Православието като начин на живот-6

  • 60 672
  • 741
# 195
Здравейте, за първи път ще се изповядам в събота моля ви дайте ми съвет какво да говоря и как да се държа. Отчета каза да погледна от интернет въпросите. Но незнам той ще ми ги задава и аз трябва да отговарям с да или не. Моля ви кажете как ви се прави стъпка по стъпка.
И още един въпрос ако си неразположен/цикъл/ можели да се изповядаш и да се пречистиш на другия ден.
Благодаря ви предварително
Когато си кръвотечива може да се изповядаш, но без да целуваш след това светите икони. А свето Причастие не можеш да приемеш в това състояние.
Трябва подготовка за изповед. Има и условия за допускане до изповед. Ето тук може да прочетеш. http://www.pravoslavieto.com/books/pastirskoto_sluzhenie/3.htm.и тук  http://www.pravoslavieto.com/docs/Tainstva/izpoved/index.htm
Има въпросници за изповед и по тях трябва да се подготвиш за изповедта, като на едно листче да напишеш греховете, които си извършила, и това което те притеснява. Изповедникът също ще те пита и първата изповед ще е по-скоро разговор, но ти трябва да си подготвена. Листчето върши работа да не забравиш нещо при изповедта от притеснение. На изповедта трябва да отидеш искрено разкайвайки се за греховете , които си извършила и твърдо убедена/решена/, че няма да извършиш повторно тези грехове и нищо да не премълчиш. На свещеника трябва да кажеш, че ти е първа изповед.
Виж целия пост
# 196
Здравейте, за първи път ще се изповядам в събота моля ви дайте ми съвет какво да говоря и как да се държа. Отчета каза да погледна от интернет въпросите. Но незнам той ще ми ги задава и аз трябва да отговарям с да или не. Моля ви кажете как ви се прави стъпка по стъпка.
И още един въпрос ако си неразположен/цикъл/ можели да се изповядаш и да се пречистиш на другия ден.
Благодаря ви предварително
Когато си кръвотечива може да се изповядаш, но без да целуваш след това светите икони. А свето Причастие не можеш да приемеш в това състояние. Има въпросници за изповед и по тях трябва да се подготвиш за изповедта, като на едно листче да напишеш греховете, които си извършила, и това което те притеснява. Изповедникът също ще те пита и първата изповед ще е по-скоро разговор, но ти трябва да си подготвена. Листчето върши работа да не забравиш нещо при изповедта от притеснение. На изповедта трябва да отидеш разкайвайки се за греховете, които си извършила и твърдо убедена/решена/, че няма да извършиш повторно тези грехове. На свещеника трябва да кажеш, че ти е първа изповед.
Благодаря ти много ако се сетиш нещо друго казвай Praynig
Виж целия пост
# 197
Здравей, PEPI 78. Изповедта е един вид пряка връзка с Бога. Ти говориш със свещеника, казваш му греховете си, но той е един свидетел на тази твоя връзка с Бога. Явяваш се пред Него, пред Господ, Който така или иначе всичко е видял и знае, не бива нищо да скриваш, защото ще ти тежи двойно. Наистина, кажи на свещеника, че за пръв път се изповядваш и той ще го има пред вид. Ще ти задава въпроси, ще те насочва... Изповядвайки се от сърце и душа, ти сваляш от плещите си товара от всички изповядани грехове. Те вече са простени и когато излезеш, душата ти пее Simple Smile (не знам как да го обясня). Не го приемай като изпит в училище, примерно. Нормално е да те е срам и да ти е трудно да кажеш някои неща. Но не забравяй, че свещеникът е чувал почти всичко и всъщност той се радва повече за теб ако изкажеш най-  тъмните си тайни и това те спаси, отколкото да спестиш нещо и да се изкараш безгрешна. Не бива да говориш за това какво са направили другите, дори те да са виновни, нито да се оправдаваш. Хубаво е да не се влиза в излишни подробности. Това с листчето е полезно, но само като подсказване да не забравиш нещо. Всичко трябва да идва много дълбоко отвътре, да е осмислено предварително и както е казала echi, да си решена да не повтаряш повече същите грехове. Не е лесно, на всички ни се случва и да ги повторим, но това е една борба. Падаме, но не се отчайваме- ставаме и продължаваме да се борим. Но си заслужава. Цената е нашето спасение.  Simple Smile
 На мен ми бяха от голяма полза тези Писма на свещеници за Изповедта. Бог с теб!
 
Виж целия пост
# 198
pepi 78, избери си внимателно изповедник и се изповядвай само при него. Много е важно!

Аз ползвам въпросника на дядо Йоаникий: http://www.pravoslavieto.com/docs/Tainstva/izpoved/vaprosi_pri_izpoved.htm

Успех и Бог да помага!
Виж целия пост
# 199
Най- хубаво е човек да си има изповедник,  но рядко можеш да го намериш от първия път. Това не бива да те отчайва. Всеки свещеник или монах притежава Божията благодат. А който търси, намира Simple Smile
Виж целия пост
# 200
Стартира православна двучасова радио- програма. Ще бъде интересно да чуем първата емисия.

http://dobrotoliubie.com/2016/11/18/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0 … 1%81%D1%82%D0%B0/
Виж целия пост
# 201
Най- хубаво е човек да си има изповедник,  но рядко можеш да го намериш от първия път. Това не бива да те отчайва. Всеки свещеник или монах притежава Божията благодат. А който търси, намира Simple Smile

Имах предвид да не се прехвърча от свещеник на свещеник. Някои хора се изповядват просто при този, който се случи на смяна.
Виж целия пост
# 202
И аз така правех в началото Simple Smile. В нашата църква свещениците са четирима, при всеки от тях се е случило да се изповядам. Било ми е полезно. Благодарна съм за всичко. След това Господ ми изпрати нашия отец, който не е в София, но вече ходим само при него.
 Намирането на изповедник е път, съпроводен с молитва. Някой, който за първи път се изповядва как да познае, че това е неговият отец?
Виж целия пост
# 203
   Да се присъединя и аз към съгласните Stop
В църквата, където ходихме има два свещеника. Единият е винаги намръщен и говори малко сопнато. Другият има малки деца, винаги е усмихнат и много мил със всички малчовци. Когато е на смяна слиза при децата в неделното училище и разговаря с тях. Логично е вторият божи служител да ми е по- симпатичен. Един ден съм с децата на разходка и го срещаме с неговото семейство. Дъщеря ми (тогава беше на 4, де) протегна ръка и започна да вика с ясен, звънък, детски глас: "Мамо, мамо, ЛЮБИМИЯТ ти поп, ЛЮБИМИЯТ ти поп!" Всичко де що беше в района се обърна, аз умрях от срам Embarassed , а човекът само се засмя, поздрави ни, попита децата как са и ги благослови!
Еми, да, харесвам този отец Embarassed Joy Ще ми се да имаше повече такива като него Simple Smile
Виж целия пост
# 204
  Да се присъединя и аз към съгласните Stop
В църквата, където ходихме има два свещеника. Единият е винаги намръщен и говори малко сопнато. Другият има малки деца, винаги е усмихнат и много мил със всички малчовци. Когато е на смяна слиза при децата в неделното училище и разговаря с тях. Логично е вторият божи служител да ми е по- симпатичен. Един ден съм с децата на разходка и го срещаме с неговото семейство. Дъщеря ми (тогава беше на 4, де) протегна ръка и започна да вика с ясен, звънък, детски глас: "Мамо, мамо, ЛЮБИМИЯТ ти поп, ЛЮБИМИЯТ ти поп!" Всичко де що беше в района се обърна, аз умрях от срам Embarassed , а човекът само се засмя, поздрави ни, попита децата как са и ги благослови!
Еми, да, харесвам този отец Embarassed Joy Ще ми се да имаше повече такива като него Simple Smile
Joy hahaha
Виж целия пост
# 205
Честит празник! Simple Smile Божията майка да закриля нас и нашите семейства!
Виж целия пост
# 206
Как ще отбележите Денят на християнското семейство?
Че ще се отиде в някой храм, ясно. Ами после?
Аз се чудя. Идеята е на този ден семейството да е заедно. То през седмицата всеки е по задължения, ама вечерта е свободна. И, какво?
Виж целия пост
# 207
Който е в София може да посети концерта, посветен на Въведение Богородично и Деня на християнското семейство в храм Св.Неделя. От 18 ч. е, ще има благослов и от Патриарх Неофит.
Виж целия пост
# 208
elito_bu, много ме развесели с тази случка Simple Smile .
Децата са толкова искрени и чистосърдечни. Според мен случилото се е доставило радост и на отсрещния човек, в случая на свещеника. Както се казва, Бог му е приготвил похвала от една искрена детска душа - какво по-хубаво от това!
Виж целия пост
# 209
Симпатикона, когато човек има деца- весели случки дал Бог. Ето, днес заведох децата на църква след училище. Застанахме пред иконата "Въведение Богородично" и накратко им обясних историята на празника. Дъщеря ми ме погледна и каза: " Това не е празник. Това е тъжно. Празник е да си с мама и тати. Защо са дали Дева Мария? Не е ли била послушна?"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия