"ЮЛЧЕ, време не остана, скоро ще те гушка горда мама

  • 65 794
  • 737
# 180
Aни1990, как пък видяха киста на яйчника? Много странно. Ходи ли на ФМ?
И аз не знам как го видя....ходих на фетална и нямаше нищо.Днес пак ще отида на фетална,за да погледна пак

Супер, че всичко е ок при вас Simple Smile

Някой от вас работят ли още?

Аз поработвам по половин ден от вкъщи, основно мейли и телефонни разговори, но вече ми идва малко в повече. Не за друго, ами защото съм толкова разсеяна, че не знам на коя планета съм  ooooh!

За килограмите, бях +10 преди 9я. Но от една седмица съм качила 1 кг. Ако продължи така до края не знам Simple Smile
Виж целия пост
# 181
Сега се връщам от фетална,с бебка всичко е наред.Аз не знам тази следящата ми лекарка добре ли е.То не ме наплаши за кисти,за голяма обиколка на корема за какво ли не.Важното е,че няма нищо такова.
Виж целия пост
# 182
Ani 1990, супер новини! Само такива да има.
Виж целия пост
# 183
Здравейте, на всички бъдещи мамчета за мен днес е най щасливия ден в живота ми! След като ни оплашиха че бебо не наддава,тои реши да излезе с 20 дни по рано за да не тревожи мама и тати и така на 21.06.2016г в 05:15 се роди Мартин 2.500 и 47 см не сме много големи но ще пораснем каква ни е работата! Казаха че водите са ми биле зелени и бебо ще е три дни на антибиотик Confused Но нали е за негово добро ще търпим
Виж целия пост
# 184
Здравейте Simple Smile
И аз ви следя постоянно Simple Smile
Може ли да ме добавите и мен с термин 31 юли.

Относно килограмите знам,че последния месец от бременността се качва около 500гр. на седмица.
Виж целия пост
# 185
Здравейте, на всички бъдещи мамчета за мен днес е най щасливия ден в живота ми! След като ни оплашиха че бебо не наддава,тои реши да излезе с 20 дни по рано за да не тревожи мама и тати и така на 21.06.2016г в 05:15 се роди Мартин 2.500 и 47 см не сме много големи но ще пораснем каква ни е работата! Казаха че водите са ми биле зелени и бебо ще е три дни на антибиотик Confused Но нали е за негово добро ще търпим
Честито бебче  bouquet
Жив и здрав да ви е много да ви радва!
Виж целия пост
# 186
Poli честито много здраве и за двамата и бързо да наддадете .
Ани радвам се ,че вс е наред  Hug
Виж целия пост
# 187
Здравейте момичета!
Аз претърпях ужасен инцидент в неделя! Подхлъзнах се в банята и щях да си ударя корема в ръба на тоалетната чиния,но успях да се завъртя и с цялата си тежест и сила се стоварих на гръдния си кош . Блокираха ми дробовете и не можех да си поема въздух. Успях някак си да се завъртя и започнах да дишам на пресекулки. Това се случи,защото чух че някой влиза в къщи и исках да разбера дали е мъжът ми.Отидох мокра до вратата на банята и....не знам как се случи. Слава Богу беше той иначе бях сама и сега като се замисля голям късмет изкарах. Сега можеше и да не съм жива.
 Бебето първите минутки не мърдаше,но после започна да шава. Веднага отидохме в болницата,дежурният лекар ме прегледа някак си,защото не можех да легна и се гърчех от адска болка в ребрата! Преслушаха тоновете на бебето,всичко беше наред. Прати ме в спешното да ме види хирург ,но каза да не давам да ми правят рентгенова снимка. Вероятно имам счупени или пукнати ребра.
 Първата вечер "спах" на един фотьойл,снощи на леглото в седнало положение подпряна на възглавници.Ужасно боли,майка ми и мъжът ми ме обслужват. Днес съм малко по-добре. Ходих си сутринта на редовната ЖК . Гледаха ме на ехо и мериха тоновете на бебето в седнало положение,защото не мога да легна. Гръбчето й от няколко месеца беше от страната на удара ,но последните два дни се е обърнала на другата страна. Чудно ми е дали и тя е изпитала болка от удара. Щом се е обърнала,значи нещо не й е било добре в това положение.
 Лекарите казаха,че ще ме боли поне месец и мога да пия само парацетамол и да се мажа. Лекарката ми се обади на анестезиолога , който ще ми бъде на операцията и другата седмица ще се видим с него да видим дали ще има нужда да се прави нещо с анестезията,тъй като не мога да лежа и дали ще обхване областта на травмата. Все пак дано отшуми до тогава.
 Иначе бебето е около 3300 гр. Обиколката на главичката 9,7 см . Постоянно се движи,което ме радва,тъй като ужасно се изплаших като паднах . Изобщо не ми пукаше какво става с мен. Цялата мобилизация и сила ми дойдоха заради бебето. Лекарите казват,че всичко е наред с бременността,но все пак се тревожа.
 Имам една книга за бременни и преди няколко дни четох в нея,че през последните седмици трябва неотлъчно да има някой до бременната.Дори и като отива в банята. Стори ми се доста пресилено,но...
 Пазете се момичета и внимавайте много!!!!
 Иначе от вчера спрях магнезия,но от инцидента нямам контракции,а аз си мислех че ще започна да раждам. Луда работа! Едва сега почувствах стягане с леки менструалния болки.
 Няма да ви казвам как са ми отекли краката от това,че постоянно висят надолу и от седенето ми излезе хемороид.
 Видях,че някой е постнал памперсите на ДМ и ние взехме един малък пакет от същите да ги пробваме,защото много ги хвалят .
Да е жив и здрав Мартин на мама Поли!
 
Виж целия пост
# 188
Здравейте, на всички бъдещи мамчета за мен днес е най щасливия ден в живота ми! След като ни оплашиха че бебо не наддава,тои реши да излезе с 20 дни по рано за да не тревожи мама и тати и така на 21.06.2016г в 05:15 се роди Мартин 2.500 и 47 см не сме много големи но ще пораснем каква ни е работата! Казаха че водите са ми биле зелени и бебо ще е три дни на антибиотик Confused Но нали е за негово добро ще търпим
Честито живички и здравички 😊
Виж целия пост
# 189
Честито бебенце на мама Поли 💐!Бъдете живи и здрави и двамата и бързо възстановяване!
Pippa, добре че с бебенце всичко е наред!Какво ще те правят с тези спукани ребра после?Не ти ли казаха?
И аз да се отчета от днешният ЖК -бебока е 2700,тонове,води и плацента - наред! Определихме дата за секцио,първата седмица на юли.Само дано бебето качи още кг,поне 3кг.  да стане!
Виж целия пост
# 190
Pipppa, както казва мама, малкият дявол е било това Hug Важното е, че всичко с бебчето е наред Peace, ти ще потърпиш и така Simple Smile
Ние също взехме един малък пакет памперси от ДМ, същия размер. Той ми е за болницата и после ще преценя дали ще продължа с тях.
Честито бебче на politooo_91 и бързо възстановяване bouquet
Относно килограмите - аз не съм се мерила от около 7-10 дена, но до преди това се движех добре Sunglasses. Не съм съгласна, че последния месец се качва по 500гр. на седмица. Някои отслабват точно тогава или спират да наддават. Важното е бебето да расте Peace
Аз от вчера съм с много подути глезени. Особено на десния крак ooooh! Мислех, че след като преспя ще се оправят, но не би Tired
Някой питаше за работата - аз ходя все още за някой час, но вече не всеки ден.
Виж целия пост
# 191
Честито, Поли! Да ти е жив и здрав Мартин.
Пипа, радвам се, че всичко е наред и с теб и бебето. Можеше да е мн. по -зле положението. Лошото е, че ребрата доста дълго време ще те болят. Дано да са натъртени само.
Випкрис. ще стане 3кг. има достатъчно време.
За килограмите всичко е индивидиуално. Аз съм вече + 13 кг.
Тезоройко, какво става с теб? Как си?
Виж целия пост
# 192
Да! Наистина можеше да е по-зле.Ще търпя,къде ще ходя   Mr. Green Не мога да се смея,не мога да плача,то дишането ми е трудно пък какво остава за останалото. За съжаление при травма на гръдния кош нищо не може да се направи. Търпиш и чакаш да мине.
 Момичета,понеже Полито беше писала,че водите й били зелени,това нали означава че бебето е акало в утробата? И дали се вижда това на ехографа? Може ли бебето да направи това от стрес?
Виж целия пост
# 193
Честито бебе на Политооооо.
Към новодошлите дами - МОЛЯ ПРОЧЕТЕТЕ ПЪРВА СТРАНИЦА КЪМ КОГО ДА СЕ ОБЪРНЕТЕ ЗА ДОБАВЯНЕ НА ПЪРВА СТРАНИЦА.
Ииии моля още някой да изяви желание за темата за добавяне защото не винаги влизам.Вече трябва да се добавят бебенца на първа страница аз за съжаление нямам време.
Виж целия пост
# 194
Ани1990, браво за прегледа. Много странно наистина, че така са ти казали на ЖК.
Полито, честито бебенце!  Simple Smile bouquet
Пипа, голям ужас! Добре че сте се разминали, макар и не много благоприятно за теб, но по-важното е, че за бебето няма последствия.
На моето пък бебе в 36-та седмица и 1 ден диаметърът на главата му беше 9.9 см. Сега сигурно му е 100+. Оттам излезе, че е 3100-3200гр., но аз не мисля, че е толкова. Излиза толкова заради главата. И обиколката му излезе 33.5 см. То и синът ми се роди с обиколка 34 см. 16 дни по-рано, макар че беше скормните 2650 грама. Има бебета на термин по 3300, които се раждат с обиколка 34.
Така че обиколката от 33.5 не е толкова зле, ама тоя диаметър от 10 см. - като за бебе на термин...
Водите са зелени точно от изпуснат мекониум, а той бива изпуснат, когато бебето е в някакъв дистрес. Лекарите обаче са лаконични по въпроса. Никога няма как да се разбере от какво естество точно е бил дистресът.
Не знам дали се вижда на ехограф, обаче ме съмнява да се вижда.
Писали сте по-напред за тоновете: и на моята мома тоновете последния път бяха доста ниски, падаха дори под 120. И като цяло бяха с едни 10 единици по-ниски от другите пъти. Тя и не се движеше много, ама пак си се движеше задоволително. Със сина ми никога не са падали под 120, дори като не се е движел и като записът е бил монотонен заради сън...
Но ми казаха, че са ОК.
Сега е доста ленива, дори рядко хълца, което ме тревожи.
Ани-бани, аз си казвам, че не се наемам да добавям.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия