Казармата

  • 42 653
  • 395
# 165
НВО в училище беше за всички.

Лиляна,
По тази логика да вземем всички да си образоваме децата в къщи? По всички предмети, щото нали сме ги учили...
И сега има предвидено обучение в училище за всички.
И не знам по коя логика, но аз си образовам децата и вкъщи, ти не го ли правиш?
Виж целия пост
# 166
Няма как да знам, че децата ти са на домашно обучение. Успех!
Виж целия пост
# 167
Няма как да знам, че децата ти са на домашно обучение. Успех!

Децата й не са на домашно обучение, но смята, че обучението трябва да продължава и в къщи, а не да се разчита само на училището. Или на казармата.
Виж целия пост
# 168
Благодаря, Трещи, точно това имах предвид.
Виж целия пост
# 169
Всички, които имат военна книжка.

Това са мъже над 40 г. Доста голяма част са извън страната даже, изнесли се отдавна. Поколението с последна "нормална" казарма не са момчета на по 25 години, а са натежали чичковци.
Виж целия пост
# 170
Няма как да знам, че децата ти са на домашно обучение. Успех!

Децата й не са на домашно обучение, но смята, че обучението трябва да продължава и в къщи, а не да се разчита само на училището. Или на казармата.

Да и е напълно права.
Виж целия пост
# 171
Всички, които имат военна книжка.

Това са мъже над 40 г. Доста голяма част са извън страната даже, изнесли се отдавна. Поколението с последна "нормална" казарма не са момчета на по 25 години, а са натежали чичковци.
Тия "натежали чичковци" са много по-жизнени от колкото повечето младежи.
Виж целия пост
# 172
Всички, които имат военна книжка.

Това са мъже над 40 г. Доста голяма част са извън страната даже, изнесли се отдавна. Поколението с последна "нормална" казарма не са момчета на по 25 години, а са натежали чичковци.
Последно в казармата ходиха набор 84
Виж целия пост
# 173
Да абсолютно, не може да се сравнява млад мъж на 18-30г с мъж над 40г.  Stop
Виж целия пост
# 174
Всички, които имат военна книжка.
Това са мъже над 40 г. Доста голяма част са извън страната даже, изнесли се отдавна. Поколението с последна "нормална" казарма не са момчета на по 25 години, а са натежали чичковци.
Последно в казармата ходиха набор 84

Част от моя набор '86, също ходиха. Тези, които записаха висше не ги "хвана" казармата.
Виж целия пост
# 175
За 86 не знам, но 84 със сигурност ходиха, защото не искаха да ги вземат на работа, ако не са ходили. 85 не беше задължително вече и повечето не са ходили, но и учеха поне всичките ми познати 85
Виж целия пост
# 176
Да абсолютно, не може да се сравнява млад мъж на 18-30г с мъж над 40г.  Stop

Да, едно е да седиш цял ден пред компютъра или да ловиш покемони, друго е да бягаш по 2 км. всеки ден или да тренираш някакъв спорт. На младия мъж ако му дадеш оръжие ще има по-голяма опасност да се самоубие отколкото да се защити с него, докато преминалите военна служба "стари кучета" знаят мерките за безопасност при боравенето с него. Много от младежите ще издъхнат (или ще се откажат) при преход "марш на скок" 15-20 км., но повечето "старчоци" които са го правили и преди ще им трябва една лека тренировка преди него. 
Виж целия пост
# 177
Да абсолютно, не може да се сравнява млад мъж на 18-30г с мъж над 40г.  Stop

Да, едно е да седиш цял ден пред компютъра или да ловиш покемони, друго е да бягаш по 2 км. всеки ден или да тренираш някакъв спорт. На младия мъж ако му дадеш оръжие ще има по-голяма опасност да се самоубие отколкото да се защити с него, докато преминалите военна служба "стари кучета" знаят мерките за безопасност при боравенето с него. Много от младежите ще издъхнат (или ще се откажат) при преход "марш на скок" 15-20 км., но повечето "старчоци" които са го правили и преди ще им трябва една лека тренировка преди него. 
"Старчоците" не са се научили на всичко това в казармата. Времената бяха такива, ред и дисциплина още от училище. Не виждам как би могло наличието на казарма да промени днешните младежи /дето светът се върти около тях/, а и самата казарма няма да бъде това, което е била по времето на "старчоците".
Виж целия пост
# 178
Всички, които имат военна книжка.

Това са мъже над 40 г. Доста голяма част са извън страната даже, изнесли се отдавна. Поколението с последна "нормална" казарма не са момчета на по 25 години, а са натежали чичковци.
Тия "натежали чичковци" са много по-жизнени от колкото повечето младежи.

Да бе да. Добре.
Сега сериозно. Моят мъж беше две години в казарма по онова време. Случки всякакви тогава, и тичането 2 км беше доста повече, момчетата бяха само мускул. Бяха. Минало време. Към днешна дата няма и помен от тялото и силата, които имаше на 19-20 години. При все, че спортува. Само да спомена, че от марш на скок е без колена и от скок с пълно бойно от високо. Тези неща амортизират.
Виж целия пост
# 179
Скрит текст:
Да абсолютно, не може да се сравнява млад мъж на 18-30г с мъж над 40г.  Stop

Да, едно е да седиш цял ден пред компютъра или да ловиш покемони, друго е да бягаш по 2 км. всеки ден или да тренираш някакъв спорт. На младия мъж ако му дадеш оръжие ще има по-голяма опасност да се самоубие отколкото да се защити с него, докато преминалите военна служба "стари кучета" знаят мерките за безопасност при боравенето с него. Много от младежите ще издъхнат (или ще се откажат) при преход "марш на скок" 15-20 км., но повечето "старчоци" които са го правили и преди ще им трябва една лека тренировка преди него. 
Спокойно,тук говорим хипотетично ,ако върнат казармата. Ти не ги гледай младоците,че висят по компютри. Или ловят покемони някои.
Всички ги слагаш под общ знаменател.
Днешното покоение си е доста оправно, и без да има социализъм,релакс.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия