как да познаете, че излизате с женен мъж след бързи срещи на clubr

  • 119 454
  • 2 450
# 1 965

Машините могат да се усъвършенства сами дори и сега, с т.нар. ъпдейт.

А ъпдейтът идва от...? Има да чакам сам компютърът ми да се сети и да ми каже "мама".

Какво да чакаш след като ъпдейта е програмиран да се случва през определено вееме. Точно, както като изключваш компютъра и виждаш надпис "не изключвай, уиндоус се ъпдейтва". В крайна сметка целта е роботите да станат като нас след 30-40 години, а дори и по - рано. Та ъпдейта идва от програмата, а програмата поне при хората, кой я е сътворил за сега е неизвестно.

Е то туй чудо "ъпдейт" е един код, дето са го писали едни батки, щото без него всичко гърми. Не е някакво чудо, магия, не е мисъл. Тоя надпис е там, защото някой е казал на компютъра да го сложи.

Абе изненадвам се, за някои хора компютрите са малко като самолетите за диваците- велика магия. А всъщност са просто нещо и искат хора със здрав задник да ги програмират, за да изглежда, че вършат нещо смислено.
Виж целия пост
# 1 966
И какъв е извода?
Да не раждаме, че да се свърши тоя неблагодарен и неблагонадежден човешки род? Peace
Вече съвсем се изгуби нишката.

Изводът е, че трябва да изчакаш двайсетина години, след като снесеш яйцето, за да се увериш, че е станало човек, и едва ако отговорът е "да", да изискваш някакво признание и благодарност. Да изискваш предварителна благодарност от настоящите "благодетели" за някакви имагинерни бъдещи заслуги на децата или на внуците ти, е доста нагло, безпардонно и не почива на здравия разум.
Виж целия пост
# 1 967
Айде сега, все едно Кукумицинка ще си признае, че нейните деца имат шанс да станат неочаквано трътлести и неатлетични. Съвсем ясно е, че като се селектират 3-4 поколения с интелигентни мъже, няма как да излезе нещо с нивото на мангал. Гени + домашна среда= много голяма вероятност човекът да е поначало с голямо предимство и да е продуктивен.
Виж целия пост
# 1 968
Айде сега, все едно Кукумицинка ще си признае, че нейните деца имат шанс да станат неочаквано трътлести и неатлетични. Съвсем ясно е, че като се селектират 3-4 поколения с интелигентни мъже, няма как да излезе нещо с нивото на мангал. Гени + домашна среда= много голяма вероятност човекът да е поначало с голямо предимство и да е продуктивен.

Най-вероятно хипотетичните ми деца, направени хипотетично от приятеля ми, ще бъдат по-малко трътлести и по-атлетични от твоите, просто защото ние сме, като дадености, по-стройни от теб и бащата на децата ти. Обаче тук въобще не говорим за физически дадености. Те са най-прогнозируемото, когато мислиш дали парче месо ще се превърне в личност. Има доста други по-съществени за реализацията и за обществената полезност качества, за които няма как да си сигурен дали ще ги има.
Виж целия пост
# 1 969
Лесно може да се предвиди едно дете докъде ще стигне- само като послушаш какво се говори около масата и у дома. Просто децата попиват такива неща, в които няма как да се провалят, те са им като базово ниво. Други деца, за да го стигнат това ниво, им трябва доста учене. Трети въобще не могат да го стигнат; четвърти почват от още по-високо ниво.
Виж целия пост
# 1 970

Машините могат да се усъвършенства сами дори и сега, с т.нар. ъпдейт.

А ъпдейтът идва от...? Има да чакам сам компютърът ми да се сети и да ми каже "мама".

Какво да чакаш след като ъпдейта е програмиран да се случва през определено вееме. Точно, както като изключваш компютъра и виждаш надпис "не изключвай, уиндоус се ъпдейтва". В крайна сметка целта е роботите да станат като нас след 30-40 години, а дори и по - рано. Та ъпдейта идва от програмата, а програмата поне при хората, кой я е сътворил за сега е неизвестно.

Е то туй чудо "ъпдейт" е един код, дето са го писали едни батки, щото без него всичко гърми. Не е някакво чудо, магия, не е мисъл. Тоя надпис е там, защото някой е казал на компютъра да го сложи.

Абе изненадвам се, за някои хора компютрите са малко като самолетите за диваците- велика магия. А всъщност са просто нещо и искат хора със здрав задник да ги програмират, за да изглежда, че вършат нещо смислено.

Аз какво написах? Някой го е програмирал, това съм написала. За велики магии да пиша нещо? Или ти това разбра? Нали не си мислиш, че някой си въобразява, че компютъра се е самосъздал и е едва ли не жив и е сам за себе си.
Ние също сме програми, с неизвестен произход.
Виж целия пост
# 1 971
Еми значи в крайна сметка все пак ще ни трябват хора, за да програмират, защото компютърът нищо не може да прави сам. Ти пишеш, че машината "сама" се усъвършенства, а всъщност само отстрани изглежда, че го прави сама, някой предварително е казал, че така трябва да прави.
Виж целия пост
# 1 972
Лесно може да се предвиди едно дете докъде ще стигне- само като послушаш какво се говори около масата и у дома. Просто децата попиват такива неща, в които няма как да се провалят, те са им като базово ниво. Други деца, за да го стигнат това ниво, им трябва доста учене. Трети въобще не могат да го стигнат; четвърти почват от още по-високо ниво.

Не може да се предвиди така. Те близките рядко са и обективни. Обърни внимание, че в повечето семейства винаги има по една "черна овца" на поколение, дори и иначе да са семейства с всички предпоставки за светло бъдеще на децата. И в семейства само с черни овци, се пръква понякога и някое бяло агне. Ти самата имаш доста... несъвсем приемливи черти на характера, бащата на сина ти казваш, че е психо, наистина ли си толкова убедена, че ще израстне като един обществено полезен индивид?
На моя позната детето през пубертета отключи някакво психично заболяване, иначе беше една от младите спортни надежди на България според доста треньори.
Виж целия пост
# 1 973
Абсолютно, синът ми е малко слънчице, лидер и е напред с доста неща. Ако не се травмира или не избръмчи, доста неща ще му се удават с лекота. На седем години вече личат някои разлики.

Аз говоря за базови неща: мислене, четене, речник, сръчност, инициативност, способност да планираш, хъс и ентусиазъм. Такива, които ги приемаш за даденост, а после се оказва, че някои хора трябва специално да учат или да работят върху себе си, за да стигнат до твоето ниво. Има хора, дето каквото пипнат, го правят и други, дето развалят. Има такива, които едно нещо ще го направят 10 пъти по-бързо и няма да усетят как е станало, за друг ще е невъзможно.

Интересно е според теб, Кукумицинке, кой субсидира пък твоето следване държавна поръчка. Щото за моето следване държавата не е плащала. Та така за субсидиите- изучили сме един инженер, който в момента пише статии. Странна работа...
Виж целия пост
# 1 974
Интересно е според теб, Кукумицинке, кой субсидира пък твоето следване държавна поръчка. Щото за моето следване държавата не е плащала. Та така за субсидиите- изучили сме един инженер, който в момента пише статии. Странна работа...

Не се занимавам само с писането на статии, даже в момента почти не правя това, а всъщност по специалността си съм работила повече време, отколкото ти си работила между майчинствата и изобщо. И всъщност сферата, в която са ми голяма част от специализираните статии, е точно тази, в която съм образована. Май съм си възвърнала на държавата достатъчно, още повече, че тя не се интересува точно от каква работа са доходите ми, на които плащам осигуровки и от които се субсидират университетите. Твоята магистратура не беше ли в държавен университет, субсидиран от данъкоплатците? Имаш ли шанс да използваш философията поне толкова, колкото аз ползвам образованието си?
Виж целия пост
# 1 975
Бързичката електроника е много крехка и иска хора да си я къткат, не пада от небето. Общо взето истински скок на технологиите не сме имали отдавна. Има да чакаш интелект с човешки възможности, който наистина да замени човека.

Само се замисли как ти си връзваш обувките и какво се иска, за да накараш машината да го направи.

Моля? Идея нямаш до къде са стигнали технологиите. Грам идея си нямаш. Да накараш машина да запълва празни места в логическа картина, последователно и логично, сякаш разбира е не скок, а направо полет до Марс. Преди това се изсипваха разни експерти да твърдят, че това е постижимо само за човека и е абсолютно невъзможно да бъде създадено. А то какво се оказа? Че научната фантастика става реалност винаги, само времето е единствената разделителна линия. Да победиш световен шампион по шах също се твърдеше, че било невъзможно, а се случи през 1997 г.
За това нещо също се твърдеше, че било невъзможно. Точно същият аргумент : "имате ли представа колко е трудно дори едно просто движение като вдигане на ръка"? Само до преди години Атлас беше фантастика.
https://www.youtube.com/watch?v=rVlhMGQgDkY

Цитат
Ти пишеш, че машината "сама" се усъвършенства, а всъщност само отстрани изглежда, че го прави сама, някой предварително е казал, че така трябва да прави.

Да, и сама се е създала сигурно. Стига глупости, пиша го не в смисъла, че сама се сеща да се усъвършенства, за Бога. То е ясно, че е програма, не подлежи на коментар дори.

Разбира се, че ще ни трябват програмисти. И не само, ще трябва да си повишим драстично Ай Кю-то. Human enhancement сигурно си го срещала доста често, поне сред трансхуманистите, за тях знам, че знаеш със сигурност. След като ИИ ще е умен, колкото нас за нас няма друг избор, освен по - високо IQ, че  и EQ. Дали с генетична редакция, дали с разни джаджи и импланти в главите ни, нямаме друг избор освен по - висока интелигентност. И може би донякъде това ще се превърне в голям проблем поне в нчалото, защото хора дори със средното ай кю ще са буквално безполезни. Преходът ще е много труден.
Виж целия пост
# 1 976
Имаш ли шанс да използваш философията поне толкова, колкото аз ползвам образованието си?

Да. Всеки ден.
Виж целия пост
# 1 977
Извинете, темата беше как да разпознаем женените, които се крият, че са такива и свалят мацки на поразия...)))
Виж целия пост
# 1 978
Лесно може да се предвиди едно дете докъде ще стигне- само като послушаш какво се говори около масата и у дома. Просто децата попиват такива неща, в които няма как да се провалят, те са им като базово ниво. Други деца, за да го стигнат това ниво, им трябва доста учене. Трети въобще не могат да го стигнат; четвърти почват от още по-високо ниво.

Не може да се предвиди така. Те близките рядко са и обективни. Обърни внимание, че в повечето семейства винаги има по една "черна овца" на поколение, дори и иначе да са семейства с всички предпоставки за светло бъдеще на децата. И в семейства само с черни овци, се пръква понякога и някое бяло агне. Ти самата имаш доста... несъвсем приемливи черти на характера, бащата на сина ти казваш, че е психо, наистина ли си толкова убедена, че ще израстне като един обществено полезен индивид?
На моя позната детето през пубертета отключи някакво психично заболяване, иначе беше една от младите спортни надежди на България според доста треньори.

Близките почти никога не са обективни. Въобще не може да предвиди нищо, абсолютно нищо. Човек най - много да си въобрази, че евентуално децата ще следват някакъв тренд, който е задължително положителен, защото децата са задължително умни и ще запазят основните си характеристики винаги. Най - голям дял в живота на човек обаче преобладава факторът "несигурност и непредсказуемост". С една дума факторът шанс.

Цитат
Абсолютно, синът ми е малко слънчице, лидер и е напред с доста неща. Ако не се травмира или не избръмчи, доста неща ще му се удават с лекота. На седем години вече личат някои разлики.

На 99% от родителите точно по - същият начин им изглеждат децата им. Особено това за "лидера" няма майка, от която да не съм го чула, въпреки че според мен нищо лидерско нямаше във въпросните деца. Но сега е много на мода деца - лидерчета.
Виж целия пост
# 1 979
Извинете, темата беше как да разпознаем женените, които се крият, че са такива и свалят мацки на поразия...)))

   Лятото вероятно могат да бъдат разпознати по разликата в тена на ръката им, там където е седяла халката допреди срещата с нас. Laughing Ама за тези "мъжове", дето са избрали да не носят символа на брачния си статус, идея си нямам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия