В МАЙската група настана оживление-всички се стягат за родилно отделение!Тема 10

  • 41 674
  • 507
# 465
Може да има все още някоя неродила майска мама  newsm78
Виж целия пост
# 466
То има още неродили ама щом трябва ще се изместим в другия раздел вече.
Ще се опитам още таз вечер да оформя там нова темичка ама не обещавам. Peace
Виж целия пост
# 467
Изчакайте мамите, които все още са 2в1  Simple Smile
И после "къш Фтицо проклета"  Laughing
Можете да си съберете информация, която смятате, че ще е полезна.
Виж целия пост
# 468
Здравейте, днес станахме на 1 месец и сме качили 1,290 кг.соено е много
  И сета трябва да го ограничавам. Вие как вървите с килаа?? Много е лакум. Препоръччяйте ми добър олншпет в Сф
Виж целия пост
# 469
Явор е качил 1,600 кг за месец и 3 дни. Лекарката каза, че при момченцата често се случва, когато са по- лакоми и майката има повече кърма, която е високо хранителна. Каза, че в следващите месеци ще се регулира. Аз си го обяснявам с факта, че се роди 2,800 и сега сякаш си наваксва.
Виж целия пост
# 470
Какво е олншпет  newsm78
А иначе моите качиха 700 гр при смесено хранене.
Виж целия пост
# 471
Аз да се оплача - бебчо започна много да се дави. Задавя се при кърмене( вчера се случи два пъти) или когато преди хранене му давам капките за колики с кърма с лъжичка. Той е много лаком и си мисля, че това е причината- яде бързо и гълта големи глътки. Гледах клипчета в ютюб, а вчера на консултацията помолих и педиатъра да ми покаже кой е най- ефективния метод за реагиране в такава ситуация, но въпреки това се стресирам много всеки път, когато се случи. Сега съм решила да пробвам да изцеждам малко точно преди кърмене, да не би струята да е силна, както и да кърмя в по- полегнала позиция, за да се намали налягането. Стискайте палци да даде резултат. Много ме е страх от тези задавяния, а не искам да пристъпвам към всяко следващо хранене с ужас...
Виж целия пост
# 472
И моята беба в началото се давеше много от струята. От едната гърда направо на всяко хранене буквално. Сега е по-добре. Не знам тя ли се научи, струята ли поотслабна с времето...
Сега съм с нов проблем аз. Едното ми зърно е разранено(рагад ли какво е там). Вчера като я надигнах да уригне, направо върна малко кръв. Сега умувам как да процедирам с храненето, че да дам малка почивка на зърното, за да зарасне newsm78
Виж целия пост
# 473
цветна палитра, със силиконови протектори за зърна няма ли да стане? Чувала съм, че вършат много добра работа в такива случаи. Лично аз не съм опитвала
Виж целия пост
# 474
Здравейте,
Извинявам се за неграмотното писане в по - горния ми пост, от телефона ми е сложно, явно.
Исках да попитам да ортопед в София да ми препоръчате, водихте ли малките?
Забелязвам от няколко дни малкия ходи до тоалетна по веднъж дневно, Вие как сте??
Дали е нормално?
Виж целия пост
# 475
Аз искам да увелича струята а who да намали всеки с грижите си Simple Smile.
Днешните мерки за 3 седмици е качил 210 гр и 4 см от рождените си мерки на смесено хранене е. Според сестрата качва чудесно. Освен хрема имаме и пъпки сега но според нея е още от родилните хормонални проблеми и не трябва да се прави нищо.
Виж целия пост
# 476
Аз искам да увелича струята а who да намали всеки с грижите си Simple Smile.
Хаха, да...  Аз засега съм обнадеждена. Последните няколко хранения минаха без задавяне, дано не се окаже случайност.  А ти за увеличаване на кърмата пиеш ли чай? Аз пия Лакто Фитолек или нещо такова. Приятно е на вкус.


 
Освен хрема имаме и пъпки сега но според нея е още от родилните хормонални проблеми и не трябва да се прави нищо.
И ние сме с пъпки, доста се поизчистиха, но в началото си бяха като акне - зачервени и с гнойни връхчета.
Виж целия пост
# 477
Не, не пия тук не се препоръчват много, при мен явно се касае и за тесни канали и за мъниче, което не успява да издърпа всичко.
Виж целия пост
# 478
Момичета, имам следния проблем: давам на бебето капки за колики Колийф. Те се разтварят в 15 мл кърма и се дават с лъжичка преди всяко хранене. Правя го от 10 дни. До момента не беше лесно, но с всеки път ставаше по-добре, ой свикна да гълта от лъжицата и се справях. Доста е лаком и в момента, в който огладнее, веднага се разплаква, но до момента не ми е отказвал капките, дори се забавлявахме с това, че няма търпение да бръкна в шишето да му поднеса следващата лъжица до устата. Днес, обаче, не ги иска категорично и реве, та се къса. Предните два пъти някак успях да му дам почти цялата доза, но последния не успях. Успявам да го успокоя с какви ли не техники и в момента, в който поднеса лъжицата към устата му, започва да реве кански, а ако изсипя малко в устата му не го гълта. Не мога да разбера на какво се дължи и как да действам оттук - нататък. Мисля до края на деня да не му давам и утре да опитам пак.
От вчера смених позата на кърмене, понеже се давеше, с полегнала - "конче' -  и за давенето има много добър резултат. Възможно ли е тази промяна да има нещо общо? Вчера, обаче, си хапваше всички капки без проблем.
Виж целия пост
# 479
Не знам на какво се дължи, но аз не се справям с лъжицата и давам капките с шише.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия