Студенти в UK- 7

  • 128 024
  • 766
# 255
Момичета ,моят колет ако пристигне ,ще е супер!
Интерлогистика/снощи звънях и говорих с тях ,  хиляди въпроси зададох/ и днес отивам убедена ,че всичко ще е ок!
Да , да ама не!
Явно , разни промени тази седмица има при всички куриерски фирми!
Интерлогистика - никаква храна в буркан!Тръгнах си и от там!
Арамекс взеха колета ,но ме накараха да подпиша декларация ,че няма да си търся обещетение ако нещо стане!
Опитах се да разбера какво става ,досега проблеми вече две години не съм имала , изпращала съм колети доста ,дори не си правеха труда да ги отварят!
Сега обаче ,/последно септември пращах ,всичко беше ок/ се оказва ,че проблемът идва от английска страна.Имало много проблеми ,при лошо опаковани колети и продукти в тях,при което много често се случвало да има увредени пратки чужди ,в резултат на това, обещетенията навън си ги търсят хората !
 И цялата тази идилия ,заради три буркана мед!
Ама какво да направя ,като всъщност това е най- очакваното от моята девойка!
Виж целия пост
# 256
Dimivas , миналата година се опитахме да изпратим колет с Интерлогистика, защото ни бяха наблизо, но взеха да се правят на интересни... ooooh!. Тогава ползвахме Арамекс, макар че занесохме колета до тях, предимно останалите дрехи, книги,  нямаше проблеми.  Доставили са го навреме в общежитието, но с малко поражения. Вече се отказахме от колетите, а и синът не желае......
Виж целия пост
# 257
С Арамекс съм изпращала ,всичко пристигна в прекрасен вид!
Първите две години ,колетите не бяха важни,прибираше се за Коледа!Каквото и е липсвало наваксваше!
Тази Коледа ще е там /работа и го изисква/, за Великден също няма да се прибира!
Виж целия пост
# 258
Аз вече два пъти изпращам със Спиди. Първият път имахме проблем, но явно грешката беше в куриера, а не във фирмата. Та след като 4 дни колета ни обикаля из Единбург и околностите, накрая достигна до получателя си. Бяхме решили повече да не ползваме Спиди. Само че преди 2 седмици отново се наложи да изпратим спешно колет. Звънях и в Арамекс, но те нямат офис при нас, та трябваше пак чрез Спиди да го пратим до София. Накрая го изпратихме само със Спиди. Този път нямаше никакви пречки, всичко пристигна без проблем /и куриера е бил друг/. Всичко си беше здраво, всъщност чупливото бяха два буркана лютеница Simple Smile
Само че сега синът ми заяви, че ще вземе компютъра в Шотландия. Като се върне за Коледа щял да го подготви и иска да го изпратим. Някой пращал ли е компютър? И изобщо дали приемат такива пратки, чудя се.
Виж целия пост
# 259
"Някой пращал ли е компютър?"


Аз съм изпращала принтер в колет с още много неща (за да допълним пратката) със Speedy. Нямаше никакъв проблем. За уплътняване купувам от "пъпчивото" фолио от Еконт, че ми е на лесно. И парцали вършат работа.
Виж целия пост
# 260
Бабъл фолио и аз ще купя, мисля че то ще е добър вариант. Опитвам се да намеря и оригинален кашон от компютър, с парчетата стиропор които да го държат, но до момента не съм открила. А за монитора направо не ми се мисли.... Неговият кашон съм запазила, тъй като го купувахме преди няколко месеца. Продължавам да се надявам, че синът ми ще си намери подходящ монитор на сносна цена и там, но според него било по-добре да си вземе оттук всичко. Може би е прав, като знам с какво желание и лични спестявания постоянно подновяваше компютъра си....
Май нещо бях чела за застраховка на пратката. Някой ползвал ли е такава услуга?
Виж целия пост
# 261

Май нещо бях чела за застраховка на пратката. Някой ползвал ли е такава услуга?

Точно щях да напиша, че всички фирми предлагат застраховка, и гледам на документа, който мъжът ми даде с номера на товарителницата (днес той ходи да изпрати нещата с Интерлогистика) - няма застраховка. А се бяхме разбрали задължително да направим. Но било почти невъзможно да се направи застраховка на използвани неща, при това за лично ползване. Ако било стока с търговска цел, нямало проблем. Но да, тогава има фактура и застраховката се прави като процент от стойността на фактурата. Той е говорил там и със спедитора, и с Булстрад и на познат застраховател се е обадил и всички общо взето това са обяснили. Евентуално ако се представи фактура, с която са закупени нещата, можело нещо да не направи. Но фактура не знам даже дали имаше, и да е имало, не я пазя, гаранционният срок е изтекъл...  Уверили са го, че уж нямали проблеми с доставките, ама то един път става. Confused
Виж целия пост
# 262
Пращахме два пъти с Арамекс без никакъв проблем. Първият колет бяха лични вещи, но във втория имаше и хранителни продукти вкл. мед. Медът втечнихме и изсипахме в пластмасови шишета от 0.5л. Опаковахме добре и рискът да се счупи нещо беше нищожен. После детенце направи обратното упражнение и си изсипа меда в буркан Simple Smile
Между другото в колета бяхме сложили и таблет- увит добре в няколко пласта бабъл фолио и облепен с тиксо- пристигна невредим. Всичко беше много добре уплътнено, а след като служителката ни каза да затваряме колета, облепихме целия кашон с тиксо- стана си перфектно и пристигна без каквито и да било поражения.

Що се отнася до застраховката- дано не греша, че не се заслушах много в обясненията  на служителаката, до обявена стойност 500лв. не се плаща застраховка-т.е. важи си т.нар. стандартна отговорност. Ако стойността на пратката е повече от 500 лв. предлагат допълнителна застраховка, която покрива повреда или загуба на пратката.

Виж целия пост
# 263
Да допълня за Интерлогистика: по принцип всички пратки имат стандартна застраховка 9 евро на килограм. Не е много, но зависи какво се изпраща. Между другото, предадохме им запечатени от нас кашони. Не са ги отваряли и не са гледали какво има вътре. Спокойно можех да натикам и бурканче с мед Wink
Виж целия пост
# 264
Не са ги отваряли и не са гледали какво има вътре. Спокойно можех да натикам и бурканче с мед Wink
Те няма да го отворят, но на митницата като видят на скерена буркан в колета го отварят и разбъркват всичко. Тогава шанса да пристигне невредим е доста по-малък...
Виж целия пост
# 265
Здравейте, търся инфо за University of Essex от някой, който в момента учи там.
Виж целия пост
# 266
Ние се интересуваме от Ковънтри. Някой тук да има студент там или да учи там? В сайта им са отбелязали, че са с водещи позиции в няколко направления, но ми се ще да разбера нещо от първа ръка. Не можахме да се ориентираме за изискванията за прием. За подобна специалност в Лийдс имаше достатъчно инфо, но в Ковънтри не успяхме да разберем почти нищо за условията за прием. Иначе имат българин в департамента за чуждестранни студенти и може би трябва да кореспондираме по имейл. Моля, ако някой е минал по този път да сподели Simple Smile
Хубав ден!
Виж целия пост
# 267
Не са ги отваряли и не са гледали какво има вътре. Спокойно можех да натикам и бурканче с мед Wink
Те няма да го отворят, но на митницата като видят на скерена буркан в колета го отварят и разбъркват всичко. Тогава шанса да пристигне невредим е доста по-малък...
Пратките до/от Великобритания не минават митница, поне засега  Tired
Возят ги по суша, така че и летищен контрол няма. Единствено куриерската/спедиторската компания, ако има собствен рентген може да го провери за собствено спокойствие. Мисля че няма да има проблем, ако са уплътнени добре Peace
Виж целия пост
# 268
Точно това щях да напиша, каква митница при вътреобщностен транспорт на стоки?!  ooooh!
И малка подробност за Интерлогистика: централата им е във Варна, ако изпращате от Варна е добре, но от София става 1-2 дни по-бавно, защото всичко се кара първо до Варна.
Виж целия пост
# 269
Ние се интересуваме от Ковънтри. Някой тук да има студент там или да учи там? В сайта им са отбелязали, че са с водещи позиции в няколко направления, но ми се ще да разбера нещо от първа ръка. Не можахме да се ориентираме за изискванията за прием. За подобна специалност в Лийдс имаше достатъчно инфо, но в Ковънтри не успяхме да разберем почти нищо за условията за прием. Иначе имат българин в департамента за чуждестранни студенти и може би трябва да кореспондираме по имейл. Моля, ако някой е минал по този път да сподели Simple Smile
Хубав ден!
Пишете до самите университети относно изискванията им за прием. Дори и до тези за които имате повече информация от техните сайтове. В повечето случаи отговарят. Понякога има различия от това което е в сайта и което ще ви отговорят. Времето тече бързо. Ще чакате оферти, ще трябва да се решава какви матури ще се държат....Добре ще е да знаете тези изисквани по- рано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия