Цъфнала и вързала НЕМСКА тема- номер 192

  • 72 799
  • 752
# 600
от 2 седмици поне ми се върти в главата следното: имам колега който е роден в румъния и е дошъл като бежанец с родителите си и брат когато е бил дете на 8години май, в германия. Били са декларирали политически репресии, което е било лъжа, той си го признава, но тогава това е бил единствения начин да дойдат и да останат в германия. Сега е на 34-35. В работата имаше анкета да направят детска градина близо до работата за работещите, и един от въпросите е бил за или против това да е също така интеграционна градина +  имащи нужда от специални грижи, инвалиди. Той доста гордо заяви, че е гласувал против! Аз дума не обелих защото бях повече от стъписана…... и днес, след 2 седмици дъвчене на това в главата ми, не мога да си обясня, що за човек е това …  Ако той е гласувал против, чудя се, кой изобщо би гласувал за!
Виж целия пост
# 601
Бейби, той не иска други да му развалят рахатлъка. Съвсем нормално, чист егоист. Предполагам това,което е постигнал не е било лесно и постоянно някой го е бутал напред с оправданието, че той е страдал и т.н. Сега ще го изместят други с по-големи проблеми и той какво? Не знам дали разбра какво искам да кажа  newsm78
Виж целия пост
# 602
от 2 седмици поне ми се върти в главата следното: имам колега който е роден в румъния и е дошъл като бежанец с родителите си и брат когато е бил дете на 8години май, в германия. Били са декларирали политически репресии, което е било лъжа, той си го признава, но тогава това е бил единствения начин да дойдат и да останат в германия. Сега е на 34-35. В работата имаше анкета да направят детска градина близо до работата за работещите, и един от въпросите е бил за или против това да е също така интеграционна градина +  имащи нужда от специални грижи, инвалиди. Той доста гордо заяви, че е гласувал против! Аз дума не обелих защото бях повече от стъписана…... и днес, след 2 седмици дъвчене на това в главата ми, не мога да си обясня, що за човек е това …  Ако той е гласувал против, чудя се, кой изобщо би гласувал за!


Baby*,
предполагам, че е привърженик на така модерното напоследък "диференциране", тоест да не се обобщава, а да се прави разлика. Той самият е бежанец, и всичко му е наред. Просто прави разлика между себе си и другите бежанци, а тя не е в полза на последните, и решава да е против.
Поради това, че въпросът е  "интеграционна градина + имащи нужда от специални грижи, инвалиди" решението му касае и тази група.
Някой се е опитал покрай инвалидите да прокара и бежанците, което може в крайна сметка да не е толкова добра идея.
Виж целия пост
# 603
Ро ро, добре ли сте? Ти там ли си?
Виж целия пост
# 604
   Имам чувството, че живея в бермудски триъгълник на ужасите. Вюрцбург, Мюнхен,Ансбах...
Виж целия пост
# 605
За съжеление сега ще има вълна от психически нестабилни хора, които без връзка с радикални организации ще решат да се прославят. Както преди години в Бълария един се само запали в знак на протест и сумати хора след него го направиха...
Виж целия пост
# 606
Досега Германия оставаше някак встрани - незасягана , но сега наред  Rolling Eyes Става страховито да излезеш на обществено място . Tired
Виж целия пост
# 607
  Да, Geia,...в Мюнхен сме.Много силно ни докосна трагедията тук.Имаме син на същата възраст...Петък,следобед....всички тийнейджъри излизат...  Но най-тежко беше да обясним, на 9 годишната дъщеричка,това което се случи... За мен този град беше едно красиво и спокойно кътче,далеч от безумието...Светът се промени ужасно.
Виж целия пост
# 608
Аз също, а там беше любимо място за срещи Cry И аз на моите не мога да обясня какво се случва Confused
Виж целия пост
# 609
Аз също, а там беше любимо място за срещи Cry И аз на моите не мога да обясня какво се случва Confused
Меркел сега ще си бере плодовете на безумното си гостоприемство.Аз се чудя на волското търпение на германците .Как стоят , гледат как им пълнят страната със всякаква измет и нищо не предприемат. ooooh!Като зомбирани са .Защо не роптаят , защо я държат тази на власт ?Прости ли са или мега търпениви или пък свръх наивни.
Виж целия пост
# 610
споко Markrit . май пак ще си я избираме. То има ли някой друг? Също както вие с баце!
Виж целия пост
# 611
Вюрцбург, Мюнхен, Ройтлинген, Ансбах... за няма и седмица. Imp Angry
И всички били психично болни, травматизирани и нищо няма общо с нищо. Аз досега не съм виждала нормален човек да сече народа около себе си с брадви, мачети, да се взривява...
Виж целия пост
# 612
И аз съм потресена от наивността и търпението на германците...
Виж целия пост
# 613
Германците вярват сляпо в политиците си. А политиците манипулират, медиите манипулират, всички крият и изопачават информация в огромни размери.  Навързани са като свински черва и всеки играе по свирката на някой по-горе.
Сметката ще я платят обикновените хора, както винаги.
Виж целия пост
# 614
Сбъдваща мечти не вярват безрезервно, но на германците им трябва ръководство и авторитет. И  смятат че по-добре с едно такова , каквото го описваш, отколкото без.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия