С какво ви дразнят свекървите- 66

  • 88 941
  • 793
# 720
Ако един път в седмицата седи в количката, мисля, че няма чак толкова да се повреди.

И що да седи в количката?! Щот на бабата така й било кеф Mr. Green
Откъде- накъде?!  newsm78
Като не му се занимава на някой , да не се бута да "помага".
Не са никак малко бабите, като моята свеки- животозастрашаващи.
На такива баби съм се нагледала по парковете, че съм се чудила коя ненормалница е пуснала невръстното си дете с тях...
Виж целия пост
# 721
За мен пък е непонятно като видя мъж и жена да се разхождат и жената да бута количката. Явно някои майки верно са орлици със жълти книжки.
Аааа, на моя рядко му давах да бута количката, като сме заедно. Много беше екстремен. Това не ми попречи аз да обърна детето с количката де. Скъсах си връзките на глезена на един бордюр и го обърнах. Добре, че беше с коланите, нищо, че беше само на 3 месеца. Обаче пак ми се струваше, че го вози опасно мъжа ми. А и дръжката му идваше доста ниска и не му беше много удобно, трябваше да ходи наведен, че никак не е малък. Затова често избутваше количката напред и после я настига. На мен не ми харесваше
Виж целия пост
# 722
Цитирам бившата "Който си има количка да си я бута"  Joy Дори не съм я молила. Настоящата ми свекърва най голямото и удоволствие да дойде и да вземе децата за разходка. Къде ходят и какво правят не питам, момента и времето си е тяхно. А аз разполагам с два три часа свобода.
Виж целия пост
# 723
Ако един път в седмицата седи в количката, мисля, че няма чак толкова да се повреди. В другото време идеалната мама ще следи за правилното му развитие.
#

Разбира се, че нищо няма да се повреди, но е много тъжна гледка гледано като зеленчук дете, което иска да се пораздвижи и истерясваща баба, която не му дава да направи една крачка, само защото
'ще паднеш и ще се утепааааааш'. Онзи ден гледах едно тригодишно, което жално плачеше да бъде пуснато от количката, но бабата устоя на глупавите му прищявки да си поиграе на площадката. За сметка на това беше добре облечено с шапка и шал, така че като теглиш чертата - няма как да се имат забележки към такова гледане  Mr. Green
Виж целия пост
# 724
Ако един път в седмицата седи в количката, мисля, че няма чак толкова да се повреди. В другото време идеалната мама ще следи за правилното му развитие.
#

Разбира се, че нищо няма да се повреди, но е много тъжна гледка гледано като зеленчук дете, което иска да се пораздвижи и истерясваща баба, която не му дава да направи една крачка, само защото
'ще паднеш и ще се утепааааааш'. Онзи ден гледах едно тригодишно, което жално плачеше да бъде пуснато от количката, но бабата устоя на глупавите му прищявки да си поиграе на площадката. За сметка на това беше добре облечено с шапка и шал, така че като теглиш чертата - няма как да се имат забележки към такова гледане  Mr. Green

Съседите на свекърва ми се грижат за внуците си (голямото момиченце е на около 5 годинки, а момченцето- около 3) по време на уикендите и сега по време на лятната ваканция, когато майката не работи! Родителите на дребосъците са се разделили, бащата (син на въпросните баба и дядо) не се грижи изобщо за тях, независимо децата му колко го търсят ... отплеснах се... та... децата когато са при съседите през цялото време се играят на терасата на едноетажна къща, момченцето е постоянно в количката когато са пред къщата, децата не се играят с другите деца от квартала, въпреки, че има такива на тяхната възраст нито пък ги водят на близката детска площадка (няма и 50м.)... но за сметка на това дядо им ги учи на всичко около ловуването, да виждат мъртви животни е нещо нормално за тях и когато по някаква случайност са пред къщата и баба им и дядо им пекат и имат компания- момиченцето си има свой стол, на който седи и не мърда! Не им се позволява да тичат, да скачат... нищо нормално за едно дете! Разбирам, че когато преминеш една възраст не искаш да тичаш след изпълнени с енергия деца, разбирам че въпросната жена е супер закрилница, която не дава дори косъм да падне от главите им... въпроса е, че когато се буташ между шамарите и искаш нещо свързано с дете, не може да се грижиш за него гледайки своите нужди! Това е нездравословно!
Виж целия пост
# 725
Откъде си сигурна, че това не са изисквания на майката на децата и задължителни условия, при които тя е склонна да ги пуска при баба и дядо?
Като знам как истерясват някои майки, ако недай си боже детето падне и се удари, докато гостува при баба си, с която уж са в добри отношения, бедна ми е фантазията какво ще последва, ако става въпрос за бивша свекърва и всички негативи, които утежняват положението.
Виж целия пост
# 726
Ако един път в седмицата седи в количката, мисля, че няма чак толкова да се повреди. В другото време идеалната мама ще следи за правилното му развитие.
И аз мисля така, за час два нищо няма да му стане. Нали не бабите ви гледат  децата.
Виж за случая, който описва Mushmoranka не мога да си го обясня, защо ги вземат тогава?
Може би пък изискванията са такива наистина? Или страхът, че ако нещо детето се нарани следващ път няма да има?
Виж целия пост
# 727
На такива баби съм се нагледала по парковете, че съм се чудила коя ненормалница е пуснала невръстното си дете с тях...

Аз на такива майки се нагледах...
Въпросът е, когато наистина имаш нужда от помощ, а не да се направи мръсно на бабата.
Виж целия пост
# 728
И аз почти не съм давала на друг да ми бута количката. Гледахме си сами детето и аз почти винаги сама съм я разхождала. Направо се бях сраснала с количката. Не знаех къде да си сложа ръцете, когато не бутам.
Виж целия пост
# 729
То пък голяма сложност да буташ количка. Но напоследък често виждам мъжете да носят дамската чанта на жената. Виж това наистина е много полезно - моята тежи около 6 кг.
Виж целия пост
# 730
Трещи, аз съм нямала нищо против да изляза с нея. Но има начин - да ми каже. Какво ме бута? И е така с тъпата мазна усмивка се опитва да ме отстрани със сила... това ме дразни, а не това, че ще бута количката. Естествено за всеки е удоволствие да се грижи за новодошлото бебче  Peace
Виж целия пост
# 731
Да се смееш ли, да плачеш ли. Едни познати си връчиха дъщеричката на бабата за отглеждане от ден първи. 'Закърмено'  Mr. Green е от баба си с турски и индийски сериали. Сега това дете говори като лош дублаж на индийски филм. Как ви звучи Господ ще те накаже, Проклета да си и т.н. цветущи от устата на 5 годишно дете...
Виж целия пост
# 732
... като справедливо наказание за родителите  Laughing
Виж целия пост
# 733
... като справедливо наказание за родителите  Laughing
В десятката си, както винаги.
Виж целия пост
# 734
Ако един път в седмицата седи в количката, мисля, че няма чак толкова да се повреди. В другото време идеалната мама ще следи за правилното му развитие.
Ами то хубаво,ама когато ви е било време да взимате решения кой,къде да седи/върви сте го правили. Сега друг взема тези решения,за своето дете и работата е ако ти харесва,ако ли не... сещай се Grinning

Моята свекърва придобива едно такова поведение понякога, инфантилно направо.Все едно гледаш малко дете, а аз съм една идея по "обрана" емоционално" и такива лигавщини ми идват в повече понякога. По принцип рядко се виждаме, жената работи не е стара на 55г. но тази и страна не е от приятните.
Моят мъж е единствено дете,сама го е гледала и е направо вкопчена,не залепена за него. В началото като заживяхме заедно,звънеше в 3часа посред нощ Sunglasses Голям ад беше, 7 години и трябваха за да разбере,че той живее с мен и промяна няма да има. Вече сега 10г.по-късно е разбрала окончателно Praynig/надявам се/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия