Всяка мама гушка вече малко ЮНСКО човече

  • 43 705
  • 769
# 345
Искам мнение от мамите ,които хранят с АМ. Много хора ме съветват като направи 3-4месеца и да минаваме на кисело мляко,защото сухото надувало много. Какво мислите? newsm78
Моите са на кърма, но ако няма финансов проблем бих продължила с АМ. Можете да започнете захранване към петия месец, да въведете и кисело мляко, но да си пие АМ. Все пак уж е пригодено за бебета, обогатено с витамини и т.н. Каката започна да яде кисело мляко на девет месеца, с бисквитки, за закуска, но дори като спря да суче вечер преди заспиване давах АМ. Сама го отказа преди три месеца. Не знам дали надува много, нямам такива наблюдения отбебета на  познати на АМ
Виж целия пост
# 346
Не бих дала кисело мляко на бебе преди да навърши 1 година!  Naughty
Оправдавам само при изключително влошено финансово положение на родителите.

http://roditel.bg/zahranvane-bebe-kiselo-mlyako-mlechni/
Виж целия пост
# 347
Искам мнение от мамите ,които хранят с АМ. Много хора ме съветват като направи 3-4месеца и да минаваме на кисело мляко,защото сухото надувало много. Какво мислите? newsm78
Кравето мляко е най-големия алерген /и най-ужасния/. Сина ми беше с такава алергия и я израстна едва на 10. По-добре не бързай с млякото освен ако не те притиска финансовото състояние. Но това е мое мнение. За най-сигурно се консултирай с педиатъра/ката ви.
Виж целия пост
# 348
Финансите не са ни проблем,питам,защото всеки втори ми казва стига с това сухо мляко щял да стане дебел, надувало го,било изкуствено и тем подобни..аз също съм против толкова рано,защото колкото и да е изкуствено си има нужните витамини вътре. Но вкъщи всички само ми дърдорят за това,че това е изкуствено надуване на детето Close
Виж целия пост
# 349
Не бих дала кисело мляко на бебе преди да навърши 1 година!  Naughty
Оправдавам само при изключително влошено финансово положение на родителите.

http://roditel.bg/zahranvane-bebe-kiselo-mlyako-mlechni/

Благодаря за линка доста интересна информация!  Peace
Виж целия пост
# 350
А в АМ, какво е млякото  newsm78 В смисъл от какво се прави, не е ли пак краеве?
Виж целия пост
# 351
АМ се прави пак от краве мляко, но са премахнати алергените и са добавени витамини. Тоест млякото за телетата (защото то е за телета) е адаптирано до такова за човешки същества. Simple Smile  
От тук и името - адаптирано.
Виж целия пост
# 352
Това с киселото мляко ми е отживелица.. А и може такава алергия да му докараш..Едно време са го давали , когато не е имало АМ или заради финансови проблеми. Тва свекърва ти ли ти го препоръчва, че най често те разбират от всичко и имат "акъл" в излишък. Нека е дебеличък бе, ще бъде твоя дебеланчо , не техния.  Peace : )
Виж целия пост
# 353
Това с киселото мляко ми е отживелица.. А и може такава алергия да му докараш..Едно време са го давали , когато не е имало АМ или заради финансови проблеми. Тва свекърва ти ли ти го препоръчва, че най често те разбират от всичко и имат "акъл" в излишък. Нека е дебеличък бе, ще бъде твоя дебеланчо , не техния.  Peace : )

Хахаха да! И само ми казва от нейни колежки дето детето било до 6мес.с АМ  колко "надуто" било. Оф абе "акъли" около мене много. И се дразня ,когато обяснявам всеки път едно и също а отсреща все ми казват(било тя или майка ми или баба ми) едно време така сме правили така сме гледали деца та нищо им няма. Ние сме си в нормите в четв.сме на преглед но за два месеца сигурно сме 5и нещо вече хей като казах днес правим два месеца baby_neutral Party колко бързо минаха..  Hug
Виж целия пост
# 354
Аз пък срам не срам да си призная.Нали сме на АМ Ганчев и Мин. ден вместо 1-чката, съм взела 2-ка. Те са абсолютно еднакви на външен вид.И два дена децата са яли от него без да забележа Embarassed Чак снощи се загледах и изтръпнах. Но децата си го хапваха съвсем нормално, та се зачудих каква разлика има, а и защо са еднакви кутиите.Ми то разсеян човек като мен как няма да се обърка!
За киселото мляко -аз с такова съм отгледана и то със захар.
Виж целия пост
# 355
Това с киселото мляко ми е отживелица.. А и може такава алергия да му докараш..Едно време са го давали , когато не е имало АМ или заради финансови проблеми. Тва свекърва ти ли ти го препоръчва, че най често те разбират от всичко и имат "акъл" в излишък. Нека е дебеличък бе, ще бъде твоя дебеланчо , не техния.  Peace : )

Хахаха да! И само ми казва от нейни колежки дето детето било до 6мес.с АМ  колко "надуто" било. Оф абе "акъли" около мене много. И се дразня ,когато обяснявам всеки път едно и също а отсреща все ми казват(било тя или майка ми или баба ми) едно време така сме правили така сме гледали деца та нищо им няма. Ние сме си в нормите в четв.сме на преглед но за два месеца сигурно сме 5и нещо вече хей като казах днес правим два месеца baby_neutral Party колко бързо минаха..  Hug


Познато! И като добавиш , че ни е първо детенце ,първо внуче за всички и става олеле малеле. Все едно е някаква надпревара за даване на "ценни" съвети . Laughing Аз им дадох свободно още в началото и им обяснихме май спокойно , че ние сами ще си гледаме детенцето ..Защо иначе се образовах 9 месеца как се гледа бебе. То едно време и са ги натърквали със сол и кво ли още не , наскоро когато и обясних, че има смъртни случаи от такива простотии и немърливост даже беше мн очудена.  ooooh! Ох излязох от темата малко , ще ме извинявате  Blush

Виж целия пост
# 356
Киселото мляко е много различно от прясното. За голямо щастие познавам жената,която за първи път отделя щама на лактобацилус булгарикус и всичките там пробиотици,които днес са толкова модерни.Та тя би дала кисело мляко,но въпреки това аз предпочитам тези неща да не влизат още в менюто ни,дори и да бяхме на АМ. Сега поне има пробиотици,които да им се дават,а това е най-полезното в истинското кисело мляко.
Виж целия пост
# 357
http://m.blitz.bg/article/33855
За българското кисело мляко.
Виж целия пост
# 358
То май всички родени 80-те, че и преди това сме хранени с кисело мляко, ама сега защо да е така...В интерес на истината преди 35 години на майка ми са давали някакво мляко, ама много и миришело гадно( то и сега АМ си мирише особено) и тя предпочела кисело мляко да дава Laughing Изчетох и аз статията за захранването с млечни, но ми е малко късно лично на мен киселото мляко след година, все пак е преработен продукт и вероятността за алергия към белтъка на кравето мляко при дете без фамилна обремененост е доста малка. Та сигурно пак по-рано ще дам. Виж прясно още не давам почти, много разхлабващо й действа на каката. Бяхме в Англия по Нова година, всички много ми се чудиха защо на 18 месеца й давам АМ, а не прясно мляко, там на една година ги наливат с такова в промишлени количества. Абе да са здравички децата и да растат, това е важно. Междудругото и моята госпожица днес става на два месеца, времето направо лети, сега още по не го усещам!
Виж целия пост
# 359
Magi, благодаря ти. Момичета като ви дават акъли казвайте педиатърката така каза, ще я слушам и ще ни оставят на мира.
Момето, от къде си купи реплика на ерго раница алиекспрес? Търсих в интернет и не открих.
Мисля да се правя преварена вода със захар и да давам на бебето, вие какво количество слагате, ако слагате разбира се?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия