(Био)зеленчукова градина - тема 32

  • 84 228
  • 746
# 165
Благодаря, за по малките листенца на черито, ще гледам , сега не си личи. Тревната смеска е 14 лв килото, спорт се казва. Сибирският лук ми поникна от семенца и после го преместих в градината , расте на бунчета, уникално нещо  е, режем си и пак пораства, не мръзне, увеличава се всяка година. Сигурно трябва да се разсажда не сме го правили.
Виж целия пост
# 166
Аааа ирис!  Тези на картинката са много хубави!
Виж целия пост
# 167
Някой знае ли къде се подвизава Теди.Каза че рядко минава тук.Да си отвори личните.Пуснала съм и адрес на който да ми прати семена.Бях и пращала семена и са и  останали.Лехата ми е готова,а нямам семена.
Някой има ли собствени семена.
Виж целия пост
# 168
Рорик, какви семена търсиш .Чушки нямам ,но ако е от домати ,мага да ти пратя.Имам и собствени и хибридни от магазина.Сях доста ,но ми останаха .
Виж целия пост
# 169
Рорик, имам семена от чушки "за пълнене"/такива, които са за сушене/.Ако искаш пиши.
Виж целия пост
# 170
Копъра ми се показа на десетият ден  Shocked Възможно ли е? Да не е някоя тревичка?  newsm78
Виж целия пост
# 171
Такам... Снощи нахвърлях в една голяма саксия семена от домати - купени от магазина. Покрих ги с около 1см. почва отгоре и пополях. Държа ги в стаята до прозореца.
Нямам никаква идея да не съм объркала нещо.  newsm78 Надявам се все нещо да изникне.  

Какво да ги правя от тук нататък??? Да поливам ли? Кога се очаква нещо да се покаже?
Виж целия пост
# 172
Такам... Снощи нахвърлях в една голяма саксия семена от домати - купени от магазина. Покрих ги с около 1см. почва отгоре и пополях. Държа ги в стаята до прозореца.
Нямам никаква идея да не съм объркала нещо.  newsm78 Надявам се все нещо да изникне.  

Какво да ги правя от тук нататък??? Да поливам ли? Кога се очаква нещо да се покаже?

покълват много бързо - след 2-3 дена ще имаш зелени "ушички"  Laughing
следи почвата да не песъхва, аз пръсках с пулверизатор, за да могат да пробият и да падне изсъхналата люспа от семенцето

когато изкарат 4 листенца, изглеждат кръстосани, можеш да пикираш в малки саксии или кофички от кисело мляко Simple Smile

успех  Hug

Виж целия пост
# 173
Граха се е показал - получава се 3 седмици след засаждане.

NefertarriКопър никога не съм сяла от семена. Винаги сам се е разсаждал. Единственото, което правя е со велик, голям зор да го изскубя когато развалям градината - той си хвърля семенцата и пролетта да оставя на подходящо място малко от него за да го намеря и следващата година. Става една глава по-висок от дъщеря ми /а тя е 120 см/. Вече се е показал тук-таме. А да, и се реже/откъсва от страничните "клонки", не от върха, за да расте и дава до късна есен и да образува семе.
Виж целия пост
# 174
Тая година копър сях от пликче предвиден за консумация  Mr. Green, нямам представа дали ще излезе нещо.
 Утро, успех с доматите! Дръж ги на светло и топличко, за да успеят да станат достатъчно големи за навън, че време не остана. Нашите цял месец се мотаят да избият, сега с триста зора кръстосват  Crazy
 
Виж целия пост
# 175
Нормално ли е да не ми никнат марулките, преди може месец да съм ги насяла, два вида бяха. И други неща не са поникнали, спанак, пащърнак и червено цвекло чакам. Но ако е като марулите ще ги дочакам. Може да съм ги сяла много дълбоко, не знаех колко в браздички сях. Иначе и грах чакам, абе нещо нищо не се показва и аз се ядосвам, едни репички с по 2 листенца, дано да  е студено още, ама не вярвам. Много ви се радвам на вас Hug
Виж целия пост
# 176
Нормално ли е да не ми никнат марулките, преди може месец да съм ги насяла, два вида бяха. И други неща не са поникнали, спанак, пащърнак и червено цвекло чакам. Но ако е като марулите ще ги дочакам. Може да съм ги сяла много дълбоко, не знаех колко в браздички сях. Иначе и грах чакам, абе нещо нищо не се показва и аз се ядосвам, едни репички с по 2 листенца, дано да  е студено още, ама не вярвам. Много ви се радвам на вас Hug

навън на открито ли са?

моите поникнаха за няма и седмица  Blush но са на топло и днес ги изкарах навън Blush
Виж целия пост
# 177
Навън са ми, но мога да насадя и вътре и да ги разсадя, ама защо да си играя, то саморасли имам в градината...
Виж целия пост
# 178
Такам... Снощи нахвърлях в една голяма саксия семена от домати - купени от магазина. Покрих ги с около 1см. почва отгоре и пополях. Държа ги в стаята до прозореца.
Нямам никаква идея да не съм объркала нещо.  newsm78 Надявам се все нещо да изникне.  

Какво да ги правя от тук нататък??? Да поливам ли? Кога се очаква нещо да се покаже?

покълват много бързо - след 2-3 дена ще имаш зелени "ушички"  Laughing
следи почвата да не песъхва, аз пръсках с пулверизатор, за да могат да пробият и да падне изсъхналата люспа от семенцето

когато изкарат 4 листенца, изглеждат кръстосани, можеш да пикираш в малки саксии или кофички от кисело мляко Simple Smile

успех  Hug



Тенк Ю  bouquet

Какво означава да кръстосат?!  Embarassed Да ми изникнат четири листенца ли?!

Сях и едно пликче семенца от мушкато. Много ми е любопитно дали нещо ще изникне.  newsm78
Виж целия пост
# 179
Скрит текст:
Такам... Снощи нахвърлях в една голяма саксия семена от домати - купени от магазина. Покрих ги с около 1см. почва отгоре и пополях. Държа ги в стаята до прозореца.
Нямам никаква идея да не съм объркала нещо.  newsm78 Надявам се все нещо да изникне.  

Какво да ги правя от тук нататък??? Да поливам ли? Кога се очаква нещо да се покаже?

покълват много бързо - след 2-3 дена ще имаш зелени "ушички"  Laughing
следи почвата да не песъхва, аз пръсках с пулверизатор, за да могат да пробият и да падне изсъхналата люспа от семенцето
когато изкарат 4 листенца, изглеждат кръстосани, можеш да пикираш в малки саксии или кофички от кисело мляко Simple Smile

успех  Hug



Тенк Ю  bouquet

Какво означава да кръстосат?!  Embarassed Да ми изникнат четири листенца ли?!

Сях и едно пликче семенца от мушкато. Много ми е любопитно дали нещо ще изникне.  newsm78

написала съм го  Blush 4 листенца и изглеждат като кръстосани Peace

ето така http://i43.tinypic.com/2hpsmyv.jpg

сяла съм мушкати. от купувани семена и от мои Simple Smile стават  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия