Казармата

  • 42 651
  • 395
# 90
НВО е не толкова как да стреляш, колкото как да оцеляваш във военна обстановка, дано не се налага да си ползваме познанията...
Да, "кабинетните плъхове" се радват на живота, семействата, децата и родителите си, а ония "на терен" завършват масово с куршум между очите, с мъка за родителите и децата, с пропилени десетки животи в името на.... хубавия живот на кабинетните плъхове.  Mr. Green
Добре, че Левски не е мислел като теб.
Виж целия пост
# 91
Ами тази информация е на един клик разстояние, а и 90% от хората минали през т.нар военно обучение нямат никакъв спомен.

То и за бедствия се говори непрекъснато, а и не е като да няма често земетресения в България и всички сме чували какво трябва, но дали и 5% от хората имат подготвен пакет за евакуация или не търчат по стълбите.
Виж целия пост
# 92
Скрит текст:
НВО е не толкова как да стреляш, колкото как да оцеляваш във военна обстановка, дано не се налага да си ползваме познанията...
Да, "кабинетните плъхове" се радват на живота, семействата, децата и родителите си, а ония "на терен" завършват масово с куршум между очите, с мъка за родителите и децата, с пропилени десетки животи в името на.... хубавия живот на кабинетните плъхове.  Mr. Green
Добре, че Левски не е мислел като теб.

Чудех се кога ще стигнем и до него.  Mr. Green
Виж целия пост
# 93
Скрит текст:
НВО е не толкова как да стреляш, колкото как да оцеляваш във военна обстановка, дано не се налага да си ползваме познанията...
Да, "кабинетните плъхове" се радват на живота, семействата, децата и родителите си, а ония "на терен" завършват масово с куршум между очите, с мъка за родителите и децата, с пропилени десетки животи в името на.... хубавия живот на кабинетните плъхове.  Mr. Green
Добре, че Левски не е мислел като теб.

Чудех се кога ще стигнем и до него.  Mr. Green

Ето, финализирах ти чуденката  Laughing.
Знаеш ли, не сме стигнали, не можем и да мечтаем да стигнем... Онази негова приказка за времето взе, че се оказа повече от вярна.
Виж целия пост
# 94
Някои от потребителите, които са за казарма влизали ли са в такава?
Няма по-тъпо нещо от това. Нищо не допринася и е чиста загуба на време. Ако недай боже има война населението ще се мобилизира с или без казарма.
Аз съм влизал. А ти кога беше там че според теб е чиста загуба на време? И като се мобилизира това население ще знае ли как да зареди патрони в пълнителя и как се стреля?
Виж целия пост
# 95
Влизала съм многократно. А колко от хората от твоя набор знаят как да заредят? Щото аз не съм срещала много.
Аз вече дори и не знам с какво стрелят.
Виж целия пост
# 96
... И като се мобилизира това население ще знае ли как да зареди патрони в пълнителя и как се стреля?
А ти година-две това ли учи? Много сложно, нали?
Виж целия пост
# 97
Задължителната казарма е абсолютна загуба на време, и произвежда всичко друго, но не и готови за война мъже. Както казваше мой роднина, в казармата всички влизат различно умни, и излизат еднакво тъпи. Много бях щастлива, когато отпадна.

emokey, не съм била в казарма, и пак знам как се зарежда оръжие (няколко вида) и как се стреля. Не това смятам е основната роля на казармата.

Down Under, напълно съгласна - информация има навсякъде, но почти никой не се осведомява.
Виж целия пост
# 98
Знае той/тя, трънки! И от къде ще вземе населението калашник и патрони, че да ги зареди? М? Ама давай крадене да има и тъпите ушанки да се чувстват велики, мачкайки чуждите деца.
Виж целия пост
# 99
За нашите не знам, но американците в Ирак са в палатки с климатици.
Има един много поучителен филм по въпроса със супер техниката и отличното обучение - Black Hawk Down.
Мерси съм от климатиците, ако има и минимален шанс някой от близките ми да се върне в ковчег.
Ай да не дърпаме и ние дявола за опашката, достатъчно се е развилнял в последно време.
Виж целия пост
# 100
Ама те не мислят за ковчега, не им минава във вакуума между ушите, че децата освен пушечно месо, друго не могат да бъдат, защото пехотинците са това, да си говорим истината. Ще ги вкарат в казармите за да запълнят някакви бройки, които после ще пратят някъде да умрат, за рахата на дебелаците в парламента. Или в президентството, нали айви? Главнокомандващият решава кой да умре, нали така?
 Sick Sick Sick

Виж целия пост
# 101
Ама те не мислят за ковчега, не им минава във вакуума между ушите, че децата освен пушечно месо, друго не могат да бъдат...

Може би си мислят, че е като по американските филми.
Хубав, мускулест войник, с приятен шоколадов загар, с леко раздърпана униформа и небрежно развързани кубинки(може и пура/цигара да сложим в устата му за пълен завършек). Стреля от супер модерния джип, убива десетки, а той е само леко "близнат" от куршум по рамото. Въпреки болката продължава да избива десетки "лоши".
След няколко месеца се връща вкъщи, посрещат го с почести и медал. Следва безгрижен живот с любимата и детето, които през цялото време са го чакали да се върне като герой.

 Rolling Eyes
Виж целия пост
# 102
Ама те не мислят за ковчега, не им минава във вакуума между ушите, че децата освен пушечно месо, друго не могат да бъдат, защото пехотинците са това, да си говорим истината. Ще ги вкарат в казармите за да запълнят някакви бройки, които после ще пратят някъде да умрат, за рахата на дебелаците в парламента. Или в президентството, нали айви? Главнокомандващият решава кой да умре, нали така?
 Sick Sick Sick

Самоцитирам се. ТоНи, не се заяждай, всички сме в един отбор, проумей го.

НВО е не толкова как да стреляш, колкото как да оцеляваш във военна обстановка, дано не се налага да си ползваме познанията...

Виж целия пост
# 103
В достатъчно размирни времена живеем, за да се подценяват уменията, които се придобиват в казармите. Естествено за държавата е ужасно скъпа да има отново наборна войска, при положение, че платената такава е неосигурена финансово, а 30 процента от местата са вакантни. Според мен 3 месечно обучение би било съвсем приемливо, но тъй като нямам как да се финансира такова, няма и да има.
Относно възпитанието - няма спор, че за това най-важни са родителите, училището. Но казармата те учи да "си знаеш мястото в строя", да преглътваш егото си. Ясно е, че всеки мисли децата си или себе си за по-умни, но това те кара да осъзнаеш как е построена йерархията, съответно в кризисни моменти се знае кой след кой е и какво прави.
Относно уменията - чета разни мнения как едната щяла да стреля на стрелбище, другата какво щяла да му учи толкова на разглобяването на автомат. Е, да, но автоматите не са единствената материална част, после не е толкова лесно за 8 сек. да се сглоби с маникюрчето. И понеже се спомена как вече войните се водят не само с автомат в ръка - факт е, но тези които минават границите ни и там от където идват са все с АК-47 в ръка.
Относно материалната среда - ами мизерия е, сигурно в някои домове в България не е много по-добре. Ето затова пък добрите условия, които осигурявам на децата си те ги приемат за даденост. Никой не иска да си разваля спокойствието, но понякога трябва, точно за да не забравяме какво имаме и не забелязваме.
П.П. Заплатата на американския войник далеч не е 6000 долара, както беше писано по-горе. Заплатите им не са високи, но за това пък имат страхотен социален пакет - медицинско обслужване, срещу договор за служба може да се завърши цивилно образование, отстъпки почти във всички магазини и т.н. И да пропусна, на джиповете на войнишките родители често има стикери "Горд съм, че съм баща на войник".
Виж целия пост
# 104
Никакви умения не се придобиват, бъркате жестоко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия