Университети в Германия и други държави с немски език 8

  • 96 906
  • 746
# 180
С риск да стана досадна, но пак ще се вмъкна в темата с въпрос дали има мами с деца във ФранкфуртRolling Eyes
Виж целия пост
# 181
С риск да стана досадна, но пак ще се вмъкна в темата с въпрос дали има мами с деца във ФранкфуртRolling Eyes

От изброените на 1 страница - няма. Може да има първокурсници за идната година и още да не са се похвалили.
Виж целия пост
# 182
Включвам се с питане относно регистрацията в кметството :
- трябва ли предварително да се запази час, веднага ли се прави
или отнема дни ?
а също и за откриването на немската банкова сметка - колко дни отнема ?
Виж целия пост
# 183
Включвам се с питане относно регистрацията в кметството :
- трябва ли предварително да се запази час, веднага ли се прави
или отнема дни ?
а също и за откриването на немската банкова сметка - колко дни отнема ?

Дъщеря ми си запази онлайн час и за двете места. Първо кметството, после банката. Simple Smile

И аз имам един въпрос. Пратихме попълнени документи за прием в унито. Сега чакаме ли нещо от тях, преди да тръгнем.
Мерси
Виж целия пост
# 184


Дъщеря ми си запази онлайн час и за двете места. Първо кметството, после банката. Simple Smile


О, това е добра идея , благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 185
Идеята е добра, но не във всички общини е възможна. Т.е. зависи от града.
Банковата сметка - поне седмица и 1/2 смятайте, ако няма трудности. Вие пращате документи, после банката ги чеква, после ви праща карта и потвърждение / общи условия / някакви хартии.
Виж целия пост
# 186
С риск да стана досадна, но пак ще се вмъкна в темата с въпрос дали има мами с деца във ФранкфуртRolling Eyes
anet_iv, не можеш да станеш досадна с такива въпроси, темата е, за да си помагаме с информация, просто за Франкфурт явно няма кой да се обади.

Много положителни емоции този месец, аз най-вече се радвам, когато прочета, че някоя дете е получило покана от общежитие, това ми се вижда по-голям проблем от записването Mr. Green
Виж целия пост
# 187
Здравейте,
Въпросът ми е специфичен.
Предстои ми да изпратя с куриер документи до Studentenwerk.
Предоставиха ни следното:
Die Adresse

MainSWerk
Studentenwerk Frankfurt am Main
Anstalt des öffentlichen Rechts
Abteilung Wohnen
Bockenheimer Landstraße 133

Postanschrift
Postfach 90 04 60
D-60444 Frankfurt am Main

Според мен това са два адреса - единият на офиса им, а другият на пощенска кутия.

Изпратихме им запитване кой от двата адреса трябва да посочим в DHL, а те отново ни посочиха двата адреса.

Може би аз греша?
Според Вас как следва да постъпим? 
Виж целия пост
# 188
Споко, един адрес си е. Wink Долното е просто номера на п.к.

Ето това пишеш на плика:

Studentenwerk Frankfurt am Main
Anstalt des öffentlichen Rechts
Abteilung Wohnen

Postfach 90 04 60

Bockenheimer Landstraße 133
D-60444 Frankfurt am Main

Ако имаш въможност, т.е. ако пликът е А4, оставяй празни редове, и аз съм оставила. Чете се и се разбира по-лесно. Simple Smile
----------------------------------------------------------------------------------
Скрит текст:
П.С. Попринцип е достатъчно да напишеш само:

Studentenwerk Frankfurt am Main

Postfach 90 04 60
D-60444 Frankfurt am Main

Пак ще стигне, но за по-бързата обработка улеснява да напишеш и точното място, до което трябва да стигне, а именно Abteilung Wohnen в Anstalt des öffentlichen Rechts на Щудентенверк. Просто иначе на пощальонката й отнема повече време да препрати писмото, когато  е голяма институция като университет.
Виж целия пост
# 189
Може би аз се бъркам от организацията в България.
Основно изхождам от факта, че изпращам с куриер DHL.
В този случай трябва ли да се намесва номер на пощенска кутия. Тази пощенска кутия не е ли ситуирана в пощенски офис (поне в България е така)?
Виж целия пост
# 190
Не, п.к. може да е адрес на фирма, може и да е на частно лице, не е клон на офис / пощенски офис. Аз мога и у нас си да си сложа лична п.к. с такъв номер срещу съответната такса.

Това дали е изпратено с куриер ДХЛ или по пощата, няма значение за изписването на адреса. Просто едните доставят пратки и имат тракинг и застраховка, а другите обикновено не или застраховката е за по-ниска сума.
Виж целия пост
# 191
Благодаря!
Виж целия пост
# 192
Anet , писах ти на лични. Дъщеря ми е във Франкфурт.
Виж целия пост
# 193
Ясмина, идващите писма не са предложения. Те са оконачателни известия, че си приет. А дали ще се запишеш вече, изборът е твой. И в тях си има срокове за записване, да. Някои срокове, обикновено при специалностите без квоти, са много разтеглени във времето, можеш да се запишеш и октомври, буквално на старта на следването си. Други са фиксирани в доста кратък период от време, няколко дни и са примерно през август или за медиците - септември.  Затова има и разлики... Едни пътуват, за да се запишат, после се прибират в БГ и за началото на годината пак заминават, докато други се записват и направо остават.


Здравейте, късмет на всички, които все още очакват ...получихме известие за RTWH Aahen ,че е приета , първата седмица от август ще пристигне писмо относно записването. Девойката избра Aahen и аз  се притеснявам ,защото е с квота и ще фиксират срок, в който трябва да действаме бързо. Обмислям вариантите за записване и прибиране в Бг и оставане там 1 месец предварително , който ще и бъде от полза за ориентация и адаптация, зависи пак къде ще намери квартира.

RWTH Aachen!
Виж целия пост
# 194
Ясмина, идващите писма не са предложения. Те са оконачателни известия, че си приет. А дали ще се запишеш вече, изборът е твой. И в тях си има срокове за записване, да. Някои срокове, обикновено при специалностите без квоти, са много разтеглени във времето, можеш да се запишеш и октомври, буквално на старта на следването си. Други са фиксирани в доста кратък период от време, няколко дни и са примерно през август или за медиците - септември.  Затова има и разлики... Едни пътуват, за да се запишат, после се прибират в БГ и за началото на годината пак заминават, докато други се записват и направо остават.




Здравейте, късмет на всички, които все още очакват ...получихме известие за RTWH Aahen ,че е приета , първата седмица от август ще пристигне писмо относно записването. Девойката избра Aahen и аз  се притеснявам ,защото е с квота и ще фиксират срок, в който трябва да действаме бързо. Обмислям вариантите за записване и прибиране в Бг и оставане там 1 месец предварително , който ще и бъде от полза за ориентация и адаптация, зависи пак къде ще намери квартира.

RWTH Aachen!


Ааааа, разменила съм 2 много важни буквички от вълнение и в бързината  EmbarassedИзвинявам се , крайно време е да се науча да го пиша правилно това RWTH !
Дъщеря ми е вече в Аахен и  утре очаквам да чуя че имам записана студентка!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия