Запознанство в интернет – рисковете

  • 135 318
  • 2 937
# 2 685
Ами някъде другаде може и така да е, у нас се шири предимно схващането, че шкембето придава авторитет - това съм го чувала лично преди години от колеги. Хич не съм забелязала голямата част да са толкоз притеснени и да се замислят за това - нали за жената било важно как изглежда, за тях не е (според тях си, де). Да си видяла дебел мъж в заведение да чопли едва-едва на върха на вилицата някакви треволяци? Бирата, картофките, кебапчетата и да расте шкембето, пардон, авторитетът.
Виж целия пост
# 2 686
Някаква лоша шега трябва да е било. Аз лично НЕ виждам никакъв авторитет в това.
Виж целия пост
# 2 687
Аз също не виждам авторитет, но други явно виждат. Дали е било шега, не знам - хората си бяха дебелшки и изобщо не смятаха, че това трябва да им пречи по някакъв начин, нито на другите край тях. Доколкото съм останала с впечатление и от други мъже, все още са малко тези, които предприемат мерки. Останалите смятат, че така са си добре и само жените трябва да внимават за кила и външен вид.
Виж целия пост
# 2 688
Ами някъде другаде може и така да е, у нас се шири предимно схващането, че шкембето придава авторитет - това съм го чувала лично преди години от колеги. Хич не съм забелязала голямата част да са толкоз притеснени и да се замислят за това - нали за жената било важно как изглежда, за тях не е (според тях си, де). Да си видяла дебел мъж в заведение да чопли едва-едва на върха на вилицата някакви треволяци? Бирата, картофките, кебапчетата и да расте шкембето, пардон, авторитетът.

Права си. Познавам мъже, които често се осланят на авторитета си с поговорката: "Под голям камък, голяма риба." Grin Да, ама не.
Виж целия пост
# 2 689
А, да, това е другото. Ама ако се отнася за жена, хич няма да разсъждават така. Това е разликата между повечето жени и повечето мъже - едните от най-малкото са склонни да си докарат невероятни комплекси (поради постоянно налаганите изисквания към тях от обществото), другите от виден проблем ще изкарат предимство (поради липсата на изисквания към тях от същото общество). Ама разбирания разни.
Виж целия пост
# 2 690
Ами някъде другаде може и така да е, у нас се шири предимно схващането, че шкембето придава авторитет - това съм го чувала лично преди години от колеги. Хич не съм забелязала голямата част да са толкоз притеснени и да се замислят за това - нали за жената било важно как изглежда, за тях не е (според тях си, де). Да си видяла дебел мъж в заведение да чопли едва-едва на върха на вилицата някакви треволяци? Бирата, картофките, кебапчетата и да расте шкембето, пардон, авторитетът.

Колкото подигравки по адрес на дебели мъже съм чувала в България никъде другаде не съм. Само в Англия, може би. Нито са харесвани, нито са уважавани. Подигравките даже не са зад гърба им или крити. Възприемани са като безполови кастрати и импотентни евнуси. Думата за дебел мъж на български е шопар - кастрирано мъжко прасе.

Ако килата на шопара са колкото милионите му в банката може и да има сносен живот и да е уважаван.

Дебелите мъже са като дебелите жени, но още по-зле, защото за жена е ОК и даже нормално да изглежда немощна, бременна, окръглена, а за мъж не е.
Виж целия пост
# 2 691

Това не е вярно. Дебелите мъже са често изолирани, не се харесват и са стериотипирани като женствени, кекави, болни, мързеливи, вмирисани, безволеви. Печелят по-малко от елегантните си събратя, имат по-малко женско внимание, повече и по-големи рога.

Невена, не си права. Жените вземат и стоят с дебели мъже, докато една жена няма никакъв шанс, ако е дебела. Може би говориш за богати и известни, техният живот  е съвсем друг обаче.
Виж целия пост
# 2 692
Аз също не виждам авторитет, но други явно виждат. Дали е било шега, не знам - хората си бяха дебелшки и изобщо не смятаха, че това трябва да им пречи по някакъв начин, нито на другите край тях. Доколкото съм останала с впечатление и от други мъже, все още са малко тези, които предприемат мерки. Останалите смятат, че така са си добре и само жените трябва да внимават за кила и външен вид.

Не е ли някакво схващане от старо време, че дебелите са успешни, заможни и богати. Едно време чорбаджиите са били дебели, голтаците - съсухрени от слабост.
Виж целия пост
# 2 693
тайничка, с дебел мъж, някой като Пеевски и кафе отказвах да пия и не само аз. Жените, които виждаш с дебели мъже са ги срещнали млади и слаби. Седят с тях, защото имат дълъг общ живот. Дядо ми напълня като остаря и баба ми редовно му го казваше, натякваше и му досаждаше. Пращаше го по 5-10 пъти на ден до магазина, ту за масло, ту за чушки за да се качва и слиза по стълби до четвъртия етаж. И мене ме намираше за пълна и нито ендокринолози, нито други лози можеха да я вразумят. Слагаше на диета и майка ми. Съветваше ме да не се показвам по улиците с дебел мъж за да не помисли някой, че имаме лоши гени. Питала съм я как ще помисли някой, че мъжът до мене е роднина. Отговорът - никоя млада и красива жена не се влачи със шопар ако той не е близък роднина. Ще вземе да падне и кой ще го вдига. Laughing
Виж целия пост
# 2 694
Това с дебелите успешни мъже идва от мутренските години, които при нас продължиха много дълго - смяташе се, че всеки наднормен кара поне "Йе класа". Нима е тайна за вас? За мен беше твърде очебийно.

Сега е в другата крайност - само омишинени заладжии и батки, 16 годишни на стероиди, 160 сантиметрови щангаджии и диетолози - навсякъде това чувам, толкова ми е изкуствено и банално. Жените пък само за силикони, хиалурони и корекции говорят - изобщо в бг е голям маскарад на бедни душевно хора. Не всички, но прави силно впечатление.
Виж целия пост
# 2 695
Мисля, че би било добре на една 150кг жена да се шеймне, да и се наруши комфорта и да се вземе в ръце, отколкото да я убедиш, че тя е такава, трябва да се обича така след година да е 200кг.

За лице под запрещение ли говорим, че ще чака някой да ѝ дава инструкции как да живее – демек, да я унижава или окуражава? Мисля, че прекалено надценявате ролята, която играете в чуждите животи. Само си представих как някакъв досаден ръб идва и започва да ми чете пространна лекция, как не било здравословно да пия по 3 силни кафета на ден, или пък да критикува покупката на 135-тия ми поред лак за нокти, при положение че вече имам пълен шкаф с козметика. Мда... Laughing
Виж целия пост
# 2 696
Ама теб те знаем бе, коте, те всички котки са свободолюбиви същества. Joy
И на кой нормален мъж му пука колко лака си имала, особено ако ти си си ги купувала? И какви кафета, и какви 5 лева, като говорим за наднормено тегло?
Ама то смукането от пръстите до това води....
Виж целия пост
# 2 697
тайничка, с дебел мъж, някой като Пеевски и кафе отказвах да пия и не само аз. Жените, които виждаш с дебели мъже са ги срещнали млади и слаби. Седят с тях, защото имат дълъг общ живот. Дядо ми напълня като остаря и баба ми редовно му го казваше, натякваше и му досаждаше. Пращаше го по 5-10 пъти на ден до магазина, ту за масло, ту за чушки за да се качва и слиза по стълби до четвъртия етаж. И мене ме намираше за пълна и нито ендокринолози, нито други лози можеха да я вразумят. Слагаше на диета и майка ми. Съветваше ме да не се показвам по улиците с дебел мъж за да не помисли някой, че имаме лоши гени. Питала съм я как ще помисли някой, че мъжът до мене е роднина. Отговорът - никоя млада и красива жена не се влачи със шопар ако той не е близък роднина. Ще вземе да падне и кой ще го вдига. Laughing

Изобщо дори и не си помислям за Пеевски. Ще опитам да намеря някакви произволни снимки от Гугъл, за да сравня.
Ето мъж, който жените не биха разкарали, защото е окръглен:
Скрит текст:

При същата окръгленост, ако говорим за жена, я наричаме дебеланка:
Скрит текст:

Да не се обидиш, но това, което описваш ми прилича повече на тормоз от страна на старата, отколкото загриженост за здравето. Дано да е била свестен човек извън фиксацията си върху теглото. Иначе не знам какво ви е било на всички около нея.
Виж целия пост
# 2 698
Това на снимките изобщо не са дебели или дори окръглени хора. За такава жена- не бих нарекла дебеланка. Ама изобщо. Това не са морбидно дебели хора, няма кореми на катове и пет брадички. Нито изобщо изглеждат нездравословно. Жената изглежда с идеално разпределение на мазнините, никакви хормонални проблеми.

Впрочем трябва да видите Западните Балкани. В БГ сме се поизучили и мъжете спазват режими и прибират шкембаците. Ама там - уж млади, ама от ядене на много баници отпарят по един бременен корем. И не се свенят.
Виж целия пост
# 2 699
Мисля, че би било добре на една 150кг жена да се шеймне, да и се наруши комфорта и да се вземе в ръце, отколкото да я убедиш, че тя е такава, трябва да се обича така след година да е 200кг.

За лице под запрещение ли говорим, че ще чака някой да ѝ дава инструкции как да живее – демек, да я унижава или окуражава? Мисля, че прекалено надценявате ролята, която играете в чуждите животи. Само си представих как някакъв досаден ръб идва и започва да ми чете пространна лекция, как не било здравословно да пия по 3 силни кафета на ден, или пък да критикува покупката на 135-тия ми поред лак за нокти, при положение че вече имам пълен шкаф с козметика. Мда... Laughing

Надали на някой му пука колко кафета пиеш или колко лака имаш. Ама когато си 150кг си си направо за запрещение...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия