Университети в Германия и други държави с немски език 8

  • 96 906
  • 746
# 210
   Искренни поздравления на всички новоприети студенти!  bouquet
   Много късмет и успехи в следването!

   Поздравления и на всички, които вече са успели с намирането на жилище, това си е не по-малко важно!

   be under repairs, писах ти на лични. Малката ти дъщеря и синът ми бяха в едно училище до седми клас.
 
   
   
Виж целия пост
# 211
[ Да не би нещо да не сте разбрали? Искат регистрация в Берлин преди на практика да е записан студентът? А за общежитие предпологам искат да е записан студент.  newsm78
Моя позната,чийто момиче е прието в Ерланген каза същото-и на тях са искали адресна регистрация. Каза ,,имам чувството,че нарочно го правят,за да ни откажат'',но явно е нещо ново и не  само там искат адресна регистрация.

Ясмина,дъщеря ми е помолила немеца при когото беше отседнала на квартира да приведе сумата от неговата сметка,а тя му ги дала на ръка.
Виж целия пост
# 212
[ Да не би нещо да не сте разбрали? Искат регистрация в Берлин преди на практика да е записан студентът? А за общежитие предпологам искат да е записан студент.  newsm78
Моя позната,чийто момиче е прието в Ерланген каза същото-и на тях са искали адресна регистрация. Каза ,,имам чувството,че нарочно го правят,за да ни откажат'',но явно е нещо ново и не  само там искат адресна регистрация.

Ясмина,дъщеря ми е помолила немеца при когото беше отседнала на квартира да приведе сумата от неговата сметка,а тя му ги дала на ръка.

Синът ми се записа в RWTH Аахен и без проблем си платихме таксата чрез шпаркасе с бълг. си адрес. Единствен недостатък е доп. доплащане от 6 евро, поради внасяне на сумата в кеш, а не чрез сметка. Шпаркасето има офис до уни.
Виж целия пост
# 213

Копието трябва ли да е нотариално заверено? Или е достатъчно собственоръчно да напише "вярно с оригинала" и да се подпише? Снимка за документи е добро напомняне - Паспортен формат предполагам?


Обикновено копие, нищо не сме писали,
а снимката - паспортен формат, да
Виж целия пост
# 214
При нас за записване искат копие на личната карта,снимка паспортен формат,платена такса и документа,който се издава от германската здравна каса.
В момента чакаме последният да бъде обработен за да приключи процедурата по записване.То не бе чакане,не бе чудо...
Но по-странно ми е за Аахен.От там ни вест,ни кост...,а чета тук и във ФБ групата,че повечето от кандидатствалите в RTWH вече са приети,а някои и в общежития или си търсят квартири.
Виж целия пост
# 215
Момичета, chrissy, kara.k, безкрайни благодарности за подкрепата и безценната информация.

Ясмина, оказва се, както са ти писали и по-горе, че си има някъде и това изискване. Голяма бюрокрация. В правото са си сигурно хората, нооооо....
Виж целия пост
# 216
Синът ми се записа в RWTH Аахен и без проблем си платихме таксата чрез шпаркасе с бълг. си адрес. Единствен недостатък е доп. доплащане от 6 евро, поради внасяне на сумата в кеш, а не чрез сметка. Шпаркасето има офис до уни.
Ottuktam,наистина е странно.Ние с теб си писахме  и аз  бях спокойна,че парите са й в брой.Но на касата са й казали,че не може в брой и тя си е тръгнала,без да се обяснява и пита.
Виж целия пост
# 217
Включвам се с един въпрос от битово естество. Интересува ме от къде е най-добре да се  закупи битова техника - имам предвид популярни вериги за такава (от рода на нашите Техномаркет, Технополис и пр.).
Виж целия пост
# 218
http://www.mediamarkt.de/
Виж целия пост
# 219
Най-добре е според мен да се закупи по интернет. Там цените винаги са най-ниски. По изключение, в последните месеци като гледам сайтовете на Сатурн и Медиамаркт имат продукти, които са на цени на онлайн пазаруване, но не са много. Иначе надценката в реален магазин стига до 20, дори 30%. Не знам кой пазарува в реалните магазини, освен ако не е някаква ликвидация, която случайно е на същата или по-ниска от интернет цената. Виждам много хора, които оглеждат и разцъкват, но на касата плащат или баби и дядовци, или някой на средна възраст в най-добрия случай.
Виж целия пост
# 220
Така е, аз също пазаря по интернет. Случвало се е и цените да са едни и същи.
Виж целия пост
# 221
Синът ми се записа в RWTH Аахен и без проблем си платихме таксата чрез шпаркасе с бълг. си адрес. Единствен недостатък е доп. доплащане от 6 евро, поради внасяне на сумата в кеш, а не чрез сметка. Шпаркасето има офис до уни.
Ottuktam,наистина е странно.Ние с теб си писахме  и аз  бях спокойна,че парите са й в брой.Но на касата са й казали,че не може в брой и тя си е тръгнала,без да се обяснява и пита.

Относно сметката в немска банка , днес разбрах ,че дъщеря ми вече има сметка в Шпаркасе  и даже е привела семестриалната такса /без допълнителни такси/,но тя вече има регистрация на адрес в общежитие в Аахен.
Добре се справя девойката за 2 дни в Аахен е отхвърлила всички административни задачи и вече се занимава с битовите Joy Боядисва си стаята , каза че така пишело в договора Joy Голямо забавление ще е ,предвид че рисува детето ми, но с четка, не с валяк.Чакам да видя снимки на стаята преди и след  "дъщеря ми бояджийка"   newsm78
Виж целия пост
# 222
Случайно да знаете, как може да се запише студент, ако няма адресна регистрация в Берлин? Оказва се, че за записване се изисква документ за регистрация, или поне така ние разбрахме.
Това трябва да е нещо ново дъщеря ми миналата година се записа без адресна регистрация още в София платихме семестъра за да кандидатства за общежитие.
Виж целия пост
# 223
liwanova74 Браво на дъщеря ти.  bouquet Като гледам за какъв кратък срок се е оправила, сигурно за регистрацията в общината не трябва да се записва час - направо отива с договора за общежитие?
Виж целия пост
# 224
liwanova74 Браво на дъщеря ти.  bouquet Като гледам за какъв кратък срок се е оправила, сигурно за регистрацията в общината не трябва да се записва час - направо отива с договора за общежитие?

И аз това си помислих Peace Не знам дали мойта дъщеря би се справила с боядисването сама newsm78.За регистрацията и административните дейности нямам притеснения,но като  ,,домашен майстор'' не знам дали ще се справи.  
Оказа се ,че в стаята на WG-то ще остане леглото с матрака от предния наемател.Не ми харесва много,но на първо време е супер,че ще го има.
Искам да попитам дали ще ми направят проблем ,ако спя в стаята на дъщеря ми няколко дни?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия