Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - тема 26

  • 136 662
  • 960
# 360
И моята е първи клас и е трудно с ходенето до тоалетна, но съм и обяснила колко важно е това. Вкъщи я наливам постоянно с течности (вода, мляко, коптоп, сок, дори и кола и давам, чайове, каквото се сетя и каквото пие) и напомням да ходи да пиша. На училище са предупредени учителките и те не я спират, но тя забравя или нарочно не ходи и понякога се изпуска, даже съм и сложила резервни дрехи  Confused

Носи си шише с вода или сок (него го пие повече) и постоянно и се повтаря, че това е единственото, което трябва да прави, да пие течности и да ходи до тоалетна. За щастие тя няма физически проблем, само трябва да си изгради режим и редовно да си изпразва мехура, но тя се инати на това и от задържането на урина се появяват бактерии.
Виж целия пост
# 361
 Появявам се след няколко дневно отсъствие с развитие по нашия въпрос. Решихме се накрая и направихме цветна снимка. Е отлагахме я два пъти, че малкия беше болен но вчера успяхме да отметнем и това. Накратко - без упойка, за моя радост и едновременно с това мъка ( много плака, мнооого). Правихме я в Специализирана Болница за Активно Лечение по Детски болести. Добри условия и много добро отношение, така че сме доволни. Малкото ми геройче след обяда беше забравил за всичко като изключим двете спукани вени, които явно го болят.
 Относно бъбречето, продължава загадката при нас да се задълбочава. След като установихме намаляване на размера на половина и повече дори преди няколко седмици, вчера и онзи ден бъбрека си смени размера когато и както реши. Значи в събота на контролен 29мм, в четвъртък преди снимката беше на 16мм. В петък по време на снимката 30мм. Остави изненадани всички в нефрологията ( д-р Цанова, д-р Русинов и още други на които не разбрах имената). Иначе на снимката се вижда, че контраста изпълва легенчето и до там, по-надолу нищо не минава. Не е ясно обаче дали обструкцията е в края на легенчето или в началото на уретера. Д-р Цанова се е свързала с д-р Минова и ни изпраща при нея в понеделник за да направим консултация. Ще изпратим в понеделник и на д-р Джинович резултатите за да ги погледне. Д-р Цанова съвсем откровенно си призна, че не е сигурна дали е по-добре да изчакаме и  да наблюдаваме или да се оперира. Ще видим в понеделник какво ще каже Д-р Минова и евентуално д-р Джинович.

  Това от мен за сега, прекрасен ден ви пожелавам
Виж целия пост
# 362
Casper успех на вас.
Относно пишкането редовно - това е много, много важно. Просто пиене на вода и пишкане. Знам че ви е трудно,  но залога е здравето на децата.  Аз също имам големи разправии в градината и с пиенето на вода, и с даването на лекарството на обяд.  Все са забравили,  все не било тяхна работа. Затова и детето трябва да се  приучи на режим.  То само след това следва режима си. Моят син ако забрави хапчето или да се изпишест навреме веднага ми казва.  Но и д-р Минова има голям принос- на всеки преглед му повтаря колко е важно.  А през последната година срещите ни са ежемесечни.Мише според мен е много малка вероятността детето ти да е с хипоспадия и да не е забелязано по време на операцията.  Но винаги можеш да си направиш консултация с уролог
Виж целия пост
# 363
Появявам се след няколко дневно отсъствие с развитие по нашия въпрос. Решихме се накрая и направихме цветна снимка. Е отлагахме я два пъти, че малкия беше болен но вчера успяхме да отметнем и това. Накратко - без упойка, за моя радост и едновременно с това мъка ( много плака, мнооого). Правихме я в Специализирана Болница за Активно Лечение по Детски болести. Добри условия и много добро отношение, така че сме доволни. Малкото ми геройче след обяда беше забравил за всичко като изключим двете спукани вени, които явно го болят.
 Относно бъбречето, продължава загадката при нас да се задълбочава. След като установихме намаляване на размера на половина и повече дори преди няколко седмици, вчера и онзи ден бъбрека си смени размера когато и както реши. Значи в събота на контролен 29мм, в четвъртък преди снимката беше на 16мм. В петък по време на снимката 30мм. Остави изненадани всички в нефрологията ( д-р Цанова, д-р Русинов и още други на които не разбрах имената). Иначе на снимката се вижда, че контраста изпълва легенчето и до там, по-надолу нищо не минава. Не е ясно обаче дали обструкцията е в края на легенчето или в началото на уретера. Д-р Цанова се е свързала с д-р Минова и ни изпраща при нея в понеделник за да направим консултация. Ще изпратим в понеделник и на д-р Джинович резултатите за да ги погледне. Д-р Цанова съвсем откровенно си призна, че не е сигурна дали е по-добре да изчакаме и  да наблюдаваме или да се оперира. Ще видим в понеделник какво ще каже Д-р Минова и евентуално д-р Джинович.

  Това от мен за сега, прекрасен ден ви пожелавам
Правиха ли късна снимка?
Това означава няколко снимки през 10-15 минути.
При нас беше така и то при двата бъбрека, накрая (в Токуда) за левия бъбрек видяха, че стеснението е в горната част, т.е. към бъбрека.
Промяната в размера да не те притеснява - това зависи от факта колко е отделил в момента на прегледа.
Вижте я Минва, тя гледа на ехограф също.
Успех
Виж целия пост
# 364
 hmhm, направиха няколко снимки - на 7 мин, 20мин, 1час и 2 часа.
 За размера ме притеснява това, че и д-р Цанова и доц. Буева се изненадаха. Даже доц.Буева каза, че било невъзможно  newsm78. Явно обаче е възможно.
 Баща му отиде с всички изследвания при д-р Минова. Тя го гледа на ехограф миналия път когато ходихме при нея.  Сега носи всички резултати от всички прегледи и от снимката. Да видим какво ще каже, макар че нямам кой знае какви надежди за нещо различно от операция.  Довечера ще изпратим и на д-р Джинович всичко. Само се чудя мога ли да сканирам снимката от рентгена, че няма диск с резултати ?
Виж целия пост
# 365
hmhm, направиха няколко снимки - на 7 мин, 20мин, 1час и 2 часа.
 За размера ме притеснява това, че и д-р Цанова и доц. Буева се изненадаха. Даже доц.Буева каза, че било невъзможно  newsm78. Явно обаче е възможно.
 Баща му отиде с всички изследвания при д-р Минова. Тя го гледа на ехограф миналия път когато ходихме при нея.  Сега носи всички резултати от всички прегледи и от снимката. Да видим какво ще каже, макар че нямам кой знае какви надежди за нещо различно от операция.  Довечера ще изпратим и на д-р Джинович всичко. Само се чудя мога ли да сканирам снимката от рентгена, че няма диск с резултати ?
Да, значи е точното изследване. И не пропусна през уретерата надолу...
При нас единия бъбрек беше така (казаха, че не отделя). Оперираха го - на 3 месеца, а после бъбречето почна по малко да работи.
Може да пробваш и със снимки от телефона.
Стискам палци, ако се наложи операция.
Както съм писала ние имаме и на двата бъбрека, детенце е ОК. Кофти е, гадно е, мъчно ти е, но най-важното е да се намери правилното решение.
Виж целия пост
# 366
Здравейте, новак съм и като видях че темата е разисквана в 25 отделни теми се отчаях. Нямам възможност да изчета всичко, тааа, да попитам и да ви разкажа за моя младеж.
Марти е на 1,8 и има вродена хидронефроза. левия бъбрек е увреден. При раждането увредения паренхим беше 1,1 на 4,2см бъбрек / на 3м беше 1,2 на 4,8см. След това увредения паренхим малко по малко изостана в пропорция спрямо бъбрека. Правихме синтиграфия( не нам дали така се пише) когато беше н 3м и резулатта беше че общата бъбречна функция е 74% в полза на здравия и 26% за болния.
След поредната консултация с д-р Буева, четох доста, посетих за второ мнение още една лекарка в детската поликлиника на Ами Буе ( София) и затвърдих теорията че Буева е Н1. От всичко което чухи прочетох установих че нищо не може да се направи освен да чакам и да се моля да ни се размине. И така елиминирах от главата си проблема.
Сега 1г по късно отидохме пак да го види Буева - оказа се че с прохождането ( вероятната причина) нещата много са се влошили и функцията на болни е станала от 26 на не повече от 5% , торбичките са заели и здравия паренхим.. и положението е ЗЛЕ.
днес ходихме в Детската поликлиника до Зоопарка и там ни консултира и прегледа г-р Гайдарова. Много хубаво впечатление ми направи. Буквално се изплаши от това което видя, мисля че взе присърце въпроса. Уговорихме се за последващи действия. Даде ни направление за нова синтиграфия.
Озадачи ме коментара и "прекалени много сте чакали" и откакто излезнах от кабинета не мога да си намеря място.... Какво е трябвало да направим? Има ли начин да повлияем ? Късно ли е? безвъзвратно ли е увреден? а сега какво..
 И сега чета ли чета.. търся още мнения, и не знам къде да го заведа. Нямам доверие на лекарите тук- веднага днес се заговори за отстраняване.. операции и тнт...
Иска ми се да чуя мнение от по-съвременни и добри специалисти. Виждам добри впечатления от сръбския доктор и мисля да се отидем до там и да поговорим  аз съм израснала там и ще стане лесно. Мислите ли че би дал компетентно мнение е предвид спецификата на проблема?
Този доктор във Виена? Някои има ли реални отзиви от него? как става? Виена също е близо .. гледах и във Париж една клиника..
Изобщо какъв опит има в посещението на чужди специалисти?
И им ли смисъл от всико това..
Виж целия пост
# 367
Съжалявам за това което пишеш. Но Виена - ако говориш за проф. Маркберг той вече е пенсионер. Сърбия ви е алтернатива.  За д-р Джинович има добри отзиви.  Д-р Минова също.  Направете си консултации и не чакайте повече.  За западните клиники - аз нямам особени впечатления. Написах адреса на болница в Берлин, няколко страници назад, където аз направих запитване за моя син. Там до цена не сме стигали.
Успех.
Виж целия пост
# 368
tanqus, щом ще ви е лесно в Сърбия, не го мислете, записвай час и отивай.
Аз лично не вярвам изчакването да е допринесло за влошаването. Обсъждала съм го с лекари този въпрос, така че не се обвинявайте.
И въпреки всички добри отзиви за Буева, както казах, тя е нерешителна и винаги е за изчакване, така че едно мнение никога не стига.
Не знам защо говорят за вадене на бъбрек - нашия го оставихме и то без почти никакъв паренхимн.
Не отлагайте нещата - взимай отпуск, болничен, каквото се сетиш и действайте.
Виж целия пост
# 369
tanqus, щом ще ви е лесно в Сърбия, не го мислете, записвай час и отивай.
Аз лично не вярвам изчакването да е допринесло за влошаването. Обсъждала съм го с лекари този въпрос, така че не се обвинявайте.
И въпреки всички добри отзиви за Буева, както казах, тя е нерешителна и винаги е за изчакване, така че едно мнение никога не стига.
Не знам защо говорят за вадене на бъбрек - нашия го оставихме и то без почти никакъв паренхимн.
Не отлагайте нещата - взимай отпуск, болничен, каквото се сетиш и действайте.
Виж целия пост
# 370
tanqus, Най-ненужно Ви е да се обвинявате в момента. И аз мисля,че едва ли изчакване е основен фактор за влошаане на показатели. Особено, ако детето не е имало уроинфекции,пиелонефрити. При моето дете точно честота им във времето увредиха функция на единия ббрек. Но премахане никога не е било дискутирано. Странно ми е без нови изследвания да ви говорят и всяват страхове.Естествено всеки случай е индивидуален, но едно е сигурно според мен и то е  незабавно нова микционна снимка, сцинтиграфия и съответна консултации
 Аз закъснях веднъж, доверих се на лекар, който не направи своевременните правилни решения, затова и се увреди функция,въпреки операции.....но да се упреквам не помага. Бягайте от това, само ще ви носи вреди.

Късмет и успех!
Виж целия пост
# 371
Здравейте! Нова съм във форума...моля Ви, ако някой има информация за доц. Буева – защо не си вдига телефона, в България ли е....да сподели...Спешно трябва да се свържа с нея! Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 372
Здравейте ние минахме нашият преглед поставиха ни диагноза свръхактивен пикочен мехур НО имам притеснение,че нещо ни претупаха ...та да питам пак може ли да се поставят диагнози без ехография и за уродинамиката дават ли ви някъкъв документ..също така не ми издадоха лист с диагнозата...само отзад на една хвърчаща рецепта пише свръхактивен мехур и толкова даже и печат няма...изписан ни е дриптан и панцеф... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 373
В Пирогов ли прегледаха детето? Там обикновенно не дават лист за прегледа.  Уродинамиката излиза на лист като графика с показатели. Това в нещо което би трябвало да получите.  Иначе на ехография не се вижда дали мехура е свръх активен или не. Вижда се дали има остатък на урина след пишкане,  дали има връщане към бъбреците, самите бъбреци и т.н. Уродинамиката е много полезно изследване,  а апарата в Пирогов е много нов и модерен. Така че на база показателите които лекарят е видял може и да постави такава диагноза. Предполагам, че след приема на Панцеф  ще отидете отново на преглед.  Поискай си да огледат по -добре детето на ехограф.  
Виж целия пост
# 374
Да в Пирогов.Попаднахме на д-р Атанасов направи уродинамика,но детето изпишка малко,въпреки че твърдеше че много и се пишка и ще се напишка... таизпишка се но д-ра каза че е малко каквото и да значи това аз се притесних и му казах след малко да повторим защото тя и в къщи така на малки порции ходи...но той каза не няма смисъл ясно ми е...после попитах дали няма да ми даде резултата от изследването или диагноза той каза че нямало смисъл толкова молко пишнала че нищо не станало...просто нямам думи толкова път за нищо...това е.За момента бях притеснена и не осъзнах нещата,но сега като се замисля как така я постави тази диагноза и лечение не ми е ясно...и продължавам да се дерзая ами ако има нещо сериозно?А и тези хапчета не са шега ако не е за тях?Още по притеснена съм от преди с две думи...Можеше и ехограф да направи при положение,че детето е недоносено 2 месеца беше в кувьоз има вероятност за вродени аномалии и това му казах...не ме отрази и толкова...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия