Нашите кухни - 63

  • 138 707
  • 745
# 360
Имах предвид, че съотношението е може би 1 към 10.
Виж целия пост
# 361
Имах предвид, че съотношението е може би 1 към 10.

Така да, но все пак мисля, че има доста голям избор все пак, ако се разтърси човек.
Виж целия пост
# 362
В Троян явно ще си останат хората които работят масив, тук за Пловдив не знам някой да прави такива врати или пък ако имат в магазина казват, че са техни пък то друг ги прави. Намират са и хора които правят. но са рядкост, за големи фирми не знам.
Виж целия пост
# 363
Благодаря на всички за предложенията.      bouquet
Разгледах набързо сайтовете, мернах интересни неща.В "Каза Арт" видях доста нестандартни идеи...
Ще разгледам по-подробно....
Иска ми се една фирма да се заеме с всичко.Имам още време да обмислям нещата....


Виж целия пост
# 364
shadowman, там си остана центъра не тези неща определено.

Love, ако се спреш на тях, разпитай ги хубаво за срокове за монтаж, за изработка и такива неща, защото на нас като почна едно увъртане, че ще ги направят в някакъв срок, ама въобще не се знае кога ще монтират, можело и след 2-3 месеца поне и разни други подобни увъртания, ние се отказахме.
Виж целия пост
# 365
Цитат
А по силикона не се ли събират гадости?
Не, чистя с препарат гърба и плота и силикона неизбежно се почиства с тях. Но е много фино поставен точно на връзката и почти няма отгоре. Само няколко милиметра е  Peace
Супер, значи можело Simple Smile. Само да намеря и майстор, който да мисли така.

Да си призная без водобранна лайстна ме е шубе понеже на силикона не мога да се доверя на 100%. Силикона който остава по плота лесно се почиства (разлепя се като кожичка) което значи, че рано или късно вероятно ще се разлепи. Избирайте санитарен силикон (колко ли е санитарен е друг въпрос) пък дано се окаже издържлив във времето. Ся като пиша за силикон нека се знае, че има много и различни лепила в опаковка като силикона и дори може някое от тези лепила да е по-добро от силикона (сещам се за 1-2).
Виж целия пост
# 366
Цитат
А по силикона не се ли събират гадости?
Не, чистя с препарат гърба и плота и силикона неизбежно се почиства с тях. Но е много фино поставен точно на връзката и почти няма отгоре. Само няколко милиметра е  Peace
Супер, значи можело Simple Smile. Само да намеря и майстор, който да мисли така.

Да си призная без водобранна лайстна ме е шубе понеже на силикона не мога да се доверя на 100%. Силикона който остава по плота лесно се почиства (разлепя се като кожичка) което значи, че рано или късно вероятно ще се разлепи. Избирайте санитарен силикон (колко ли е санитарен е друг въпрос) пък дано се окаже издържлив във времето. Ся като пиша за силикон нека се знае, че има много и различни лепила в опаковка като силикона и дори може някое от тези лепила да е по-добро от силикона (сещам се за 1-2).
Мерси за мнението.
Виж целия пост
# 367
Кухнята ми в БГ е почти 10 годишна и още нищо не се е отлепило. Като се отлепи се слага нов и готово, евтино и бързо. А тази водобрана лайсна каква вода толкова обира при положение, че се слага на плот където почти няма разливане на течности  Grinning
Личи си, че съм върл противник на такива ненужни приспособления  Mr. Green
Мъжа ми се занимава с монтаж на кухни в Германия, масово се използва силикон. В началото се смеехме, че силикона в ДЕ е пръв помощник на майстора  Mr. Green
Виж целия пост
# 368
 Най-вероятно там нещата са по-качествени от тук.
Виж целия пост
# 369
Доста са същите, но от лични наблюдения немското качество лежи на мнооого стара слава  Mr. Green
Виж целия пост
# 370
Здравейте,влизам с директен въпрос.Преди няколко години правихме основен ремонт на кухнята,сега е ред на освежаването.Решихме да минем стените отново с латекс,но ми се иска и малка промяна ... вместо плочки на стената над плота да сложа кухненски гръб.Въпросът ми е,ще стане ли това без къртене?Просто гърбът да се прикрепи към старите плочки?
Виж целия пост
# 371
Много интересно предложение. От какъв материал е направен този гръб? И като цяло, плочките не са ли по-лесни за миене?
Виж целия пост
# 372
Може, гръбчето се лепи със силикон или подобни на него лепила директно върху плочките. Тъничко е и няма да има проблеми. Единствено, ако имаш ключове, контакти, лампи и други подобни, които лежат на плочките, ще трябва да се демонтират, да се пробият отвори в гръбчето и да се монтират на ново.
Гръбчетата са основно от ПДЧ, като кухненските плотове, но са по-тънки. Има и стъклени, от камък и т.н. Предполагам момичето пита за ПДЧ гръбче.
ПДЧ гръбчетата се чистят по-лесно от плочките, защото нямат фуги. Едно забърсване с влажна кърпа и са готови. Ако го правиш ежедневно, почти нямат нужда от основно почистване.
Виж целия пост
# 373
Много интересно предложение. От какъв материал е направен този гръб? И като цяло, плочките не са ли по-лесни за миене?
Те плочките не са ми проблем,не ми пречат,нови са дори,искам малко промяна,чиста форма лудост Grinning
Иначе има едни страхотни гъби,израелски мисля че бяха,почистват фуги и плочки просто перфектно.От магазина за препарати до вкъщи ги купувам и мисля че във всеки би трябвало да ги има.
 Ето едни примерни гръбчета:
https://videnov.bg/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D0%B8/%D0%B3%D1%80%D … 0-15-%D0%BC%D0%BC

blue_ angel,благодаря за отговора,значи ще се поинтересувам по-подробно в магазин,щом би могло да стане.
Виж целия пост
# 374
Много интересно предложение. От какъв материал е направен този гръб? И като цяло, плочките не са ли по-лесни за миене?
Те плочките не са ми проблем,не ми пречат,нови са дори,искам малко промяна,чиста форма лудост Grinning
Иначе има едни страхотни гъби,израелски мисля че бяха,почистват фуги и плочки просто перфектно.От магазина за препарати до вкъщи ги купувам и мисля че във всеки би трябвало да ги има.
 Ето едни примерни гръбчета:
https://videnov.bg/%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D0%B8/%D0%B3%D1%80%D … 0-15-%D0%BC%D0%BC

blue_ angel,благодаря за отговора,значи ще се поинтересувам по-подробно в магазин,щом би могло да стане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия