"Завръщане"/SILA/-С участието на Джансу Дере и Мехмет А. Алакурт~Тема 46

  • 99 034
  • 737
# 660
А дали не иска да го извади на светло от изолацията,в която се е поставил?Четох за филма,че героинята показва на мъжа колко е хубав живота и да не се отчайва.
Виж целия пост
# 661
Филмът е драма,а книгата стана световноизвестна!!!!
Те са млади и двамата,но той е инвалид след катастрофа и понеже няма лечение за него,той не иска да живее такъв живот и е предприел стъпки за асистирано самоубийство в Швейцария(Дигнитас,наистина съществува).
Но преди това изживяват една шестмесечна любов,през което време,тя се грижи за него и се опитва да го откаже от взетото решение....но той е непреклонен.
Покъртителна история на Джоджо Мойс!!!!
А снощи Нурсели го гледаше у Алакурт,но сама ли е била...никой не може да каже.
Според мен,филмът няма нищо общо с техните отношения,просто е хит и тя го гледа.
Премиерата му по кината беше през юни,така че даже е позакъсняла.
Виж целия пост
# 662
Привет  Hug Hug Hug
Скарлет, Хорти  как се казва филма  Rolling Eyes та и аз да съм в крак с модата  hahaha hahaha
Виж целия пост
# 663
"Аз,преди теб".Продължавам да си мисля,че има някакво послание,защото всичките постове на Нурсели с филми и песни имат някакъв смисъл.Тя знае,че всички я дебнат и следят и едва ли ще постне нещо,което ще се дискутира и коментира и естествено свързва с двамата просто ей така,защото в момента го гледа.Да не забравяме,че поживя с Бате и се научи "да говори" с фотки.
Виж целия пост
# 664
Ето ви линк към книгата в електронен вид, за да видите сами за какво иде реч!
http://readbg.com/588673-%D0%B0%D0%B7-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D … D0%BE%D0%B9%D1%81
От тук можете да си я свалите!  
В „Аз преди теб“ Джоджо Мойс разказва историята на Луиза Кларк – млада жена на 26, повлечена от течението на живота към предвидим и безинтересен бряг. Родом от малко градче, където нищо не се случва, без специализирано образование и с трудов стаж на сервитьорка, Лу отдавна е спряла да мечтае и да си мисли за света извън границите на улицата, на която живее. Луиза губи работата си и се изправя пред две възможности – да работи във фабрика за обработка на пилешко месо или да помага в грижите на инвалид. Така се среща с Уил Трейнър, тридесет и пет годишен мъж, който след злополука е парализиран напълно от гръдния кош надолу. Преди животът му да се заключи между стените на семейното имение Уил е имал обещаваща кариера, красива приятелка, а при всяка възможност е пътешествал.
„Аз преди теб“ е книга за промяната, за това как понякога без да очакваш някой влиза в живота ти и го променя, и по-важното – променя теб. Но това е книга и за избора. Изборът да се промениш. Мойс пита – доколко изборът какъв да бъде животът им е избор на инвалидите и доколко е избор на хората, които се грижат за тях. Понякога става въпрос за невъзможността да излезеш, защото градът не е приспособен за теб (или ти не си приспособен за него), а някога за много по-малките свободи като това какво да ядеш или пиеш.
Чувствам се длъжна да ви предупредя, че това е една много тъжна книга и няма да ви остави безразлични, независимо дали ви хареса, или не. Трябва да призная и че не съм сигурна дали разбрах правилно и напълно посланието. „Аз преди теб“ ме остави със смесени чувства – красива история с прекалено много недоизказани думи, в която читателят се чувства по-скоро като страничен наблюдател, а не като участник в действията.
Виж целия пост
# 665
Смисълът е в това,да грабиш от живота с пълни шепи....да живееш!
И...всичко е толкова непредвидимо и временно и не знаеш,утре какво може да ти се случи.
В конкретният случай,Уил е млад,хубав и преуспяващ банкер,има приятелка,пътешества,приключенства....но един ден  става жертва в катастрофа и край,животът за него приключва,той е прикован към инвалидна количка и е квадрилептик(май така беше),постоянно има нужда от асистент и най-малкото нещо,може да предизвика фаталният изход.
Тя пък е нормално момиче,затворено към света и той за това кратко време и показва,как да живее пълноценно и да се радва на живота.
Книгата има и продължение:" Аз след теб",за нейният живот,след неговата смърт.
Най-кратко,това е историята и смисълът.
Авторката на книгата каза,че не е по действителен случай,но това може да се случи със всеки от нас.
Виж целия пост
# 666
Увреждането се нарича квадриплегия, т.е. неподвижди 4 крайника, а тук става въпрос за параплегия - увредени два крайника, независимо дали долни или горни!
Виж целия пост
# 667
              Добра вечер момичета!
              Хубава вечер, защото прочетох интелигентни разсъждения и обяснения. Чики, Скалет, Хорти благодаря ви за всичко споделено. Остават много въпроси, които не можем да си обясним за МАА, за отношенията им с Нурсели, но ще чакаме, дано се прояснят нещата.
              Хорти, имам въпрос към теб /като към Шерлок Холмс, както казва Чики/ днес четох при хърватките, че пак спрягат агата за участие във "Вълчи долини". Тъй като нищо не разбрах, би ли разяснила за какво става реч. Дали има нещо вярно или пак е блъф.
Виж целия пост
# 668
Ах,Нинче,ако нещо може да върне нашето момче на екран,то ще да е само филм за кучета или вълци.Може този път от тази трънка да изскочи заек,пардон-ВЪЛК!
Виж целия пост
# 669
             Добра вечер момичета!
              Хубава вечер, защото прочетох интелигентни разсъждения и обяснения. Чики, Скалет, Хорти благодаря ви за всичко споделено. Остават много въпроси, които не можем да си обясним за МАА, за отношенията им с Нурсели, но ще чакаме, дано се прояснят нещата.
              Хорти, имам въпрос към теб /като към Шерлок Холмс, както казва Чики/ днес четох при хърватките, че пак спрягат агата за участие във "Вълчи долини". Тъй като нищо не разбрах, би ли разяснила за какво става реч. Дали има нещо вярно или пак е блъф.
Нина, хърватките коментираха фенски клип за филма, в който изразяват предпочитанията си за определени актьори в ролите. Така са посочили и МАА за новия сезон, но той по обясними причини, няма да играе. Това са фенски мераци. Коментираха също, че още се бавело началото на снимките, че до скоро нямало и телевизия, която да го излъчва и едва наскоро станало ясно, че е Kanal D. Даже в тези клипове снимките на МАА са от "Аданалъ" . Предложили са и Йозкан Дениз, но и той нямало да играе. Така, че нищо ново. Фенски амбиции.
Виж целия пост
# 670
             Добра вечер момичета!
              Хубава вечер, защото прочетох интелигентни разсъждения и обяснения. Чики, Скалет, Хорти благодаря ви за всичко споделено. Остават много въпроси, които не можем да си обясним за МАА, за отношенията им с Нурсели, но ще чакаме, дано се прояснят нещата.
              Хорти, имам въпрос към теб /като към Шерлок Холмс, както казва Чики/ днес четох при хърватките, че пак спрягат агата за участие във "Вълчи долини". Тъй като нищо не разбрах, би ли разяснила за какво става реч. Дали има нещо вярно или пак е блъф.
Нина, хърватките коментираха фенски клип за филма, в който изразяват предпочитанията си за определени актьори в ролите. Така са посочили и МАА за новия сезон, но той по обясними причини, няма да играе. Това са фенски мераци. Коментираха също, че още се бавело началото на снимките, че до скоро нямало и телевизия, която да го излъчва и едва наскоро станало ясно, че е Kanal D. Даже в тези клипове снимките на МАА са от "Аданалъ" . Предложили са и Йозкан Дениз, но и той нямало да играе. Така, че нищо ново. Фенски амбиции.
Много ти благодаря, Хорти! Ясни са нещата, подтикват го феновете, но той не се дава.
 Чики, май и вълци няма да го подмамят, остават кучетата, ама и там хиляди съмнения. Лека вечер и до скоро.
Виж целия пост
# 671
Нинче,за съжаление Хорти отново ни охлади страстите и ни приземи в реалността.Вече чакам някоя телевизия да покани Тони за участие в сериал.Тогава Бати ще клекне и къндиса.Лека вечер и от мен.
Виж целия пост
# 672
Здравейте дружки  Hug Hug Hug
Хорти  Hug Скарлет  Hug Чики  Hug благодаря ви за инфото  bouquet. Хорти благодаря за линка към книгата  bouquet. Заинтересувахте ме и може би първо ще погледна книгата  Thinking. Понякога животът ни изправя пред трудни решения. От изборът ни за дадено нещо можеше да се промени животът ни  Flutter, така че изборът като такъв може да бъде много труден  Tired. По принцип не обичам драмите, но пък ги гледам/чета, защото са много поучителни и обогатяват мирогледа ми.
Хубави почивни дни, момичета  bouquet
Виж целия пост
# 673
Здравейте, боранки!Голямо четене и гледане на "Аз преди теб" направихте.Толкова сте задълбочени,че никой не влиза в хола.А Нурсели вече прилага замисъла му и граби с пълни шепи от живота-кафета,лунапарк...Показва на Агата как се живее.Да не хукнете и вие по въртележки и съвсем да се покриете?Хайде,свършвайте си четивата и филма и идвайте да си бъбрим.
Виж целия пост
# 674
Здравейте, боранки!Голямо четене и гледане на "Аз преди теб" направихте.Толкова сте задълбочени,че никой не влиза в хола.А Нурсели вече прилага замисъла му и граби с пълни шепи от живота-кафета,лунапарк...Показва на Агата как се живее.Да не хукнете и вие по въртележки и съвсем да се покриете?Хайде,свършвайте си четивата и филма и идвайте да си бъбрим.
Здравей, Чики! Само аз бдя в тази късна доба!
Прочетох поста на хърватката  Karlin от форума на Съла и МАА. Тя пише, че гълъбите са се разлетели всеки в посоката си, т.е. разделили са се, а Нурсели работи като сътрудник (секретарка), но не пише къде. Дадена е снимка на работна фаза по време на модната сезмица в Истанбул, където  тя присъства с един бележник и бадж, кое иска да каже, че тя не е наета нито като модел, нито като дизайнер и въобще дали се занимава с това, а е там в качеството си на служител. Снимките й с цветната рокличка пред таблото за снимки го тълкуват като нормално действие на всеки, който иска да се снима за лично удоволствие, а не като манекен! Много смешна ситуация според мен, а ние я издигнахме до върха - имала собствен бизнес, била модел, имала собствена марка за обувки! Всичко май  излезе дрън-дрън  за това момиче?! Joy Joy Joy Joy Joy
 Преди малко Нурсели е качила как разглежда снимка от хола на Бате с кучУ! Това ми изглежда като жалба за минали дни! newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия