Студенти в UK- 7

  • 128 024
  • 766
# 285
Привет! Има ли някой който кандидатства или учи в Съндърланд?
Виж целия пост
# 286
Mimito_75,  Sause baus, благодаря ви!
 SofiaV,  Hug, още помня твоите притеснения със сроковете, сега аз съм на този огън.  Grinning
Виж целия пост
# 287
SofiaV,  Hug, още помня твоите притеснения със сроковете, сега аз съм на този огън.  Grinning
Явно с девойките е така Wink.
Аз сега се пека на 7-класния огън  smile3511
Виж целия пост
# 288
Момичета, само да попитам.

Всяка ли година се кандидатства за студентския кредит за обучението?

За тази (1-та година) кандидатствахме през май месец. Как става по-нататък?

Благодаря bouquet
Виж целия пост
# 289
Момичета, само да попитам.

Всяка ли година се кандидатства за студентския кредит за обучението?

За тази (1-та година) кандидатствахме през май месец. Как става по-нататък?

Благодаря bouquet
Да. Всяка година се попълва.
Април изпращат на адрес писмо с формата която следва да попълните за втората година, като част от данните са нанесени от тях. Нашето писмо малко закъсня тази година. После се чудих как да стигне до Англия и той да го подпише и изпрати. В крайна сметка се уреди заема за втората година Grinning
Забравих. В профила на студентско финасиране има секция за изпратена кореспонденция. Там всички изпратени писма до студенти ги има сканирани с дата на изготвянето им. Така разбрахме ткога е изпратено и чакахме писмото.
При нас студента си запази адреса за кореспонденция който е в България.
Виж целия пост
# 290
Момичета, само да попитам.

Всяка ли година се кандидатства за студентския кредит за обучението?

За тази (1-та година) кандидатствахме през май месец. Как става по-нататък?

Благодаря bouquet
Да. Всяка година се попълва.
Април изпращат на адрес писмо с формата която следва да попълните за втората година, като част от данните са нанесени от тях. Нашето писмо малко закъсня тази година. После се чудих как да стигне до Англия и той да го подпише и изпрати. В крайна сметка се уреди заема за втората година Grinning
Забравих. В профила на студентско финасиране има секция за изпратена кореспонденция. Там всички изпратени писма до студенти ги има сканирани с дата на изготвянето им. Така разбрахме ткога е изпратено и чакахме писмото.
При нас студента си запази адреса за кореспонденция който е в България.

Златна си!  Hug
Виж целия пост
# 291
Моето си идва в петък. Бързо минаха два месеца.. Успех на новите! Simple Smile
Виж целия пост
# 292
И миналата година срокът беше 15.01- явно винаги това е датата, но аз съветвам да не чакате последния момент Simple Smile
Успех на всички кандидат-студенти  newsm10

Lady_A, страхотно е, че ще имате толкова дълга ваканция и ще се радвате на детенце  Simple Smile
Ние сме в очакване на 19-ти. Броя не само дните, ами и часовете- толкова искам да си я гушна  Heart Eyes
Иначе всичко засега е повече от добре. Имат много за учене, но моето слънце е упорито и се справя чудесно. Одобриха я и за двете стипендии, за които кандидатства и сме много доволни и малко по-спокойни от финансова гледна точка засега.

 bouquet
Виж целия пост
# 293
Lady_A, радвам се за теб, че си посрещаш вече гостенче  Hug
И аз като duNdence си чакам младежа в декември, но на 18-ти. Той е доволен, напоследък по-натоварен, но му става и по-интересно. При тях не дават стипендии за доход на студенти извън UK, но каквото - такова.
Успех на кандидат-студентите тази година  Peace
Виж целия пост
# 294
Здравейте!
Докато разглеждах едни указания за кандидатстване чрез UCAS, попаднах на това изречение: Не забрававяйте да напомните на учителя да напише предполагаемите оценки за дипломата/изпита по английски в препоръката си, за да може да напишете Predicted grades в полетата в Reference секцията.

Въпросът ми е: Трябва ли непременно да има препоръка, написана от учителя по английски? Ако не - трябва ли да е написана от преподавател по предмет, свързан със специалността, за която се кандидатства? /Например математика, физика за специалност инженерство/

Благодаря!
Виж целия пост
# 295
Не ,не трябва препоръката непременно да е от преподавател по англеийски , но да е на този език  Laughing
Препоръчетелно е препоръката да е от някой ,който познава добре кандидата ,за да може да изтъкне необходимите му качества за специалносттите ,за които кандидатства. Успех!

Във връзка с изречениeто от указанията на UKAS - обикновено ако е написана на българси  ,пък и да е на английски препоръчителя съгласува написаното с кандидата ,така ,че това условие е лесно изпълнимо.
Дори и да не напише предполагаемите оценки , университетите ,които това ги интересува ще Ви пишат -да уточните този момент-как като приложите академична справка , на енглийски естествено с оценките от курса за обучение и предполатаемите такива .
Виж целия пост
# 296
mutafova78, предполагам, че това е писано от фирма, която се занимава с подаване на документите. И на мен ми казаха, че обикновено се пише от учител по английски (заради необходимостта да е на този език). Но по принцип не е нужно дори да е от учител в училището, в което учи. Човекът, който пише препоръката е добре да познава детето достатъчно и според мен е хубаво да е свързан с това, което кандидатства детето.
Успех!
Виж целия пост
# 297
Здравейте!
Докато разглеждах едни указания за кандидатстване чрез UCAS, попаднах на това изречение: Не забрававяйте да напомните на учителя да напише предполагаемите оценки за дипломата/изпита по английски в препоръката си, за да може да напишете Predicted grades в полетата в Reference секцията.

Въпросът ми е: Трябва ли непременно да има препоръка, написана от учителя по английски? Ако не - трябва ли да е написана от преподавател по предмет, свързан със специалността, за която се кандидатства? /Например математика, физика за специалност инженерство/

Благодаря!
Не е необходимо да е от учител по англ. език. При нас беше от учителя по рисуване, който я готвеше за архитектура. По тази причина нямаше Predicted grades, а и не са ни искали.
Виж целия пост
# 298
Привет! Има ли някой който кандидатства или учи в Съндърланд?

Аз учих там доскоро. Мога да помагам ако имате въпроси?
Виж целия пост
# 299
Здравейте!
Докато разглеждах едни указания за кандидатстване чрез UCAS, попаднах на това изречение: Не забрававяйте да напомните на учителя да напише предполагаемите оценки за дипломата/изпита по английски в препоръката си, за да може да напишете Predicted grades в полетата в Reference секцията.

Въпросът ми е: Трябва ли непременно да има препоръка, написана от учителя по английски? Ако не - трябва ли да е написана от преподавател по предмет, свързан със специалността, за която се кандидатства? /Например математика, физика за специалност инженерство/

Благодаря!

Специалността на дъщеря ми е Computer Science with Artificial Intelligence, затова беше помолила за препоръка учителя си по физика и учителката си по математика. И двете препоръки бяха написани на български, а ние ги дадохме за превод. Впоследствие дъщеря ми използва само едната.
Що се отнася до прогнозната оценка- поискаха тази по математика и, ако не се лъжа, беше след като вече дъщеря ми беше подала документите за кандидатстване.

Успех Ви желая!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия