Магията на изтока - тема 47

  • 50 004
  • 730
# 255

Train to Busan получи доста добри отзиви от корейците. Лично аз не си падам по такива сюжети, но предполагам, че на любителите на такива филми ще им е интересно да видят и корейска интерпретация на темата.


Наистина са гледали да задоволят очакваният на хора, харесващи зомби простотии (като мен), но след като направиха филм с гигантска ходеща по сушата мутирала риба, който едновременно да е смешен, страшен, трогателен и непрекъснато забавляващ очакванията ми към подобни по-западни корейски залитания винаги са високи. Тук новости нямаше, за мое съжаление, но е филмът, който Холивуд се опитва да направи от над 30 години и все се проваля. Shaun of the Dead и 28 Weeks Later не ги броя за холивудски  Mr. Green
Виж целия пост
# 256
Гледам колко е красив Gwangjong Wang So в Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo и се зачудих дали наистина е бил красив, та потърсих информация за него и ето как е изглеждал всъщност.

Виж целия пост
# 257
Е , ами красивичък си е в общи линии Rolling Eyes
Виж целия пост
# 258
Аз още недоумявам как успяха да адаптират една история за двама императора с еднакъв брой синове и идентични борещи се за трона  newsm78

Китайците поне правдоподобно пресъздадоха 4ят принц. Не особено красив, но изключително магнетичен като игра и присъствие. С Лю Шиши направиха страхотен тандем. Те затова се и ожениха след втората част на сериала де  Laughing
Виж целия пост
# 259
О ,така ги коментирате тези Любовници ,че ще се изкуша да погледна първия епизод . Flutter
Обнадеждаващо начало -соджу , принцове -само дето не знам ак ще ги запомня и различавам толковамного на брой ooooh!  , че и с тази ритуална баня  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 260
http://www.bgonair.bg/dnes-v-sabota-dnes-v-nedelya/2016-09-19/do … v-ekrana#comments
-----------------------------------------
Друго ми стана интересно, Корьо нали е било преди Чосон, защо в Чосон седят и спят по земята, а в предхождащия Корьо имат легла, маси и столове?
Виж целия пост
# 261
Нрави ми се сериалчето , ще се гледа .
Тайна , наблюдателна си    Peace
На мен астрологът - предсказател ми прилича на авиатор с каска и авиаторски очила  ooooh!
В един момент музиката ми напомни много Кустурица ooooh!
В заключение след 1 епизод недогледан- съвременен прочит на много древна история .
Коя е аналогичната китайска продукция ,моля?
Виж целия пост
# 262
Сосче, http://doramatv.ru/startling_by_each_step единият и другият http://doramatv.ru/jade_palace
Първият изгледах с интерес и на един дъх, вторият ми бие на пародия и едва догледах първи и с прескачане последният  ooooh!  Mr. Green
Всички са по едно произведение на китайска писателка което не е преведено на западен език. Четох малко откъси на руски от китайски  Crazy
Виж целия пост
# 263
И в Чосон си е имало легла, маси и столове в кралските палати. Бедните са спяли на земята, защото са живяли в една стая цялото домочадие. Къде легла за всеки, че и място за маси и столове.

А красотата си е нещо относително и с времето критериите се променят. Можем само да гадаем как са изглеждали. Описанията и рисунките не са снимки, че да дадат точна представа. И за нашите Аспарух, Симеон, Калоян и Иван-Асен сме чели, че са били красиви, но в днешно време не се знае дали ще ги приемем за такива.


Предполагам, че такава история може да се адаптира навсякъде по света. И на изток и на запад все е имало някой владетел с много жени и синове и те са се борили помежду си за трона.От там нататък е да натъманят главните действащи лица Laughing. А до къде е истината и къде почва фантазията никой не може да каже.


Сосче, направо си се чуват Мистерията на българските гласове и ритмите на Брегович.
Виж целия пост
# 264
The K-2 го чакам с нетърпение.
Това малко зайче ми е влязло дълбоко под кожата. Laughing

Виж целия пост
# 265
Сладко е котето , но и зайчето си го бива  Wink
Виж целия пост
# 266
Хайде Случи, едно зайче специално за теб Wink.

Скрит текст:
Виж целия пост
# 267
Ох, и на мен мие влязло под кожата това зайче, затварям си очите за идолката и ще го гледам  в новия сериал txtloves Two Hearts

Аз започнах китайския сериал, но с тези голи глави не можах да ги понеса, така че не мога да кажа нищо  и да правя сравнения. Корейския Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo ми харесва, напук на големите критики.

Сега ще гледам Train to Busan, тъй като си падам по такива сюжети, резюмето малко ми докарва на Живите мъртви.
Виж целия пост
# 268
И една дама от изток опитваща да пробие на запад, Си Ел.


Не понасям напъните на корейците да се опитват да пробиват на американския пазар, но това ми хареса. Само да не се опитва да танцува  ooooh!  Grinning
Поне е добра на живо.
Виж целия пост
# 269
Само да си призная ,че вече 4 епизода на Лунните любовници изгледах - ми много зарибяващо ,мани,мани .Не остана време да погледна китайските продукции , но ще го направя ,непременно , ей така за размисъл Rolling Eyes
Имам си вече и любим принц  Heart Eyes - 14 номер е  Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия