Боледуване на децата ни - тема 38

  • 49 392
  • 736
# 360
 Embarassed Мислех, че ако се стичат назад ще кашля или ще похърква, а дишането ѝ е чисто. Капките ще ги слагам 5 - 6 дни. Дано наистина помогнат  Peace

Едит - danaeka, не сме пускали секрет. То нали докато е на капки не може, а трябвало да мине не знам колко време  newsm78
Виж целия пост
# 361
След АБ капки мисля,че трябва да минат поне 10 дни и тогава секрет.
Аз пак съм настинала.Не знам,но се скъсах да боледувам тази зима повече от детето.
Виж целия пост
# 362
здравейте, момичета. и ние се записваме при болните.
от вчера е с температура 37.5-38.5, като не качва над 38.5. бързо се повлиява от температуропонижаващи, но след 3-4 часа тръгва пак нагоре. на 38.5 задържа сама, не качва повече.
пуснахме кръвни - ниски лимфоцити, високи гранулоцити и висок црп. урината е ок, тестът за грип е отрицателен. няма никакви други симптоми, освен т. изписаха ни изопринозин и казаха да я наблюдаваме, нямаме диагноза. изкарахме гадна нощ, че все ставах да пипам и меря т, но се движи в тези граници на т. иначе хапва, пийва, играе.

за носния секрет - 72 часа преди изследването не трябва да са капани капки в носа, освен фр (като не е хубаво да се прави промивка преди взимане на пробата).
Виж целия пост
# 363
Прилича на вируса в момента-при някой започва с хрема,после кашлица и Т или в обратен ред,може и да не се проявят всички симптоми.И моето вдига до 38.5,бързо се повлияваше от сиропите за сваляне,затова мисля,че може да е нещо подобно.В момента масово всички от този вирус са болни.
Виж целия пост
# 364
Яни, за колко време отшумя при вас?
Виж целия пост
# 365
Силве, как са левкоцитите?
Виж целия пост
# 366
Силве,да се оправя скоро детенце.
Яни,как е малкия?
Моето дете не знам от 3 сливица ли пак започна да ми говори носово.
Аш,твоят малкия как е?
Виж целия пост
# 367
Ние сме на Унифлокс  за носа и днес са по - малко сополите почти на изчезване.
Мисля вече утре да е на градина, че много стана да отсъства...арсена явно вече си свърши работата и  не се оплаква от болки освен леко в едната страна, явно там му трябва повече време на арсена да умъртви нерва. И без туй и другата седмица и по- другата ще има по един ден да отцъства заради зъболекар.Не знам с колко ходения ще стане.Наближава и ходенето ни  Трявна.


 sylviana  обикновено при вирусна инфекция Лимфоцитите са увеличени и са ниски Гранулоцитите. ЦРП е високо при бактериални  инфекции по принцип (но може да показва просто възпалителен процес ), както и левкоцитите се покачват... при нас при едно уж леко червено гърло, но с 39. 5 градуса температура , му излязоха 18 левкоцити, ЦРП беше 45.7   Shocked  И направо на  Зинат.
Виж целия пост
# 368
Били сте на Зинат най-вероятно заради увеличените левкоцити...

При нас последно левкоцитите бяха в норма, а ЦРП-увеличено...вирус си беше. ЦРП не е самостоятелен показател по принцип...
Виж целия пост
# 369
Лайт,дано е добре и утре на градина малкия.Аз затова час за зъбар взимам след обяд.
Виж целия пост
# 370
И аз така знам, но няма други симптоми и не дадоха лечение, освен изопринозина. ЦРП е леко завишен, не е ясно изразена инфекция явно.
Тете, левкоцитите общо са в норма, от тях обаче лимфоцити ниски, а гранулоцити високи, моноцити ок.
Виж целия пост
# 371
Силве, и ние бяхме така края на януари-левкоцитите бяха в норма, а ЦРП леко повишено.
 Аз тогава се обърках от резултатите, но според педи категорично си беше вирусна инфекция. Тя гледа основно левкоцитите, а ЦРП ми обясни, че е болничен показател и се използва за проверка на това, дали даден АБ действа..нещо такова.

Ние поддържахме четири дена Т, с кашлица-тя беше основно преди Т наколко дена, и обилен секрет от носа. И на нас ни изписа тогава изопринозин, капки за нос и не помня какво, но това беше основното...Да оздравявате бързо...Сополи имате ли не разбрах?

Сега погледнах тук едни записки, които си пазя-гранулоцити над 70 процента говорят за бактериална инфекция. При вас колко са високи?
Ние тогава само обикновено ПКК пускахме, без диферинциално...
Виж целия пост
# 372
Силве,вече се пооправя от вируса,но седмица го държа със сигурност.Т вдига два дни,а на третия ден само вечерта като беше вече под 38 градуса.
Виж целия пост
# 373
Тете, няма други симптоми, гърло, гърди, трета сливица, всичко изглежда наред. Гранулоцитите са 77. Малко объркана е пкк, затова и реагираме като пр вирус.
Яни, седмица звучи ужасно.
Виж целия пост
# 374
Обикновено започва като вирусно  всяко боледуване. Има си и изключения, но обикновено и по принцип си го третират като вирус , щом е в начална фаза и няма други оплаквания като гной по сливици примерно или лошо дишане...
Да, ПКК е разнопосочно, поне за мен, но то се гледа и общото състояние на детето, не само изследванията...
Само Т значи...дано се оправи бързо малечка и без усложнения. Следи Т и ако нещо те притесни, на доктор за проследяване...

Яни, радвам се, че това боледуване е вече зад гърба ви...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия