Ето идва тя- Ноемврийската мечта !!!

  • 43 065
  • 740
# 390
Даааааааа за жалост съм софийско а не бургаско чадо, но морето зове така че пак може да се видим.
Виж целия пост
# 391
Poly, на мен термина ми е на 6.11, но ако бебето е достатъчно голямо секциото ще ми е на 25.10. Моя доктор ми каза, че мога да си избера дата от 20.10 до 6.11 и ме съветва да е поне седмица преди термина, за да не ме хващат болки въобще. Но той е много разбран човек със сигурност много доктори няма да споделят неговото мнение. Иначе термина си е термин и си оставаме ноемврийчета  Hug
Виж целия пост
# 392
абе ноемврийски мами, искам и аз във фейсбука  Rolling Eyes на кого да пиша да ме адне Flutter
Виж целия пост
# 393
Е айде и аз да си призная.Няма проблеми за сега,но от както съм бременна съм решила,че не искам да раждам нормално.Моля ви не ме обвинявайте просто имам някакъв страх.Прекалено е рано за такива решения,но все пак е неизбежно да не го мислиш.Има ли някой страхлив,като мен  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 394
Аз имам по-голям проблем, страх ме е и от естествено раждане и от секцио  Grinning
Виж целия пост
# 395
Е айде и аз да си призная.Няма проблеми за сега,но от както съм бременна съм решила,че не искам да раждам нормално.Моля ви не ме обвинявайте просто имам някакъв страх.Прекалено е рано за такива решения,но все пак е неизбежно да не го мислиш.Има ли някой страхлив,като мен  Rolling Eyes

Аз имам проблем със зрението, и откакто съм жена и ходя на профилактични прегледи ми се набива в главата, че трябва да раждам секцио. Повярвай ми сега се замислям дали все пак няма начин да родя нормално. Попринцип за типа раждане се говори след 36 гс. Ако ти искаш по собствено желание да раждаш секцио и ако няма медицинска причина мисля, че ще трябва да си платиш секциото.
Виж целия пост
# 396
Дано се разубедя до тогава.Аз също знам,че момичетата с голям диоптър раждат със секцио.Ако питаш мен не се дърпай.Майка ми е имала проблем с очите и е раждала нормално.Естествено тогава кой да и каже.Сега е с 7 диоптър.Очната и каза,че въобще не е трябвало да ражда нормално.Днес и правиха корекция за сваляне на диоптъра на половина поне.За сега всучко е наред
Виж целия пост
# 397
Е айде и аз да си призная.Няма проблеми за сега,но от както съм бременна съм решила,че не искам да раждам нормално.Моля ви не ме обвинявайте просто имам някакъв страх.Прекалено е рано за такива решения,но все пак е неизбежно да не го мислиш.Има ли някой страхлив,като мен  Rolling Eyes

Мен ужасно много ме е страх също и ще раждам секцио без да имам медицинска причина. Всичко е Божа работа, но ако нещата останат на моя избор 100% съм секцио.
Виж целия пост
# 398
Мен ме е страх и от двата варянта  Laughing.. да стигна до там пък ще го мисля..повече ме е страх от нормалното раждане
Виж целия пост
# 399
Здравейте момичета! Виждам, че за раждане си говорите вече Grinning, всеки го е страх, дори и пето да ражда, вярвайте ми като влезете в деветия, само ще се молите по бързо да излезе. През първата бременност и аз исках секцио, заради страха и болката, но доктора ми каза НЕ. Още на другия ден му бях благодарна, аз хойках из болницата, а момичетата със секцио не можеха и да станат, при кърмене също много боли операцията. Е аз все пак бях с епидурална упойка, което много ми смекчи болката при самото раждане.
Аз вече казах на мойта шефка, тя много се зарадва и ме пита дали ще продължавам да работя, отговорих че да, докато мога. Очаквах, да ми каже да почвам от сега да си вземам болничен  newsm78. Незнам какво искам и аз - ако изляза болничен, ще се съсипвам да чистя в къщи, щото съм такава, само с парцала ходя, а като съм на работа така да ми се искат разходки, и с това постоянно гадене едва издържам.
Виж целия пост
# 400
Темата с раждането нормално и секцио е много хлъзгава, знаем си, че докторите много умело си играят със страховете ни и ни подтикват в тази посока, много финно, за което ме е яд. Моя син тръгна нормално, но след 10 часа решиха, че не им се чака и го извадиха секцио. На мен казаха, ми то може да стане зле, ма той е с увита пъпна връв и аз се уплаших на финалната права.  А отидах да раждам с такава усмивка и ентосиазъм.
 В ФБ групата имаме една мама българка, която е женена за швед и в Швеция си е родила трите деца, сега отишла в Надежда и там докторът започнал да я увещава ( от сега) секцио да ражда при него, защото била слабичка с тесен таз и с очила, а тя го забила отговора, че три деца нормално е родила и не е имала проблем, как така преценил, че точно сега ще се получи... Тя беше писала, че и заради това, не ражда тук, а си ходи последния месец в Стокхолм. Иска ми се и аз да отида с нея там да родя и да не ме занимават.
А за страховете никой , освен самите вас не може да ги пребори. Което обаче, не става с помощта на лекарите. Има много хубави лекции за бременни с водещ Елена Василева. Страшно вдъхновяваща и много забавна . Препоръчвам я с две ръце. http://www.puls.bg/health/childbirth/news_23008.html
Виж целия пост
# 401
Еха, момичета, рано я подхванахте темата за раждането. Laughing Честно, не познавам жена, която да не я е страх. И мен ме е страх и от секцио, и от естествено. По принцип предпочитам нормално да си стане всичко и докторът, който ще ме следи е изцяло за естественото раждане. Пък , ако видя много зор, около 6 см. разкритие се слага епидурална. Истината е че така или иначе, нашите дупета чака и няма да е лесно, но важното е крайния резултат да е добър  newsm32
AMAEBG , ти си с две бройки.Вероятността да те оставят за естествено и клони към нулата. И аз много се дразя така като кажат. Първия път във Вита още на втория преглед докторката ми беше взела ръката да ми покаже с "какви грацилни кости" съм и така си подготвяше почвата. За тях така си е супер- рас-прас за един час, няма и толкова и после са си на кабинет да къртят пари от прегледи. Кой ще ти чака за естествено толкова врме #2gunfire
Виж целия пост
# 402
Гледам че от сега се заговори за вида на раждането. Честно казано никога не съм искала секццио ( първо заради факта че природата сама си знае кога трябва да се роди детето и всяко насилствено вадене преди това причинява дискомфорт и на майката и на бебето, второ : кърмата не тръгва веднага и обикновено се захранва детето с АМ и след това не иска да сучен съответно започва проблемно кърмене и накрая всичко свършва преди да е започнало ,,трето : шевове ,болки, дискомфорт ,,слаба мускулатура и белези)
Аз раждах нормално с епидурална упойка и докато ме шиеха ( общо 2 шева) пишех смс-и че съм родила, веднага станах, бързо си върнах формата и нямам белези.
И пак казвам против съм единствено да е по желание , ако се нялага и е спешно естествено да правят каквото трябва. С 2 ръце съм за епидуралната упойка - още 10 мога да родя така 😃
Виж целия пост
# 403
Като знам,когато ме оперираха от апендисит, какви болки имах след това,и колко време ми отне възстановяването на мускулите( въпреки, че тогава бях все още активен спортист и разреза бе едва 5 см) Не ми се чува за секцио и да не дава господ. Който иска и не го е страх от секцио, няма лошо всеки имя право на избор! Жената на братовчед ми роди секцио по нейно желание и не се оплака нито веднъж  Grinning

Аз пък утре съм на ЖК и много се вълнувам Simple Smile Бъдещият татко още е в неведение и събота е денят, когато се прибира от работа и ще научи чудесната новина Simple Smile
Вашити мъже как реагираха на новината?  Ако е разисквано в другите теми то извинявам се Simple Smile
Виж целия пост
# 404

 В ФБ групата имаме една мама българка, която е женена за швед и в Швеция си е родила трите деца, сега отишла в Надежда и там докторът започнал да я увещава ( от сега) секцио да ражда при него, защото била слабичка с тесен таз и с очила, а тя го забила отговора, че три деца нормално е родила и не е имала проблем, как така преценил, че точно сега ще се получи... Тя беше писала, че и заради това, не ражда тук, а си ходи последния месец в Стокхолм. Иска ми се и аз да отида с нея там да родя и да не ме занимават.

Не съм съгласна с това, което е казала твоята позната. В Надежда наблягат на естественото раждане и то не просто естествено, а напълно естествено,  без упойка, без нищо. Залата за раждане им е страхотна, уютна, светла, голяма с топки, вана, душ, люлки и различни уреди. Можеш да влезеш да раждаш с дула, ако искаш. Насърчават естественото раждане, но тъй като много момичета там са забременели инвитро, то и по-често се ражда със секцио. Причината е, че лекарите (винаги са двама акушер-гинеколози) контролират по-добре самото раждане така. Много често момичетата,  които са забременели инвитро имат съпътстващи бременността лечения, инжекции, някой лежат в болницата за задържане по 2-3 седмици. Аз си правих лапароскопия там след нова година и имаше едно момиче с близнаци, което от 2 месеца живееше в болницата и й оставаше още месец и половина.
Не знам кой лекар й е казал на твоята позната, че е за секцио. Там цената на раждане е еднаква - независимо как раждаш и тя е 1950 лева, а ако раждаш секцио по желание, а не по лекарско предписание цената е с с 100 лева по-висока. Нямат интерес (финансов) да те карат да раждаш секцио, защото то им излиза по-скъпо от естественото. Разбира се винаги може да има изключение.
Надявам се не ми се сърдиш, не е насочено изказването ми срещу теб, просто много добре познавам тази болница и начина по който работи.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия