С какво ви дразнят свекървите- 60

  • 47 560
  • 778
# 525
Ани, нищо срамно няма да живееш с родителите си, ако не си семеен и се чувстваш добре там.

Мисълта ми е, че ако мъжът ти се чувства добре в твоето жилище и наистина иска да сте семейство с деца, би трябвало до сега да е предприел нещо. Не сте на по 20 все пак.
Значи, или нещо има проблем с апартамента, или не е толкова сигурен, че е готов за семейство, или мама му е приоритет. Но което и да е, не е в твоя полза
Виж целия пост
# 526
Ми общо взето е индикация, че нямаш особени успехи с живота.
Хммм, като "успех в живота" ли би дефинирала прибирането в жилището на мама и тате след развода и последвалото преместване в жилището, което половинът си е купил на свое име? От позицията на постигнала точно такъв успех не е особено коректно да набиваш канчето на Ани относно индикациите за успех в живота.
Виж целия пост
# 527
Брех, какви неща се разкриват в процеса на разследване. Значи, анито си няма самостоятелно жилище, то било на майка й.  Да беше споменала отначалото тази незначителна подробност.

Аз прочетох, че то и е дадено от майка и/как точно не знаем/, майката идва за два три месеца в годината, иначе живее в друго населено място. преместила се е с идеята младите да са самостоятелни. Т. е до преди Ани да се събере с този младеж, майката си е живеела в жилището, предполагам заедно с Ани
Май, че така е било. Представям си ситуация, при която майка ми се изнася нейде сама, за да ми предостави имота си да създам семейство на спокойствие, а аз да ходя да подгъзувам на свекървата. Ани да пита мъжа си дали му се струва честно това. Или може майката на Ани да им хариже апартамента си и да остане сама и то в друго населено място, а кралицата - майка свекървата да не може. Аз на мястото на майката на Ани бих била доста издразнена. Но явно Ани смята, че е невъзпитано да отреже свекърва си и да й обясни, че нямат повече работа при нея, но не е невъзпитано да приеме апартамента на майка си и да я изпрати по живо, по здраво да си кукува сама докато обгрижва маминка. Егати двойните стандарти. Едната е с много нежна душевност, а другата кучета я яли. Представям си какво й е на майката на Ани  Confused
Виж целия пост
# 528
А аз на мястото на майката на Ани щях да си дам апартамента под наем, да си събирам или използвам парите, а дъщеря ми да си събира акъла, да се оглежда и да намери начин с нов мъж да си вземе нов имот. Апартаменти, дадени приживе, се превръщат често в ябълка на раздора. Дават се най-добре в наследство.
Виж целия пост
# 529
Да, жилището беше на баща ми и майка ми. Майка ми ни го остави и ни даде пълно право да правим каквото решим в него.
Не разбрах, нещо срамно ли има в това да живееш с родителите си?

Как да има, ето мъжът ти си живее с майка си.
Тук става въпрос да живееш с тях, докато се задомиш, а не след като си живял 3 години с някого, да се върнеш обратно и до живот да караш с мама, щото ТЯ така иска.

Ми общо взето е индикация, че нямаш особени успехи с живота. При добра работа и професия дори след бума на цените има начин да се отделиш в ново домакинство.

Благодаря, разбрахме вече, че ти си супер успешна, като имаш ипотека!!! Ами аз не искам да давам грешни пари на банките, при условие, че родителите ми са се погрижили да ми оставят жилища. Предпочитам да уважа техния труд и да поддържам и разширявам това, за което те са отделяли от хляба си 30 години, за да построят!
Ако за теб това е неуспех, супер!!!
Виж целия пост
# 530
А аз на мястото на майката на Ани щях да си дам апартамента под наем, да си събирам или използвам парите, а дъщеря ми да си събира акъла, да се оглежда и да намери начин с нов мъж да си вземе нов имот. Апартаменти, дадени приживе, се превръщат често в ябълка на раздора. Дават се най-добре в наследство.

Аз пък ако бях на мястото на майката на Ани, щях да давам другият имот в другото населено място под наем, да им давам парите на младите с които да си помагат за ипотеката на общ апартамент и щях да си живея в моя, който така или иначе ще е за Ани един ден
Така вероятността и свекървата да не се тръшка постоянно, че сина и е заврян зет нараства.
Виж целия пост
# 531
Ани, пишеш, че най-естественото на света е да си около възрастните си родители, значи го приемаш този модел! Мъжът ти точно това прави, покрай майка си е, значи споделяте едно виждания?!
Виж целия пост
# 532
ЖилищА? Не беше ли едно "жилище", при това не оставено, а дадено за ползване?

Има и ипотеки с доста по-малък срок. Ако бяхме ползвали наличното жилище, щяхме да сме налели едни пари в отчайващ блок, па макар и "реална квадратура". В момента лесно ще изплатим доста по-хубаво жилище, в което се живее по-комфортно.

А може и да не ги даваш на банките, а да ги спестиш в брой и да си вземеш жилище. Такава стъпка за една двойка дава доста голяма яснота дали ще ви бъде. Ако може да си го позволите лесно е съвсем друго; съвсем друг вид връзка е да се хванеш и да се заселиш някъде наготово. Ако го нямаше това жилище, сигурно щеше да се позамислиш с какъв мъж да се събираш.
Виж целия пост
# 533
А аз на мястото на майката на Ани щях да си дам апартамента под наем, да си събирам или използвам парите, а дъщеря ми да си събира акъла, да се оглежда и да намери начин с нов мъж да си вземе нов имот. Апартаменти, дадени приживе, се превръщат често в ябълка на раздора. Дават се най-добре в наследство.

Аз пък ако бях на мястото на майката на Ани, щях да давам другият имот в другото населено място под наем, да им давам парите на младите с които да си помагат за ипотеката на общия апартамент и щях да си живея в моя.
Така вероятността и свекървата да не се тръшка постоянно, че сина и е заврян зет нараства.
Трудна работа, от другото жилище не може да се вземе нищо, просто там никой няма да отиде да живее под наем, защото е далече от голям град. Там поминък няма, градчето е малко и младите отдавна са избягали.
The Siren of Titan , България не е София, не всеки работи за 3000 лв заплата, та да спести за жилище в брой!
Ако го нямах това жилище е едно, аз съм практичен човек и за мен изгодна ипотека няма, особено при наличие на жилище, отремонтирано и годно за комфортно обитаване! Много неща може да са различни АКО, но сега говорим за конкретната ситуация.


Ани, пишеш, че най-естественото на света е да си около възрастните си родители, значи го приемаш този модел! Мъжът ти точно това прави, покрай майка си е, значи споделяте едно виждания?!
Zoi, четеш избирателно! За мен около възрастен родител е естествено да бъдеш, когато си сам и нямаш мъж/жена. Има ли ново семейство, възрастният родител трябва да го приеме като факт и да се съобразява. Това при свекърва ми липсва.
Виж целия пост
# 534
Мъжът на ани сигурно не чувства достатъчно свой апартамента на тъщата.   
Виж целия пост
# 535
Абе я стига с това жилище, на кой откъде и как е жилището, е най-малкият проблем. Разбирам, че се опитвате по някакъв начин да оправдаете мъжа, ама няма оправдание това поведение.
Виж целия пост
# 536
Мъжът на ани сигурно не чувства достатъчно свой апартамента на тъщата.   
В такъв случай, продават апартамента от тъщата, след това мъжът вади сума равна на парите, взети от продажбата и купуват общо жилище.
Виж целия пост
# 537
Ама това, че се чувствал така, си е чисто ваша измишльотина.
Някак си преди да почине баща му и майка му да откачи, не се е чувствал така, сега изведнъж, хоп, дрън.
Виж целия пост
# 538
Ако мъжът има проблем със съжителството с тъщата, да е казал навреме, когато са обсъждали въпроса, а не първо да се съгласява, а после да се отмята.
Виж целия пост
# 539
Мъжът на ани сигурно не чувства достатъчно свой апартамента на тъщата.   
Да си купи свой и да заведе Ани да живеят там тогава, а не да я кара да стъпва на пръсти около майка му.
Така ще си имат два апартамента- един на Ани и един негов.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия