Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 60

  • 71 144
  • 792
# 540
Aya39,мина ли пункцията?
Да, Стефи вчера. С болкоуспокояващо, в пълно съзнание, боля, но се търпи. Аз бях много наплашена. Над 50 фоликула, 30 яйцеклетки, днес са оплодили 13. В четвъртък ще кажат колко от тях са ок и ако яйчниците не са ми много зле ще е трансфера, но корема ще ми се пръсне #Crazy

Браво, стискам палци и за напред нещата да са наред!  Аз от 10 извадени дни наред пъшках и охках, а ти ...Искрено ти съчувствам, но скоро трябва да отшуми . Аз се спасявах с но - шпа само,  при теб не знам какво подобно има,  но питай и си вземи, за да не се мъчиш  Hug Успех и чакаме добри новини  Simple Smile
Виж целия пост
# 541
Оле, Ая, съчувствам ти! 50 си е много...хайде стискам ти палци сега да се уплодят, да ти върнат, да замразиш и след няколко дни тлъъсто ЧХГ. Hug

Включвам се и аз в темата. Днес ми беше пункцията. От 7 Ф извадихме 3 яйцеклетки, 2 са добре, а 1 е била негодна. Наболи са ги и сега чакаме. Пациент съм на Калчев, стимулацията ми беше с клостилбегит, фостимон, цитротид имах и тригер ден и половина преди пункцията. Боли ме корема като вървя, подут е, но не много. Дано болката ми бързо отмине.

Стискам палци на всички в темата и се надявам скоро към отчетни да се запътим! Crazy
Виж целия пост
# 542
Оле, Ая, съчувствам ти! 50 си е много...хайде стискам ти палци сега да се уплодят, да ти върнат, да замразиш и след няколко дни тлъъсто ЧХГ. Hug

Включвам се и аз в темата. Днес ми беше пункцията. От 7 Ф извадихме 3 яйцеклетки, 2 са добре, а 1 е била негодна. Наболи са ги и сега чакаме. Пациент съм на Калчев, стимулацията ми беше с клостилбегит, фостимон, цитротид имах и тригер ден и половина преди пункцията. Боли ме корема като вървя, подут е, но не много. Дано болката ми бързо отмине.

Стискам палци на всички в темата и се надявам скоро към отчетни да се запътим! Crazy

Ще мине, като ви чета стигам до извода, че тук в Холандия или поне в клиниката в която съм аз, яко помпат, чувстам се като носачка рекордьорка хахаха. Сега са ми изписали Утрогестан вагинални, демек още хормонища, в Бг има ли такава практика?
Виж целия пост
# 543
Оле, Ая, съчувствам ти! 50 си е много...хайде стискам ти палци сега да се уплодят, да ти върнат, да замразиш и след няколко дни тлъъсто ЧХГ. Hug

Включвам се и аз в темата. Днес ми беше пункцията. От 7 Ф извадихме 3 яйцеклетки, 2 са добре, а 1 е била негодна. Наболи са ги и сега чакаме. Пациент съм на Калчев, стимулацията ми беше с клостилбегит, фостимон, цитротид имах и тригер ден и половина преди пункцията. Боли ме корема като вървя, подут е, но не много. Дано болката ми бързо отмине.

Стискам палци на всички в темата и се надявам скоро към отчетни да се запътим! Crazy

Ще мине, като ви чета стигам до извода, че тук в Холандия или поне в клиниката в която съм аз, яко помпат, чувстам се като носачка рекордьорка хахаха. Сега са ми изписали Утрогестан вагинални, демек още хормонища, в Бг има ли такава практика?
мдааа и аз съм на Утрогестан, естрофем, фолиева и Норпролак за сега, та подуването плюс неприятен и упорит (ама аз повече де) запек = неповторимо Simple Smile  И въпреки това съм хепи и чакам да се видим с моите шушулки ♡♡
Виж целия пост
# 544
Браво Aya39,голям герой си!
И на мен са ми изписвали Утрогестан,това е за лигавицата,да приеме малките човечета Hug
Виж целия пост
# 545
Браво Aya39,голям герой си!
И на мен са ми изписвали Утрогестан,това е за лигавицата,да приеме малките човечета Hug


Стефи, а имала ли си от него страчни ефекти, като подуване, напълняване?
Виж целия пост
# 546
Не,не съм имала никакви странични ефекти.И Дуфастон на таблетки са ми изписвали да пия и пак не е имало странични ефекти,нито от Утрогестана,нито от Дуфастона.
Не съм се подувала и не съм напълнявала,но аз имам проблем с качването на килограми и трудно пълнея  Grinning

Виж целия пост
# 547
Aya39 много фоликули, много нещо. С какво и колко дена те стимулираха? Да не си получила свръх стимулция?

Аз също пия утрогестан. Страничния ефект ми е, че два часа лсед приема му, ми действа замайващо. Сякаш съм упоена и кръвното ми пада. Това продължава около половин час и после отминава. Но най-инетерсното е, че в това състояние изпадам само от сутришния прием. На обяд и вечер нищо ми няма.
Виж целия пост
# 548
Aya39 много фоликули, много нещо. С какво и колко дена те стимулираха? Да не си получила свръх стимулция?

Аз също пия утрогестан. Страничния ефект ми е, че два часа лсед приема му, ми действа замайващо. Сякаш съм упоена и кръвното ми пада. Това продължава около половин час и после отминава. Но най-инетерсното е, че в това състояние изпадам само от сутришния прием. На обяд и вечер нищо ми няма.
С Гонал Ф и накрая Оргалутран 9 дни
Виж целия пост
# 549
Aya39 подуването ти не е от утрогестана, а от самата пункция. В момента организмът ти задържа течности и затова така се чувстваш. Може да имаш трудности с изхождането, по-рядко ще ходиш и по малка нужда. Това трае около 3-4 дена, и след това постепенно идваш в нормалното си състояние.
Пий много вода.
Виж целия пост
# 550
Aya39 подуването ти не е от утрогестана, а от самата пункция. В момента организмът ти задържа течности и затова така се чувстваш. Може да имаш трудности с изхождането, по-рядко ще ходиш и по малка нужда. Това трае около 3-4 дена, и след това постепенно идваш в нормалното си състояние.
Пий много вода.
Аз се подух много още при стимулацията Sick
Виж целия пост
# 551
Те явно са ти предписали доста високи дози.
Виж целия пост
# 552
Хормони са все пак,и аз съм се подувала от лекарства,например от едни противозачатъчни качих 3кг само от задържане на вода и лицето ми беше подуто.CrazyНикой не е застрахован от такива ефекти.
Виж целия пост
# 553
Ая,всичко е от стимулацията и от хормоните с които се тъпчем.От тях се чувстваш подута,а и може и да напълнееш.Аз качих няколко килца.Дано ти мине бързо,за да направиш и успешен трансфер.А нали като забременееш ще пълнееш,така че...Пий много течности сега-вода,сокове
Виж целия пост
# 554
Ая, както вече са ти казали и при нас се приемат нещица след пункция. На мен днес ми дадоха само 2 глобула за днес и утре, какво още ще има тепърва ще научавам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия