Всяка мама гушка вече малко ЮНСКО човече

  • 43 705
  • 769
# 45
Здравейте мамчета  Hug
Да се запиша и аз бебе Александра 3650гр 52см термин 11.06 роди се на 15.06 предизвикаха ми раждането със система. Аз също давам Лефакс, донесоха ми го от Германия. Доволна съм. Ние имаме проблем със спането има дни, в които не спи по цял ден. Задрямва за 5-10 min и се събужда. Как е при вас храненето? При нас е абсурдно да спазвам режим на около 3 часа, вечно е на цицката. Понякога усещам, че ме ползва за биберон, а не иска нейната залгалка.
Виж целия пост
# 46
Здравейте! Не се съобразявам какво ям и с каката така бях. Не съм забелязала да има повече колики, ама и май още не съм яла грах, боб и т.н. , пробвах една леща, нямаше промяна в поведението на беба. Не съм убедена, че газовете от моите черва преминават в кърмата Simple Smile Кафе пия само по едно, уж да не я превъзбужда. И моята девойка почти не иска биберон, пък пръстите са едни вкусниии...Мен не давам да ползва за залъгалка, че и без това повръща от преяждане, няма да цока постоянно.
Виж целия пост
# 47
Здравейте мамчета  Hug
Да се запиша и аз бебе Александра 3650гр 52см термин 11.06 роди се на 15.06 предизвикаха ми раждането със система. Аз също давам Лефакс, донесоха ми го от Германия. Доволна съм. Ние имаме проблем със спането има дни, в които не спи по цял ден. Задрямва за 5-10 min и се събужда. Как е при вас храненето? При нас е абсурдно да спазвам режим на около 3 часа, вечно е на цицката. Понякога усещам, че ме ползва за биберон, а не иска нейната залгалка.
Кърмя на поискване и не спазваме режим,още повече,че не е от преяждащите и върви сравнително слабичък. Има дни,в които почти по цял ден ми виси на цицата. Залъгалка не признава. Общо взето в такива дни времето ми минава с бебе в ръцете и гледане на филми. Даже си придремваме така. Тази нощ също беше решил да будува. Не плаче от глад или колики,гушва се и задрямва,но е абсурд да го оставя в леглото. Като се добавят към тези моменти и тези на глад и болежки и си става денонощие по този начин. Не всеки ден е така,но се случва често.
Виж целия пост
# 48
Ние също сме почти постоянно на гърда. Така си заспива. Нощно време сме постоянно на гърда. Така си и спим дори Simple Smile
Виж целия пост
# 49
Кафе пия,но не е силно. Правила съм експерименти да не пия,но ако му е ден да не спи,не спи,независимо че не съм пила кафе. Иначе за храната общо взето се съобразявам,но на мен така или иначе в тази жега почти нищо не ми се яде. Гледам поне това,което ям да е храна,която е добра за кърмата,че явно не съм от преливащите този път.
Виж целия пост
# 50
Мамета,които кърмите, съобразявате ли се какво ядете и пиете ли кафе?
Аз досега не се съобразявах много,много и хич не се усетих миналата вечер като  хапнах малко грах и то по+скоро само соса от граха. На следващия ден следобяд започна едно пищене чак до посреднощ и от двете, много се притесних дали е от това  newsm78
Днес не посмях да кърмя и се изцеждах.
От утре смятам да започна пак , но направо си ме е страх да не им предизвиквам аз количките.А без кафе няма как с това недоспиване.
Аз не се съобразявам. Ям всичко и леща и боб и лук и чесън (мнооого лук и чесън Grinning ) Кафе не пия ( само нес от време на време и то фрапе) цигари не пуша. Пия много кола и ям много сладко и по-специално шоколад. Не съм забелязала промяна в поведението му.

Чудя се възможно ли е чак на 45 дни да започват коликите  newsm78
Виж целия пост
# 51
Здравейте мамчета  Hug
Да се запиша и аз бебе Александра 3650гр 52см термин 11.06 роди се на 15.06 предизвикаха ми раждането със система. Аз също давам Лефакс, донесоха ми го от Германия. Доволна съм. Ние имаме проблем със спането има дни, в които не спи по цял ден. Задрямва за 5-10 min и се събужда. Как е при вас храненето? При нас е абсурдно да спазвам режим на около 3 часа, вечно е на цицката. Понякога усещам, че ме ползва за биберон, а не иска нейната залгалка.
Изцяло на кърма е бебока. Храни се на около 4 часа, но вечер прави пауза за около 5-6-7 часа. Тревожа се този месец за наддаването му (миналия качи 1300 кг) , но в крайна сметка на сила не мога да го храня  Thinking
Виж целия пост
# 52
Анелия блазе ти за нощната пауза на бебо!!! Моя лакомник е на 2.5-3ч Максимум гладен..дори и през ноща.. Sad а и след това заспиването му е мноого трудно..поне още час два...и ето ни сега в 2 пак пищим и се гърчим...кви са тия колики кво е това чудо...от днес му давам и Био Гая и незнам вече как да му помогна..от 24 часа той поне 15 прекарва в рев...и кърмата ми почти спря ( май от стреса )  тия колики ми скъсиха живота... не мислех че са толкова брутално ужасно нещо.. да гледам бебчето ми как се превива от болка е УЖАСНО!!! Sad Close
Виж целия пост
# 53
И ние сме така, направо завиждам на хората които децата им нямат.Не мога да се порадвам че имам бебе но все под напрежение.
Виж целия пост
# 54
Анелия, тези 1300 гр пак ли ги качи с ядене на 4 часа и спинкане през нощта? Ако е така,няма какво да се притесняваш за килцата.А и имай предвид,че сигурно суче много активно и успява добре да се нахрани и затова е спокоен и спи. Мен ме караха да го будя на два часа,заради жълтеницата,от която спеше много и съответно не наддаваше добре. Ако бебенцето е здраво и суче добре,а и явно ти имаш завидно количество кърма,няма защо да се притесняваш.
Виж целия пост
# 55
Моята бебонка също правеше по-голяма пауза през ноща, около 5-6 часа, но от 2 дни си се буди на 3 часа и не мога да разбера защо!? Все още продължава да повръща/връща след ядене, да недоволства при кърмене, педиатърката ни изобщо не ни помага, все й изписва някакви неща... дори преди ваксината, която е на 2 рия месец, трябвало да има подготовка за нея с пиене на шуслерови соли!?  Thinking
Виж целия пост
# 56
За мен пауза от 5-6 часа е много за толкова малки бебета. Ние се събуждаме точно на 3 часа, рядко на 4. Радвай се, че се буди да яде, ще потастне по- бързо 😉
Виж целия пост
# 57
анелия , изобщо не се притеснявай  Peace
Направо идеално си звучат нещата при вас пу-пу. Щом спи значи не е гладен. А 1 300г са много  Laughing , нали и моите госпожици каачиха по толкова и са малки дебеланки  Laughing  Лекарката ни каза, че ако продължават така ще ги сложи на диета Simple Smile   Те хапват различно - понякога на 2-2,5 ч, 3ч.  а като спят  са правили и по 5-6 часа  Peace
Виж целия пост
# 58
Днес бяхме на преглед. 800грама и 2см за 1 месец.  Предвид килограмите му на раждане е добре. : ) Flutter
Показаха ми и как да хващам бебо когато много плаче и има колики, поза тигър май му се вика . Докато го хвана веднага млъкна и благодарение на това се разходихме спокойни и спящи цял час. Mr. Green
Виж целия пост
# 59
Сега вземи и ни обясни каква е тази поза тигър!  Crossing Arms

Иначе браво за наддаването. И при нас беше 800гр за 1 месец (като след първата седмица дори беше отслабнала). Идеалната среда според педиатърката. Нито малко, нито много.  Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия