С какво ви дразнят свекървите- 61

  • 58 133
  • 754
# 135
Навивай мъжа ти или да я праща в клиника или да я връща на мама да си я гледа тя. На него също не му е лесно, все пак му е родна сестра, иска да й помогне, сигурно тя е и много самотна, кофти му е за нея, притеснява се, не знае какво да прави. Накарай го да се поинтересува повече за лекари и болница, да прочете, да разбере, че няма да се промени нищо с бездействие. Ако иска да й помогне, да се опита да я убеди да се лекува. Насила лечение не може да се предприеме, знаеш, но ако тя не е съгласна, да се връща там, откъдето е дошла. А майка й явно подсъзнателно разбира, че няма изход, а външно отрича проблема и го предава нататък.


Дядо ми много пиеше,обаче спря работа и спря да пие.На нея обаче ако не и плаща моя мъж пиенето,го плаща пък майка и.Ще поровя аз за клиники и ще му метна някоя като идея.Той я защитава пред мен,само и само да я търпя.Вчера за билките ме изкара луда,като каза че аз сигурно не съм ги била сварила,а 2 пъти преди това пих.Много ме ядоса вече,чак луда ще ме изкарва...
Виж целия пост
# 136
Bandida, аз в една друга тема ти препоръчах да вземеш една точилка и да започнеш процеса по превъзпитаване на съпружеското тяло. Като те чета и тук, наложително е.
Виж целия пост
# 137
Навивай мъжа ти или да я праща в клиника или да я връща на мама да си я гледа тя. На него също не му е лесно, все пак му е родна сестра, иска да й помогне, сигурно тя е и много самотна, кофти му е за нея, притеснява се, не знае какво да прави. Накарай го да се поинтересува повече за лекари и болница, да прочете, да разбере, че няма да се промени нищо с бездействие. Ако иска да й помогне, да се опита да я убеди да се лекува. Насила лечение не може да се предприеме, знаеш, но ако тя не е съгласна, да се връща там, откъдето е дошла. А майка й явно подсъзнателно разбира, че няма изход, а външно отрича проблема и го предава нататък.

Даааа, нагърби се по грижите и на нехаен, неадекватен възрастен щото не ти стигат грижите по дом, мъж и дете. Айде стига глупости, шута в задника и да си върви откъдето е дошла! Ако трябва и на мъжа също. Много ми накипя като чета постовете на авторката. Тя звучи адски примиренчески, робски и покорно. Моме, докога?! Пиша от собствен опит, с близък роднина от страна на мъжа ми. На млади години е алкохолик. Смяташе, че може по нощите да ни вдига да го извозваме където иска и да му плащаме запоите за гуляите. Ами няма как да стане. Към днешен ден въпросният има абсолютна забрана да стъпва в дома ни и аз лично контакти с него не поддържам никакви. Той няма желание да спре да пие, няма амбиции, търси си на чий гръб да живее. Като гледам и при вас е аналогичен случая ама 1:1 направо. Не й правите услуга със съжаление и финансиране, нито с толериране на проблема. Ако мъжа ти не го схваща, явно трябва да последваш съвета на Абсурд - поставяш ултиматум и нека той си живее с нея. Детето ти расте. Не ми се мисли в каква среда расте обаче.
Виж целия пост
# 138
Bandida, аз в една друга тема ти препоръчах да вземеш една точилка и да започнеш процеса по превъзпитаване на съпружеското тяло. Като те чета и тук, наложително е.

Бой не го плаши,пробвах вече да го плаша,ама не се получи.На думи разбира,че ме дразни,ама нищо не променя.Ще му намекна,че имам нужда от почивка,да отида до родителите ми. newsm78 Може да му дойде акъла.



HighSpeed,точно така се чувствам "примиренчески, робски и покорно".Никакво самочувствие вече,чувствам се адски обидена и унижена.Говоря му,вижда че не може да продължават нещата така,обаче вместо да се вземе в ръце,той задълбочава проблема.Ей сега я видях сестра му,не беше пила и се държеше добре.Тя обаче се връзва на майка си и опитва да ме изкара селянка,като пък не виждам щом вече сме семейство какво ще промени това.
Виж целия пост
# 139
Bandida, аз в една друга тема ти препоръчах да вземеш една точилка и да започнеш процеса по превъзпитаване на съпружеското тяло. Като те чета и тук, наложително е.

Бой не го плаши,пробвах вече да го плаша,ама не се получи.На думи разбира,че ме дразни,ама нищо не променя.Ще му намекна,че имам нужда от почивка,да отида до родителите ми. newsm78 Може да му дойде акъла.



HighSpeed,точно така се чувствам "примиренчески, робски и покорно".Никакво самочувствие вече,чувствам се адски обидена и унижена.Говоря му,вижда че не може да продължават нещата така,обаче вместо да се вземе в ръце,той задълбочава проблема.Ей сега я видях сестра му,не беше пила и се държеше добре.Тя обаче се връзва на майка си и опитва да ме изкара селянка,като пък не виждам щом вече сме семейство какво ще промени това.
Боже, с какви хора си се забъркала. Мисля, че наистина е добра идея да си хванеш багажа и да отидеш при вашите, като на тръгване кажеш на мъжа си, че ако не реши проблема и не си подреди приоритетите, може и да не се върнеш въобще.
Виж целия пост
# 140
Помисли за детето, хващай го и се омитай от тая отровна обстановка. Алкохолът е най-отвратителната среда, в която може да расте едно дете. Оставя травми, които не се забравят цял живот.
Взимай си човечето и се спасявай, а мъжът ти като няма акъл да си живее с пияната сестра и да й дава пари за пиене.
Виж целия пост
# 141
По-лошото е,че преди да дойде сестра му той беше съвсем друг човек.Изведнъж,няколко дни преди да дойде се промени,започна да ми намира кусури на всичко,а преди това все ме хвалеше.Мисля си,че ако остане без нас за някакъв период,ще започнем да му липсваме и ще се вземе в ръце.До сега не сме се разделяли,освен като бях в болница.

Не са ставали скандали пред детето,само с майка му 1 път.Не искам да се стресира,да и остане травма за цял живот.
Виж целия пост
# 142
Ти най-добре си знаеш дали, ако си тръгнеш (временно) той ще се трогне и дали ще се промени. Ние тук, каквото и да говорим, не ви познаваме. Това все пак е твоят човек, най-добре го познаваш и знаеш за какво става въпрос. Ако аз бях в такава ситуация, не знам как щях да постъпя, в повечето случаи си мислим, че ще реагираме еди-как си, а когато това ни се случи реакциите понякога са изненадващи.
Не е нужно да се изнасяш със скандал, нервите никой не може да ти ги върне, защо не се опиташ да поговориш кротко с мъжа ти и да му кажеш, че имаш нужда от почивка от сестра му? Че се напрягаш, че не си спокойна, че ти е нужно спокойствие, за да се грижиш адекватно за детето и т.н. Когато сестра му е при вас това не се получава. В никакъв случай не му казвай грубо да я праща на майната си, защото може да е всякаква, но все пак му е сестра и ще го заболи. Пробвай по някакъв тънък начин да я разкараш, ако не става - махни се за малко, той като остане сам може да се освести.
Виж целия пост
# 143
То за скандалите пред детето никога не е късно и повярвай, едва ли ще се разминат. Един съвет от мен - отиди при родителите си и чак тогава поставяй ултиматуми за връщане. Дето се вика - пред свършен факт. Не е много коректно, но не виждам кой знае каква коректност и към теб да се проявява.

Джони, тя писа вече, че няколко пъти е говорила с него.Докога?
Виж целия пост
# 144
Много сме говорили-и спокойно и сме се карали.Тя не спира да пие,ако правеше опити да спре-ОК,нека остане,обаче тя от 7 сутринта е с водката в ръка.Ако имах брат или сестра и пиеха,бих се постарала да ги отърва от порока,обаче не на всяка цена.Разбирам,че я обича,обаче като и плаща пиенето не виждам как и помага.Ще говоря с баща ми да ни вземе уж за малко,да видим как ще реагира мъжа ми.
Виж целия пост
# 145
Желая ти всичко да се нареди и да нямате проблеми!  bouquet
Виж целия пост
# 146
Желая ти всичко да се нареди и да нямате проблеми!  bouquet

Благодаря ти!  bouquet Дано успеем да намерим изход от тази ужасна ситуация.  Praynig
Виж целия пост
# 147
Забраняваш сестрата да ти влиза в къщата.  Може да се порадва на детето, когато ти прецениш. И когато не е пияна. Ти от алкохолизъм няма да я излекуваш.
Виж целия пост
# 148
Забраняваш сестрата да ти влиза в къщата.  Може да се порадва на детето, когато ти прецениш. И когато не е пияна. Ти от алкохолизъм няма да я излекуваш.

Взе и ключа той,даже тя и кучето е взела вечерта без да ми кажат.Явно е,че тя няма да спре да пие.Радва се на малката,обаче предпочитам да е отвън.Другото,което ме притеснява е,че всички ни се подиграват заради нея.Все ме подпитват как я търпя,защо е тук...Миналата седмица пък едни работници я бъзикаха за това колко пиела.Много гадно ми стана,викаха я да им прави компания,все едно е някой мъж.Майка и пък се сърди на мен,че не съм я приобщила към някоя група,а към кои да я приобщя-майките,алкохолиците(мъже) или бабите?Те я знаят всички и я избягват,нетърпима е като е пила,а тя не се спира.
Виж целия пост
# 149
Жестока задача са ти натресли.  Алкохолизмът е сериозна болест и лечението е много трудно. А ако човекът не желае, невъзможно.  Отиди си, почини си и  се върни друг човек - без да се притесняваш за всяка глупост.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия