как да познаете, че излизате с женен мъж след бързи срещи на clubr

  • 119 465
  • 2 450
# 1 905
Вие двете що не си направите ваша тема Grinning Нищо лично  Grinning
Виж целия пост
# 1 906
Мисля, че нещата не са двупосочни: новото поколение те "ощетява" по един начин; старото ощетява новото по друг. Кавичките не са случайно поставени.

Ако държавата се "ощети" с едно голямо ново поколение, след това ще си вземе печалбата. Ако, бездънно глупаво, решим да "пестим" от деца- сама се сещаш какво ще стане.
Виж целия пост
# 1 907
В момента, ако толкова ме вълнуваше да съм на плюс от държавата, щях да родя поне две деца, така че съм доста голям алтруист, след като не го правя. Тъй като и теб не те вълнува искрено какво ще стане, ако доживея до пенсия, предлагам да приключим, защото Жармен е права.
Виж целия пост
# 1 908

Добре, на заплата от около 2000 лева се плащат осигуровки за майчинство под 30 лева на месец. На заплата около 500 лева сигурно са около 5-6 лева. Айде, върни си това, което си взела и ще вземеш за трите деца майчинство плюс детски, увери се, че ще останат в България и ще станат данъкоплатци и тогава търси сметка на бъдещите пенсионери-купонджии, които са днешни данъкоплатци и са платили и за твоите деца.
Няма смисъл да правиш такива сметки- предположения.
Младото поколение плаща пенсиите на родителите си.
Ти плащаш на своите, но ако не родиш, моите деца и тези- на Сирената, ще плащат твоята пенсия.
Това е нещо, което не можеш да отречеш, колкото и да се опитваш.
Виж целия пост
# 1 909
Ами всъщност никаква полза не поднасяш на държавата, освен имагинерни "пари на хартия". Ето, имаш възможност, за теб е направена- възползваш се. Пък да видим колко ще се усетиш на плюс. Пак ти казах, уж пишеш на икономическа тематика, а не може да разбереш, че пари в банката или в пенсионната система не могат да си говорят с теб, не могат да ти донесат чаша вода, може стойността им да стане нула, шума и прах, ей така за дни.

Има една интересна пенсионна реформа в Италия. Икономистите открили, че като орежат пенсиите, хората почвали да раждат по повече деца. И че децата не се смятат за "потребителска стока" за начесване на краста и его, а и за вид инвестиция.
Виж целия пост
# 1 910
Абсурт, със сина ти ще сме пенсионери по едно и също време, как ще ми плаща пенсията? Вие правите кръчмарски сметки, все едно сте сигурни, че новородени и деца в детска градина след 20 години ще стоят в България да работят и да плащат данъци. Айде стига вече.
Виж целия пост
# 1 911

Браво! Ти си била извънредно обществено отговорна личност! Щом това са ти били мотивите да родиш децата си, браво! Признавам си, че , моите мотиви да родя моите деца са били тотално различни.
Е, не си права!
На никого не е това мотив, но на практика, е така.
Твоите, моите, на Мамасита деца, са тези, които ще обслужват пенсионерите, болните, ще им плащат пенсиите, ще се пънат да направят от територията свястна държава.
Ще издържат и тези, които егоистично са се грижили единствено за собствения си кеф.
Виж целия пост
# 1 912
Е да кажем, че има доста голяма вероятност децата, родени в България, да живеят тук. Все пак още не сме постигнали 100% емиграция. Аз не говоря само за личните си деца, а като цяло за масовия феномен.

Просто седни и си представи как ще изглеждат нещата, ако от пет двойки само една реши да има "детенце" за разкош, другите- по купони и накрая това дете ще има на гърба си 10 пенсионера. Да не говорим, че с намаляване на количеството намалява и качеството на хората.

Не си правя кръчмарски сметки, просто всеки знае от обща култура как работи пенсионната система.
Виж целия пост
# 1 913
То не се знае дали и аз ще съм в България, докато и ако достигна пенсионна възраст.
Виж целия пост
# 1 914
Абсурт, със сина ти ще сме пенсионери по едно и също време, как ще ми плаща пенсията? Вие правите кръчмарски сметки, все едно сте сигурни, че новородени и деца в детска градина след 20 години ще стоят в България да работят и да плащат данъци. Айде стига вече.
Куку, моят син и дъщеря ми, сега плащат моята пенсия и на някоя, която е прекарала всичко през отходната си тръба, без да създаде поколение.
Ти плащаш на родителите си.,
Е, аз имам и внук, и не ми е приятно той да плаща твоята пенсия, щото ти си решила това, което писах по- горе!
А, ако внукът ми и другите като него, избягат навън, ти ще трябва да си теглиш въжето.
Виж целия пост
# 1 915
На майка си с радост плащам, аз щом за Мамасита плащам, оставаше за майка ми да се сърдя. Освен това майка ми е родила 3 деца. Едното, над средния прираст, ще ми го "отстъпи" като заслуги. Баща ми е починал преди да се пенсионира. Дайте гаранции, че точно синовете, дъщерите или внуците ви ще плащат моята, ама точно моята пенсия, иначе си спестете начукването на канчето.
Виж целия пост
# 1 916
Куку, моят син и дъщеря ми, сега плащат моята пенсия и на някоя, която е прекарала всичко през отходната си тръба, без да създаде поколение.
Ти плащаш на родителите си.,
Е, аз имам и внук, и не ми е приятно той да плаща твоята пенсия, щото ти си решила това, което писах по- горе!
А, ако внукът ми и другите като него, избягат навън, ти ще трябва да си теглиш въжето.

Доста противно изказване.  Sick

А аз мисля за осиновяване - чакам Мамасита да се включи, за да ме окачестви  Grinning
Виж целия пост
# 1 917
Не се прави на ударена, всеки знае за солидарната и разходопокривна пенсионна система.

А иначе за мен не се знае дали плащаш, както писах- държавата ще си ги вземе тия пари от мен, ако вече не е взела по-голямата част с ДДС и подоходно облагане, не само от осигуровките. Просто ми ги "връща" като инвестиция, все едно строи магистрала или спортна зала, само че по-смислена инвестиция. И тук вече идва ролята и на не-паричната страна, а именно моите усилия, компромиси и вяра в живота. Децата ми не се гледат сами, само защото Кукумицинка си е платила индулгенциите.

И отново: плащането за деца е инвестиция, плащането на пенсии е просто...плащане.

И тъй като е все по-модно и готино да взимаме "лични решения", просто исках да припомня, че няма лично решение, което по някакъв начин да не засяга други хора.

Осиновяването спада към "непарични усилия" за подобряване на бъдещето. От едно дете, което може да е само бреме, някой да направи нещо полезно за обществото. Осиновяването ще е голямо усилие и ще е странно после някой, който не е искал да бърше сополки, да бере плодовете на това усилие. Че и да претендира за правото на "личен избор".

Едно от решенията на тази ситуация е ергенският данък, но и там има спорни страни, главно при репродуктивни проблеми.
Виж целия пост
# 1 918
Нищо не ти връща, защото не си ги изкарала и няма да ги изкараш. Тоест ти трябва да се постараеш да върнеш това, което ти е дадено, като един вид инвестиция в децата ти.
Виж целия пост
# 1 919
На майка си с радост плащам, аз щом за Мамасита плащам, оставаше за майка ми да се сърдя. Освен това майка ми е родила 3 деца. Едното, над средния прираст, ще ми го "отстъпи" като заслуги. Баща ми е починал преди да се пенсионира. Дайте гаранции, че точно синовете, дъщерите или внуците ви ще плащат моята, ама точно моята пенсия, иначе си спестете начукването на канчето.
Мисля си, че слизаш под собствената си интелигентност с този пост.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия