Август наближава бясно ,а на бебо вече му е тясно

  • 47 276
  • 746
# 285
Здравейте и от мен Simple Smile Как са разположени вашите бебоци? На мен днес ми казаха, че моя се е завъртял с дупето на долу и съм много притеснена  Sad Аз съм с термин 21 август и има доста време до тогава, но все пак нали казват, че в големите месеци по трудно се завъртат  Confused Някоя имала ли е подобен проблем с предна бременност или със сегашната Confused Дали освен да се чака може да се направи нещо ?
Виж целия пост
# 286
Има доста време да се въртят. Не мисля, че има защо да се притесняваш. Поне на мен докторката ми каза, че дори е рано да се завърти с главата надолу, след няколко седмици може.
Виж целия пост
# 287
Моето вече е с главата надолу, врътна се преди около 2-3 седмици (терминът ми е 8 август). Струва ми се рано да се е завъртяла, но съм чела най-различни случаи. Включително с планово секцио заради седалищно предлежание и 2 ч преди операцията бебето се завърта с главата надолу и се ражда нормално.
Принципно има начини да се накара да се завърти - може лекарят механично да го направи, но знам, че е неприятно. А в Google има статии и техники да го накараш да с зввърти. Според мен можеш да изчакаш още малко, не е късно да се врътне.
Виж целия пост
# 288
Здравейте и от мен Simple Smile Как са разположени вашите бебоци? На мен днес ми казаха, че моя се е завъртял с дупето на долу и съм много притеснена  Sad Аз съм с термин 21 август и има доста време до тогава, но все пак нали казват, че в големите месеци по трудно се завъртат  Confused Някоя имала ли е подобен проблем с предна бременност или със сегашната Confused Дали освен да се чака може да се направи нещо ?

Моя хубавец се вътри по цял ден- ту нагоре, ту надолу. Рано е още за позиция. П.с: моят термин е 23 август
Виж целия пост
# 289
Моята беболина и тя е с дупето надолу, като ходя на преглед винаги е така, ама аз съм 26 г.с само. Пък сякаш усещам , че се върти постоянно, по цял ден си танцува
Виж целия пост
# 290
Аз съм 29 г. с.  и термина ми е на 14 август, но според докторката беба е по-голяма с две седмици. Постоянно се върти, мисля че е рано да се наместят
Виж целия пост
# 291
Даааа, дано се завърти. Ще чакам, друг избор нямам. Иначе четох, че до 32 седмица заема оптималната си позиция (не, че не е възможно и по късно, но по-малко вероятно). Аз се притесних понеже преди месец беше с главичката на долу и лекарката ми каза, че е нормално вече да си остане така и изведнъж сега ... на обратно. Ще пробвам бабешки методи и каквото стане накрая Simple Smile
А това, че ги усещате по целия корем и (аз бях преди така, сега е предимно ниско долу) не означава че се обръщат по цял ден, просто такова е усещането Simple Smile
Виж целия пост
# 292
Относно количките много ми похвалиха Jane Muum Koos 3in1. Наистина е много лека конструкция и е с дълбок сенник. С мъжът ми вече взехме окончателно решение, че това ще е първото возило на малкия човек. Само да се роди жив и здрав.
А за помпите за кърма получих добри отзиви и за Medela. Но все още не съм решила такава ли да взема или пак на Avent.
Виж целия пост
# 293
За момента няма да взимам помпа, искам да видя как ще се развият нещата и в последствие ще решавам дали ръчна, електрическа и т.н.
Честно да си призная не знам дали ще съм и голям привърженик на кърменето, голям съм чешит. Ще видим, само да се роди жив и здрав.
Виж целия пост
# 294
Да се похваля и аз, вчера си купихме количка Zippy Sport Plus  Peace Peace Peace

Имам приятелка със Зипи, но стария модел и е много доволна. Ако имам късмет ще ми е кордиса на мен и ние ще се возим в нея.

А за позицията на бебето... мисля, че преди два дни човечето се обърна с гъза надолу, защото го усещам по-слабо и някак навътре. Много мразя като се завърти така, само се ослушвам и притеснявам. Като е с главата надолу  си ме подритва сериозно и го усещам доста... ще видим, рано е за финални лупинги. На един от прегледите се обърна седалищно и док като подскочи "Ха, обърна се усети ли?!!!"... Ми, не - нищо не усетих.   Grinning Да е жив и здрав пък както ще да седи.
Виж целия пост
# 295
И при мен все още е с дупето, много е активно през последните седмици, така че не знам може да се застопори по натам.
Искам да ви кажа, че въпреки, че ще ми е второ дете нещо с напредване на времето започва да ме гони шубето и за самото раждане, а и за гледането след това. Имам чувството, че с първото бях по-спокойна /защото не знаех какво ме чака най-вероятно/, но то много ме изтормози и с раждането, и с кърменето, и с гледането....та сега като знам какво ме чака и ме хваща страх, някои дни се надъхвам сама и се успокоявам в други ми потъват гимиите  Sad
Вчера ходих на хомеопат за малкия, та докторката ми написа схеми и на мен за евентуално нормално раждане, и за секцио. Каза, че я е изписвала и на други мами и били много доволни, не знам да вярвам ли, но нищо не пречи да пробвам  Praynig
Виж целия пост
# 296
И при мен все още е с дупето, много е активно през последните седмици, така че не знам може да се застопори по натам.
Искам да ви кажа, че въпреки, че ще ми е второ дете нещо с напредване на времето започва да ме гони шубето и за самото раждане, а и за гледането след това. Имам чувството, че с първото бях по-спокойна /защото не знаех какво ме чака най-вероятно/, но то много ме изтормози и с раждането, и с кърменето, и с гледането....та сега като знам какво ме чака и ме хваща страх, някои дни се надъхвам сама и се успокоявам в други ми потъват гимиите  Sad
Вчера ходих на хомеопат за малкия, та докторката ми написа схеми и на мен за евентуално нормално раждане, и за секцио. Каза, че я е изписвала и на други мами и били много доволни, не знам да вярвам ли, но нищо не пречи да пробвам  Praynig

И аз така съм чувала, че с 2ро е по-страшно дори, защото вече знаеш какво те чака. Но пък опитай да се настроиш позитивно. Може този път да е много по леко Simple Smile А тези схеми какво представляват  newsm78
Виж целия пост
# 297
Момичета, да ви се оплача, днес бях на преглед, всичко с бебето е ок, вече е 1580 гр. в 27 седмица + 5 дни НО аз съм станала 90 кила  Confused (бях 67). Доки добре ми се накара.
Виж целия пост
# 298
Депресирам се. Аз също съм 27г.с., но моето е горе-долу килце. И нищо не каза, т.е. в норма си е бил. 500гр. си е голяма разлика...  newsm78

*T.e в 27г.с. беше около 1кг. Сега видях по тикерчето, че съм 28.
Виж целия пост
# 299
Аз съм 30-та седмица и моето е почти 1500 и ми се струва голямо. Ама май не е...?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия