Аранжиране на маса - тема 6

  • 195 905
  • 740
# 240
Ехааа, това се казва торта  Flutter
Вдъхновяваш ме с това тюркоазено  Grinning
А чашките са много красиви (и предполагам - от костен порцелан)
Виж целия пост
# 241
7нощи, явно нещо му е било криво на твоя мъж, но и аз бих се обидила на моя ако така направи (поне временно  Mr. Green). Готина е идеята на Дими за повторно празнуване, макар и през седмицата и вече не с такова меню. Като му мине, сигурно ще се извини...
Ленената покривка ми събуди въображението, ще се радвам да я видя. А твоите гости, ако ще идват този уикенд, са много хитри - за големите великденски трапези точно. Laughing Ще чакам лилавата маса. Червената за рд беше много красива, особено вързаните платнени салфетки ми харесаха...

Скайблу, за твоя интериор и посуда каквото и да каже човек, ще е малко. Много красив кафеен сервиз и честит имен ден на патерица! Да ти носи само късмет и успехи името.

Имаш ли блог? Че искам да се порадвам на още снимки на тортата. Доставка до Европа предлагаш ли?  Laughing

Аз също имам идея вече за великденската маса. Мисля да ушия плата, който си купих мин седм. Намерих 2 комплекта свещички в 1:1 тоновете на покривката, имам и 2 вида платнени салфетки в подобни цветове, та все едните се надявам да паснат. Ако не, имам салфетки в леко екрю, то се връзва с всичко обикновено. Засега се радвам още на жълтозелената маса и няма да я сменям още 2-3 дни. Напоследък ядем навън, та сме яли 1-2 пъти на жълтозелената само...

Едит: това ми се иска да е покривката за Великден, дано намеря време да  я ушия.
http://m.ikea.com/de/de/catalog/products/art/80217915/

Само че райето не е така ситно, представете си го с по около 0,5-0,7см дебелина всяко. Виждат се цветовете само ако се уголеми снимката...
Виж целия пост
# 242
chrissy, на италианците, много им здраве. Да са дошли, когато ги поканих. В седмицата на Великден никой да не ми стъпва в къщата, защото имам да правя кузунаци, да правя велинградски писани яйца (около час за яйце), та ми е само до гости. "Гости" на самия Великден, семейството на мъжа ми, които не са точно гости де, ама са толкова претенциозни, че ще ми скъсат нервите, ама здраве да е. Поне свекъра се набута да сготви агнешкото, та ми отпадна "големия зор". Остава да спретна карасива маса и няколко вида салати (и разбира се миниатюрни, пресни, задушени картофи с масълце и копър за месото, ммммм).
Само се чудя дали да не им сервирам на "голата маса", та да не ми съсипят новите попълнения от покривки и салфетки  newsm78 Rolling Eyes

Ето какви варианти измъдрих снощи. Няма свещи, понеже се оказа, че са свършили, а не ми се излизаше само заради снимката. На ленената покривка ще сложа и ленените салфетки от същия плат, но нямам идея още с какво да ги "поднеса", понеже нямам рингове (именно поради тази причина вързах салфетките)

Скрит текст:

Това е розово-лилавеникавата покривка. Цветът не е изезнал съвсем реално, но какво да се прави, толкова си може апараратът. Нещо ми липсва по масата, но нямам идея какво. Въпреки, че като сложа платата, масата ще се запълни. Само да кажа, че на Великден ще сме 6 човека, но не ми се разтягаше масата.





Апропо, намерих в ОЛХ посребрени прибори за 10 човека и доста прибори за сервиране за умопомрачаващата сума от 40лв  Crazy




Това е ленената покривка. В средата сложих едно от любимите ми плата, уникална ръчно направена чиния, подарък от баща ми.





Чакам предложения, защото нещо зациклих какво да правя с Великденската маса, а и както казах са голеееееми претенции и все ще намерят махна за нещо.


PS: А това е залената ми маса. Не знам какво ми стана, но ми щукна да направя зелена маса. Стана толкова зелена, че направо се изненадах. Само да кажа, че детето избра салфетките и сложи снимките. (Даже хлябът е зелен, но безмерно вкусен). А уж му се бях ядосала на любимия и нямаше да му правя трапези дълго време.






Виж целия пост
# 243
Аранжирането на една трапеза си е цяло изкуство!
Виж целия пост
# 244
Аз да се похваля. Уших покривката и 2 съвсем малки салфетки от остатъка от плата. Свърши ми калерчето и ме мързи да си навия ново, че имам плат за още 2 салфетчици. Утре ще изляза на един кратък jogging, 2км, който минава точно покрай поляната с розови лалета. Една единствена е, навсякъде тази година са само жълти и червени. Та ще съчетая полезното с приятното. Simple Smile

Пожелавам ви приятно декориране и приятен празник. Ще се включа със снимки идните дни.
Виж целия пост
# 245
TDOstern2017 by Dimitrana S, auf Flickr


Скрит текст:

снимката е линк

Nature Sun With Face  Христос воскресе!   Nature Sun With Face

 newsm24

Очаквам и вашите празнични маси, момичета  Hug

Аз заложих на зелено  Laughing - на такава вълна съм в последно време, затова вероятно и зелената ти маса, Мила, много ми харесва  Heart Eyes Свежо и уютно се е получило, а фотографиите са чудесни! Прегръдки за малкия ти помощник Hug  Heart Eyes
Допада ми и подредбата на масата ти и на другите снимки, подаръкът от баща ти е уникален  Peace
Мисля, би се получило по-добре, ако растителната декорация е по-ниска - на височината на чашите. А на масата с ленената покривка бих сложила като акцент интересно сгънати тъмносини или червени (от цветовете на ръчноправената чиния) салфетки  Simple Smile

SkyBlue, тортата е великолепна  newsm22 Поздравления! Красив е сервизът за кафе!  Heart Eyes

Криси.. ?  Peace

Виж целия пост
# 246
Христос воскресе! Здраве, светлина и благоденствие за всички ви !

Dim.S, чудесна зелена маса! У дома беше цветно:



Скрит текст:

И една семпла импровизирана маса за обяда на село:




Виж целия пост
# 247
Воистина Воскресе!  easter easter easter

chrissy, покажи новата покривка и салфетките.

PS: Това с джогинга и лалетата как точно го съчета  bouquet

Димс, уникална маса имаш, просто великолепна  newsm20
Малко късно ти видях съветите, но ще го имам предвид за следващ път.
За ленената покривка (и за розовата) си накупих салфетки точно в тъмно синьо, ярко червено и три нюанса на розово. Изкупих почти всичките едноцветни салфтки, които имаха в магазина, хах, но в крайна сметка за празника реших да е малко по-шарено.

Минотела, у вас наистина е много цветно и козунаците изглеждат феноменално, браво.

Ето какво в крайна сметка измислих за Великден. (лалетата са пресни -пресни, набрани няколко минути преди вечерята. Чинията от тати - пълна с яйца и "клонака с яйцата", който детето много обича (и който наистина скрива гледката, амаааа). На масичката за кафе, която не се вижда, бях наредила всичките плата с храната и козунаците, ама понеже просто бяха сложени и не бяха нищо кой знае какво, не ги снимах)

Само да кажа, лалетата са ярко червени. /не знам какво му стана на апарата, но изкара всичко в пастелни цветове, а те бяха далеч по-наситени.





Скрит текст:
А това ни беше великденската зануска:



Виж целия пост
# 248

Великденската ни маса
Виж целия пост
# 249
Меридичка, не си вижда нищо.

PS: А това е моята гордост - яйцата, които правих при мама

Виж целия пост
# 250
Поздравления! Наистина си се справила  чудесно!
Виж целия пост
# 251
Ето ме, ето ме. Grinning
Не съм ви забравила, поглеждам си редовно, но се бях отдала на релакс почивните дни, а вчера тъкмо се наканих да кача снимките и се сетих, че имам да се занимавам с едни документи, та малко се проточих във времето. Но нищо, Христос Воскресе на всички. Нека в домовете ви цари здраве и много щастие! И нека не ви застигнат тукашните зимни температури и сняг по никое време...

ДимС, невероятна си, както винаги. Виждам любимите зайци на Малчо, не излъга като каза, че имате много.  Laughing Много хубаво си намерила от всичко в светло зелено – салфетки, покривка, свещи, че даже и украсата на тортата.

Митонела, много красиви и двете маси, но тази с розовите подложки в градината и с доматената салатка направо ме грабна.  Heart Eyes Ти си отрязала салатката в кадъра, ама гладният всичко вижда. Laughing

7нощи, много красиви лалета и много красиво контрастират със синия рънър. А пък цветовете на салфетките са точно като тези на яйцата по клонките и на истинските яйца. Много готини повторения са ти се получили. Браво за яйцата, идея си нямам дори как се рисуват... С акрилна боичка?

Нямам търпение сега да гледам нови маси с различни салфетки. Grinning

Никакъв джогинг не направих аз, че беше 9°, пък аз в такива температури се разболявам ако тичам. Отидох си с колата. Е, от днешна гледна точка, 9° биха били идеални, сутринта валя сняг и натрупа и утре май пак ще е така...

Малко повече снимки направих аз. Едната ми е официалната за вечеря. После щракнах и няколко с мъфините и с цялата закуска. На масата за закуска махнах платнените и сложих нормални салфетки. Не знам как, но намерих в Кауфланд съвсем случайно същите салфетки като покривката, но малко по-ярък тон. Въпреки това много се кефех, че намерих същите.







Скрит текст:





Масата с мъфините, това ни беше мързеливият десерт:




Закуската:

Скрит текст:

 
И две снимки с акценти.  Laughing

Скрит текст:

Виж целия пост
# 252
chrissy, благодаря ти. Много я мислих великденската маса, но в крайна сметка повторих рънъра и салфетките от масата, която направих за сефтето на сребърните принори, която харесахте и само добавих яйцата и букетите. Получи се съвсем случайно, лесно и набързо, но съм доволна от резултата.

И твоите лалета са прекрасни. Покривката е прекрасна. Това на първата снимка платнените салфетки, за които писа ли са? А за Кауфланд браво!  Wink Grinning И аз си намерих там сумати салфетки, които ще си отиват почти с всичките ми неща. Изкупих им салфетките направо  Rolling Eyes

Няма ли още ентусиасти, които са си снимали трапезите  bouquet Hug

PS: Яйцата са си боядисани с обикновена боя за яйца, но шарките са направени по стара велинградска традиция (с восък, който след боядисването се маха)

PPS: Ето едно интересно видео за сгъване на салфетки:
https://www.facebook.com/BuzzFeedEspanol/videos/1325826850805419/
Виж целия пост
# 253
TDOstern2017 by Dimitrana S, auf Flickr


Скрит текст:

снимката е линк

Nature Sun With Face  Христос воскресе!   Nature Sun With Face

 newsm24

Очаквам и вашите празнични маси, момичета  Hug

Аз заложих на зелено  Laughing - на такава вълна съм в последно време, затова вероятно и зелената ти маса, Мила, много ми харесва  Heart Eyes Свежо и уютно се е получило, а фотографиите са чудесни! Прегръдки за малкия ти помощник Hug  Heart Eyes
Допада ми и подредбата на масата ти и на другите снимки, подаръкът от баща ти е уникален  Peace
Мисля, би се получило по-добре, ако растителната декорация е по-ниска - на височината на чашите. А на масата с ленената покривка бих сложила като акцент интересно сгънати тъмносини или червени (от цветовете на ръчноправената чиния) салфетки  Simple Smile

SkyBlue, тортата е великолепна  newsm22 Поздравления! Красив е сервизът за кафе!  Heart Eyes

Криси.. ?  Peace



Много ми хареса тази аранжировка.

Аз имах гости преди време със сребриста маса, но е много усложнено тук с качването на снимки на сайт ...
Виж целия пост
# 254
Не е толкова сложно. Снимките просто се качват в някакъв сайт за споделяне на снимки и слагаш линк.
Става през Фейсбук, пинтерест, google + , snimka.bg  и много други.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия