Февруарчета 2017

  • 51 097
  • 747
# 315
Здравейте момичета,аз съм най-редовна читателка в сайта.С предната бременност не се престраших да се запиша,но с тази ми дойде куража Simple Smile Термина ми е на 1 февруари и желая успех на всички.Изчетох ви отначало и искам да кажа на Elbell имам приятелка бяхме бременни едновременно и тя беше с близнаци,но загуби едното в началото и тя кървеше но накрая роди 4кг здраво момченце.Не се панирай и притеснявай ,но ако ти продължава кървенето не отлагай доктора ,щом сте чули сърчице и са казали че се е захванало добре вярвам,че всичко ще е наред
Виж целия пост
# 316
Добро утро, мацки Simple Smile

Днес при нас пече слънце (по изключение) и ми е едно весело, весело и съм сигурна, че нищо лошо няма как да се случи  Hug Сигурна съм, че всички отлепвания ще се залепят точно днес!

За по-пухкавите мами - повече ходете пеша. Ако ви е много топло, ставайте сутрин рано и тогава се разходете, или пък вечер след края на работния ден. Започнете от сега, защото после ще стане по-трудно, дори невъзможно да привикнете на повечко движение.

In4hi, защо не искаш да се запишеш на ЖК и да ти пуснат изследванията? Ако се запишеш и БХС ще ти е безплатно и с болничните ще ти е по-лесно.

malinkiii, като мине пътуването пиши как е било, че и на мен ми предстои и много се притеснявам.

Хубав ден на всички коремчета от мен!
Виж целия пост
# 317
Добро утро!Вчера бях на преглед.Всичко е наред с бебчо. Терминът ми е за 02.02 2017г. Следващият ми преглед е на  15.07 и тогава ще ме регистрират и ще пусна изследвания.
Имам въпрос към по-опитните:Шийката ми не е зараснала хубаво,имам още  разкъсвания,макар че са  минали 2  години от  първото раждане.Док. каза,че е рано да говорим за раждането, но аз май предпочитам да е  секцио.Вие какво мислите?
Виж целия пост
# 318
Добре дошли на новичките! Повече е по-весело!

Шийката ми не е зараснала хубаво,имам още  разкъсвания,макар че са  минали 2  години от  първото раждане.Док. каза,че е рано да говорим за раждането, но аз май предпочитам да е  секцио.Вие какво мислите?

Мисля като твоя док, рано е да го мислим. Иначе и аз имам подобни тревоги, но то само ще си покаже, сигурна съм. Със сигурност не искам секцио както преди така и сега, това да ми вземат детето и да ме държат в реанимация 24 часа заради единия ми каприз ( когато не е по мед. причини секциото де) ми се струва ужасна перспектива. Изтърпях си всичките неудобства, ако се наложи ще ги преживея пак, но си искам детето с мен след раждането.
Виж целия пост
# 319
Аз не можах да си взема детето веднага.Качихаме  при нея след 24 часа,защото бях много зле и под наблюдение.Имам още 7 месеца да мисля и да видя как се развиват нещата.
Виж целия пост
# 320
Аз родих секцио по мед причини, сега не го искам просто заради ужаса от операцията но ще ми се наложи живот и здраве , но детето си беше при мен след 3 час след операцията, на третия ден тичах и на четвъртия си кърмех детето. Бях много упорита и се възстанових бързо, то е рано наистина да ги коментираме теези неща но и при дшата типа раждане зависи от организма как ще се възстанови не от това дали е секцио
Виж целия пост
# 321
Здравейте мамита ,
  Привет на новодошлите .

Пишете ,че ви предстои пътуване и се притеснявате . Аз отложих почивка в Берлин и изтеглих ходенето на море за края на август . Просто искам да мина критичния период .
Относно раждането предните два пъти беше нормално, хоп цоп и бебето отсреща ми. Сега незнам как ще е . Миналата година преди спонтания ми бяха открили миомен възел . След спонтания аборт няколко пъти ходих при доки на преглед, последно нищо не каза там ли е или се е  махнал. Така ,че ще го мислим и аз смятам рано е да коментираме кой как ще ражда ,защото ти може да искаш едно но незнаеш онова мъчникото отвътре какво ще заповяда  Joy Joy.
Но се надявам секцио или нормално-според мен няма значение . Важен е финала . Важно е найкрая да сме двама или трима Simple Smile)
Виж целия пост
# 322
Добро утро, мацки Simple Smile

Днес при нас пече слънце (по изключение) и ми е едно весело, весело и съм сигурна, че нищо лошо няма как да се случи  Hug Сигурна съм, че всички отлепвания ще се залепят точно днес!

За по-пухкавите мами - повече ходете пеша. Ако ви е много топло, ставайте сутрин рано и тогава се разходете, или пък вечер след края на работния ден. Започнете от сега, защото после ще стане по-трудно, дори невъзможно да привикнете на повечко движение.

In4hi, защо не искаш да се запишеш на ЖК и да ти пуснат изследванията? Ако се запишеш и БХС ще ти е безплатно и с болничните ще ти е по-лесно.

malinkiii, като мине пътуването пиши как е било, че и на мен ми предстои и много се притеснявам.

Хубав ден на всички коремчета от мен!


Не искам по-рано защото няма никакъв смисъл. С първата си бременност също си ходех при лекар на частно, а на ЖК си ходех да ми водят картона и колко съм качила, и т.н. БХС все още не съм решила дали да правя или не, лекаря ща прецени след ФМ, изследванията кръв и урина мога да си ги пусна по всяко време, а относно вагиналните проби така или иначе каквото и да покажат не може да се прилага лечение преди 11-12 г.с. за вагинални инфекции. Болничните нямам проблем ние си имаме фирми и аз така или иначе съм си вкъщи. Аз още съм едва в 6 г.с. - 7 г.с.  раничко е според мен за ЖК.
Виж целия пост
# 323
Аз родих секцио по мед причини, сега не го искам просто заради ужаса от операцията но ще ми се наложи живот и здраве , но детето си беше при мен след 3 час след операцията, на третия ден тичах и на четвъртия си кърмех детето. Бях много упорита и се възстанових бързо, то е рано наистина да ги коментираме теези неща но и при дшата типа раждане зависи от организма как ще се възстанови не от това дали е секцио

Браво за бързото възстановяване, да всичко си е до организъм. Ще споделиш ли в  коя болница са ти го дали толкова бързо?
Виж целия пост
# 324
Кое се прави първо ФМ или БХС ( или едновременно)   newsm78

Разчитам на по-запознатите мами за съвет,че доки,при която бях за чуването на сърчице много си пестеше обясненията,а още не съм избрала при кого да се следя......
Но иначе каза,че в предвид годините (30) БХС е задължителен и то към 11 г.с. В момента съм 7 г.с.

Днес съм при друга гинеколожка на преглед,защото зацапването продължава и много се притеснявам,надявам се тя да има по-съвременно оборудване и информация за да ми обясни някои неща по-ясно  Praynig

Тези ,които сте от София,към кои лекари сте се насочили за проследяване на бременността?
Виж целия пост
# 325
Кое се прави първо ФМ или БХС ( или едновременно)   newsm78

Разчитам на по-запознатите мами за съвет,че доки,при която бях за чуването на сърчице много си пестеше обясненията,а още не съм избрала при кого да се следя......
Но иначе каза,че в предвид годините (30) БХС е задължителен и то към 11 г.с. В момента съм 7 г.с.

Днес съм при друга гинеколожка на преглед,защото зацапването продължава и много се притеснявам,надявам се тя да има по-съвременно оборудване и информация за да ми обясни някои неща по-ясно  Praynig

Тези ,които сте от София,към кои лекари сте се насочили за проследяване на бременността?



Първата ФМ в 11-13 г.с. ден-два след това се прави БХС, а може и същия ден. БХС представлява едно вземане на кръв нищо повече. И не е точно изследване, а сравнителен анализ по софтуерна програма, въвеждат стойности и  излиза долу-горе някакъв резултат, КОЙТО ОБАЧЕ НЕ Е СИГУРЕН НИТО АКО Е ОТРИЦАТЕЛЕН, НИТО АКО Е ПОЛОЖИТЕЛЕН.

Виж целия пост
# 326
Zdraveite i ot men ! Poslednata mi M beshe na 02.05.2016 a terminut koito izchislih na baza na neq e 06.02.2017. Vtora bremennost mi e imam i dushterichka na 5 godinki ! Nqmam spontanni aborti no s tazi bremennost poluchih leko zacapvane predi 10 dni a pieh utrogestan 1x2 pri koeto mi go uvelichiha na 2x2 i mi izpisaha no-shpa no neshtata ostanaha nepromeneni otnosto techenieto i dori se obrinah cqlata v mesteshti se ortikarni obrivi spored dvama dermatolozi prichineni ot lekarstvata . Ginekolojkata mi gi izpisa pri purviq pregled bez da se obosnove po nikakuv nachin zashto imam nujda ot tqh . Pri predishnata bremennost s dushterq mi ne sum pila nishto osven folieva i vitamini v nachaloto. Sprqh utroto i no-spato i obriva izchesna . Apela mi e vnimavaite s mnogoto lekarstva . Ot togava ne sum hodila na pregled datata na sledvashtiq  e 04.07  i nqmam turpenie da chuq edno zdravo surchice na malkoto ni bobuleche. Jelaq prekrasna bremennost na vsichki mamiii .
___________
Пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 327
Здравей Хепи мама,

моят последен цикъл е на 19.05 ...10 дена по късно с положителе тест за бременост . По предписание на доки приемаме с мъжо Прегнакеър за двойки. След като разбрах ,че съм бременна от теста реших да си запиша час но доки е в отпуска . На 11.07 съм на първи преглед и се надявам всичко да е наред а и по мой сметки ,че съм около 8 гс. би трябва да се чуе  Heart.
Виж целия пост
# 328
Здравей Хепи мама,аз бях на преглед в 8 г.с. и на прегледа ясно се чуваше сърчицето.Момичета незнам за вас,но мен ме мъчи едно гадене почти постоянно,нямам търпение да отмине.Също така и ме е налегнала една умора,само ми се спи Simple Smile
Виж целия пост
# 329
Здравей Хепи мама,аз бях на преглед в 8 г.с. и на прегледа ясно се чуваше сърчицето.Момичета незнам за вас,но мен ме мъчи едно гадене почти постоянно,нямам търпение да отмине.Също така и ме е налегнала една умора,само ми се спи Simple Smile


и аз съм така ...затова си взимам всичко каквото ми се иска..а за гаденето хапвай още в леглото 2-3 бисквитки с чаша мляко , полежи си и не бързай да ставаш. Simple Smile освен тези екстри имам и доста често ходене до тоалетната и ядене нон стоп ,но това да е проблема ...всичко да мине наред пък ще го изтърпя
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия