за останалите деца в стаята. Има ли възможност за индивидуална стая и каква е цената?
Обезболяващо никога не е пил. Ще се консултирам с педиатъра ни, но в Пирогов няма ли да му изпишат нещо?
Виж целия пост
# 458
Ами не мисля, че това, че не спи на обяд ще е особен проблем. Не мисли, че в отделението на обяд всички спят. Доста често до 13-13.30 са операциите.  Кое спи,  кое реве. ....
Вип стая има 40 лв.  е на вечер. Попитай си Пеев или на място. Освен това, ако не спите в болницата може и да я пазят за дете с по - дълъг  престой. Но все пак от питане глава не боли.И си носи о е заболява що за детето -Нурофен  или Панадол.  Попитай си. Аз лично ползвам Нурофен
Виж целия пост
# 459
Момичета,как сте?Как са децата?
Аз отдавна не съм писала,но и бях добре.Сега от няколко дни ме болеше бъбрека и отидох на лекар и се оказа,че съм и с камък в жлъчката.
Виж целия пост
# 460
Здравей. А дребния как е?
На теб какво ти препоръчаха?
Виж целия пост
# 461
Meри,как мина в петък?
Дани,вие как сте с малкото?
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 462
Sun Sea чакам докторката да ми се обади за да ми каже за какво става на въпрос в Уродинамиката на Минко. Аз все още не съм се научила да ги разчитам - уродинамиките Mr. Green Но никога не е късно.  Crazy Laughing
Виж целия пост
# 463
Сън Сеа,Мери,благодаря.
Малкия е добре вече,но 2 месеца и с него изживяхме кошмари в болницата.На края на Октомври направи бронхеолит,уж ни изписаха здрави,беше доста време у дома и беше добре.После го пуснах на градина,че нямаше кой да го гледа и на 10 ден беше с ларингит и пак болница.След това до днеска не е ходил на градина и беше здрав,но от днеска го пуснах и да видим докога ще изкара здрав.Само се моля да е за по-дълго този път.
Мери,на мен за жлъчката ми изписаха Цинарикс за 1 месец и после контролен преглед.
Виж целия пост
# 464
Здравейте от мен! Изчетох редица постове и вече съм със свито сърце! Дано са живи и здрави децата ни!  Момиченцето ми е на 1 година и 10месеца. Преди два месеца откриха, че има камъни в бъбреците Sad Най-големият е 5мм. Не попаднах на пост с подобен проблем, но и няма как да изчета всички теми. Толкова е мъничка и с камъни Sad Има ли някой, борил се с това? С кой лекар да се консултираме, какви изследвания трябва да се направят? Има ли начини за лечение, диета, билки?
Много ще съм благодарна на всякаква информация, не знам от къде да започнем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия