БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 41

  • 70 050
  • 740
# 240
Фокси ако щеш вярвай сина ми харесваше повече Ганчев и Слънчо,отколкото Хип.И въобще не са лоши.Опитвала съм всяко едно пюре преди да дам.Имаше едно пюре на Хип с тиквички е нямаше такова плюене не само от моя страна  Sick Той си обичаше Бебевита и Овко и това предимно давах.Всяко бебе е различно и различно харесва.Не бих казала че Хип са боклуци или пък друга марка.само те си знаят как ги правят тия пюренца.Най-добре са си домашно направените вариш и пасираш поне знаеш какво даваш  Peace
Виж целия пост
# 241
Бисквити Плазмон(безглутенови) след въвеждане на каши ли могат да се предложат с млякото? 
Виж целия пост
# 242
По принцип може.Аз ги разтварях в АМ(от тези на прах в металната кутия).Имат захар в състава и масло, но пише че са от 4-ти месец.
Виж целия пост
# 243
Може след въвеждане на кашите, или може и при не захранено бебе? Видях, че са след 4м, но детето ми още не е захранено. Нямам никакво време да чета безкрайни теми и затова питам, че и без това ми е пълна каша. Днес пак пробвах и изяде 15мл от Лактаната, после отказа категорично с рев.
Въпроса е да не направя някоя глупост.
Виж целия пост
# 244
Може след въвеждане на кашите, или може и при не захранено бебе? Видях, че са след 4м, но детето ми още не е захранено. Нямам никакво време да чета безкрайни теми и затова питам, че и без това ми е пълна каша. Днес пак пробвах и изяде 15мл от Лактаната, после отказа категорично с рев.
Въпроса е да не направя някоя глупост.

Vermilion, не мисля, че е добре да ги даваш изобщо, предвид това, че съдържат захар и масло. Маслото се въвежда по-късно, някъде след седми месец. Изобщо не ми се струват добра първа храна  Peace
Според мен не мъчи детето с АМ, щом не одобрява вкуса му. На твое място бих захранила и до няколко дни спокойно заместваш едно хранене с каша или зеленчуково пюре, като и в двете може да добавяш АМ.
Мисълта ми е, че по-добре да дадеш зеленчук, плод или каша, смесено или не с АМ, отколкото бисквити. 
Виж целия пост
# 245
Е да де, то е логично, че не е добра идея да я захраня с бисквити. Започвам със зеленчуците и после кашите и си мислех там някъде да сложа бисквита в млякото, ако не го е прояла с пюре.
Виж целия пост
# 246
Като захраниш с пюре и оризова каша (доколкото помня са с оризово брашно),може да ги даваш ,ако не те притеснява захарта.Дъщеря ми мрази АМ-давах и го в зеленчукови/плодови пюрета и каши.И сега закусва АМ с бисквити или някаква каша.Не мисля,че да намериш начин бебето да приема АМ е 'мъчение',още повече преди годинката.
Сега се сетих,че малката като отказа АМ ,частното педи препоръча оризова каша в шишето с мляко.Може да пробваш-и тя е много подходяща за захранване Simple Smile
Виж целия пост
# 247
Можеш да си правиш ти бисквити , много е лесно и бързо , за около 20мин са готови с месенето и печенето. Може да избереш и с какво брашно да ги правиш , а може и да комбинираш, естествено след като захраниш с зеленчуци и каши.
Аз захраних с картоф който не се хареса, после минах на тиква и тя много не се одобри и видях , че няма да я бъде и въведох оризова каша. От нея си хапваше доволно количество и след няколко седмици пак минахме на зеленчуци които не се харесваха много , но пак хапваше.
Лично аз не одобрявам слагането на бисквити в АМ , но всеки си знае за него си .
Според мен също можеш да започнеш да захранваш и след няколко седмици пак да пробваш да предложиш АМ. Не е хубаво да настояваш когато детето определено отказва.
Виж целия пост
# 248
Не знам на колко е бебчето на Vermilion`,но за незахранено бебе кърмата/АМ е от изключително значение.От един картоф или тиквичка не може да поеме нужните за растежа му витамини и калории.Вече като по-голямо,и при въведени и добре приети други млечни продукти,няма да е такъв проблем.Говоря от опит.АМ в зеленчуци и каши или дори АМ с бисквити е по-добър вариант от неприемането му изобщо. (говоря за детенце,което е изцяло на АМ)
Виж целия пост
# 249
То детенцето й се храни ( на кърма) просто тя иска да отбие няколко хранения и затова се интересува от АМ, но при положение , че от някои млека повръща а от други пие по 15 мл и при наличието на кърма не виждам смисъл да се тормозят взаимно. По скоро да изчака малко и пак да пробва като между временно се опита и да захрани и да облекчи нон стоп цеденето.
Виж целия пост
# 250
Именно, просто искам да имам алтернатива, а АМ е единствената към момента. Бебето ми след няколко дни прави 6м. До този момент яде единствено кърма и пие вода, но с цеденето ми е невъзможно вече да поддържам това темпо. Сама съм постоянно, бебето ми не спи, много е активна, неспокойна и ревлива е. Понякога трябва бързо да изляза от вкъщи, след обяд трудно изцеждам необходимото количество(направо невъзможно). Изобщо съм отвъд ръба на лудостта и не издържам, не мога да се справям, а докато се обърна пак трябва да съм на помпата, а това означава мин 40мин, в които някой трябва да я гледа, а няма кой. Аз оревах форума, всички покрай мен казват да спра цеденето, но 6месечно без мляко не мога да оставя, и 2годишно без мляко не бих оставила. Просто трябва да я науча И на АМ, а да не треперя кога и как ще се изцедя и дали ще стига. Като трябва да изляза след 15 мин, да мога да се справя.
Виж целия пост
# 251
Моето бебече е на почти 4 месеца и го захраних и след няколко дни вече ще си го храня с пюрета и кашички, та въпроса ми е по колко да му давам по толкова колкото съм давала мляко или??
Виж целия пост
# 252
 Shocked Няма ли да пие мляко? Намери правилното АР мляко и давай и мляко. Като си почнала да захранваш, захранвай, но не лишавай изцяло бебето от мляко. В някоя от другите теми, в които беше писала, някоя мама беше споменала за АБКМ като възможна причина за повръщането. Обсъдихте ли и тази възможност с педиатърката или на своя глава правиш всичко?
Виж целия пост
# 253
Shocked Няма ли да пие мляко? Намери правилното АР мляко и давай и мляко. Като си почнала да захранваш, захранвай, но не лишавай изцяло бебето от мляко. В някоя от другите теми, в които беше писала, някоя мама беше споменала за АБКМ като възможна причина за повръщането. Обсъдихте ли и тази възможност с педиатърката или на своя глава правиш всичко?
да така реших аз, няма да го лиша сутрин обед вечер ще си му давам мисля да му давам в 7 мляко в 10 кашичка (незнам по колко да давам)  към 13:00 или 14:00 мляко през ядене да е мляко, каша/пюре да ги редувам и незнам на Ганчев съм вземала дали са подходящи... какво е АБКМ?
Виж целия пост
# 254
Shocked Няма ли да пие мляко? Намери правилното АР мляко и давай и мляко. Като си почнала да захранваш, захранвай, но не лишавай изцяло бебето от мляко. В някоя от другите теми, в които беше писала, някоя мама беше споменала за АБКМ като възможна причина за повръщането. Обсъдихте ли и тази възможност с педиатърката или на своя глава правиш всичко?
няма вече какво мляко да му давам повярвайте ми абсолютно всичкитее сега е на HIPP AP не повръща като другите млека, но пак повръща и вече ми писна а као му давам малко пюре и малко мляко ме повръща
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия