Лечение – само след пръстов отпечатък?

  • 15 328
  • 164
# 15
Да де, аз това питам – къде и кои са тези болници?
Защото аз такива неща не съм виждала, та ми е чудно къде го правят. И ръководството на болницата спи ли, че не осъществява контрол? А други органи, които да контролират и да предотвратят тази практика, ако съществува?
Или понеже пак някой не си е свършил работата, за която взима една камара пари, дайте всички ние да плащаме отново за чуждото безхаберие и да се лишим от елементарни права?
Чудя се, защо ни беше тогава 1989-та? Ами да връщаме тоталитаризма, като не ни е грижа за собствените ни свободи... Ако е в комплект и със системата "Семашко", охо, веднага пускам петиция!  Crossing Arms
Виж целия пост
# 16
Тук има посочени доста конкретни болници – http://legalworld.bg/46532.zdravnata-kasa-pratila-na-prokuror-st … a-iztochvane.html
Виж целия пост
# 17
Аз се чудя къде и как удължават пътеките, при положение че напоследък се нагледах на болни с тежки диагнози, които ги изритват навън на третия ден. Говоря за инсулти и инфаркти. 3 дена е пътеката, после – вкъщи. Ако имаш пари за лекарства и грижи, ще живееш, ако не – мреш.
Та къде източват и чрез какви пътеки, казвате?

И това го има, за съжаление. Стана с моя близка наскоро.

Предимно в АГ и детски отделения съм го наблюдавала това с удължаването. Взима се урина на третия ден примерно, откриват се "бактерии", изписва се ненужно антибиотик - оп още 3 дни.

Това си го спуска самото ръководство като поведение, защото бомбата е заложена с финансирането на болниците. Т.е. - ако не правят такива "пинизи" въобще няма да оцелеят финансово.

Няма да кажа коя болница е, само ще кажа, че в един момент май беше похвалена като най-добре ръководената болница в София.
Виж целия пост
# 18
Сийке, в във ВМА например на моя близка бяха вкарали в епикризата изследване, което не беше правено.
Понякога се пише по-лоша диагноза, за да може да се ползва по-дълга пътека.
Изобщо това с пътеките е едно абсолютн малоумие.
Преди години лежах с детето в Св. Марина във Варна. Там пък не можеха да пуснат изследванията наведнъж, защото пътеката си имаше протокол и трябваше всеки ден да я бодат за нещо.
После бяха написали 2-3 диагнози в епикризата, които не съществуваха.
Протоколите на пътеката също са едно слабоумие. Понякога пациентът отива с изследване, правено непосредствено преди влизането, но по пътека трябва да му се направи пак.
Пресен пример снимка на бял дроб, направена сутринта и показваща пневмония. Решавам да постъпим чак вечерта и ни приемат около 12ч през нощта.  Минали били не знам си колко часа и затова по пътека не важала снимката. Естествено не ни направиха нова, защото бяха разумни, но системата е абсурдна.
Има и отделения, които са натоварени и гледат да те изгонят възможно най-бързо.
Виж целия пост
# 19
Няма болница в България, която да не източва ЗК. Масова практика е да се вкара пациента в болницата, за да му се направят всички видове изследвания, минаващи за лечение по клинична пътека. Това е изгодно не само за болницата, но и за пациента, вместо да го разхождат, днес на рентген, утре на скенер, после ЯМР, пък тука плати, пък там чакай, и така...
Виж целия пост
# 20
http://afera.bg/%D0%BF%D0%B5%D1%82-%D1%87%D0%B0%D1%81%D0%B0-%D1% … %D1%80%D0%B0.html


http://19min.bg/news/8/73861.html

"И двете фирми имат опит в създаването на информационни технологии в здравеопазването.

Наскоро “Контракс“ спечели търга за изграждането на електронна лекарствена борса – друг проект на Министерството на здравеопазването, който цели да намали разходите на болниците за лекарства и да ги направи по-прозрачни. Иначе “Контракс“е автор на информационната система на Националната здравноосигурителна каса и районните й подразделения, както и на болничния софтуер за подаване на отчети към касата. Преди години тя спечели и проект за Национален електронен здравен портал, който вече не се поддържа и внедряване на електронен личен амбулаторен картон (еЛАК) за 40 000 служители на държавната администрация"

Най-просто казано, договорили са се и са си разпределили "работата" някои фирми. Аз ще взема това, ти ще вземеш другото. Да разпределим едни пари.
Това е начин за източване, не спиране на източването.
Виж целия пост
# 21
Категорично против съм и как това ще спре източването на здравната каса, като ти вземат пръстовия отпечатък ,че си влязъл, сега нали влизаш с лична карта и касата пак се точи, проблема им е в контрола на болниците, а не в пациентите.
Цялата работа е да похарчим едни пари за софтуер и да си направим успоредна база данни
Виж целия пост
# 22
Пълно малоумие. Да се нарича "борба с източването" е като да махаш сламката, а да слагаш на нейно място греда.

Надявам се на тези, които не се допират въобще до ЗК (плащат си прегледи, болничен престой, лекарствата в аптеките и т.н.) никога да не им вземат пръстов отпечатък.
Виж целия пост
# 23
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/02/06/1037983_doklad_na_otvo … en_edni_i_sushti/

Тук добре е описана схемата, макар и стар материал, промяна няма, нещата са си същите в случая.
Това е едно от нещата, които не са се променили и е жалко.
Виж целия пост
# 24
Само се моля да не попадам в болница след инцидент, при който нямам пръсти/пръстови отпечатъци.
Виж целия пост
# 25
Аз се чудя къде и как удължават пътеките, при положение че напоследък се нагледах на болни с тежки диагнози, които ги изритват навън на третия ден. Говоря за инсулти и инфаркти. 3 дена е пътеката, после – вкъщи. Ако имаш пари за лекарства и грижи, ще живееш, ако не – мреш.
Та къде източват и чрез какви пътеки, казвате?
4 дни мерих коридорите на болницата със счупена ръка без нищо да ми правят (да спаднел отока), накрая ми я гипсираха и ме изписаха, а в епикризата пишеше, че съм оперирана. А аз само се мотах из болницата.
По темата - категорично съм против! Не съм престъпник, за да ме принуждават да давам отпечатъци! Проблемът с лежащо болните е нерешим, колкото и да дрънкат аверите на министъра, че устройството щяло да разпознава роднини до трето коляно. Не ми е ясно как точно, но дори да приемем, че е възможно, съпрузите формално не са роднини. Как здравата жена ще купи лекарство на неподвижния си мъж? Да не говорим, че отпечатъка може да се свали от сканиращото устройство и после пак да те лекуват без да подозираш. Къде в Европа има такава система?
Виж целия пост
# 26
3 дена бях в болница (пътека). За тези 3 дена ми направиха няколко изследвания, сумарно за около 3 часа време, като тези 3 часа включваха и час висене пред един кабинет. Да, получих си изследванията, но и 3 дена загуба на време. Станеш сутрин, чакаш да минат на визитация до 10 часа, после ти пуснат едно изследване, после ти носят обяд и хайде по стаите-ни гък ни мък, и така до вечерта, когато ти мерят температурата и лягаш да спиш. Crazy
Виж целия пост
# 27
Само се моля да не попадам в болница след инцидент, при който нямам пръсти/пръстови отпечатъци.

Пръстовите отпечатъци не са баш пръстови, а УИН (уникален индентификационен номер). За повече инфо: тука тука Не знам защо навсякъде пишат пръстови, като е код.
Виж целия пост
# 28
Между другото - нали в паспортите има/ще има биометрични данни, сред които пръстов отпечатък? Да си вземат по един четец и да искат лична карта за проверка при лечение (това се прави и сега). Ама нееее, така няма да се облажат нашите хора...
Виж целия пост
# 29
Пълна малоумщина.

Няма никакъв начин да ме задължат да си дам пръстовия отпечатък (или както искат да го наричат), нито да ми откажат да ме лекуват без пръстов отпечатък
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия