С какво ви дразнят свекървите- 60

  • 47 560
  • 778
# 600
Плюс ревност. "Те живеят цели три месеца със сватята, през уикендите пак ходят при нея на гости, а при мен не искат да идват."  Laughing
Виж целия пост
# 601
Ани, аз няма да зачеквам темата с апартаментите- всеки има право на избор как и къде да живее.
Виждам обаче проблем, който ти явно не осъзнаваш. Писа, че сте и на двамата на 30+. Искаш ли да създадеш семейство с този човек? Да имаш деца? Като човек чакал да се устрои, да се наработи и впоследствие минал през стерилитета, смятам че нямаш никакво време за губене. Съветът ми е да поставиш категорично въпроса на мъжа си- с теб ли иска да живее или с маминка!? Тази жена не те харесва. Аз минах през подобни емоции- свекърва ми ме прие( привидно) едва след като се омъжих за сина и. Докато бяхме гаджета, близо 9 години, явно се надяваше, че ще се разделим и той ще си намери някое момиче по-близо до вкуса и. Мисли за себе си. Колкото и клиширано да звучи- животът е един и тече твърде бързо.
Виж целия пост
# 602
Плюс ревност. "Те живеят цели три месеца със сватята, през уикендите пак ходят при нея на гости, а при мен не искат да идват."  Laughing
Вероятно нещо горе-долу такова, с тая разлика, че ако не всяка вечер, то през вечер бяхме там. Вечеряхме с тях, говорехме си и после се прибирахме. Уикенда - един ден при моята майка, един ден нещо на тях се е помагало.
       Свекървата има две опорни точки в съзнанието си-тези не са женени,заначи несериозна работа и апартаментът и на момата и майка и и всеки момент може да му теглят шута.Затова да ги държа изкъсо и той да си е в "неговото"жилище,а не заврян зет.Това е манталитета на някои.И това обеснява нейните постъпки.Всички останали циркове и постановки са да се провери здравината на нервите на девойката и възможно най-дълго да ги държи под опеката си.        
Лошото е, че тя не разбира, че ми прави на мен услуга с това си поведение и ми дава жокерите в ръцете да искам да се приберем вкъщи.

Ани, аз няма да зачеквам темата с апартаментите- всеки има право на избор как и къде да живее.
Виждам обаче проблем, който ти явно не осъзнаваш. Писа, че сте и на двамата на 30+. Искаш ли да създадеш семейство с този човек? Да имаш деца? Като човек чакал да се устрои, да се наработи и впоследствие минал през стерилитета, смятам че нямаш никакво време за губене. Съветът ми е да поставиш категорично въпроса на мъжа си- с теб ли иска да живее или с маминка!? Тази жена не те харесва. Аз минах през подобни емоции- свекърва ми ме прие( привидно) едва след като се омъжих за сина и. Докато бяхме гаджета, близо 9 години, явно се надяваше, че ще се разделим и той ще си намери някое момиче по-близо до вкуса и. Мисли за себе си. Колкото и клиширано да звучи- животът е един и тече твърде бързо.

Знам, че не ме харесва. Знам и защо не ме харесва - защото се държа дистанцирано и не се поддавам на желанието й тя да контролира нещата. Също, защото не си мълча и споделям с ММ. Когато тя пожелае да се ходи някъде, аз се прибирам вкъщи, ако нямам желание да ходя с тях. Аз виждам много добре истинското й лице, ММ също го осъзнава. Обаче, тя му е майка и явно му е трудно да я постави на мястото й. Въпреки че той й говори твърдо, видимо не се поддава на манипулациите й, но само той си знае какво му е в сърцето. А и на мама по-лесно се прощава. Но и това е до време.
Проблемите ги осъзнавам много добре, както и че времето за дете ни изтича, затова драпам да се приберем вкъщи. Докато биваме занимавани с глупости от рода на: Няма кой кибрит да ми купи и Аз съм зарязаната, няма да можем да обърнем внимание на нашите проблеми. А те са далеч по-големи и сериозни от неоправданото й мрънкане за щяло и нещяло.
Виж целия пост
# 603
Чак да изтича времето ви за дете е малко пресилено, но наистина напредва и е добре да се действа в тази посока.
Аз друго се чудя, като единия почивен ден сте при мама, другия при свекървата, кога успявате наистина да си починете, да си обърнете внимание на вас двамата и не ви ли изморява това ежедневие
Виж целия пост
# 604
Вероятно нещо горе-долу такова, с тая разлика, че ако не всяка вечер, то през вечер бяхме там. Вечеряхме с тях, говорехме си и после се прибирахме. Уикенда - един ден при моята майка, един ден нещо на тях се е помагало.

Това не пречи пак да си ревнува.  Grinning
Ние живеехме заедно с градската ми баба, но когато през почивните дни майка ми и баща ми тръгваха да гостуват на селската ми баба, се почваше: "Ама вие пак там ли отивате? Ама мен сама ли ще ме оставите? Страх ме е да оставам нощем сама. Ама не може ли поне тази седмица да не отидете, какво толкова ще стане? Ама поне децата оставете тук..." и т.н. Всеки път.
И като се приберяха, се почваха оплакванията как цяла нощ не е спала от страх, защото нещо скръцнало или ѝ се е сторило, че някой ходи по двора.   Laughing
Та и при нея да отидете да живеете, пак ще ревнува за всяко ходене при твоята майка.
Виж целия пост
# 605
Това вече е превъзнасяне до голяма степен. В града, сред хората, не е толкова страшно. Майка ми също я беше страх - първо сложихме решетки на прозорците на къщата, после и СОТ. Сега е по-спокойна вече.
Но аз и друго забелязвам - старите хора имат навика да се вдетеняват. И понеже аз съм минала малко по-рано по този път, моите родители са по-възрастни доста, се опитах да предпазя от това ММ. Но явно свекървата се оказа цар на мрънкането и намира начин да убеждава сина си колко е онеправдана.
Veselka, това е едно от нещата, които мен също ме дразнят - ние сме се поставили малко на заден план. Не че не прекарваме време заедно, но е между другото.
Виж целия пост
# 606
Това вече е превъзнасяне до голяма степен. В града, сред хората, не е толкова страшно. Майка ми също я беше страх - първо сложихме решетки на прозорците на къщата, после и СОТ. Сега е по-спокойна вече.
Но аз и друго забелязвам - старите хора имат навика да се вдетеняват. И понеже аз съм минала малко по-рано по този път, моите родители са по-възрастни доста, се опитах да предпазя от това ММ. Но явно свекървата се оказа цар на мрънкането и намира начин да убеждава сина си колко е онеправдана.
Veselka, това е едно от нещата, които мен също ме дразнят - ние сме се поставили малко на заден план. Не че не прекарваме време заедно, но е между другото.
Според мен трябва да започнете изключително належащата промяна в живота ви точно от болднатото.
Иначе с твоя приятел ми заприличахте малко на летящата команда на Чип и Дейл. Hug
Имоти и бабешки фасони оставете на заден план, подредете си приоритетите и започнете да използвате думата НАШЕ вместо мое и твое.
Успех по пътя към изгубената самоличност.  bouquet
Виж целия пост
# 607
И излезте от графика, днес тук, утре там. После като свикнат и пак фасони, а и не само.
Моя близка така беше свикнала за всички празници дъщеря ѝ със семейството да се прибират при нея. Децата им обаче пораснаха, имали си  други планове  и ѝ заявили, че този път ще си останат в града, в който живеят. Тази жена беше като попарена няколко дни и точно на въпросния празник почина. Не можа да го преживее може би.
Виж целия пост
# 608
Те фасоните и сега ги има - като си науми, че нещо ще се прави в неделя, а ние за неделя имаме планове и предложим нещото да се направи в събота, започва с номерата.
Виж целия пост
# 609
Те фасоните и сега ги има - като си науми, че нещо ще се прави в неделя, а ние за неделя имаме планове и предложим нещото да се направи в събота, започва с номерата.
Ани, ами започнете оттам - ти искаш в неделя, но ние имаме планове. Дотам - без предложения за друг ден, без предложения за видоизменяне по някакъв начин на първоначалното предложение.
Ако бабишкерата тропка просто я питай директно - защо си си наумила точно в неделя да се свърши това. Кажи, й ако е толкова важно да си го свърши сама, ако не е - ще почака до ваша свободна неделя.
Трябва да престанете да се чувствате на повикване.
 bouquet
Виж целия пост
# 610
Според мен изобщо не трябва да се влиза в коментари, обяснения и пазарлъци в тези ситуации.
Ако иска да се свърши нещо в неделя, а те имат планове - казват, че имат планове и точка. След това каквото и да казва тя, отговарят с 'Имаме планове', нито дума повече. Спокойно, без драми, каквото и да им се дзвери на среща.
Това е начинът по принцип, но е много труден.
Виж целия пост
# 611
Според мен изобщо не трябва да се влиза в коментари, обяснения и пазарлъци в тези ситуации.
Ако иска да се свърши нещо в неделя, а те имат планове - казват, че имат планове и точка. След това каквото и да казва тя, отговарят с 'Имаме планове', нито дума повече. Спокойно, без драми, каквото и да им се дзвери на среща.
Това е начинът по принцип, но е много труден.
Така е. Тръгнеш ли да се обясняваш излиза, че си гузен и се оправдаваш. А такива като свекървата на Ани точно това целят - насаждане на вина. С такива хора трябва да се действа твърдо, че ти се качват на главата.
Виж целия пост
# 612
На мен ми е чудно, ако сега, при здрава и права свекърва сте и постоянно на нисък старт кога за какво ще ви повика, какво ли ще е после, като наистина започне да има нужда от помощ.
Освен това, кога ако не сега би трябвало да живеете за себе си. Млада двойка все още без деца, работите и двамата. Вместо след работа да вечеряте и да гледате някой филм или пък да излезете с приятели, да отидете на екскурзия, из планината, вие търчите днес при свекърва, утре при мама, разнасяте пижами....
После като се родят децата/детето/ първите една - две години си е трудно, недоспиване, реване, разболявания и тогава пък съвсем няма да имате време за вас като двойка или пък за всеки от вас като отделен човек.
Много сте изпуснали нещата, не знам дали и със скандали ще се оправят, но мирно и тихо няма да стане със сигурност
Виж целия пост
# 613
Всъщност, става въпрос за неща, които са планувани да станат уикенда, но не е точно определено кога ще станат. Примерно ние неделята сме решили да отидем някъде, защото времето ще е хубаво. А в събота имаме някакви планове до обяд и следобеда можем да свършим това, което тя иска, за да ни е свободна неделята. И циркът започва не защото не искаме да свършим това, което иска, а защото тя е решила да стане в неделя. Тоест, никакво съобразяване с нас и нашите планове. Случвало се е да отидем някъде с нея да върши нещо и да я гледам как умишлено се мотае, само и само да осуети плановете ни за по-късно.
В крайна сметка нещото все пак се прави в събота, но на цената на мрънкане, видим яд от нейна страна и демонстрации на недоволство.
Ако забременея, това определено ще е повод да не ходя там. Но, засега това не се случва. Sad
Виж целия пост
# 614
 ani321 , жената иска да те разкара, затова е целият този цирк. Освен това не получава директен отпор от сина си
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия