Казармата

  • 42 651
  • 395
# 375
Глупости. Пръсваха се от яд, че няма как и те да се изкарат негодни. Търсеха се връзки, за да те изкарат негоден и им дремеше на **** какъв те пишат и кой какво ще каже-важното беше, че си скатал две години казарма.

Имахме в нашата батарея един такъв. Беше се отлагал години наред и беше 7-8 години по-възрастен от останалите. Малко след клетвата на първата тревога падна и започна да квичи, че се задушава и умира. Имитираше астма. След това го изпратиха във Военна болница на "лечение" и малко по-късно го уволниха. Освен презрение друго не сме изпитвали към него.
От друга страна имахме наистина негодни за служба. Бяха взети за да се пълни бройката.
Виж целия пост
# 376
Темата е от малкото, по които бих могъл да изкажа наистина компетентно мнение, и с радост виждам, че Ясен Нешов в свършил тази работа отлично.

"Връщането на казармата" като тема за разговор още в наименованието си съдържа глупост. Армия и "казарма" не е едно и също. Аз искам да имаме добра армия и точно затова не ща и да чувам за "казарма".

Боеспособна финансово ефективна армия и "казарма" (т.е. поголовна наборна служба) са антиподи. Те са взаимно изключващи се.

Ако оставим настрана преразказите на лигави спомени за някакъв неясен мъжкарлък, всеки с акъла си трябва да е наясно, че никога, ама никога в последните 70 години Българската армия (пише се с главна буква) не е имала в състава си и в резерва повече бойци, сержанти и офицери, които реално са помирисвали барут. Тоест са служили в бойна обстановка. Точно този тип военни са съкровище, ценност, смисъл и същност за всяка армия, а не неясен брой немотивирани, необучени, мърляви, чакащи уволнението хлапета.

Защо обществото ни смята, че изграждането на личността, в частност на мъжа, е задача на държавните институции , а не на семейството и общността...? Според мен - това е ехо в главите, хартисало от бръщолевенията на ЗКПЧ, които в желанието си да оправдаят службата си, се нагъбравах наужким и с "възпитанието на бойците". Не че го правеха, не че бяха и в състояние да го направят, просто дърдореха, че това правят.

За протокола - служил съм. Наборна служба. Бойна.  Всеки ден с по 25 смърти в пълнител.

Виж целия пост
# 377
За протокола - служил съм. Наборна служба. Бойна.  Всеки ден с по 25 смърти в пълнител.
Айде пак се върни на служба - колко патрона има в пълнителя на АК 7.62 или 5.45 и колко патрона може да има в един автомат заедно с пълнителя?
Виж целия пост
# 378
Не учи стария, както се казва. Ще ти обясня като на цивилен. Wink

... колко патрона може да има в един автомат заедно с пълнителя?

В пълнителя на автомат АК74 (7.62) може да се налентоват 30 патрона. Ако си юнак, може да оставиш един в цевта, та теоретично стават 31. Предполагам знаеш, че последното не бива да се прави.

Обаче! Когато патроните не се разлентоват дълго време - с месеци и години (както е в някои видове служба), то тогава пълнителят не се натъпква докрай, за да  се избегнат засечки. Щади се пружината на пълнителя.

Написал съм "по 25 .. в пълнител". Имаш един пълнител в резерв и един на пушкалото. Това е по щат.

Не познавам в детайли оръжията с калибър 5.45, но знам, че при тях има пълнители както по-малки (30), така ми по-големи (60 патрона), ако не ме лъже паметта. Те са могат да се поставят както на АК, така и на ПК.


Виж целия пост
# 379
Много хубав и аргументиран пост, Куркума. На Ясен Нешов също.
Виж целия пост
# 380
Не съм съгласен и изказаните мнение, въпреки добрата им форма.
Сега, подчертавам сега, е момента когато трябва да се подготвят
още кадри за бой.Ясно е, че пожелание няма да стане-затова бой
Simple Smile т.е. набор,6м яка подготовка в центрове в  градовете. Градски
бой, оказване на първа помощ, оцеляване. Дори ще им хареса  Laughing
Виж целия пост
# 381
Не съм съгласен и изказаните мнение, въпреки добрата им форма.
Сега, подчертавам сега, е момента когато трябва да се подготвят
още кадри за бой.Ясно е, че пожелание няма да стане-затова бой
Simple Smile т.е. набор,6м яка подготовка в центрове в  градовете. Градски
бой, оказване на първа помощ, оцеляване. Дори ще им хареса  Laughing

Нека да не забравяме в допълнение към горното, освен градския бой, да се изучава и така известният "селски бой с пейки", също Винг Мотика Чун и дуел с католишка мотика. Все полезни умения!!!

P.S. Селският бой с пейка може да направи на пух и прах всеки градски бой! Нъц!
Виж целия пост
# 382
(Пара)оенно обучение и наборна армия с две различни неща. Практиката (ни) е показала, че съчетаването им е скъпо и неособено ползотворно.

Аз съм за да има някакво военно обучение и против наборната армия. Шест месеца е много време, и изобщо не е нужно да бъде на пансионатен принцип.

Няма абсолютно никаква нужда и полза тези скаутски лагери, както ги описва Лабрадор, да бъдат част от действащата армия. Те ще са й в тежест. Няма нужда даден младеж и/или девейка да встъпва в армията, че да получи базови полеви познания. Безумно е да обучаваме 7-8 години офицери, които после да учат хлапетата как да запалят огън или някакви строеви и стрелкови алабализми.  Това е глупав разход на дефицитен човешки ресурс.
Виж целия пост
# 383
P.S. Селският бой с пейка може да направи на пух и прах всеки градски бой! Нъц!
Боят е абсолютно задължителен. Също така може да се пращат в
кланици. Да свикнат с миризмата на кръв и отнемането на живот.
Потрисащо нали?  Twisted Evil
Виж целия пост
# 384
Още ли я дъвчите тази тема? Нали стана ясно, че не ни трябва армия, нито казарма. Българите в съвременната си история кога са имали независима държава, че да им трябва армия? Simple Smile
Ако някой ни нападне, който може да се спасява по единично, останалите, които не могат да избягат ще се навират в миши дупки и ще се молят нашественикът да не е кръвожаден.
Най-прецакани ще са ипотекарчетата, защото скъпоценните им имоти без бой ще попаднат в чужди ръце.
Виж целия пост
# 385
Не учи стария, както се казва. Ще ти обясня като на цивилен. Wink
Цивилен - сега, но докато бях в БА - спецподеление Wink. Tака че "стария" да си "хвърли усмивката и да я простреля" Grinning
Виж целия пост
# 386
И при нас практиката беше на караул по 25 патрона в пълнител.
Виж целия пост
# 387
Не съм съгласен и изказаните мнение, въпреки добрата им форма.
Сега, подчертавам сега, е момента когато трябва да се подготвят
още кадри за бой.Ясно е, че пожелание няма да стане-затова бой
Simple Smile т.е. набор,6м яка подготовка в центрове в  градовете. Градски
бой, оказване на първа помощ, оцеляване. Дори ще им хареса  Laughing

Нека да не забравяме в допълнение към горното, освен градския бой, да се изучава и така известният "селски бой с пейки", също Винг Мотика Чун и дуел с католишка мотика. Все полезни умения!!!

P.S. Селският бой с пейка може да направи на пух и прах всеки градски бой! Нъц!

 Joy Абсолютно.
Виж целия пост
# 388
С огромно задоволство прочетох днес, че предложението на дебелият политически труп надяващ се на някоя-друга рубла от Москве не минало в парламента, ах каква мъка...

Нека поздравим с песен тези съвременни политически клоуни Джамбазки и КаръККачанов/ Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Виж целия пост
# 389
С огромно задоволство прочетох днес, че предложението на дебелият политически труп надяващ се на някоя-друга рубла от Москве не минало в парламента, ах каква мъка...

Нека поздравим с песен тези съвременни политически клоуни Джамбазки и КаръККачанов/ Simple SmileSimple SmileSimple Smile



А то беше ясно. Нали затова го предлагат, защото знаят, че няма да се приеме. Но пък с каква патос пък се рекламират подобни популизми,  нямам думи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия