Спомени и впечатления за социализма в България

  • 550 909
  • 11 975
# 1 275
В София нямало телефони  Joy да, телефон е ново поняте за българина. Той мина направо на смартфон, за което същите предните са виновни. Цирк!  hahaha
Явно темата е за шеги4ки . Аз какво се връзвам.
Виж целия пост
# 1 276
Не виждам нищо кой знае колко смешно. Имаше места, на които казваха, че няма техническа възможност. На мен ми се случи дори много след комунизма - 2001 г. и то не някъде по покрайнините, а в центъра. Целта и преди, и тогава беше да си платиш на ръка.

Пък за водата - как не се намери един да съжали тези стари, едва ходещи хора, които влачеха водица за пиене и готвене от селските чешми? За къпане не знам как се е случвало... Прекрасен им е бил живота, да.
Виж целия пост
# 1 277
Ами нямаше. На нашият блок прекараха през 1987. 10 години след построяването.
Виж целия пост
# 1 278
И ние телефон имахме година-две преди промените - със съдействието на службата на баща ми - Пловдив, центъра.
Виж целия пост
# 1 279
То в София нямаше телефони, та в село ли. Като почина баща ми, намерихме депозирана молба за телефон от 1957 година. Така и не му дошъл реда, защото и там всичко ставаше със системата Мой човек.

Трещи, като те чета такава мъка, мъъка, че се чудя как си още жива.... Горещо се надявам сега да имаш телефон.
Виж целия пост
# 1 280
Това с телефоните честно казано ми е странно, ние винаги сме имали и всичките ми приятели имаха. Едните ми баба и дядо живееха в друг град - там беше същото. Не съм чувала някой да не е имал телефон Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 281
В по-старите кооперации имаше. В новите блокове се чакаше по десетина години, освен ако не са специални хорица. Това за София.
Виж целия пост
# 1 282
То в София нямаше телефони, та в село ли. Като почина баща ми, намерихме депозирана молба за телефон от 1957 година. Така и не му дошъл реда, защото и там всичко ставаше със системата Мой човек.

Трещи, като те чета такава мъка, мъъка, че се чудя как си още жива.... Горещо се надявам сега да имаш телефон.

Казах го като куриоз. 50 години да отлежава молба за телефон.
Виж целия пост
# 1 283
Защо да не става? Едната ми баба е с много ниска пенсия, но пък и дават и храна, и отопление, което доста компенсира нещата. Не казва, че всичко е цветя и рози, но и не е толкова черно, колкото се опитват да го изкарат бившите комунисти, защото те основно наливат масло в огъня Peace
Обективността струи от всеки един пост в тази тема.
Та казваш сега възрастните хора живеят добре,а?
И аз забелязвам нещо подобно- толкова добре си живеят, че от охолния живот вече се чудят кой какво ново хоби да си измисли- едни търсят антики по контейнерите, други работят към НСИ и следят цените по магазините, а трети колекционират катинари и вериги. Че и много по-здравословно се хранят- месо и млечни продукти в минимални количества, че са вредни. Не че като се разболеят, перфектното ни здравеопазване няма да ги излекува скоропостижно...
Ах, блажен живот- охолство и спокойни старини, как да не им завидиш на тези възрастни джентълмени и дами...
Виж целия пост
# 1 284
В интерес на истината много стари хора /познати и непознати/ са се обръщали по различни поводи към мен с: "Абе ние си поживяхме хубаво, ама вие младите днес не ми се мисли какво ви чака."
Предполагам въпросните хора са убедени, че техният живот на младини е бил по-прост и по-лесен от животът на младите хора днес. Предполагам са искрени и това е въпрос на гледна точка.

И предполагам, че един американски пенсионер ще има достатчно основания да направи същото заключение.
Виж целия пост
# 1 285
Та казваш сега възрастните хора живеят добре,а?
Да, нормално живеят.
А много от тях даже имат суми, които аз не мога и да си представя, справка - парите, които дават на телефонните измамници.
Виж целия пост
# 1 286
Това с телефоните честно казано ми е странно, ние винаги сме имали и всичките ми приятели имаха. Едните ми баба и дядо живееха в друг град - там беше същото. Не съм чувала някой да не е имал телефон Rolling Eyes

На колко години си?
Виж целия пост
# 1 287
А много от тях даже имат суми, които аз не мога и да си представя, справка - парите, които дават на телефонните измамници.
Точно това понечих да напиша  Peace
Виж целия пост
# 1 288
Ние проимахме телефон при демокрацията, нищо че молбата за него беше от не знам колко си години.

Виж целия пост
# 1 289
Това с телефоните честно казано ми е странно, ние винаги сме имали и всичките ми приятели имаха. Едните ми баба и дядо живееха в друг град - там беше същото. Не съм чувала някой да не е имал телефон Rolling Eyes

На колко години си?

Колко ми даваш? Laughing Или по-добре недей - имам си достатъчно.

Съзнателните ми спомени са от 80-те години, цялото десетитлетие почти Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия