Януарска мама - 4

  • 42 640
  • 775
# 645
Джинджър все едно моето описваш. И той прави всички мурафети. Само че аз го това в количката и на двора. След 15 мин заспал го пренсям в леглото. Но и аз се чудя как реве и като го взема се хили. 
Гиги успех! Ние ще сме се запазили Юли края. Сега избирам допълнителни куфари за новият член. 😀 трябва да предвидя всичко. Което забравя ще взимами м под наем в България. Защото аз си взех всичко тук и там не оставих и парцал даже. Кикики ноооо ще чакам първо ти да минеш по пътя.  Wink
При 25 -28гр навън - да пускаме климатика на най слабото ниво.
Виж целия пост
# 646
Katia_N, стана ми интересно за лъжичката с температурен сензор. Може ли линк?
То звучи много хай-тек "температурен сензор". Всъщност се променя цвета на накрайника. Но за мен не това е водещото. Просто ми бяха удобни и децата ги харесваха. Ето ги.
Успех с покупката! bouquet
Това с реването като му се доспи и у нас е хит. Голямо дране! Понякога заспива сам, но в повечето случаи реве и се приспиваме със сукане. Нищо друго не помага. Tired
Виж целия пост
# 647
Кате, аз обзаведох дребния с Томи типи. И термочувствителни лъжички и купички с капак. Имат място за лъжичщата на капака, просто като е по-дълга лъжичката ако я запъне по-сериозно нещо може да се отвори капачето на лъжичката и да падне. Купих му и чашка с накрайник и един комплект за по-нататък с твърди лъжички, по-големи купички, силиконов лигавник и още една чашка с накрайник.
Още няма да го захранвам, но бяха на промоция и затова му напазарувах, сега трябва да пренаредя кухнята за да им намеря място  Crazy
Връщам се да ви чета Wink
Виж целия пост
# 648
И аз съм взела термо лъжички на МАМ имам и една силиконова на Чико, нямам търпение да започем да ги ползваме  Peace  след няколко дни става на 5м и обмислям захранването, след консултация с педито, де. Времето си минава аз си забелвам при баня, но сме до никъде с пишлето  Crossing Arms аз ли не правя нещо като хората нямам идея, пак ще мрънкя педито май.
lorl, като ще организирате южнопаркова среща свиркайте  Peace  
Виж целия пост
# 649
Това с рев като му се спи е хит при нас по рождение мисля...като му се доспи се съдира да рева, но се разстройва супер много, ако само си помислим да го сложим хоризонтално. Голяма мъка е това заспиване при него, трябва или да е в количка/раница/кола, да има полюшване, или на гърда. Лошото е, че ако заспи на гърда и реша да го преместя, се буди винаги и е още по-крив  Cry Така че го кърмя най-редовно легнала в леглото, и накрая си изнизвам гърдата след около час и неколкократни опити да си я прибера преди това, понеже той не пуска почти никога, и си я търси, ако му избяга. Иначе оставам в плен под него, ако тръгня да го кърмя седнала и той заспи. Но така да си си лежи, гука и заспи доброволно, не е в негов стил Grinning Тази вечер имам чувството, че през половин час се буди и направо си допълзяваше до гърдата ми, но може и само чувство да е, вечер не знам много какво се случва. Определено го тормозят зъбите, нон-стоп юмрукът му е в устата.
Виж целия пост
# 650
И аз се поправям-Да ви е жив и здрав баткото, Ивкелина!

Gigi и аз следя твоето подобрение и много се радвам.

Ние се храним със силиконова лъжичка на Canpol.Имаме и със сменящите се цветове. Пак на същата марка. Те са по-малки. Но още от раждането ползвам силиконовата за хомеопатията, за капки разни и не зная дали има смисъл да ползвам по-малките.

Ние плануваме почивка в края на лятото. Ще следим пътешествениците и техните приятни емоции. Мати много, много не се вози на кола и трябва да го тренираме.
Вчера му взехме от Джъмбо пластмасов лигавник. Търсехме с ръкави. Нямат. Всички дрешки са с тиква. От вдругиден почваме тиква с картофче.

Джинджър, поздрави на Алекс!
Виж целия пост
# 651
А, лигавници имаме-и с ръкави (поръчах ги от F&F), и силиконов. А за по-голям ще му взема от стъклените комплекти с Дисни герои-чинийка, купичка и чаша и прибори. Като на кака му и батко му. Засега само купичка остана да взема, но ако стават тези дългите да се пъхат в капака, ще е супер. Сега си писах със сестра ми, имат в Хипото варианти. Ще отидем дотам след малко.
Виж целия пост
# 652
Такива порцеланови комплекти му подариха два, ама си мислех че са за след годинката  newsm78 Даже и комплект метални приборчета му подариха.
Аз силиконов лигавник нямаше да му купувам, но комплекта беше на промоция и затова.
В Хиполенд наистина ги има купичките с капачетата и мястото за лъжичка, аз първо там ги бях видяла  Peace
Гиги, много се радвам че вече си добре, геройче си  Hug
Честити рождени дни на всички малчовци и месечинки на бебоците  Heart Eyes
Това с рева като му се спи за щастие Коко ми го прави ужасно рядко. За съжаление обаче го прави всеки път на КиндиРу, в 10 му се спи та две не вижда и реве през цялото време. Като приключи само докато го сложа в количката и е заспал. Вечер и той заспива на гърда и не знам като го оставим на баба му за една нощ дали ще се приспи с шишето  newsm78 как ще го приспива не ми се мисли  newsm78
Виж целия пост
# 653
  Пурпулетка, а защо не направите една проба. Оставете го една вечер на баба му и излезте някъде наблизо. Така ако се справи и вие ще сте по-спокойни на сватбата и баба му, и на него няма да му е толкова непознато.
   Аз веднъж съм оставяла Габи на сестра ми. ами не успя да я приспи. Ревала, будила се хиляда пъти и най-накрая ми се обади, та бързо, бързо се прибрахме. Затова следващия път бяхме с нея.
Виж целия пост
# 654
Момичета, откачам, ползват ме за биберон и не ме пускат да мръдна Grinning Лягам си с него в леглото сега за следобедния сън, реве, крив, две не вижда и предполагаемо и гладен и се нахвърля да суче, 1 час не ни мърда, хапва по-сериозно 10-15 мин и после почва борбата, заспива, пуска зърното, тъкмо си мисля да мръдна и се нахвърля в съня си пак да го търси, хваща ме за дрехите и се придърпва към мен, с отворена уста и насляпо, много е смешен, но ако не намери зърно, следва сърцераздирателен рев. Така че му давам и това нещо се повтаря 1000 пъти, пуска и след 30 секунди пак търси, хваща за малко, пуска и така...проверява ме редовно там ли съм Sad Накрая не издържах, взех си гърдата и той ококори нещастно очи, казах му, че трябва да отида в съседната стая и той да си спи спокойно и той взе, че заспа Grinning Но над час съм стояла при него и това е всеки път, почва едно безкрайно гонене. А във всякакви други пози и на други места като го приспя, после това значи да продължи да спи отгоре ми, понеже и при най-внимателно местене се буди с вой, дори и в шезлонга да го преместя, няма успокояване после. И така, оплаках се, някой да има идеи? Принципно го оставям да си суче колкото иска, не е като да има причини да е уплашен, че е дефицит храната или гърдата в частност, на която вика "га" Simple Smile Просто по рождение си така, лапва и не пуска и постоянно иска...то и по размерите му си личи. Хич не изглежда недохранен, да кажеш, че не му стига, на сумистче ми прилича вече. Вечер също имам чувството, че суче нон-стоп, а преди не беше така. Може би са зъбките вече...давам му гризалки, но му задържат вниманието за кратко.
Виж целия пост
# 655
Katia_N, стана ми интересно за лъжичката с температурен сензор. Може ли линк?
То звучи много хай-тек "температурен сензор". Всъщност се променя цвета на накрайника. Но за мен не това е водещото. Просто ми бяха удобни и децата ги харесваха. Ето ги.
Успех с покупката! bouquet
Това с реването като му се доспи и у нас е хит. Голямо дране! Понякога заспива сам, но в повечето случаи реве и се приспиваме със сукане. Нищо друго не помага. Tired
Благодаря ти! bouquet

И Ева заспива с рев. Аз и преди се оплаквах, че я научих да заспива в коша за кола, когато сме в нас и по никакъв друг начин не желае да заспи, но дори тогава често е придружено с неистов рев. Заспива сама ако сме навън в количката или в раницата.

Aurora_89, на мен това ми беше втората причина, след лапането на ръцете, да дам биберон залъгалка, но знам че ти не си им привърженичка. Не мога да помогна със съвет за съжаление. Дано е само период и да му мине бързо. Peace
Виж целия пост
# 656
Тереза, изчаквах да стане на 4 месеца за да започна да тренирам и него и баба му. Обаче с кърменето не знам как ще стане, притеснявам се определено. Освен това баба му винаги си има план и занимавки, не е от жените които ей така ще е на разположение без уговорка няколко дни предварително, а без да има конкретен повод ми е неудобно да и кажа да го гледа Sad не че ще ми откаже, дори напротив много ще се радва. Ще трябва да говоря с мъж ми да измислим нещо.
На майка ми пък толкова малък ми е неспокойно да го оставя. Тя си има нейни си разбирания за отглеждането на едно дете и се притеснявам че няма да уважи никакви инструкции от мен Sad И друг път съм казвала че тя няма никакъв опит с отглеждане на кърмаче и си повтаря като мантра "хранене на 3 часа, вода между храненията, спане след еди кое си хранене и т.н." Никак няма да ми е спокойно да и го оставя. Да не говорим че постоянно ми прави коментари че сме оставяли шезлонга на земята и всеки път иска да го слага на дивана. Всеки път и обяснявам че мястото на шезлонга е на земята и е опасно да не падне от дивана с шезлонга ако го сложим там. Кошарата му иска да я качва на леглото, абе изобщо там е анархия! Изобщо не ме отразява, как да съм спокойна. Ще си направи каквото тя си реши и ако не дай Боже стане някоя беля дори няма да си признае.
Виж целия пост
# 657
purpletka, има съвсем конкретен повод, soft launch дето се вика, детето да се запознае с атмосферата, докато сте наблизо и да тествате дали ще заспи след шише, докато сте в квартала в случай на нужда, това си е съвсем основателна причина, просто кажете на свекървата няколко дни по-рано какво и защо ще правите. Може да направите теста с шишето първо у вас, баща му да пробва. При другата баба и аз не бих посмяла да оставя детето на твое място, общо взето биха се гледали у нас и под контрол, което си е натоварващо, но не бих си причинила притеснението да се чудя какво ми правят с бебето в момента, оставям го само на хора, на които имам доверие, независимо от роднинската връзка - спокойствието и без това ми е дефицит, не виждам смисъл да се натоварвам повече, когато може да се избегне. Така че един тест при свекървата и дано всичко мине добре  Peace И аз си мечтая за деня, в който ще мога да се наспя като хората и бебето да спи непробудно цяла нощ, но не виждам как се случва в близките месеци. Надявам се колкото повече напедваме със захранването, толкова по-непробудно да спи през нощта, до заветната нощ, в която ще спи от 9 до 9 в неговата си стая и креватче. Мечтая вече Simple Smile

А за биберона, 4 месеца и половина сме изкарали без, не искам да го свиквам тепърва, а и ми е по-интересна причината за това постоянно сукане, защо го прави...с биберона донякъде ще лекувам симптомите, но искам да знам защо суче толкова настоятелно. Сега се събуди с неутешим рев без видима причина, единия зъб се вижда като бяла точка, съседния венец е подут, дано е от това.
Виж целия пост
# 658
Аурора, скокът в растежа 19 седмица продължава доста дълго. Но може и зъбки да са. Мен винаги ме е ползвала за бинерон моята и отдавна така спим, даже в момента. Напоследък и аз се пробвам да й давам биберон, а и заради палеца, който често й е в устата, но мисията е невъзможма. Почна даже сама да го вади с ръка.

Purpletka,задължително тренирайте ситуацията предварително, особено ако детето не е свикнало с бабата насаме. Дари не иска никой, ако мен ме няма и вече трети път оставянето до баба й за малко завършва с истеричен рев. Като имаш предвид, че е през деня. Една вечер спа няколко часа там, но аз я приспах. При нас е обратното, свекървата е своенравна и сигурно няма да ми кажи, ако плачи и ще я мъчи дока ме види, няма да стане. Излизаше ми с теория как ненетата трябвало да се оставят да плачат 10 мин за да им се развият дробчетата, а и после много добре спяли. Отделно не съм сигурна за по-натам дали няма да я храни с неподходяща храня.
Виж целия пост
# 659
Да, ще пробваме със сигурност. Ще измислим някак вариант.
Иначе колкото и грубо да звучи бебетата ще пораснат и в един момент ще могат да казват какво са правили с баба  Twisted Evil така че и да му дадат неодобрена храна например ще се разбере  Twisted Evil
Притесняват ме също и приказки от сорта "ето ти шоколад, виж при баба колко е хубаво пък майка ти не те оставя по-често при баба". Изобщо имам лошо усещане че ще има ситуации в които мама ще бъде изкарвана лоша. Сега като го чуят да плаче докато говорим по телефона и веднага казват "плаче защото иска баба".  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия