За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 51

  • 61 340
  • 779
# 150
Здравйте. Днес на първия ни преглед педиатъра изписа профилактично да даваме на бебо (6 дни) капки Био Амика. Чудех се каква е разликата между тях и Био Гая? Защото тези, които взехме се дават на всяко  хранене, а Био гаята е само по веднъж на ден и ако са еднакви бих взела другите  newsm78
Виж целия пост
# 151
Здравйте. Днес на първия ни преглед педиатъра изписа профилактично да даваме на бебо (6 дни) капки Био Амика. Чудех се каква е разликата между тях и Био Гая? Защото тези, които взехме се дават на всяко  хранене, а Био гаята е само по веднъж на ден и ако са еднакви бих взела другите  newsm78
Био Амика са капки с лактаза. Дават се преди вкяко хранене, за да се разгражда по-лесно млякото, с идеята да се редуцират коликите.
Био гая е пробиотик, възможно най-опростен и чист вариант. Няма лактаза, а бактерии (добри), които да регулират чревния тракт. Въпреки, че някои родители ги ползват самостоятелно или в комбинация против колики, целта на тези капки е всъщност да се регулират проблеми от сорта разтройство/запек, както и да се възстанови баланса на бактериите ако е приеман антибиотик, например.
За колики аз бих заложила на капките с лактаза. Ползвах такива, но на друга фирма. Да, играчка си е с даването, аз кърмех и дори се налагаше да цедя по 30мл, да давам с биберон и т.н., но си струваше, при дъщеря ми имаха много добър ефект.
Виж целия пост
# 152
Малкия е на 45 дни и от няколко дена спи по гръб и главата я обръща само на ляво. Местя го на дясно или на страни, но той не иска. Дали е проблем? 
Виж целия пост
# 153
Аз го въртях и го подпирах, но доколкото зная не е проблем по гръб.
Виж целия пост
# 154
Моя мъник спи по гръб още от болницата.Завъртах му главичката в началото,но сега той сам си я върти и повечето случаи е наляво.На 35 дена е и до момента не виждам да има нещо лошо.Може би някой по запознат ще каже дали е добре или не...за мен всичко е ок  Peace
Виж целия пост
# 155
няма проблем да спят така.Това се смята за най правилната поза за спане  Peace
Виж целия пост
# 156
Малкия е на 45 дни и от няколко дена спи по гръб и главата я обръща само на ляво. Местя го на дясно или на страни, но той не иска. Дали е проблем? 
От раждането до момента (на 2г) си спи по гръб. Като бебе главата й беше настрани, не съм сменяла посоки.
По гръб, в поза жабче, с леко присвити крачета в коленцата, е естествената и полезна поза за сън. Ортопедите отричат изкуственото подпиране на страни, но пък в родилните отделения често съветват майките да подпират.  Thinking
Виж целия пост
# 157
Моя мъник спи по гръб още от болницата.Завъртах му главичката в началото,но сега той сам си я върти и повечето случаи е наляво.На 35 дена е и до момента не виждам да има нещо лошо.Може би някой по запознат ще каже дали е добре или не...за мен всичко е ок  Peace
На моята дъщеря главата й имам чувството, че се деформира леко и затова се стреснах и започнах да я въртя. Оказа се, че се обръща по посока на светлината. Затова я слагах ту нагоре, ту надолу в леглото, за да се пада прозорецът от различна страна.
При вас в тази посока ли е обръщането?
Виж целия пост
# 158
Момичета явно не си зададох правилно въпроса. За мен не е проблем, че спи по гръб, а че главата му е обърната само на ляво. Никога не си я обръща на дясно.
Виж целия пост
# 159
Момичета явно не си зададох правилно въпроса. За мен не е проблем, че спи по гръб, а че главата му е обърната само на ляво. Никога не си я обръща на дясно.
Няма проблем ,че спи така.  моята щерка го правеше същото само че не помня в коя посока трябва да погледна снимки. Явно така му е удобно на бебето като порасне ще почне и по корем да спи не се притеснявай. И НЕ няма да му се деформира главичката.
Виж целия пост
# 160
Не мисля, че е проблем. Отначало дъщеря ми си въртеше главата само на дясно. И аз се бях притеснила, но след няколко седмици започна да си я върти и наляво. Сега отдавна си спи и на двете посоки. Може наистина да търси светлината, сложи го на противоположната страна на леглото и виж как ще е .
Виж целия пост
# 161
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 162
A моят е с обърната глава надясно - към прозореца.
Виж целия пост
# 163
И моят спа два месеца с глава само надясно, независимо от светлината. Майка ми се беше побъркала, главата му се сплескала и току му я въртеше, а след 2 мин. той пак си я обръщаше. Ортопедът нищо не каза. След известно време започна да я обръща и на другата страна, явно е период.
Виж целия пост
# 164
Четох коментарите и се зaмислих не ли опасно да спи бебчето по гръб. Аз моятa винаги на страни я обръщам. Защото ме е страх да не се задави. Случвало ми се е и затова винаги я обръщам на страни. Незнaм, вие как мислите ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия