ГРАДИНАРСТВО - моето хоби 18

  • 92 491
  • 828
# 405
Не, не трябва да се режат стеблата на каните ако са зелени, това значи, че те още хранят луковицата.
Прибирай ги така, а напролет ще им отрежеш стеблата.
Не че иначе ще умрат, но така ще цъфтят повече следващият сезон.
Виж целия пост
# 406
Не, не трябва да се режат стеблата на каните ако са зелени, това значи, че те още хранят луковицата.
Прибирай ги така, а напролет ще им отрежеш стеблата.
Не че иначе ще умрат, но така ще цъфтят повече следващият сезон.

в Резервата загиваха, ако не се извадят.  Peace
но си е до климат, да  Hug

имам да се хваля  Blush и да благодаря много  Hug Heart Eyes Hug

една добра душица от тази тема ми е изпратила цветенца  Blush

днес мъжа ги прибрал от офиса на еконт и звъни: тук има един пакет и от него стърчат китки. това ли чакаш? то защо ли те питам, щом са китки, значи са за теб - взимам ги.

добре съм го обучила  Mr. Green
Виж целия пост
# 407
здравейте , яко съм ви изтървала .. без да препрочитам темата ,скачам със въпрос - авокадотата ми нещо страдат , те са 3 в саксия (4 клонки от 3 костилки ) и само най-малките са здрави , а другите ...



 Shocked какво им е според вас ? верно че ги би дребна градушка , но те бяха започнали да съхнат от преди това  newsm78
Виж целия пост
# 408
.....................................
Тези, които цъфтят цяло лято, се режат като окапят листата, или рано пролетта, преди да разлистят.
Ако е невъзможно с ножица, режи с ел.трион. Заради това рязане не искам повече рози, колкото и да им въздишам. Simple Smile

Аз режа донякъде чайните след листопада, сащото при обилен или тежък сняг се чупят дългите клони. Пролетта ги режа повече, тогава се вижда и кое е измръзнало или болно.

Ljuboznatelna, кой са тези рози, които цъфтят лято? Може ли линкове? Нямам много опит с градинските цветя, а искам да си насадя на вилата рози - катерливи и цъфтящи дълго време /ако може/. Не знам дали ще успея сега, защото още сме в ремонти, но евентуално пролетта.... Харесва ми също и един розов храст - много малки розички, по няколко в съцветие, гъстички  Thinking
Виж целия пост
# 409
Каните орежи стеблата  около 10-15 см само да остане и на тъмно,но да не пада под 0*.Ирисите нищо им няма .А за юките мисля ,че е рано още да се връзват,защото моите сега вадят цвят .Изчакай още в зависимост от времето какво  го дават.
Какви са тези юки, които и сега цъфтят?
 У нас никога не са цъфтели, защо ли? Бях им се ядосала след 10 г чакане за цвят и ги изкорених. Преди 3 г мъжът ми донесе от работата си корени от цъфтящи, но и те не се пънат нещо да пускат "хурки".
Каква ли може да е причината? Мисля си за почвата?
Виж целия пост
# 410
Моите юки не са пускали втори път цветоносни стъбла. Ама гледам в града има нацъфтели по това време.
 А с димитровчетата какво се прави? Нямат дори изгледи да цъфтят. Вързала съм ги на снопчета по няколко стъбла, че да не ги изпочупи вятъра. Май ще ги оставям така...
Виж целия пост
# 411


Ljuboznatelna, кой са тези рози, които цъфтят лято? Може ли линкове? Нямам много опит с градинските цветя, а искам да си насадя на вилата рози - катерливи и цъфтящи дълго време /ако може/. Не знам дали ще успея сега, защото още сме в ремонти, но евентуално пролетта.... Харесва ми също и един розов храст - много малки розички, по няколко в съцветие, гъстички  Thinking

Мога да гарантирам сто процентово за четири, защото имам и такива, които уж трябва да цъфтят, но не го правят.

Най-обилно цъфтящата - катереща Айсберг (има и флорибунда, като храст, която също много цъфти) Climbing Iceberg Мног оболедува от черни петна и ако не й обърна внимание навреме, се обезлистява.

Изключителна красавица - Еден
Eden Rose

Симпатия , която при мен не се отчита много добре Rose Sympathie

Компасион, доста трудна за опитомяване роза, заради твърдите стебла, но при мен цъфти постоянно, с тъмнозелени лъскави листа и рядко боледува Rose Compassion

Виж целия пост
# 412
Поздравления на всички за красивите градини, а тази на  Ljuboznatelna е райска! От тази година и аз започнах да оформям моята, след дълги години на строеж.Засяла съм рози от Флоров, сега посях и луковици на лалета и зюмбюли. От къде си купувате по големи количества луковици?
Виж целия пост
# 413
Вчера ми доставиха луковици за нарциси и минзухари от тук http://www.semenabg.com/bg Имат пакети с по 50бр. луковици в тях. Имат и по-малки. Големите са по-изгодни.
Виж целия пост
# 414
Любознателна, на какво разстояние да садиш рози една от друга? Виждала съм по снимките ти, че имаш сливащи се розови храсти.

Виж целия пост
# 415
Благодаря, ще разгледам какво предлагат.
Виж целия пост
# 416
Любознателна, на какво разстояние да садиш рози една от друга? Виждала съм по снимките ти, че имаш сливащи се розови храсти.



Според розите.  Моите в интерес на истината са доста гъсто, което пречи да се разгърнат.  Чайните хибриди на поне 60см, английските рози и храстовидните на поне 80-100, катерещите на метър и половина, почвопокривните на метър, мини розите според размерите си - на 40-50см. Това са условни разстояния, всяка роза расте различно според сорта си, малко е на налучкване работата.
Ако са гъсто, не растат толкова встрани , съответно не цъфтят много, по-често боледуват от черни петна и мана. А и слънцето понякога им идва по-малко, и дават по-малко цвят.
Виж целия пост
# 417
Имам много Далии. Купувах ги пролетта. Тези които се хванаха, цяло лято цъфтят. Сега листата са им побелели, все едно са мухлясали, но още цъфтят. Не знам как да ги лекувам и дали да не ги изрежа. Зимата трябва  ли да им натрупам повече пръст за да ги запазя?
Виж целия пост
# 418
Имам много Далии. Купувах ги пролетта. Тези които се хванаха, цяло лято цъфтят. Сега листата са им побелели, все едно са мухлясали, но още цъфтят. Не знам как да ги лекувам и дали да не ги изрежа. Зимата трябва  ли да им натрупам повече пръст за да ги запазя?

извади ги и ги прибери. навън ще измръзнат и догодина няма да имаш нищо  Peace
зависи от района и зимата де, но е по-добре да се приберат  Hug
Виж целия пост
# 419
Скрит текст:


Ljuboznatelna, кой са тези рози, които цъфтят лято? Може ли линкове? Нямам много опит с градинските цветя, а искам да си насадя на вилата рози - катерливи и цъфтящи дълго време /ако може/. Не знам дали ще успея сега, защото още сме в ремонти, но евентуално пролетта.... Харесва ми също и един розов храст - много малки розички, по няколко в съцветие, гъстички  Thinking

Мога да гарантирам сто процентово за четири, защото имам и такива, които уж трябва да цъфтят, но не го правят.

Най-обилно цъфтящата - катереща Айсберг (има и флорибунда, като храст, която също много цъфти) Climbing Iceberg Мног оболедува от черни петна и ако не й обърна внимание навреме, се обезлистява.

Изключителна красавица - Еден
Eden Rose

Симпатия , която при мен не се отчита много добре Rose Sympathie

Компасион, доста трудна за опитомяване роза, заради твърдите стебла, но при мен цъфти постоянно, с тъмнозелени лъскави листа и рядко боледува Rose Compassion



Благодаря много, Ljuboznatelnabouquet
От Практикер взехме 2бр. Айсберг, а от Бриколаж Симпатия.  Simple Smile От другите препоръчани от теб нямаше. Купихме и 2 арки за рози, както и още 2-3 катерливи, но им забравих имената, а са долу в гаража. А по колко корена се садят от всяка страна на арката? Розите претенциозни ли са откъм почва?  
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия