Още мъничко остана МАРТенче да е в мама - тема 12

  • 45 633
  • 496
# 375
Гери, благодаря ти. По-добре да ме изплашиш, но да го имам предвид  Hug Разбира се, ме ще я наблюдавам... Сега като че ли е по-добре. Пак й се върна розовия цвят. Нослето хърка, но ще я държим на ръце, за да е във вертикално положение.  И апетитът й се върна, че ме притесняваше и това...Док каза, че не иска да й дава лекарства на този етап, но ми даде номера си за спешни случаи и каза да звъня по всяко време на денонощието без да се притеснявам. Това много ме успокои някак си...
Виж целия пост
# 376
Snowche,слагайте я да спи пид наклон ,поне докато е болна. На мен така ми бяха казали в болницата,за да не вземе да повърне заради сополките,които и пречат и да се задави
Виж целия пост
# 377
Момичета нормално ли е през половин час да иска да суче ,от 12 досега иска да яде и само връща Sad Sad Sad видяла съм се в чудо с това кърмене,може да не ми е хранителна кърмата.Но немога да не й дам като иска да яде Sad
Виж целия пост
# 378
Меги, аз като почне да ми връща, спирам да го кърмя за известно време. Гушкам го, разнасям го, давам биба, суша го със сешоара по коремчето или пък го извеждам на разходка (така най-много се успокоява). Иначе ми се е случвало да го храня толкова на често, но като почне да връща поръчката си мисля, че нещо друго го мъчи, а не глад.
Сноуче, и моят бебо имаше сополи. Май аз го простудих в шантавото време, като го извеждах на топло, а той дебело облечен, съответно се изпоти и после настина . Слагах му физ. разтвор. Минаха му за 7-8 дена.
Виж целия пост
# 379
Зарче на мен ми се шскаше да й направя режим нали и коремчето трябва на преработи тази храна,нищо че е течна,все пак се издува.Отделно да свърша нещо в нас,сега не става,зящото сме си на поискване кажи речи,гърчи се постоянно всякаш са колики,но не плаче така силно и точно тогава иска да яде най-много като се гърчи,а уж ми каза педито ,че няма рефлукс.Опитвам се да се доверявам на нейните нужди,но се чудя какво я мъчи така,нямам търпение да проговори ,за да мога да знам какво й е. Sad Къса ми се сърцето като не е добре.
Виж целия пост
# 380
Megi, мерила ли си я как наддава? Виж това като показател, за да знаеш дали я храниш добре.
Виж целия пост
# 381
Момичета колко са ви големи бебчетата, че чак се изпотяват? Нали още нямат терморегулация и като се претоплят не се изпотяват, а се появява обрив?
И ние от болницата все грухтим и ръмжим, като малко мече е.
Бързо оздравяване на болничките!
Виж целия пост
# 382
Моят син също не се поти, освен на главичката. Мисля, че и аз го претоплих тези дни, защото гръбчето му беше страашно топличко - беше облечен с боди и гащеризон. Измерих му температурата, за да не би да съм го настинала, но нямаше. След като остана само по боди и ританки, гръбчето му стана с нормална температура, но пък ръчичките бяха малко студени.  Crazy

Момичета, как намирате време да почистите вкъщи? Имам един свободен час, най-много два на ден, в които гледам да хапна, да се изкъпя и малко да почистя, но не успявам, а идват гости вече и ми става много конфузно като трябва да поканя госта.

Гледам да чета темата всеки ден, защото ми е полезна много. Черпя доста информация, пък и ми е някакво успокоение. И да ви кажа, почти всичко споделено съм го преживяла в един или друг момент - и изтръпналата ръка, и кърменето на половин час (сега сме в тази фаза) и това, че иска само аз да го гушкам и реве като го гушне друг, и всички други притеснения.

Да се похваля - на седми навършихме един месец и бяхме на преглед - бебо е наддал към 1200 г, но все ме притеснява това, че иска постоянно да яде и все пъха тези малки ръчички в устата си. Simple Smile

Всеки ден си вкарвам по някоя муха в главата и все за нещо има да се притеснявам.
Виж целия пост
# 383
У нас пък толкова чисто не е било не знам от кога. Безспорно за това много спомага фактът,че живеем в къща с голям двор. Сутрин като се събудят зверовете и ги нахраня излизаме на двора. Бебето си спи в количката,баткото си играе на пързалката или в къщичката,аз през това време готвя. Кухнята е с големи и много прозорци с изглед към градината и виждам всичко. На обед като спят изчиствам стаите и докато се събудят имам врене да пия кафе или да си гледам тъпо в точка  hahaha . Към 19 часа влизаме вътре ,таткото къпе Калоян,аз оправям бебо през това време. До 20ч храня единия,после другия,бебко заспива,а ние си играем или гледаме тв. Ако живеех в апартамент едва ли щях да смогвам,защото съм фен на седенето на въздух и щях да предпочета да изведа децата,съответно нямаше да има кога да готвя и чистя и щеше да е на вили и могили и вкъщи
Виж целия пост
# 384
Значи не сме само ние с хранене на половин час,спане по 10 мин. и хрема  baby_neutral Няма страшно момичета, нещата ще се нормализират Hug
За носенето и гушкането и аз съм на мнение,че трябва да го правим,особенно като я гледам как бързо расте... Скоро прави 2 месеца  Heart Eyes 
За чистенето мъжа ми много ми помага, да ми е жив и здрав   Heart Eyes
Виж целия пост
# 385
Меги, ако си решила да храниш на поискване, трудно ще направиш режим. По-добре не се настройвай, че трябва да спи определено време, защото може да не се случи. Аз използвам когато заспи да свърша нещо, без да имам очаквания и план кога точно ще е това и така ми е по-спокойно.
За чистенето - колкото мога - толкова. Понякога става доста мръсно, но аз предпочитам да сме навън, от колкото да блести вкъщи. Събота и неделя тати помага. Понякога баткото чисти с прахосмукачка. Но не се вживявам много - къщната работа никога не свършва.
За потенето - когато се простуди бебо не знам дали точно се е изпотил, но със сигурност беше загрят, а после го извадих от ескимоса и е бил на доста по-хладно.
Виж целия пост
# 386
И моята бебка има моменти, в които иска на 30 мин да суче. Док каза, че е нормално за кърмени бебета. Ако са само на кърма не е хубаво да се създава режим толкова отрано, защото кърмата се усвоява много бързо и те наистина са гладни. Ако са на смесено или АМ хранене е различно...

Ние духахме сополки, яде, повърна, пак яде и сега я пових и сложих в нейното легло (повдигнах матрака с възглсвничка). Засега спинка, не й хърка нослето, не се дави  Praynig Ще поседя будна да я слушам как диша.
Виж целия пост
# 387
Здравейте момичета.
Аз най-сетне се чувствам добре и мисля че нещата се нормализират.
Ние за сега сме на режим на три часа да видим до кога.Нощем спи почти от 12 до 06 сутринта.За сега се очертава спокойна през деня също почти си проспива времето от едно хранене до друго.
За гушкането при нас проблема е обратен.Ние искаме тя не. Като я държим на ръце малко повечко след хранене и започва да се гърчи и да мрънка а като я оставим в леглото заспива спокойно.Това е голям проблем за каката. Тя едвам чака да я гушне.
Виж целия пост
# 388
Ние още не излизаме. Така че при такова стоене вкъщи се успява да се поизчисти. Просто нещо като се изцапа веднага го оправяме.  И човек трябва да има ред в чистенето, както и да не зарязва нещо недовършено.
Филип има много газове . Напъва се и пръцка силно непрекъснато и пъшка като малко кученце. Преди 1 ден и аз имах газове и то жестоки. Като се замислих какво съм яла заподозрях едни ябълки...
Виж целия пост
# 389
Добро утро,момичета!
Ние изкарахме една безсънна нощ. Не плачеше , но цяла нощ се напъва и мрънкати, а аз я гледах с едното око  Tired и сега мноооого ми се спи.
Исках да ви питам вие как сте с лохиите? При мен последната седмица имаше едно леко кафеникаво слузесто като течение, което даже спря за един ден. Но от вчера имам много лекички болки като менструални и много леко кървене, дали е нормално? Не помня първият път как беше  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия