Боледуване на децата ни - тема 38

  • 49 400
  • 736
# 390
Има, разбира се. Но говорех обобщено, защото и двете са характерни при по-високи темепратури. Разликата е, че при топлинния удар човек спира да се поти и рязко се дехидратира.
Виж целия пост
# 391
teta75   не само  заради левкоцитите , но ЦРП то  беше почти 50 при норма 10 ли беше за деца.. освен това имаше и някакво разбутване на деферинциалното броене, но не помня вечее и личната му изписа Зинат, ние ходихме и при една друга педиатърка и тя каза,че е за аб с тия високи стойности, вика много високо ЦРП то тя каза даже аз бих предпочела друг аб но вече го бяхме почнали... помня че тя ни пусна и секрети и нищо не излезе. Между другото много пъти съм пускала секрети от нос и гърло, в търсене на причината за многото боледуване... и винаги са били чисти, само веднъж излезна ешерихия коли в гърлото, като лекарката каза, че не може да бъде тази бактерия да е в гърлото била чревна или уринарна ( аз го знам  защото имахме в урината ) и каза най-вероятно е замърсена пробата.


danaeka  - може да е някой бърз вирус , и аз не мисля , че може да е от слънцето, не е чак толкова силно, въпреки, че вчера беше 27 градуса по градския термометър . А за часовете за зъболекар...записаха ни часове за преди обед, защото  такива имаха  свободни.А с този  проблем не мога да чакам и да търся дни с  часове за следобед ! Peace   А и нали вече е с арсен, той преседява максимум 7 дни в зъбите и после го махат и правят там каквото ще правят .
Тия пулпити хич не са безобидни - води се усложнение на кариес -  кариеса стигне до пулпата, където е нервът на зъба.От там микроорганизми от устата навлизат в тази пулпа и се получава инфекциозно огнище (прочетох че това може да влиае  на сърцето и бъбреците  ).Освен това нелекувания пулпит може да прогресира до абцес или периодонтит .Въпреки, че с тия болки едва ли някой може да си остави не лекуван пулпит.Както каза  зъболекарката съм го завела на време, преди да прогресира болката и да стане мн силна... такива и бяха думите до  седмица щеше да вие от болка.  Но пък четох, че понякога при хроничен  пулпит болките може да са търпими долу горе и да изчезват и да се появяват, ако човек отлагаа после може да се чуди от къде му е дошло ...

Иначе за инфо- за деца  до 18 години по здравна каса :


Услуги по здравна каса при зъболекар за ДЕЦА (лица под 18 години)

Услугите, които могат да се ползват по здравна каза при зъболекар за ДЕЦА са:

- преглед;
- екстракция на млечен зъб с анестезия ( изваждане на млечен зъб );
- екстракция на постоянен зъб с анастезия (изваждане на постоянен зъб );
- обтурация с амалгама или химичен композит ( кариес и пломба на зъб );
- лечение на пулпит или периодонтит на млечен зъб;
- лечение на пулпит или периодонтит на постоянен зъб;
Виж целия пост
# 392
Ферчо, казах го по повод коментара ти за шапката и главата....при единия вид удар точно в главата удряше и шапката си има своето място. Това ми беше мисълта. Който иска, ще си прочете за двата вида удари - топлинен и слънчев... Hug

Като стана дума за слънце - на мен хич не ми се отразява добре, едвам дишам в тая жегичка..Лятото незнам какво ще правя...сигурно чадър ще разперя, да ми прави сянка Mr. Green Joy

Лайт, не споря...само че при нас ЦРП също беше увеличено, но левкоцитите бяха под 10...и си беше вирус. Това имам предвид...

Вчера бях и аз на зъбар Mr. Green пфуу...добре, че мина..
Виж целия пост
# 393
Ние трети ден с Т, 37.7. Кашличко се опита през нощта, но го няма от няколко часа. Колко време държи Т при тези вируси, мислех, че ден-два, но явно ще треперя още.
Виж целия пост
# 394
Силве, при слабите вируси държи три дена с Т. При последния по-силен вирус - при нас беше 4 дена с Т. Но при вас Т не е висока-37.7 за трети ден ми се вижда ок. Върви към понижаване. Споко...Следи довечера дали ще вдигне пак, колко и бързо ли ще я смъкне...
Виж целия пост
# 395
Тете, не беше вдигала близо 10 часа, сега цъфна с тази Т. Дано си права.  Praynig Нямаме опит с вируси, знаеш как сме се специализирали с отитите, за трети път се случва да кара нещо друго. Аз първо на унг я заведох и док се учуди "Тя е за педиатър", а аз "Аз затова идвам, да ми потвърдиш, че не е да теб"  ooooh!
Виж целия пост
# 396
Последният вирус на малката протече по сходен начин, имаше си пикове и спадове. Обаче беше схрема и кашлица, освен Т, която поддържаше 3 или 4 дни, вече не помня. Между предпоследния и последния ден имаше по-дълъг период от време без да вдига. В такива моменти ми е много важно как изглежда детето, дали е като сянка и изпито от поддържането на Т. Обаче със сравнително леки препарати мина боледуването.
С бронхита пък имаше видимо подобрение и после 2-3 дни по-късно вдигна отново Т и кашлицата и дишането се промениха, включително и външния й вид. Давам го за сравнение, защото за мен си беше видим признак на влошаване и на преминаване на вирусната в бактериална инфекция.
Тет, agree!   Peace Държах да отбележа, че за такова животно е рано още. Че на лято какво ще правят? Не ми говори иначе за жеги, при нас е или много студено, или много горещо.
Виж целия пост
# 397
И аз да се разпиша  Confused
Малкото вчера следобед се събуди с конюнктивит. Обадих се на ЛЛ. Привика ни, за да даде направление за офталмолог. Е да, но през нощта се събуди с хрема и кашлица. Носът му хърка, кашлицата определено е от стичащи се секрети. Иначе е жизнен, няма Т. Отидохме при ЛЛ и от вратата отсече - "инфекция с хламидия"  Shocked Той че си пада по екзотични диагнози - пада си, ама все пак. Казах му, че сме изолирали Стафилокок, до понеделник го лекувахме, но според мен безуспешно, защото носът си му хъркаше през цялото време. Той отсече - не може да е станало така, бил излекуван Стафилокока. Изписа Клацид и не даде направление за офталмолог. Гърди и гърло чисти, бил чувал нещо, но с половин уста призна, че е от трахеята. Направо не знам какво да го правя. Факт е, че при почти всеки по-гаден вирус прави вследствие на хрема задължително прави запушване на слъзните канали и конюнктивит. Винаги досега съм се консултирала с офталмолог по този повод и са потвъждавали, че е това. Откъде пък му дойде на главата тази хламидия. Честно казано не ми се иска да давам АБ без изследване и доказване на диагнозата. Реших на своя глава да го лекувам с АБ капки в носа и очите.
Виж целия пост
# 398
Фел, каква диагноза само  Shocked можеш ли да отидеш на очен на частно, че очите са много деликатни органи и е по-добре да погледне специалист, аз не бих посмяла сама да лекувам с аб капки  newsm78
Фер, благодаря, че се включи по вирусния въпрос. Сега ту вдига, ту сваля, без лекарства. Поти се много, жадна е все, но пък си църка и си играе, хапва. Не знам що за вирус е това.
Виж целия пост
# 399
Felicity♥ , нямаш ли възможност за второ мнение? Така на своя глава... не знам. А дали са правилните капки?
Виж целия пост
# 400
Да се оправят всички болни.
Фер,Тет,не знам,но тука е 30 градуса на слънце.
Фер,аз съм казала риба и мляко да не му дават,но снощи баба му забравила какво и казах,че са яли в градината и му дала айрян.В момента му нямаше нищо,но като да ляга се умарлуши,гушна се в мен и каза,че му е лошо и повърна.Днеска все едно нищо не е било.
Т не е вдигал никаква,а само повръщане беше.
Фел,аз на своя глава не бих лекувала конюктивит.
Виж целия пост
# 401
Фел, ква хламидия бре...
Според мен правилно си се насочила да лекуваш хремата, оттам е и заразяването на слъзните канали, които са в съседство..Оттам вероятно е и кашлицата. При нас винаги педи е отсичала, че има лошо дишане, но от нослето идва, не от гърдите. Предполагам, и при вас е така..Винаги атакуваме сопола, който е главния виновник и за кашлица, и за друго...

За АБ капки за нослето...ще подействат според мен, при нас винаги на сляпо са изписвани и винаги са действали и махали сополите Peace Ти какви избра?

За очите...да се опитам да се сетя кво ни изписа веднъж..нещо с Ф дали не беше..Може като начало да пробваш с лайка, с ФР да почистваш очетата....Честно казано при нас бързо отмина от самосебе си...възпалението на очетата, само един-два пъти сложих от АБ, после не....но отмина...

Я кажи как са очетата...много ли са далепнали, или само зелени гурели има? Боли ли го, дразни ли го...
Виж целия пост
# 402
На нас са ни изписвали Тобрекс капки за очи или маз и помага.Аз обаче не рискувам без лекарско мнение да лекувам детето.
Виж целия пост
# 403
Като препатила сериозно от още по-сериозно очно заболяване, си знам, че усъмни ли ме нещо, отивам за второ мнение. Още повече, че аз не бих приела мнението на лл за определящо за нещо толкова екзотично. Фел, прежали едни 20-30лв за частен и си заведи детето да го прегледат.
И при все, че трахомата (хламидийната инфекция на очите, с такова съмнение и аз бях преди 5 години) е едно изключително тежко заболяване, не разбирам как лл не ви е пратил на специалист  ooooh!
Виж целия пост
# 404
 Felicity♥ бах мама му....много екзотичен тоз вашият доктор Shocked

Преди време бях решила , че имам хламидия и изчетох де що имаше. На финала се оказа самовнушение...но четох. Появяват се болки в очите все едно имаш чуждо тяло. Секрета който изтича от тях има миризма. Пък и знам че друг вид АБ се изписват за тази инфекция.
Според мен абсолютно правилно лечение си почнала. Стафилокок се лекува изключително упорито...така че капки поне 10 дни. Успех!

Дани реакцията риба и мляко не е добра само ако се дават едновременно. Тоест на едно ядене. Варианта детето ти да повръща щото на обяд е ял риба, а за вечеря мляко е почти равен на 6 ца от тотото. По скоро следи за някой чревен вирус.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия